Czesław Michniewicz: Sytuacja kadrowa jest trudna. Liczę, że ktoś do nas dołączy

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22-01-2021 / 20:00

(akt. 25-01-2021 / 17:54)

- Nasza sytuacja kadrowa jest trudna. Jeśli wszyscy zawodnicy są zdrowi, to kadra doświadczonych zawodników wygląda fajnie. Nigdy jednak tak nie jest, bo są kartki, kontuzje i inne okoliczności. Na pewno czeka nad trudna runda. Na szczęście okienko się jeszcze nie zamyka i liczę na to, że ktoś do nas dojdzie - mówi trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz podsumowując zgrupowanie w Dubaju dla serwisów Legia.Net i legionisci.com.

Nad czym pracowaliście, co ma się zmienić, poprawić w waszej grze? Na treningach obserwowaliśmy, że ćwiczyliście m.in. ruch do piłki, ruch bez piłki, stałe fragmenty i uporządkowanie gry obronnej

- Przede wszystkim chcemy poprawić jakość przyjęcia podania, bo dużo naszych akcji kończy się przez niecelne podania, podania nie w tempo, złe przyjęcie w prostych sytuacjach. Nad tym się skupialiśmy, żeby podanie było mocne, właściwy kierunek, dobre przyjęcie. Tu jest bardzo dużo do zrobienia i dzięki temu tempo naszych akcji będzie większe. Kiedy chce się szybko rozgrywać akcje, przyjęcie piłki musi być lepsze. U zawodników, którzy tę umiejętność mają, jak Kapustka, Gwilia czy Martins, wygląda to fajnie, ale jest wielu piłkarzy, szczególnie młodych, np. Skibicki, którzy mają duży problem z pierwszym podaniem. Nie da się tego wszystkiego poprawić w tydzień, ale zawodnicy wiedzą, że jest to element, który musi zostać poprawiony, żeby nasza gra wyglądała płynniej. Jeśli chodzi o inne elementy do poprawy, to statystyki nam podpowiadają - nie zdobywaliśmy bramek po kontrze, po stałych fragmentach gry. To też był element, który ćwiczyliśmy.

Trenowaliście również grę z trzema obrońcami i wahadłowymi. Czy są to elementy, które będą pojawiały się w meczach?

- Chcemy być przygotowani do tego sezonu. Przed nami 16 meczów w lidze, są jeszcze spotkania pucharowe. Wszystko może się różnie układać. Chcemy być przygotowani, że raz możemy grać tak, a raz tak. Nie stanowi to dla nas problemu. Na niektórych zajęciach wdrażaliśmy już grę trójką obrońców. Wypadł nam niestety jeden zaplanowany mecz kontrolny, podczas którego chcieliśmy grać trójką obrońców. W tych dwóch ostatnich sparingach nie zagraliśmy takim ustawieniem, bo pojawiły się urazy i nie mogliśmy skompletować takiego zestawienia defensorów. To dopiero początek ćwiczeń w takim ustawieniu, ćwiczymy ustawienie linii obrony. Później trzeba do tego dołożyć linię pomocy, a dalej napastników. Przed nami jeszcze daleka droga. Na razie umiemy się przesuwać, poruszać w linii obrony, czy to w 3, czy w 4 zawodników. Ale oprócz tego są jeszcze inne formacje, które muszą rozumieć ideę takiej gry. Nie wystarczyło nam na to czasu. Czasu było dużo i mało jednocześnie, bo musieliśmy zrealizować elementy motoryczne i inne główne założenia, o których już była mowa. Gra 3 lub 4 obrońcami ma być naszym atutem.

Czy wszystko udało się zrobić, a jeśli nie, to na co nie starczyło czasu?

- Udało nam się zrobić wszystko, co było zaplanowane. Zabrakło jedynie tej gry kontrolnej, żeby młodzi zawodnicy dostali swoje minuty, żebyśmy mogli spokojnie na nich popatrzeć. W meczu z Dynamem nie udało nam się przeprowadzić większej liczby zmian. Ten odwołany mecz miał być szansą gry dla wszystkich, łącznie z młodymi zawodnikami. Niestety, przeciwnik się wycofał.

Mówił trener w grudniu, że jednym ze scenariuszy na transfery jest poczekanie na okazję do końca okienka, ale czy zakładał trener aż tyle ubytków i zero wzmocnień kadry na tym etapie przygotowań?

- Nasza sytuacja kadrowa jest trudna. Jeśli wszyscy zawodnicy są zdrowi, to kadra doświadczonych zawodników wygląda fajnie. Nigdy jednak tak nie jest, bo są kartki, kontuzje i inne okoliczności. Na pewno czeka nad trudna runda. Na szczęście okienko się jeszcze nie zamyka i liczę na to, że ktoś do nas dojdzie. Te mecze sparingowe pokazują, że gdy wypada 1 czy 2 zawodników na niektórych pozycjach i robi się duży problem. Są pozycje, na których przydałaby się nam większa konkurencja, bo teraz jest mała lub jej nie ma. Nie chodzi o to, że zawodnicy się nie starają, tylko wręcz przeciwnie - oni muszą być naciskani przez konkurencję, żeby się rozwijać. Nie wszyscy mogą dziś konkurować. Są młodzi zawodnicy, ale oni potrzebują czasu. Potrzebna jest konkurencja w zespole, aby inni mogli się rozwijać. Potrzeba konkurencji dla Mladenovicia, dla skrzydłowych. Przykład bramki pokazuje najlepiej, że tam jest konkurencja, rywalizacja i cały czas jest postęp.

Jak dużą stratą jest odejście Michała Karbownika? W grudniu byliście pewni, że zostaje.

- To bardzo duże osłabienie ze względu na to, że był on zawodnikiem wszechstronnym. Bardzo dobrze odnajdował się w środku pola, ale równie dobrze mógł zagrać jako lewy lub prawy obrońca. Jeden zawodnik łatał nam trzy pozycje. Dzisiaj go nie ma i pojawia się kilka znaków zapytania. Paweł Wszołek musi grać jako boczny obrońca, Hołownia wraca po kontuzji i nie trenował przez jakiś czas. Karbownik dawał nam spokój na kilku pozycjach. Z konieczności mógłby zagrać na innej pozycji i zrobiłby to dobrze. Dzisiaj takiego zawodnika nie mam.

Tomas Pekhart i... kto? Rafael Lopes ciągle nie może pozbyć się drobnych dolegliwości... Kacper Kostorz ma szansę, by odpalić?

- Kostorz ma za sobą trudny okres, nie trenował, miał dużo innych problemów. Widać, że jego dyspozycja fizyczna kuleje. Oczekujemy od zawodnika w ataku, że będzie cały czas aktywny, że będzie pomagał zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Na dziś Kostorz nie ma jeszcze na to siły, ale to zrozumiałe. Z Krasnodarem zagrał krótko, bo taka była sugestia sztabu medycznego. Jego organizm jest bardzo zmęczony i mogło by to grozić kontuzją. Musi przepracować dłuższy okres bez kontuzji, pograć w pierwszej drużynie i rezerwach, złapać minuty i rytm. Na treningu jest ćwiczenie i przerwa - nie ma takiej dynamiki, jak w meczu. W meczu co kilka sekund zmienia się akcja i on musi zmienić ustawienie. Musi nadrobić to na boisku, inne dodatkowe zajęcia nie dodadzą mu siły. Bardzo się stara, ale nie zawsze uczestniczy w zajęciach na pełnej intensywności.

Wygląda na to, że Andre Martins przekonał do siebie trenera. Czy to oznacza, ze pozycja Bartosza Slisza jest zagrożona, mimo że jest młodzieżowcem?

- Od początku wierzyłem w Martinsa, dobrze grał jesienią. Bartka bardzo lubię i szanuję. Obydwaj to bardzo podobni zawodnicy. Żałuję, że żaden z nich nie jest typową dziesiątką, bo gdybym miał dzisiaj wystawiać skład i jednego sadzać na ławce, to byłby duży żal. Obaj zasługują na to, żeby grać. Są inne pozycje, na których jest mniejsza rywalizacja, a tutaj mamy dwóch świetnych piłkarzy. Problem jest taki, że i jeden, i drugi najlepiej czuje się na pozycji defensywnego pomocnika. Z uwagi na problemy zdrowotne Bartka Kapustki, z Krasnodarem zagrali obaj. Najlepszą pozycją dla Slisza to jest szóstka, podobnie jak Martinsa. Andre chyba prędzej by sobie radził na ósemce, bo kiedyś w Lizbonie grał na tej pozycji.

Czy nie za łatwo odpuściliście Jose Kante? Czy on ma jeszcze szansę wskoczyć do kadry pierwszej drużyny?

- Kante doznał urazu w rezerwach. Podczas środowego treningu naciągnął więzadło poboczne w kolanie. Przed wyjazdem do Dubaju spotkałem się z nim, już się pożegnaliśmy, a okazało się, że transfer nie doszedł do skutku. Wszystko już było dogadane. Ciężko powiedzieć, jaka będzie jego sytuacja.

Po odejściu Michała Karbownika zrobił się problem. Wiadomo, że naturalnym młodzieżowcem jest Bartosz Slisz, ale jakby nie mógł zagrać, to kto? Miszta, Skibicki?

- Szykowaliśmy Skibickiego, ale nie wiadomo jaka z nim będzie w najbliższym czasie sytuacja. W sparingu z Dynamem doznał urazu kolana, ma je spuchnięte. Potrzebny będzie rezonans nie wiemy czy to coś poważnego. Zobaczymy jak długa przerwa go czeka. Nie mieliśmy problemu przy Sliszu i Karbowniku, mając dodatkowo Cezarego Misztę, tak teraz to pole się bardzo zawęziło. Jedyna rzecz, która mnie martwi w tej naszej układance, to sytuacje nieprzewidywalne, czyli kontuzje i kartki. Wtedy zaburza się pewien porządek, bo musimy zmieniać zawodnikom pozycje, jak np. Pawłowi Wszołkowi. Brakuje alternatywy dla Waleriana Gwilii i Bartosza Kapustki. Jest Luquinhas, który może grać w środku pola, ale wtedy brakuje nam zawodnika na skrzydło. Liczę na to, że wrócimy do Polski, zawodnicy się zregenerują i w pierwszych meczach będzie można z każdego skorzystać i unikniemy potencjalnych problemów.

