Jakub Kwiatkowski

CLJ: Zwycięstwo z Sigmą

26.01.2020 17:57

(akt. 26.01.2020 20:01)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali 1:0 z Sigmą. Sparing odbył się w Ołomuńcu. Jedynego gola dla „Wojskowych” strzelił Kajetan Staniszewski.

Bramka padła w pierwszej połowie. Po dograniu Jakuba Kwiatkowskiego z głębi pola, piłkę w siatce umieścił Kajetan Staniszewski. Przed strzelonym golem, przyjezdni wykreowali jeszcze dwie dogodne okazje. Sytuacji sam na sam nie udało się wykorzystać Miłoszowi Packowi oraz Staniszewskiemu. Po zmianie stron wyższość bramkarza Sigmy musiał uznać z kolei Aleksy Krasicki. Pod koniec meczu niezłą akcję przeprowadzili Gabor Grabowski oraz Kacper Gościniarek. Następnie na dośrodkowanie z bocznego sektora, wzdłuż pola karnego, zdecydował się Damian Urban. Do centry ruszył Grabowski, ale minimalnie nie sięgnął futbolówki.

Legioniści zwyciężyli 1:0 z Sigmą. Dzień wcześniej ekipa Grzegorza Szoki  pokonała Rapid Wiedeń 5:3 po golach Dawida Barnowskiego, Grabowskiego, Krasickiego, Huberta Derlatki oraz Gościniarka. W sobotę 1 lutego warszawiacy zmierzą się przy Łazienkowskiej z trzecioligowym Hetmanem Zamość. Gra kontrolna rozpocznie się o godzinie 14. Pełny plan przygotowań ekipy z Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 znajduje się tutaj

Sigma Ołomuniec U-18 – Legia Warszawa U-18 0:1 (0:1)

Staniszewski (44. min.)

Legia w I połowie: Krejer - Kwiatkowski, Szewczyk, Rytelewski, Imiołek - Munik, Dawid, Pierzak (36' Czajkowski) - Pacek, Staniszewski, Barnowski

Legia w II połowie: Krejer - Kwiatkowski, Rokosz, Rytelewski (60' Szewczyk), Imiołek (70' Urban) - Munik (70' Kochanowski), Dawid (60' Gościniarek), Czajkowski - Grabowski, Krasicki, Barnowski (60' Derlatka)