Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

22.10.2022 13:00

(akt. 24.10.2022 18:55)

Juniorzy starsi Legii przegrali na wyjeździe aż 1:4 z Wisłą Kraków w 11. kolejce CLJ U-19. Jedyną bramkę dla stołecznej drużyny zdobył Maksymilian Stangret. Dla "Wojskowych" to druga porażka z rzędu.

Do przerwy było 1:0 dla Wisły po bramce Dawida Gruszeckiego, który wykorzystał podanie Karola Tokarczyka. Więcej emocji, a przede wszystkim konkretów, pojawiło się w drugiej połowie. Po niecałej godzinie gry "Biała Gwiazda" podwyższyła wynik, ponownie za sprawą Gruszeckiego, a w 68. minucie wygrywała już różnicą trzech goli (Tokarczyk). Moment później Legia odpowiedziała trafieniem Maksymiliana Stangreta. Kapitan "Wojskowych" dostał podanie z lewej strony od Patryka Romanowskiego, "otworzył się" w stronę bramki i – po lekkim rykoszecie – strzelił po dalszym słupku. Rezultat spotkania ustalili przeciwnicy, dokładnie Wojciech Urbański, który popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu.

Jesteśmy rozgoryczeni po kolejnej porażce, było to nasze najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Jednak wyniki ostatnich tygodni pokazują jak wyrównana jest to liga, więc musimy się pozbierać do kolejnego meczu – mówił trener Legii U-19, Filip Raczkowski.

Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 1:4 z Wisłą, a w najbliższą sobotę, 29 października (godz. 12:00), znowu zagrają na wyjeździe, tym razem z Koroną Kielce.

11. kolejka CLJ U-19: Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:1 (1:0)
Gruszecki (15. min., 59. min.), Tokarczyk (68. min.), Urbański (85. min.) – Stangret (72. min.)

Legia: Chojak – Krajewski (46' Saganowski), Płocki (70' Knera), Okusami, Bochniak (70' Romanowski) – Kieraś, Lachowicz (46' Mikołajczyk), Grączewski (60' Bogusiewicz) – Puciłowski (70' Niedźwiedzki), Stangret, Kiedrowicz