Któryś z młodych zawodników zyskał na tyle, by na stałe zostać w kadrze pierwszego zespołu?

- Na początku przyszłego tygodnia czeka nas dyskusja. Usiądziemy w szerszym gronie i zdecydujemy, kto i w jakim stopniu będzie nam potrzebny przy pierwszej drużynie. Musimy pamiętać o Szymonie Włodarczyku, ale on nie trenował w grudniu, a teraz miał koronawirusa. Myślę, że lepiej dla niego będzie, jak przez jakiś czas będzie przygotowywał się z drugą drużyną. Oni będą teraz ciężko trenować, bo dopiero rozpoczęli okres przygotowawczy. Korzystniej będzie, jak w późniejszym momencie weźmiemy go do siebie.

Ciężko wskazać kogoś, kto najwięcej zyskał z młodych zawodników. Myślę, że przede wszystkim oni sami zdali sobie sprawę i zobaczyli, jaka jest różnica w sposobie grania w CLJ czy drugiej drużynie a tutaj. Jak mało czasu jest na podjęcie decyzji, jak szybko trzeba operować piłką. Myślę, że sami się z tym zderzyli i muszą się do tego zaadoptować, żeby funkcjonować na poziomie Ekstraklasy. Widzą jak ważna jest technika, przyjęcie i pierwszy kontakt z piłką. Na przykład rozmawiałem z Jakubem Kisielem, który jeszcze rok temu grał w juniorach – to dla niego olbrzymi przeskok. On też czuje, że zanim się zorientuje, to już ktoś na nim siedzi i zabiera piłkę. Oni muszą się z tym oswoić, a to jest proces. Nie ma tak, że wjedziesz windą na któreś piętro i już jesteś na miejscu. Na ten moment najbliżej pierwszego składu jest Kacper Skibicki, pozostali są od tego daleko. Okoliczności mogą być różne, ale na dzisiaj ci chłopcy muszą jeszcze mocno pracować, a my będziemy im pomagać. Jeśli ktoś zostanie przesunięty do rezerw, to tylko po to, by regularnie trenować. U nas czasami będą gry 10 na 10, a 25 zawodników powoduje, że z dodatkowymi trzeba coś robić na boku, a to nie jest miłe ani dla nich, ani dla nas. Poradzimy sobie.

Bierze trener pod uwagę scenariusz, że w pierwszym meczu oprócz pauzującego Artura Jędrzejczyka zabraknie Mateusza Wieteski, który teraz ma kłopoty zdrowotne? Wtedy Ariel Mosór może zagrać z Igorem Lewczukiem na środku?

- Są trzy możliwości: Ariel Mosór, Bartosz Slisz lub Mateusz Hołownia - innych stoperów nie mamy. W meczu z Krasnodarem Bartosz Slisz miał zagrać na pozycji stopera, ale zalecenie lekarza było takie, by Kapustka i Gwilia zagrali tylko po pół meczu, więc nie mogliśmy tej opcji przetestować. Hołownia ma jedną umiejętność i ważną dla nas cechę. Szukamy stopera, który będzie dobrze wprowadzał piłkę lewą nogą, tak jak Mateusz Wieteska potrafi fajnie wprowadzić piłkę aż na połowę. "Hołek" też ma dobre to podanie. Fakt, nie ma doświadczenia na tej pozycji na poziomie Ekstraklasy, ale Slisz i Mosór też nie mają. Słyszałem, że kiedyś Andre Martins grał przez chwilę na pozycji stopera. Cały czas mówimy o tym, że musimy coś łatać, a my potrzebujemy stabilności. Nie chciałbym za każdym razem zmieniać zawodnikom pozycji. Raz na jakiś czas to się może wydarzyć, ale chciałbym, by drużyna miała określony schemat w grze. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że sezon będzie długi. Może się zdarzyć, że w którymś momencie meczu Slisz będzie potrzebny na stoperze i on na pewno sobie poradzi na tej pozycji.

Kto będzie drugim bramkarzem wiosną?

- O tym zdecydują trenerzy Krzysztof Dowhań i Jan Mucha. Artur Boruc jest niekwestionowanym numerem jeden. Wiadomo, że Czarek Miszta jest naszą przyszłością. Zabezpieczeniem jest Radosław Cierzniak, a Kacper Tobiasz też fajnie się prezentował. Myślę, że trenerzy podejmą decyzję i będzie ona też spójna z interesem klubu. A w interesie klubu jest to, by Czarek Miszta był tym zawodnikiem, który na pewno będzie bronił w Pucharze Polski z ŁKS-em. Zobaczymy, jak ułoży się liga i czy dostanie jeszcze swoje minuty.

Mówił trener o stabilizacji. Walerianowi Gwilii, Marko Vesoviciowi i Pawłowi Wszołkowi za niecałe pół roku kończą się kontrakty. Czy ma pan przecieki, że jest blisko finalizacji rozmów? Przeciąganie takich spraw może spowodować, że potem będzie jak z Domagojem Antoliciem.

- O tym będzie decydował dyrektor sportowy i prezes. Na takie sytuacje są dwie teorie. Z jednej strony jest to pozytywne, bo zawodnik nie ma kontraktu i walczy o nowy. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że psychika ludzka jest taka, że jak będą stykowe sytuacje lub pojawi się lekki ból, to różnie może być. Liczę na to, że ci najbardziej wartościowi piłkarze, którym kończą się kontrakty i grają w podstawowym składzie, dojdą do porozumienia z klubem. To są wyróżniający się zawodnicy w tym zespole. Vesović dopiero wraca po kontuzji, ale o jego wartości można było się przekonać wcześniej. Ten chłopak jest zżyty z drużyną, dużo jej dał i dużo jeszcze może dać.

Zgrupowanie przebiegło w fajnej atmosferze i idealnej pogodzie. Za rok też chętnie trener przyjedzie do Dubaju?

- Gdyby to ode mnie zależało, to zawsze przyjeżdżałbym do Dubaju. Klimat do pracy jest fantastyczny. Można przeprowadzić trening w pięknych warunkach. Nie ma wiatrów, burz i ulew, boiska i hotel są bardzo dobre. Mamy tu wszystko. Myślę, że w przyszłym roku - jak udałoby się nam wspólnie dotrwać - to jeszcze dałoby się to wznieść na wyższy poziom, poszukać jeszcze więcej sparingpartnerów. W tym roku, niestety przez koronawirusa wiele zespołów w ostatniej chwili wycofywało się ze zgrupowania. Wszystkich dotyka ten problem. Gdybyśmy zostali jeszcze kilka dni dłużej, to byśmy zagrali na przykład z Zenitem, który był chętny, ale terminy nam się nie pokrywały.

Rozmawiali Marcin Szymczyk (Legia.Net) i Jordan Krzemiński (Legionisci.com)

Komentarze (981)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Michał Masłowski jest wolny. Radziu, Musisz :D
Starszy sierżant
 • 1 / 3
Prawdziwy brylant jest do wzięcia za darmo. To ..Tim Hall, który właśnie odszedł z Wisły Kraków. Podobno jest w świetnej formie. Pewnie prezes z Kucharskim już ostro działają.
Major
 • 0 / 0
Srodkowy obrońca
192 cm wzrostu
Dlugo nie grał.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
To oczywiście jest żart. Poczytajcie trochę o tym gościu. W styczniu b.r. podpisał kontrakt z Wisłą a po 11 dniach...klub z nim rozwiązał umowę ze względu na skandaliczną dyspozycję fizyczną. Typek był tak zapuszczony że na treningu podobno wyżygał się ze zmęczenia... Nieźle nie?
Generał brygady
 • 3 / 0
Marko Janković zostanie nowym piłkarzem Legii. 25-latek jest aktualnie bez klubu (ostatnio występował w SPAL), choć najlepszy okres w swojej karierze przeżywał w Partizanie. Jego główną pozycją jest skrzydło, ale dobrze odnajduje się też w środku pola.
Klub po przejściach to i skrzydłowy po przejściach. Hmm... no nie wygląda to jak efekt długotrwałej obserwacji skautinowej. Tylko jak efekt akcji "Weź no mi tam sprawdź kto 3 lata temu był w gazie, ale teraz wszyscy go skreślili". Liczyłem na jakiegoś Luquiniansa wyszukanego w II lidze portugalskiej, a tu Czarnogórzec któremu nie wyszło we Włoszech. No ale dobra, taka jest sytuacja klubu, jeśli się odbuduje w pół roku, to może coś z niego będzie. Olimpiakos czy Spal go na ładne oczy nie brały, coś tam musi umieć i może tego całkiem nie zapomniał... dziwne tylko że to prawy napastnik bardziej, na lewej 22 mecze zagrał.
Dokładnie :) teraz jeszcze transfer prawego obrońcy i jedziemy z nimi :)
Sierżant
 • 1 / 0
Nie chce oceniać i się wypowiadać jak na nasze możliwości finansowe gość może odpalić. Ostatnio mało grał ale wcześniejsze lata pokazały że grać potrafi. Przypomnę że Kapustka też bardzo mało grał w Anglii a teraz pokazuje co potrafi i może stanowić o jakości drużyny
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Pewnie na lepszego nas nie stac. Skauting slaby, dyrektor sportowy bez kontaktow wiec trzeba liczyc na szczescie. Nie znam goscia ale ewidentnie zawodnik do odbudowania, czyli w naszym stylu :) W 23 meczach Seria A i B uzbieral .... 1 asyste.
Generał
 • 1 / 1
Krótko jak to ma być taki transfer to faktycznie nie robić ich wcale.
Generał brygady
 • 1 / 0
To się Czesiek zdziwi, jakiego paralityka Kucharski ściąga. A trener wyraźnie mówił że musi przyjść piłkarz z liczbami. A tu proszę, kolejny do senatorium.
Generał brygady
 • 0 / 0
To, że nie miał liczb we Włoszech o niczym nie świadczy

To trudna liga, a nas nigdy nie było stać na takich, którzy tam błyszczą - i szybko nie będzie :(

