News: CLJ: Zatrzymać Motor

CLJ: Zatrzymać Motor

16.11.2018 22:13

(akt. 02.12.2018 11:21)

Legia Warszawa, w sobotę o godzinie 14:00, zmierzy się w Rembertowie z Motorem Lublin w ramach szesnastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub plasuje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli, natomiast rywale są sklasyfikowani na trzynastej pozycji. Kilkadziesiąt minut po końcowym gwizdku arbitra, na łamach Legia.Net pojawi się relacja z meczu.

Legioniści, w poprzednim tygodniu, przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1. Warszawiacy stracili gola w pierwszej połowie, po stałym fragmencie i skutecznej główce Oskara Sewerzyńskiego. Po przerwie przyjezdni wyglądali nieco lepiej, ale wykreowali bardzo mało dogodnych okazji. Miejscowi grali natomiast rozważnie i odnieśli cenne trzy punkty. Lublinianie ostatnio bezbramkowo zremisowali z Elaną w Toruniu. Po piętnastu potyczkach zespół Tomasza Jasika zgromadził na swoim koncie 28 punktów (9 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek).

Najskuteczniejszymi strzelcami w ekipie Motoru są Kamil Kumoch oraz Szymon Rak. Co ciekawe, ten pierwszy to były zawodnik stołecznego klubu. Poza Kumochem, w kadrze przeciwników znajduje się dwóch piłkarzy, którzy w przeszłości występowali przy Łazienkowskiej. Mowa o Pawle Łakocie i Wiktorze Kłosie. Warto podkreślić, iż żółto-biało-niebiescy więcej „oczek”, w bieżącym sezonie, zdobyli właśnie na wyjazdach – dziewięć, z kolei na własnym terenie – raptem sześć.

Do kadry wrócił Mieszko Lorenc, który przez dłuższy czas zmagał się z urazem. Drużynie dalej nie pomogą Patryk Konik, Mateusz Szyszkowski, Wiktor Preuss i Przemysław Czado. Niestety, do końca rundy będzie pauzował Bartłomiej Ciepiela, który złamał kość w śródstopiu. W czwartek operację przeszedł z kolei Dawid Wach. Zawodnik przez dziesięć dni będzie brał antybiotyk i za dwa tygodnie powinien wrócić do zdrowia. Za kartki pauzuje Filip Czach. Po raz pierwszy, na boiskach Centralnej Lidze Juniorów do lat 19 mogą pojawić się Kacper Gościniarek i Damian Urban. Z trzecioligowych rezerw do ekipy juniorów starszych zejdzie natomiast dwóch zawodników. Wsparcie dadzą Łukasz Zjawiński i Jakub Ojrzyński. Spotkanie z Koroną odbędzie 17 listopada o godzinie 14:00 w Rembertowie.

Bramkarze: Jakub Ojrzyński, Jakub Kowynia

Obrońcy: Nikodem Niski, Michał Gładysz, Jan Goliński, Damian Urban

Pomocnicy:  Dawid Olejarka, Mateusz Leszczuk, Mateusz Szwed, Łukasz Łakomy, Mateusz Lisowski, Radosław Cielemęcki, Mieszko Lorenc

Napastnik:  Mateusz Misiak, Łukasz Zjawiński