Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

05.02.2022 15:45

(akt. 05.02.2022 17:07)

Legia U-18 wygrała w sparingu 4:1 z Ruchem Lwów U-18. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Patryk Romanowski, Oskar Lachowicz i dwie Dawid Niedźwiedzki.

W sobotę, 5 lutego, Legia U-18 podejmowała w LTC ukraiński Ruch Lwów. W podstawowym składzie wystąpił zawodnik trenujący z III-ligowymi rezerwami, Jakub Kowynia.

Od początku spotkania legioniści przeważali, atakowali i w 29. minucie objęli prowadzenie. Patryk Romanowski skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową. Okazje miał jeszcze Oskar Lachowicz, lecz nie udało się podwyższyć rezultatu i obie drużyny udały się na przerwę przy wyniku 1:0.

Druga odsłona obfitowała w bramki. W 72. minucie Lachowicz dobił uderzenie Marcela Krajewskiego. Chwilę po rozpoczęciu gry Dawid Niedźwiedzki wykorzystał podanie Sebastiana Kierasia i strzelił trzeciego gola dla Legii. Zespół z Ukrainy zdobył bramkę w końcówce spotkania, ale ostatnie słowo należało do "Wojskowych". Krajewski podał do Niedźwiedzkiego, który trafił do siatki i zdobył tym samym swoją drugą bramkę. Po dobrym meczu piłkarze Grzegorza Szoki wygrali z Ruchem Lwów 4:1.

Legia Warszawa - Ruch Lwów 4:1 (1:0)
Romanowski (29. min), Lachowicz (72. min.), Niedźwiedzki (73. min., 89. min.) - (86. min.)

Legia: Kowynia (78' Sobczuk) - Winiarski, Kieraś, Rutkowski, Romanowski (74' Furman) - Kiedrowicz (60' Krajewski), Knera (46' Żolik), Bek, Sobociński (86' Janaszek), Dziemidowicz (46' Niedźwiedzki) - Lachowicz