Oby to był casus Kapustki i chłop będzie poważnym wzmocnieniem ofensywy,

Ważne, że może grać na kilku pozycjach i obie nogi służą mu do grania, a nie jedna tylko do wchodzenia do autobusu...
Kocury i kocury. Jakby to było proste jednego złapać, nie mówiąc o kilku. Spójrzcie na profesjonalną instrukcje:

1. Ustaw klatkę-łapkę w miejscu, w którym koty najczęściej się posilają. By nie wzbudzała ona większych podejrzeń, może być delikatnie zakamuflowana oraz stać na stabilnym podłożu.
Klatka, której zadaniem jest uniemożliwienie kocurowi wyjścia, zamyka zapadkę, gdy kocur nadepnie stópkami na kładkę, umieszczoną na końcu łapawicy. Aby złapać kocura należy rozmieścić przynętę (jedzenie) tak, by utworzyć ścieżkę: nieco na brzegu klatki, średnio co 15cm, małymi porcjami wzdłuż klatki. Za kładką umieść najwięcej pokarmu. W tej sytuacji kocur zmuszony jest do nadepnięcia na kładkę, która równocześnie zamyka przednią część łapawicy. Postaraj się zachęcić czworonogi czymś nadzwyczajnym, np. rybą lub ugotowanym kurczakiem. Im lepszy zapach, tym kot szybciej się skusi.
Gdy pupil da się schwytać, jak najszybciej zakryj klatkę materiałem, tym samym zwierzak nieco się uspokoi. Musisz liczyć się też z przepłoszeniem pozostałych kotów, ponieważ zamknięcie klatki powoduje hałas. Nie powinno to jednak odstraszyć kotów w zupełności.
Jeśli łapiesz jednego kota, zabierz go wraz z klatką do środka transportu, celem przewiezienia do gabinetu na zabieg np. sterylizacji. W przypadku łapania większej ilości czworonogów, przenieś schwytanego kota do transportera i opróżnioną klatkę-łapkę wystaw ponownie. Zachowaj szczególną ostrożność, aby kot nie podrapał cię, a przede wszystkim, aby nie uciekł. Pomocna może się w tej chwili okazać druga osoba, a także współpraca i skupienie.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Dwa duże kocury podchodzą pod moje okna i śpiewają kocie serenady może nagram i chłopakom na forum dam linka do kocurów.
Generał broni
 • 3 / 1
"1 173 mln euro, z czego 730 mln to zadłużenie krótkoterminowe. Tyle wynoszą długi Barcelony - informuje radio Cadena SER, które wraz z innymi hiszpańskimi mediami analizuje roczny raport finansowy Barcelony."
PSG, tylko w tym roku ma 170mln EUR deficytu, ciekawe jakie transfery będą robić?
Kibice transferów chyba nie wiedzą w jakiej rzeczywistości żyjemy.
Wzorujemy się na najlepszych, a ci jak zwykle płacz i narzekanie że wszystko źle.
~Dd
 • 0 / 0
No i Kapustka się wysypał...
Sytuacja jest trudna.....ale będzie daleko trudniejsza. No cóż c'est la vie.
Starszy kapral
 • 2 / 10
Wdowiak od lipca w rakowie. Szkoda, że nie trafi do Legii
Młodszy chorąży
 • 5 / 0
Puknij się
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
80+ meczy w Cracovii i 6 goli... Gość już teraz nie radzi sobie z presją, to co byłoby u nas...
Podpułkownik
 • 1 / 1
Walić tego Wdowiaka, ale co ten Raków? Takie aspiracje?
Starszy sierżant
 • 1 / 1
A kto jest Wdowiak? Jakoś nie kojarzę gościa. Czy to ktoś pomiędzy Vrdoljakiem a Wdowczykiem?
Major
 • 2 / 1
Scauting nie istnieje, kontakty zadne .
Kiedys Grabowski podeslal z Afryki kogoś ciekawego
Mario Piekario kogoś z Ameryki pld , dziś kompletnie nikt z tych kierunków, leży wszystko. Od lat jedyny kierunek to Bałkany.
Ostatnio oferowano nam kilka lat temu z Afryki Pentsila ale ostatecznie trafil do Ferencvarosu...
Takiemu biednemu Górnikowi Zabrze Bialek zawsze w ramach ich finansowych możliwości ciekawego zawodnika znajdzie ....pan dyr sportowy RK ....On nikogo nie zna zero kontaktow
Major
 • 1 / 0
Prezesa zna. To wystarczy
Generał dywizji
 • 0 / 1
To mnie wlasnie mocno dziwi.
Jak nie ma kasy,a chce się osiągać wyniki jak MP i puchary, to trzeba znaleźć drogey na pozyskiwanie ciekawych zawodników.
Jak już prezes uparł się na RK to powinien mieć odpowiedni scauting.Nie wierzę, że nie można znaleźć więcej takich graczy jak Luqi.
A w Legii tworzy się strategię typu wyróżniający się ligowcy.No i jest taki Lopes.
Prezes przepala pieniądze ( choćby zmiany trenerów, zaciągi graczy pod trenera,a potem wypłat kontraktu i rozstanie), a oszczędza na tym, co mogło by przynieść korzyści.
~Pedro
 • 0 / 0
Zastanawiam się gdzie jest granica jaką wyznaczył sobie Pan Dariusz...
Starszy kapral
 • 0 / 0
Dziwnie będzie jak Łakomy odpali w Zagłębiu. Wyjdzie na to, że opchnęli Legii Slisza za 1.8 m brutto a pozyskali za darmo piłkarza pierwszego składu.
Myślę, że skoro jest LTC, to piłkarze powinni być skatalogowani z dokładnymi przypisami i określoną ścieżką, tak, żeby strategia ich wprowadzania nie zależała od Michniewiczów, czy przyszłych Sa Pintów.
Starszy szeregowy
 • 0 / 1
Narazie większą szansa jest na to, że Łakomy jest słabszy od Slisza i generalnie za słaby na Legie dlatego odszedł. Co do 2 kwestii, nie wyobrażam sobie, żeby 1 trener nie miał nic do gadania w temacie wprowadzania młodych do 1 składu.
Major
 • 1 / 1
Za 1. 8 mln euro to można było ściągnąć kocura z Ameryki pld ....ale kogo tam zna pad dyr sportowy RK? No i trzeba , raczej dobrze znać portugalski
Starszy szeregowy
 • 2 / 1
Post był o odejściu Łakomego a nie sprowadzeniu Slisza jakiś czas temu... i nie trzeba znać 10 języków żeby być dobrym dyr sportowym.
Pułkownik
 • 1 / 2
Sprawa jest prosta. Mioduski kpi z kibiców. Nie ma się co dziwić Kucharskiemu. Kasy na transfery nie dostał i musi w g...wnie rzeźbić.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kasy na transfery nie ma ale i kasy na kontrakty. Wcześniej mogliśmy kusić niezłą pensją teraz niczym
Kapitan
 • 1 / 0
hm, że tak się zapytam, skąd Wy to wszystko wiecie ? macie jakieś potwierdzone info o stanie finansów Legii ? jeżeli tak, to się podzielcie tą wiedzą.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlaczego u was co niektórych tak jest, że jeden jest winny drugi biedny co on miał zrobić:)?
Transfery do i z klubu zależą co najmniej od 3 osób( mówię o decyzyjnych) prezes, trener, dyrektor sportowy i wszyscy jak jeden są winni stanu jaki mamy aktualnie w Legii. Tu nawet ku.rwa nie ma dyskusji, że jest inaczej.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"hm, że tak się zapytam, skąd Wy to wszystko wiecie ? macie jakieś potwierdzone info o stanie finansów Legii ? jeżeli tak, to się podzielcie tą wiedzą"
4 lata bez pucharów europejskich, kupę potwierdzonych kredytów, covid i brak ludzi na stadionie, wywalenie z hukiem z 10 piłkarzy, transfery robione "za darmo" z modlitwą oby wypalił, w końcu sam prezes mówi co wywiad, że nie ma pieniędzy:), coś jeszcze trzeba ci tłumaczyć?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jammm
Ależ prezes mówił, że sytuacja finansowa Legii jest stabilna.
Raczej woli postawić na młodych, niż kupować,a oni potem mają dyskomfort.
Kocury to przeszłość,czas na mloy,oni są przyszłością.
Major
 • 0 / 0
170 mln zł długu
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tata
Kwota robi wrażenie,ale...
Mija pandemia, kilku młodych w jedynce i udział w pucharach ( nawet LE2) i można się dobrze odbić.
Tylko czy to możliwe z p.Mioduskim?
Jeden skrzydłowy diametralnie poprawi stan naszego posiadania, a to się raczej uda! Także jestem dobrej myśli. Obrońca pewnie na jedno udo. Bo kasy na jednego może starczy gracza jak dobrze pójdzie.
ew. myślę, będą negocjować innych graczy na ŚO i jako 8 już od lipca za darmo
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mając kasę nie potrafili ściągnąć dobrego skrzydłowego przez długi czas a co dopiero nie mając
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
o jest cały urok transferów. Jak ściągaliśmy Novikovasa to był gwiazdą Jagi i można powiedzieć gwiazdą ligi. Wydawało się, że transfer pewniak, a u nas grał piach. Z drugiej strony Prijovic i kilka innych transferów, które nie miały prawa wypalić a wypaliły. Taki tego urok. To nie matematyka, gdzie zawsze 2+2=4
Major
 • 2 / 1
To okienko transferowe sprawiło, że zacząłem mocno tęsknić za okresem w którym braliśmy Eduardo :)
Ps Stan kasy w klubie musi być dramatyczny, sprzedać też nie ma co
Generał brygady
 • 5 / 0
No jasne, to jest logiczne i jednocześnie ekonomiczne myślenie - brać byle kogo, może nawet nie grać albo nie wiedzieć jak prosto kopnąć piłkę, ale transfery muszą być!

Ludzie - kibicujcie transferom, a nie (L)egii!

Mnie też ta sytuacja irytuje, ale zamiast transferów kogokolwiek wolę przedłużenie kontraktów z Veso, Wszołkiem (a nie zaszkodzi i z Lewczukiem)
Dokładnie tak samo myślę ArtiQ. Wolę, żeby w Legii skupili się na przedłużeniu kontraktów i to nie tylko z Wszełkiem czy Veso ale jeszcze kilkoma graczami m. in. Z Luqim (kontrakt do 2022 roku). Ale tu jest też problem, bo przy przedłużeniu kontraktu też trzeba zapłacić honorarium za podpis piłkarzowi i managerowi piłkarza (w przypadku młodych raczej rzadko ale przy tych nalepszych praktycznie zawsze).
Poza tym ma dziwne przeczucie, że wielu rzeczy nie wiem - np. że w Legii zalegają z wypłatami pensji i czekają niecierpliwie na przelew transzy z praw tv lub od sponsorów? To wiele mogłoby wyjaśniać.
*nie wiemy
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Sprzedać nie ma co bo grają takie wynalazki jak Valencia. Dostaje 10 "ostatnich szans"
Generał brygady
 • 1 / 0
MartinMix
wspomniałem tylko o tych najpilniejszych, którzy stanowią o naszej sile, a za pół roku mogą odejść absolutnie za darmo,

ale oczywiście ważne jest - co najmniej - utrzymanie obecnej kadry i logiczne ruchy zarządu

niestety od dawna takich ruchów nie widzę! :(
Major
 • 0 / 0
To była kpina :) ściąganie Eduardo z plaży uważałem za pomyłkę, ale nadzieje wśród kibiców były :)
Na siłę nie ma co brać 'kocurów' - szkoda pieniędzy. Niestety to okienko kojarzy mi się tylko z desperackim cięciem kosztów, przy pierwszej kontuzji czy pauzach za kartki będzie tzw 'prowizora'...
Brak przedłużenia kontraktu np Wszołka jak dla mnie oznacza pożegnanie z nim. Z Gui też negocjowali :)
Major
 • 3 / 1
Bielsko no jaka biała
30 stycznia dnia meczowego 70 % sypie tym bialym głównem...
Wiec mamy tydzień dłużej na transfer bo mecz przełożą...
Generał brygady
 • 2 / 7
JEŻELI WARUNKI POGODOWE BĘDĄ ZAGRAŻAĆ ZDROWIU PIŁKARZY TO NALEŻY PRZEŁOŻYĆ MECZ ALE W PRZYPADKU DOBREJ POGODY TO GRAMY I WYGRYWAMY !!!
MAMY MOCNY SKŁAD - NA LIGĘ WYSTARCZY !!!
========================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 0 / 0
jest też możliwość, że zagramy na odmiecionym bagnisku, Podbeskidzie raczej będzie parło do meczu w trudnych warunkach, szukając swojej szansy.
~Piotrek-74
 • 0 / 0
Jeśli przełożymy mecz, to absencja Jędrzejczyka wchodzi na Raków.
No nie wiem czy tak byśmy w obecnej sytuacji kadrowej chcieli!!
Generał brygady
 • 4 / 8
NIEKTÓRZY KOLEDZY TO JUŻ NIE WYTRZYMUJĄ CIŚNIENIA !!!
======================================
NIE JEST SZTUKĄ ZNALEŹĆ DOBREGO PIŁKARZA ZA KILKA MILIONÓW EURO. s
SZTUKĄ JEST WYŁUSKANIE PIŁKARZA ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE.
CZY KTOŚ PAMIĘTA ILE ZAPŁACILIŚMY ZA GUILERME ? TO BYŁY CHYBA GROSZE I PAMIĘTAM, JAK NIEKTÓRZY NA TYM FORUM KRZYCZELI, ŻE PAN PREZES MIODUSKI SPROWADZA CHŁOPAKA Z PLAŻY A POTEM BYŁ WIELKI ZONG Z KORZYŚCIĄ DLA LEGII. DLATEGO TERAZ PAN PREZES MIODUSKI NIE SPIESZY SIĘ - MA PEWNIE LISTĘ PIŁKARZY, KTÓRZY NADAJĄ SIĘ DO LEGII.
PONADTO NIE KAŻDY PIŁKARZ PASUJE DO LEGII - NIE BĘDZIEMY BRALI PIERWSZEGO LEPSZEGO BO NADARZA SIĘ OKAZJA. MY POTRZEBUJEMY PIŁKARZA, KTÓRY JEST BRAMKOSTRZELNY I WALCZĄCY I JEST ODPORNY NA WSZELKIE URAZY - A TAKIEGO TRUDNO ZNALEŹĆ. PATRZCIE NA ŚWIERCZOKA - DOZNAŁ JUŻ KONTUZJI A ZARAZ ZACZYNA SIĘ GRANIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Szóste. Nie pier...dol.
Major
 • 1 / 1
Szukamy darmowego, a takim nie patrzy się w zęby. Ale nawet ci darmowi przeciętni mają kilka ofert i nie chcą wybrać Legii za mniejsze pieniądze.
Generał brygady
 • 4 / 8
KOLEGO WIĘCEJ SPOKOJU !!!
=======================
ROZUMIEM, ŻE JESTEŚ MOCNO WKUR...NY, JAK DUŻA CZĘŚĆ KIBICÓW I MOŻE MASZ INNE ZDANIE ALE CZY MUSISZ BYĆ WULGARNY ?
NIE PASUJE-NIE CZYTAJ -WIĘCEJ LUZU !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 2 / 7
BALDE NO NIE MÓWISZ POWAŻNIE - WEŹMIEMY PIERWSZEGO LEPSZEGO NP. NAPASTNIKA BO TERMINY NAS GONIĄ A POTEM WSZYSCY OKREŚLĄ GO MIANEM SZROTU I PRETENSJE BĘDĄ DO PREZESA !!!
=====================================================
LEPIEJ POCZEKAĆ NA PIŁKARZE DAJĄCEGO JAKOŚĆ I BĘDĄCEGO WZMOCNIENIEM NIŻ PÓŹNIEJ MĘCZYĆ SIĘ Z DREWNEM - EHH !!!
W NAJGORSZYM RAZIE ZAMIAST BRAĆ PRZECIĘTNEGO PIŁKARZA LEPIEJ DAĆ SZANSĘ MŁODYM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 1 / 0
Wzięto Lopesa, nawet za gotówkę, no ale prawie za darmo. Jeszcze definicja przeciętnego piłkarza by sie przydała. Przeciętny to właśnie taki, bez dorobku, osiągnięć. Bez żadnej cechy która by sprawiała że się mocno wyróżnia. Wzmocnienie rywalizacji, tak to można nazwać. Co oczywiście nie koniecznie znaczy że nie odpali. Nie takie rzeczy widziałem, no ale jednak jest to mało prawdopodobne.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie wiem, co łykasz, ale bierz połowę.
~qik
 • 0 / 0
Dziecko wyłacz CAPS BO SIE NIE DA PATRZEC NA TWOJ BELKOT !
Kapitan
 • 0 / 0
Te lanser... Wyłącz proszę te wielkie litery.
Dzieki..
Pułkownik
 • 1 / 3
Trwaja poszukiwania darmowych "kocurow"

Tylko jak przyslowie mowi:

Darmowy ser tylko w pulapce na myszy
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Darmowy kocur za małą pensję. Na pewno namówimy sporo nowych Vadisów
Generał dywizji
 • 1 / 1
Czy wiadomo kiedy wpływa dotacja z Luksemburga?
Generał brygady
 • 3 / 0
W Luksemburgu już nie ma jeleni,którzy by pożyczyli kasę dla Miodka. W każdym banku wisi zdjęcie Miodka. Tego Pana nie obsługujemy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Aż tak kiepsko?
To zostają chwilówki na dowód.
Generał dywizji
 • 2 / 0
"Trwają intensywne rozmowy pomiędzy Rakowem Częstochowa i AC Milan w sprawie transferu Kamila Piątkowskiego. Cena może wynieść 5 milionów euro."

Moder z Lecha sprzedany za 11 mln a najzdolniejszy piłkarz Legii (zapowiadany rekord ligi) sprzedany w/g prasy za 5 czy 6 mln...
O co tu chodzi? Albo te informacje są nieprawdziwe albo...
Już sam nie wiem co o tym sądzić.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
my mielismy/mamy nóż na gardle. Oni maja kasę i zero ciśnienia
Major
 • 0 / 0
Brighton oświadczyło że zapłacili 3.85 Funtów plus bonus. Czyli 4 mln euro z hakiem.
Generał dywizji
 • 2 / 0
@JohnoQ
Także cały czas mam tego świadomość ale jak to jest, że my musimy a oni mogą?
Dlaczego oni mają kapitał a my nie?
Mam nadziej, że w klubie doszli już do tego, że trzeba szkolić ale lepiej niż dotąd...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Balde
Proszę Cię nie dobijaj mnie. Szokująco mała kwota, trudna do akceptacji i uwierzenia.
Ja wiem, że musieliśmy go sprzedać ale aż dziw by było, że aż tak promocyjnie. Chyba że zagwarantować sobie zdołaliśmy np 40 % od następnej sprzedaży no i plus bonus za skrócenie wypożyczenia trzeba doliczyć.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Niby coś się zmieniło w szkoleniu,ale to melodia przyszłości.
Holender mówił, że jest progres 20% w perspektywie 2 lat.
Poza tym taka amica podpisuje dłuższe kontrakty z młodymi.Jest czas,aby ich ogrywać na wypożyczeniach i weryfikować.
U nas czeka się do ostatniej chwili i uciekają chłopaki po 17-18 lat.
Szczerze, nie do wiary do jakiego stanu doprowadzono ten klub, my sprzedajemy perelke bo musimy, inni sprzedaja mniej utalentowanych pilkarzy ale nie musza tylko moga. Wlasciciel powinien zwolnic w tej sytuacji prezesa;)
Generał dywizji
 • 2 / 0
No właśnie zauważalne u nas jest czekanie do końca z podpisaniem czy też przedłużeniem kontraktów. Niby cel potrafię zrozumieć ale ryzykowny sposób. Ja na miejscu piłkarza czuł bym się niepewny i zrozumiałe, że wygląda czasem jakby nie grali na 100%-ryzyko kontuzji a potem zostanie sam z problemem.
Budżetu się nie rozciągnie ale z ważnym graczami tak bym nie postąpił, to samo z młodymi zdolnymi.
To także nie spowoduje, że młode talenty będą waliły do nas hurtowo.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co o tym sądzić? Jedno słowo "Mioduski"
Niektórzy potrafią nie sprzedać za pierwszą lepszą ofertę
Pewno, ze tak ale ja sie zastanawiam czemu z dwu albo i wiecej krotnie wyzszym budzetem nie mozemy miec po prostu lepszych pilkarzy od Lecha czy Rakowa a mimo ze sprzedajemy na potege to dlug nam rosnie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zegrze
Niepojęta sprawa, prezes wykształcony a jednak efektu taki ze do zadowolenia jest nam daleko.
KopacMopa
Może my mamy jakieś większe koszty? Ale to fakt, powinniśmy mieć lepszych piłkarzy i więcej pieniędzy. Widocznie w naszym trybie je jakoś przejadamy...
Generał brygady
 • 2 / 10
SKŁAD LEGII SZYKUJE CAŁKIEM NIEZŁY NA 2 RUNDĘ !!!
======================
BORUC - JURANOVIC-JĘDZA-KOCUR- VESOVIC- KAPUSTKA-MARTINS-MLADENOVIC-LUQI-KOCUR-PEKHART
REZERWA: MISZTA-GWILIA- MOSÓR- MLADENOVIC-WŁODARCZYK, LEWCZUK, SKIBICKI, KOCUR. SLISZ, KOSTORZ-CHOLEWIAK.
CHYBA WSZYSTKICH UWZGLĘDNIŁEM, ŁĄCZNIE Z 3 ZAPLANOWANYMI NOWYMI GRACZAMI.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 0 / 0
A miejsce dla młodzieżowca...?
Major
 • 2 / 0
No chyba że Adam Kocur... :)
Nie znam
Generał dywizji
 • 1 / 0
Prezes będzie przebijał " blachy".
Będzie młodzieży pod dostatkiem do gry i na sprzedaż:)
Generał broni
 • 2 / 0
Dwie bramki Kocura i dwie bramki Kocura i mamy mistrza podwóra.
Generał brygady
 • 3 / 9
LICZĘ NA JOELA VALENCJĘ W 2 RUNDZIE !!!
=================================
CHŁOPAK JUŻ CHYBA PRZEŁAMAŁ SIĘ I JEST PO OSTREJ ROZMOWIE Z TRENEREM CZASŁAWEM.
NAWET W OSTATNIM SPARINGU DAŁO SIĘ ZAUWAŻYĆ JEGO WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE - BIEGAŁ, KIWAŁ WALCZYŁ ZA DWÓCH. MAM NADZIEJĘ, ŻE W NIEDZIELĘ W MECZU Z PODBESKIDZIEM POKAŻE WSZYSTKIM NIEDOWIARKOM, ŻE STAĆ GO NA WIELE WIĘCEJ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 3 / 1
Oglądałeś ten sparing w ogóle? Za dwóch to on tracił piłkę a trener Michniewicz powiedział, że względu na uraz nie był przewidziany do tego sparingu ale z powodu trudnej sytuacji kadrowej musiał zagrać dlatego zagrał słabiej. Byłem za odesłaniem Pana Walencji do Brendford, ale teraz jest już za późno i frajer i tak skasuje nas na 150 tys Euro i zostanie. Nie ma nic przeciwko temu, żeby wykonał jakiś postęp zwłaszcza, że sytuacja na ławce jest rzeczywiście tragiczna, ale na tę poprawę poczekajmy do ligi na razie nie ma wystarczających przesłanek poza ślepym optymizmem.
Generał brygady
 • 1 / 6
JA GO JESZCZE NIE SKREŚLAM I DAJĘ MU SZANSĘ !!!
========================================
W PIAŚCIE DOBRZE GRAŁ TO I U NAS ZACZNIE DOBRZE GRAĆ - MAM NADZIEJĘ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Gdzie są kocury, Mioduski gdzie są kocury...
Ehh, żal, że trybuny będą puste w najbliższych spotkaniach :/
Generał brygady
 • 3 / 9
KOLEGO MAC CO TY ZAŻYWASZ !!!
ŻYCZĘ WIĘCEJ CIERPLIWOŚCI
===========================
KOMITET TRANSFEROWY MOCNO PRACUJE I ZARAZ, ZA CHWILĘ KRÓTSZĄ LUB DŁUŻSZĄ BĘDĄ EFEKTY TEJ PRACY - JESZCZE SIĘ ZDZIWISZ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 1 / 1
Jak narazie to efekty są takie, że od około miesiąca, odpadają kolejne kandydatury.
Nawet w dobie pandemii mają lepsze oferty niż oferuje Legia.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
AML

CO JA ZAŻYWAM, CHŁOPCZE? PRZECZYTAJ SWOJE WPISY I ZASTANÓW SIĘ SAM NAD SOBĄ!!!
Generał brygady
 • 2 / 8
DO JASNEJ CHO.LERY - GODZ. 12.00 I CISZA !!!
=======================================
JAK DO GODZ. 16.00 NIE BĘDZIE INFO NT. TRANSFERÓW TO DZISIAJ JUŻ NIC SIĘ NIE POJAWI.
A PODOBNO CISZĘ LUBIĄ TRANSFERY - EHH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Bądź cierpliwy.
Ligę zaczniemy czym mamy.
Ewentualne transfery 25.02 o godzinie 23.45 GT.
Może wtedy jakiś kocur się trafi.
W ostateczności decyzje na bieżąco.
Jakieś kontuzje czy kartki, to młodzi.
Ewentualne zakupy z pośredniaka.
Będzie zapewne kilku 40latkow bezrobotnych, chętnych pokopać w 30 lidze UEFA.
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Co, tabletki się skończyły?
Mioduski matole patrz do czego doprowadziłeś że już nawet plotek transferowych nie ma , ba nawet nie ma już nadziej że jakiegoś kocura obserwujemy
Kapitan
 • 1 / 1
co do plotek :) ... na transfermarkt:
- Sinisa Sanicanin Środkowy obrońca - prawdopodobieństwo transferu 64%
- Ivo Rodrigues Lewy napastnik - prawdopodobieństwo transferu 53%
- Simon Skrabb Lewy pomocnik - prawdopodobieństwo transferu 43%
o pozostałych nie będę pisał gdyż prawdopodobieństwo transferu jest poniżej zera ....
Marszałek Polski
 • 1 / 0
- Simon Skrabb Lewy pomocnik - prawdopodobieństwo transferu 43%
Przecież ten to już dawno zweryfikowany że do nas nie przyjdzie
Czyli 0%
więc jak reszta taka aktualna jak ten Skrabb to spadamy do 20%
Wolni agenci : Kazaishvili do pomocy, Imbula Kongijczyk na obronę, , krkic do ataku dać im za podpisy po 100k kontrakty na poziomie 350 k i sprawa zaltwiona
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Widzisz ty napisałeś to w 20 sekund a oni siedzą i głowią się już 4 lata i nic jakby mieli tam grzechotki;)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Przecież my kasy nawet na jednego nie mamy :D
Generał brygady
 • 1 / 5
MAC BO TY WIESZ !!!
=================
SIEDZISZ W KIESZENI PREZESA ?
WYSTARCZY JEGO JEDEN RUCH RĘKI LUB 1 TELEFON I FORSA SIĘ ZNAJDZIE - PRZECIEŻ ON JEST MILIONEREM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Am
Każdy kto posiada 1 mln rubli, jest już milionerem.
Nasz prezes ma na minusie 170 mln pln na tą chwilę.
A więc jego milion nijak ma się do potrzeb.
Poza tym hipoteka w Szwajcarii.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Jammm
A czemu akurat grzechotki?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jakie 100 tys dla trzech jak.my tyle na całe okienko mamy
Ale nudno. Kiedy te transfery??? Ile można czekać ???
Generał brygady
 • 1 / 1
Jeszcze tylko Wszołek, Veso, Luquinas i kończymy transfery...

...przecież nie odejdą wszyscy, więc nie ma co panikować...
Generał brygady
 • 0 / 0
Jeszcze się zdziwisz jak prezes wszystkich sprzeda
sprzeda ? raczej na wolnym odejdą ,jako to ma zwyczaju Legia mioduskiego kluczowych graczy za Free dawać
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jeszcze Gwio,a potem będzie sprzedawał z akademii.
Park,jako łowca talentów, będzie wystawiał rekomendacje.
Myślę, że kilka klubów się skusi.
A potem, cozy,zostanie przedszkole.
Major
 • 1 / 0
Jaki tu spokój la lala la
Nic sie nie dzieje la la lla
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
AMLEGIA to chyba sam prezes miodek.
Sierżant
 • 5 / 0
Nie po prostu jeden z niewielu optymistów na forum. Bartkovy z tt też był zawsze zwolennikiem Miodka ale i jemu już puściły nerwy. Jemu też pewnie wkoncu puszcza. Ja podobnie jak większość też się denerwuje na politykę klubu ale nie moje pieniądze i nie moje bagno. Nie ma sensu tutaj wszytkiego wylewać. Pozostaje tylko życzyć klubowi i piłkarzom jak najlepiej i robić to co do tej pory czyli zawsze kibicować bo klub też potrzebuje naszego wsparcia
Podporucznik
 • 1 / 0
Nie wiem kim on jest, ale zazdroszczę mu optymizmu.
Generał brygady
 • 1 / 9
PRZECENIASZ MNIE - JA JESTEM ZWYKŁYM KIBICEM, KTÓRY TYLKO KIBICUJE LEGII !!!
========================================
PREZES TO INNA LIGA - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Bez przesady, Pusty Stadion właściwie odkąd wybudowali nowy stadion schlebia działączom. Trochę mu się nie dziwię, mnie w sumie też interesuje głównie przyłażenie na stadion i darcie ryja, a niekoniecznie wyniki.
Bez przesady, Pusty Stadion właściwie odkąd wybudowali nowy stadion schlebia działączom. Trochę mu się nie dziwię, mnie w sumie też interesuje głównie przyłażenie na stadion i darcie ryja, a niekoniecznie wyniki.
Generał brygady
 • 1 / 9
CHYBA ŻE NADARZY SIĘ OKAZJA NA WCZESNIEJSZY TRANSFER CO OZNACZA, ŻE OD DZISIAJ MOŻE W KAŻDEJ CHWILI POJAWIĆ SIĘ NOWY PIŁKARZ W LEGII. CZEKANIE DO SAMEGO KONCA JEST DUŻYM RYZYKIEM !!!
=======================================================

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Kapitan
 • 1 / 1
"...Mówił trener w grudniu, że jednym ze scenariuszy na transfery jest poczekanie na okazję do końca okienka..."
zimowe okno transferowe w 2021 w Polsce będzie trwało od 25 stycznia do 24 lutego, nawiązując do słów trenera wzmocnienia będą ok 20 lutego ?!
Sierżant
 • 2 / 0
Niekoniecznie ponieważ w czołowych ligach okienko zamyka się do 2 lutego. Wtedy ci którzy liczyli na transfer do mocnych lig a im się nie udało będą szukać jakiejś trampoliny by w dogodnych warunkach i za w miarę odpowiednią wypłatę będzie szansa aby ich pozyskać ale tu już dyrektor musi się wykazać
Generał brygady
 • 1 / 0
Niestety - na naszą niekorzyść - działa fakt, że w Rosji okienko otwarte jest do 25 lutego
Sytuacja Legii jest w ciężkiej sytuacji.
Generał brygady
 • 3 / 7
KOLEGO JAK TO CZYTAĆ - HEHEHE !!!
===================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Sytuacja jest ciężka jak Legia sytuacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Delikatnie i bardzo dyplomatycznie powiedziane
Hehe, przypomniał mi się stary skecz KMN "egzamin z historii" ..sytuacja we Francji jest w ciężkiej czy w trudnej(nie pamiętam już) sytuacji :)))) taki joke i spam z mojej strony.
Generał brygady
 • 1 / 8
COŚ WISI W POWIETRZU - CZUJĘ, ŻE MOŻE DZISIAJ LUB JUTRO POJAWI SIĘ INFO O NOWYM PIŁKARZU W LEGII - JUŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ TEGO MOMENTU - MAM NADZIEJĘ, ŻE PREZES NIE ZAWIEDZIE OCZEKIWAN WSZYSTKICH KIBICÓW LEGII !!!
=================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Kupa wysłała sygnał do mózgu, że spotkanie w majtkach?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Prezes już tyle razy zawiódł kibiców, że kolejny nie robi wrażenia.
Poza tym w grudniu dał do zy, gdzie ma zdanie kibiców.
Generał brygady
 • 1 / 8
CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ !!!
========================
DOBRZE, ŻE JUŻ ZACZĄŁ SIĘ TEN OSTATNI TYDZIEN DO ROZPOCZĘCIA 2 RUNDY BO ZA CHWIĘ DOWIEMY SIĘ O 2-3 TRANSFERACH - BĘDZIE SIĘ DZIAŁO - HEHEHE !!!
JESTEM CIEKAW, JAKICH PIŁKARZY NAM ZAKONTRAKTUJE PREZES - LICZĘ NA DUŻĄ NIESPODZIANKĘ - MEGA PIŁKARZA Z DOBRYMI STATYSTYKAMI !!!
JESZCZE PRAWIE TYDZIEN DO NASZEGO MECZU - LUZIK - NIE ODCZUWAM JESZCZE ŻADNEGO STRESU ALE TO PEWNIE SIĘ ZMIENI W PIĄTEK LUB SOBOTĘ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 0 / 0
Chłopaki nie płaczą na nie piszą tyłu głupot.

Cenną cechą chłopaka jest powściągliwość.

Pzdr
no pojawią się, tylko bedą potrzebować pół roku, aby dojść do jako-takiej sprawności fizycznej (jak transfery letnie)
Generał dywizji
 • 0 / 1
Oczywiście, że statystyki będą świetne, tylko wiek lekko zaawansowanych, coś +35.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Nie sprowadzisz szrotu nie sprowadzając nikogo. Główka Loczka pracuje.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ma to sens. Pewnie podobnie myśli o Europucharach. Nie przegra w nich jeżeli do nich w ogóle nie awansuje
Generał brygady
 • 2 / 0
Kucharski halo, okienko transferowe otwarte. Mam nadzieję że już jesteś na Okęciu i czekasz na odebranie tych trzech kocurów.
Podporucznik
 • 1 / 0
Podobno mają przypłynąć na tratwie.
Generał brygady
 • 0 / 5
ULTRA I PO CO TE NERWY !!!
=========================
JAK MAJĄ BYĆ NOWI PIŁKARZE TO BĘDĄ - OBIECAŁ PREZES RAZEM Z DYREKTOREM - CIERPLIWOŚCI !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jeszcze lecay, mają po 3 przesiadki.
Haiti, Timor Wschodni i Wyspy Bora Bora.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Patrząc na finanse to niech na dworzec PKP idzie po tych kocurów
Generał brygady
 • 2 / 0
No dobra okienko oficjalnie otwarte więc......
Gdzie są kur.wa transfery?!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
W trakcie realizacji, komitet pracuje w pocie czoła.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie tam gdzie tydzień temu
Chorąży
 • 2 / 0
Zazdroszczę Kolegom, którzy jeszcze są w stanie zamieszczać merytoryczne posty
Generał brygady
 • 1 / 6
NIC TRUDNEGO - WYSTARCZY MĄDRZE POMYŚLEĆ I NIE KRZYCZEĆ !!!
===============================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Koniecznie musisz wyłączyć Caps locka.. transfery lubią ciszę :-)
Sierżant
 • 1 / 0
Niestety AMLEGIA tego zrobić jeszcze nie potrafi nie jedena prośba już o to była :-)
Generał broni
 • 4 / 5
Czytam i faktycznie zaczyna do mnie docierać że w klubie zaczyna być nie różowo, pretensje i to uzasadnione można mieć do Mioduskiego, człowiek otaczający się korposzczurami, zatrudniający amatorów na ławce trenerskiej działał na szkodę klubu ,na to wychodzi, pisał, mówił że Cygan BL jedzie po bandzie i na krawędzi ,ale to za cygana graliśmy w LM, tymczasem loczek jeździ cały czas po bandzie a nawet do LE od 4 lat nie potrafi się dostać, dla mnie też stanowisko dyrektora sportowego w Legii to żart, ten człowiek nie ma żadnych kontaktów to zwykły darmozjad, mam jednak nadzieję że Pudel zdaje sobie sprawę że popełnił zbyt dużo błędów i szuka inwestora ,nie daj Boże Panie Mioduski scenariusza z Krakowa bo my Legioniści na koncu swiata cie dopadniemy ,Legia to świętość.
Major
 • 5 / 0
To, ze czekamy z transferami na tzw okazje z trudem, ale potrafię zrozumieć. Ale ze czekamy z przedłużeniem umów z Wszolkiem Vesovicem i Lewczukiem Nie mając żadnych alternatywach to tego Nie umiem zrozumieć i szlak mnie trafia
Marszałek Polski
 • 3 / 0
To juz tradycja. Ciekaw jestem co zrobią jak 30 letni piłkarze nie zgodzą się na obniżkę pensji i nagle widmo straty jednocześnie Wszołka i Veso
Generał broni
 • 3 / 4
Na przedłużenie umowy z Lewczukiem może się nie zgodzić jego kardiolog.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
Ja myślę że będzie tak. Żaden z trzech wymienionych nie przedłuży kontraktu z Legią i nie będzie to wielkie zaskoczenie dla nikogo bo czego się spodziewać kiedy prezes szukając oszczędności nie tam gdzie trzeba na dzień dobry proponuje wszystkim piłkarzom obniżki w pensji. Zamiast nich teraz lub w lato przyjdą pokraki z zagranicy o których nikt nigdy nie słyszał a którzy zagrali w całej karierze np 10 meczów w segunda division i to będzie dla prezesa wielki wyczyn i piłkarz przez duże pe albo przyjdzie ktoś kto będzie potrzebował rok na dojście do jakiejkolwiek formy a zasłynął tym że kiedyś zagrał 1 mecz w wielkim klubie przez 1 minutę zastępując Del Pierro na boisku który nawet nie wiedział o jego istnieniu i myślał że to gość od podawania piłek czegoś od niego chce.
O ile w ogóle ktoś przyjdzie...No i ta sytuacja z Rochą i Kante. Kadra ledwo się trzyma kupy, kilka kontuzji i jesteśmy w czarnej dupie ale nie lepiej żeby pooglądali mecze z trybun niż znaleźli się w kadrze. Co to ma być? Dopóki nie podpiszesz kontraktu z innym klubem dopóty trenujesz normalnie z klubem. Hołownia i Lopes rozumiem są milion razy lepsi (pomijam sprawe urazów i kwestii pozasportowych). No amatorszczyzna w chuy...
Zenuś, jaki ty masz interes w robieniu z Lewczuka niedołężnego starca? Aż tak cię piecze, że on w wieku 35 lat wygląda lepiej i jest w lepszej formie fizycznej od większości 25 latków? Że nie rośnie mu brzuch, tylko mięśnie i nie jest zakolakiem? Jak tak ciebie poczytać na jego temat to można byłoby zgadywać, że Lewczuk powinien poruszać się na wózku inwalidzkim i na wszelki wypadek spać w trumnie. Lewczuk przy swoim zdrowiu i profesjonalizmie jeszcze przez wiele lat nie będzie miał problemu z otrzymaniem zgody na grę od kardiologa. Gdyby jednak na legia.net potrzebna była zgoda psychiatry by publikować tutaj komentarze, mógłbyś już mieć problemy z jej otrzymaniem.
Hehe dobre
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Mało tego, Kucharski nawet o tym z nimi nie rozmawiał!
Generał broni
 • 0 / 2
Pooglądasz swojego Lewczuka w tej rundzie i oczy ci się zes**ją z radości. A do psychiatry to oddaj swoją starą.
Major
 • 0 / 3
O to chodzi , ze żaden polski klub w ostatnich 30 latach nie sciagnal do extraklasa takiej klasy zawodnika .
Zaden
Major
 • 0 / 1
Do ArtiQ
Generał brygady
 • 0 / 0
Żyjcie Tatku dawną chwilą, w której gdzieś kiedyś, raz się udało,

Ja wolę patrzeć na dzień dzisiejszy i w przyszłość...
Major
 • 4 / 3
Dlug mamy olbrzymi 170 mln zł plus płacenie kontraktów.
Scauting tylko z nazwy . Dyr sportowy zero kontaktow w świecie piłki. Anonim .
Jest bardzo wielu świetnych piłkarzy do wyjecia z Ameryki Pld czy nawet Centralnej . Ale kogo tam zna nasz dyr sportowy? To Pan Nikt .
Z Ameryki pld czy nawet Japonii wielu chce trafić do Europy traktując Legie jako trampolinę do silnych lig .
Polityka DM zawęża się do Europy, to błąd.
Taka Wisla potrafiła wyjąć z Santosu , klubu legendy, Marcelo, czołowego stopera Ameryki pld
Pozniej gwiazdy PSV Olimpic Lyon.....aby znaleźć takie petelki trzeba mieć kontakty ....
Beret kiedys wyjął z targu bezrobotnych we Francji nasza Quattro czyli Gitarę
Generał brygady
 • 2 / 0
A ile jeszcze takich perełek wyłowiła Wisła?!
Ostatnio tego kocura z Luksemburga, co po kilku dniach nazwał trenera wariatem i chce z Wisły uciekać
Ich trener to taki nasz Pinto i Lettieri ciekawe kiedy piłkarze go zwolnią.
Generał brygady
 • 1 / 0
Zajeżdża ich tak, że zwolnienie będzie szybsze niż może się wydawać,

Przecież to polska liga - ile jeszcze mają tak [email protected]@ć?! ;)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Brzęczek jest wolny,a więc Wisła zabezpieczona.
Siema ludziska, ogromnie cieszę się, że mogę nadal czytać wasze komentarze :)
Wczoraj znalazłem się razem z moja rodziną w miejscu gdzie doszło do strzelaniny ( jakieś porachunki między czarnymi) spokojna ulica itd...
W naszą stronę oddano 7 strzałów, większość utkwiła w samochodach i budynku...
Więcej optymizmu panowie, a Legia da nam jeszcze sporo radości jak w lidze tak i w pucharach.
Szkoda życia na ciągłe narzekania.
Major
 • 3 / 0
A to byłeś w RPA?
Generał dywizji
 • 4 / 0
USA? Z ciekawości jakie miasto ?

Cieszę się że każda kula Cie ominęła, ciesz się życiem podwójnie!
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Mieliście dużo szczęścia
Generał dywizji
 • 2 / 0
Historia zna już pewnego Polaka, który "się kulom nie kłaniał". Osławiony, zginął w Bieszczadach.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Adriano moja podstawówka nosiła imię tego "bohatera".
LLegiAA, Stamgord CT
Stamford CT *
Slawo 80 a ja od tego miejsca co on zginął i
gdzie stał jego pomnik mam w Polsce 10 min.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Bieszczady najważniejsze że wam się nic nie stało.
Też tak myślę, dopiero dzisiaj do mnie dotarło jak to mogło się skończyć, nie było ofiar, ale było blisko, zna
Major
 • 0 / 1
Bieszczady, to mieszkasz w tym samym Stamford przez które jedzie się z Nowego Jorku do New Haven? To chyba byłem przejazdem jadąc na wycieczkę do Yale ;)

Nie zazdroszczę wrażeń, ale ogólnie miejsca zamieszkania zazdroszczę.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Bieszczady,
pozdrowienia!

Takie wydarzenia, o których napisałeś, zmieniają optykę, masz rację.
Pjetras dokładnie to Stamford, fajne miejsce do życia, teraz dużo ludzi przybyło z NY
Dzięki Adriano !
Trzeci raz w życiu uciekłem kostuszce, ale pierwszy raz w takich okolicznościach.
Ja nie rozumiem podstawowej rzeczy ..

Polityka czekania z kontraktami nawet dla najlepszych na ostatnią chwilę kłóci się strasznie z tą, że znaczną część budżetu stanowią u nas transfery wychodzące.

Mioduski to inteligentny człowiek, zaszedł daleko... W co on gra ?
Podporucznik
 • 0 / 1
Nie tylko Ty tego nie rozumiesz...
Sierżant
 • 2 / 0
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Cztery blamaże z rzędu w eliminacjach pucharowych zrobiły swoje, mamy już w Europie łatkę wiecznych przegrywów, wiecznie nieprzygotowanych do sezonu.
Gdybyś sprzedawał mieszkanie to inwestowałbyś w remont ? gdybyś chciał ogłosić upadłość firmy inwestowałbyś ? domyśl się. Polityka ITI jest bez zmian od wielu lat czyli wydymać Legię
Cardin
Szczególnie ITI zrobiła niesamowity biznes na Legii. Twoja "mądrość" nie zna granic. Aż zazdrość bierze........
Generał dywizji
 • 0 / 1
Dziwne to,ale prezes ma Chyby taka filozofie.
Podobnie jest z młodymi.
Porucznik
 • 1 / 1
Nie oszukujmy się przed zamknięciem okienek w lepszych ligach nie ma na co liczyć. czyli najwczesniej 01.02, czyli na plotki mozna liczyc może 2-3 dni wczesniej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Aby tylko nie do odbudowy bo zagrają za 3-4 miesiące
Podporucznik
 • 0 / 2
Brak mi wywiadu z Mioduskim.
Mógłby powiedzieć na czym stoimy?
Co z transferami?
Co z przedłużeniem kontraktów czołowych piłkarzy?
Co z zadłużeniem klubu?
Czy ma jakiś plan wyjścia z tego zadłużenia?
Generał dywizji
 • 6 / 2
Nie sądzę,aby odpowiedzi Cię zadowoliły.
Prezes na jesieni mówił, że sytuacja finansowa Legii jest stabilna.
A poza tym ciągle sprząta po " hubie".
Twierdzi, że gdyby od początku sam zarządzał byliśmy lata świetlne do przodu.
Tyle z jego gadania.
Podporucznik
 • 2 / 0
Masz rację, w sumie już tyle pięknych wywiadów było, a w pucharach nie gramy już 4 lata.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Nie sądzę, żeby teraz wizjoner miał czas porozmawiać z kibicami, nawet poprzez udzielenie wywiadu.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Szczerze, to już ręce opadają.
Powoli odechciewa się komentować.

Idę się napić.
Miłego wieczoru Panie i Panowie, kibice Legii.
Oby jutro przyniosło coś pozytywnego:)

PS.Jesli jeszcze dziś się pojawię, to proszę ignorować moje wpisy.Chmiel czasami zaciemniające właściwe działanie umysłu:)
Pozdrawiam:)
Podporucznik
 • 1 / 1
Na zdrówko!
Generał
 • 3 / 0
I po co ci wywiad z DM skoro to jest bajkopisarz i lać wodę potrafi. Potem przychodzi weryfikacja i tyle z jego słów. Gość nie nauczył się nic przez 4 lata.
Podporucznik
 • 0 / 0
W sumie masz rację. Szkoda tylko nerwów.
Czekaj Darek jest na etapie sprzedawania kolejnych zawodników. Jak sprzeda i wydyma Legię na kasie to ci powie co dalej.
Generał
 • 7 / 1
Nawet plotek mniej lub bardziej realnych NIE MA taka o to sytuacja. Strach pomyśleć co się zacznie dziać jak nie daj Boże nasi znowu się ośmieszą w meczu z beniaminkiem.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Miewamy problemy wiosną,ale każda runda to nowe rozdanie.
Tym bardziej, że ostatnie lata, to rundę wiosenną zaczyna inny trener.

Ciekawe co by się stało ( oby nie),ale jakby była wtopa w 3 meczach w 5 pierwszych kolejkach.
Mioduski nie jest głupi i po prostu czeka. Wie że jak drużyna odpali i wygra 3-4 pierwsze mecze to nikogo nie kupi argumentując że przecież świetnie gramy.
A jak nie odpali to pewnie w ostatnim tygodniu okienka weźmie 2-3 sztuki szrotu żeby pokazać jak to dobrze zarządza klubem.
Zobaczymy jak będzie pod koniec lutego.
Generał
 • 1 / 0
TT Bartkovego
Chłopak ma łatkę obrońcy DM i tego co się dzieje, ale i on w końcu nie wytrzymał.
Generał broni
 • 3 / 0
Żeby nie było, że bronię Mioduskiego, bo nie, ale to było do przewidzenia, że będzie kibel. Cztery lata bez pucharów i dodatkowych wpływów z tytułu gry w nich doprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy obecnie. Mioduski sam mówił o tym, że kolejny sezon bez pucharów zmusi go do zmiany finansowania klubu i to się dzieje właśnie. Oczywiście jest to pokłosie jego niezrozumiałych i idiotycznych decyzji w ostatnich latach. Pandemia tylko przyklepała ten obraz bylejakości. Kasy nie ma to i nie ma transferów.
Chłopie transfery, wpływy z canal plus, nowy sponsor plus 500 i co gdzie te pieniądze ? w Luksemburgu ?
Gdzie te pieniądze? Przeżarte. Zadłużenie też trzeba spłacać, a jest i będzie co spłacać. Jest nieciekawie i takiej nędzy to ja w Legii jeszcze nie pamiętam.
Tylko nas nie obchodzi co w klubowej kasie dzieje się, tylko jak gra zespół, Miodek nigdy nie odpuści mistrzostwa.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Czekając na transfery.
Daty zamknięcia okienka transferowego w poszczególnych krajach.
Można sprawdzić do kiedy z jakimi ligami będziemy konkurować.

https://www.transfermarkt.pl/transfer-statistik/transferfenster/statistik/stat/plus/0?art=w&kontinent_id=6&option=0
Generał brygady
 • 2 / 1
W takiej sytuacji pewnie jeżeli ktokolwiek tu przyjdzie to po zamknięciu okna transferowego w większości innych lig, jak już nie będzie miał żadnego innego wyboru. Zostaje czekać na koniec okienka i być może pojawi się jakiś "kocur" z 5 kilogramami nadwagi, po półrocznym klubie kokosa.
Generał brygady
 • 1 / 10
TAKICH TO MY NIE CHCEMY !!!
=========================
BIERZEMY TYLKO PIŁKARZY DAJĄCYCH PEWNOŚĆ DODANIA JAKOŚCI ZESPOŁOWI, KTÓRZY BĘDĄ WZMOCNIENIEM I Z MARSZU MOGĄ WEJŚĆ DO DRUŻYNY. POTRZEBUJEMY TAKICH 2-3 NIE WIĘCEJ W TEJ CHWILI.
===================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Plutonowy
 • 1 / 6
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/918415/rafal-kurzawa-czekajac-na-telefon.. Co na to dyrektor Sportowy Legii ?Wakacje w Dubaju sie zakończyly ..
Marszałek Polski
 • 6 / 0
A po co nam Kurzawa?
Generał brygady
 • 2 / 6
KURZAWA JEST GORSZY OD WIETESKI CZY JĘDZY !!!
===================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Plutonowy
 • 0 / 1
Jak to po co ?Szukamy lewoskrzydłowego -na prawą za chwilę wroci Vesovic .Predzej czy pozniej -na lewej jest katastrofa .W dodatku zapadła cisza na temat kolana Skibickiego .To zawsze żle wrozy ...
Generał brygady
 • 2 / 5
NIE MA SENSU DZIAŁAĆ POCHOPNIE !!!
============================
KOMITET TRANSFEROWY PEWNIE ANALIZUJE LUB ANALIZOWAŁ JEGO PRZYDATNOŚĆ DO LEGII.
MY POTRZEBUJEMY JAKOŚCI, ZWŁASZCZA W POMOCY I ATAKU.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 2 / 1
Ma precyzyjne wrzutki.
Idealnie pod Pekharta.
Generał brygady
 • 1 / 6
A WSZOŁEK NIE BYŁ PRÓBOWANY NA LEWEJ OBRONIE ?
============================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Jak Veso wróci na prawą? Tam Wszołek będzie brylował :)
Podpowiem, w kadrze Marko grywał na LP... Nawet bramkę Anglikom strzelił :D
Kurzawa do wrzutek na Pekharta byłby idealny. Problem z nim jest tylko taki, że poza dośrodkowaniami z gry, stałych fragmentów gry i dobrych uderzeń z rzutów wolnych, to nic innego nie potrafi. Szybkościwo oldboj, technicznie I liga.
Generał broni
 • 3 / 1
Dawno już nie było u nas piłkarz, który dwa lata nie grał.
W następnym tygodniu na stoperze mają próbować bramkarza
Plutonowy
 • 1 / 3
Witam serdecznie -taka ciekawostka .Rafał Kurzawa mało kto już go pamięta ale od pazdziernika jest bez klubu .Zaloty Gornika Zabrze odrzucił -mierzy podobno wyzej .We Francji sie nie przebił ,w Danii to samo ...sądzicie ze jest możliwy jego wjazd do Legii .?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Po co nam taki człapak.on w Górniku by się teraz nie wyróżniał za bardzo
Pułkownik
 • 5 / 4
AMLEGIA, człeniu, odstaw to co bierzesz! Lekarz cię oszukuje! :)
Bez transferów, nic w tej rundzie nie ugramy. Miodek, sprzedaj Legię, a Kucharskiego wyślij na Madagaskar.
Generał brygady
 • 2 / 6
KOLEGO USPOKOJĘ CIEBIE - NIC NIE BIORĘ - HEHE !!!
=========================================
A CO DO TRANSFERÓW TO SĄ POTRZEBNE I MOŻE BĘDĄ W TYM TYGODNIU !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 2 / 10
PANIE PREZESIE MIODUSKI !!!
======================
CZEKAMY MY WSZYSCY NA DOBRE WIEŚCI W SPRAWIE TRANSFERÓW - TRZEBA OGŁOSIĆ CHOCIAŻ NA RAZIE TEN 1 TRANSFER BO WSZYSCY KIBICE LEGII OCZEKUJĄ TEGO Z NIECIERPLIWOŚCIĄ. TO USPOKOI WSZYSTKICH KIBICÓW DO CZASU DOKONANIA KOLEJNYCH TRANSFERÓW - C Z E K A M Y !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 8 / 2
Cel: poziom Vadis
Koszt: za darmo
Pensja: 100 k
Wykonawca: Radosław Kucharski.
Termin realizacji: bliżej nieokreślona przyszłość.
Marszałek Polski
 • 7 / 4
AML

Może jeden transfer uspokoi takich kibiców jak Ty, ale będzie ich niewielu. Większość widzi, że pod wodzą tego wizjonera Legia stacza się po równi pochyłej...
Generał dywizji
 • 2 / 2
Widzę, że emocje są takie iż nawet 4 transfery nie dadzą spokoju...
Panowie, przecież i tak nie mamy wpływu na takie sprawy. Po co się więc tak spalać?
Wszyscy czekamy na wieści. Mi się widzi, że w tym tygodniu powinno się coś wyjaśnić. Może to myślenie życzeniowe ale czuję nosem jakiś transfer :)
Generał dywizji
 • 3 / 3
Jakiś transfer, z naciskiem jakiś?
Kogo sprzedamy?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Liczę na transfer do klubu oczywiście :)
Generał dywizji
 • 1 / 1
Biper1
Może, nigdy nie mowie nigdy.
Jednak moim zdaniem, z braku kasy, będą jeszcze szukać.
Zakładając, że chodzi o wzmocnienia,a nie sztuka dla sztuki.
Choć może się zdarzyć, że splot korzystnych uwarunkowań spowoduje zakontraktowanie dobrego zawodnika.
Możliwość powodzenia: 0.001 %
Także tak...
Generał dywizji
 • 0 / 0
DarieL
Generał dywizji
 • 0 / 0
DareirL
Z transferami wiemy wszyscy nie jest prosto, szczególnie gdy kasa pusta i czeka się na okazję.
Zobaczymy co czas przyniesie. Wolę zaczekać jeżeli ma to być wzmocnienie niż brać na szybko tylko uzupełnienie.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Czy Skibicki już po badaniach?
Generał dywizji
 • 0 / 0
W weekend? Pewnie poniedziałek będzie dniem badania.
Generał dywizji
 • 5 / 2
Czy za 5 lat Dariusz Mioduski nadal będzie właścicielem Legii Warszawa?
Oto jest pytanie...
Generał brygady
 • 3 / 10
GDYBYŚ ZADAŁ PYTANIE CZY ZA ROK BĘDZIE WŁAŚCICIELEM TO ODPOWIEM TAK BO LEPSZEGO NA RAZIE NIE WIDAĆ NA HORYZONCIE !!!
=====================
I NIE PRAWDĄ JEST, ŻE KAŻDY INNY LEPSZY JEST NIŻ MIODEK. NOWY WŁAŚCICIEL MUSIAŁBY MNIE PRZEKONAĆ, ŻE JEST LEPSZYM ZNAWCĄ PIŁKI NOŻNEJ NIŻ PREZEZ I MIEĆ DUŻO WIĘCEJ KASY NIŻ PREZES !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 3 / 5
SORRY - I NIEPRAWDĄ !!!
=======================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 1 / 2
Użyłem perspektywy 5 lat, bo myślę, że w tym okresie będzie wóz albo przewóz.
Albo wyjdzie na prostą albo się pogrąży.
Generał brygady
 • 2 / 8
JAK FAKTYCZNIE JEST TAK ŻLE TO DŁUGO TO NIE POTRWA !!!
A CO BĘDZIE PO NIM - TO JEST DOPIERO PYTANIE ?
=============================================
TEN ROK BĘDZIE PRZEŁOMOWY !!!
JAK SEZON BĘDZIE PRZEGRANY BEZ MP I GRY W FAZIE GRUPOWEJ LM/LE TO JEGO KONIEC NASTĄPI AGONIA I PEWNIE ZA 2-3 LATA - DŁUŻEJ TEGO NIE POCIĄGNIE - OCZWIŚCIE TO JEST TYLKO MOJA OPINIA !!!

JEDNAK CAŁY CZAS LICZĘ NA BARDZO UDANY SEZON (MP, PP, UDZIAŁ W FAZIE GRUPOWEJ LM/LE) !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jezeli dalej tak będzie mu szło prowadzenie klubu to za 5 lat nie będzie miał czego prowadzić
Ja się pytam po co w Legii taki słaby dyr sportowy nie sciagnoł do klubu żadnego młodego gracza nie umie ich również zatrzymac w klubie przykład Łakomy Praszel zaraz odejdzie młody Mosor i Włodar zostawia na ostatnią chwilę przedłużenie kontraktów Wszołek Veso za co on kase bierze? Czasy iti wróciły
Sierżant
 • 0 / 0
Uczy się i zdobywa doświadczenie. Jest bardzo pożyteczny bo nic nie mówi i nie ma żadnych pretensji a prezes jest najmądrzejszy. A prezes ma zawsze rację. Pozdrawiam
Ktoś tu napisał, że nie ma co narzekać bo Legia za Leśnego i nawet w czasach Vadisa męczyła się na krajowym podwórku.

Zgadzam się ale jeden, drobny szczegół...

GRALIŚMY W PUCHARACH - w LM, grupie LE i po wyjściu z grupy. Na WIOSNĘ... Jest różnica nie !

Stajemy się niedawną Lechią Gdańsk z której podobna polityka zrobiła ligowego średniaka. Wstyd panie Mioduski - obecna sytuacja to wina Pana chaotycznej polityki kadrowej i trzymania się takich amatorów jak Kucharski czy Zieliński ( że ktoś ma L w sercu nie znaczy, że jest fachowcem)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
I to wielka
I dlatego uważam po czasie, że za mało to doceniłem, że grając i tu i tu trzeba raz mieć skład a dwa trzeba sie jakby tego nauczyć, a czasami narzekałem, że w lidze gramy słabo.
Teraz gramy w lidze słabo mimo wygranych- wcale sie to nie gryzie, a o Europie to możemy pomarzyć.
Z faktami się nie dyskutuje Miodek sprowadził ten klub na dno
Generał brygady
 • 1 / 6
JAK SPROWADZIŁ NA DNO TO MOŻE JEDNAK JESZCZE PODNIESIE NA WYŻYNY !!!
======================================================
DAJĘ MU OSTATNIĄ SZANSĘ W TYM SEZONIE - WARUNEK - ZDOBYCIE MP I UDZIAŁ W FAZIE GRUPOWEJ LM/LE !!!

JAK NIE SPEŁNI TYCH WARUNKÓW TO BĘDĘ JEGO PIERWSZYM KRYTYKIEM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 1 / 1
Am
Może nie spełnić, bo celuje w LE2, a napisałeś LM/LE.
Oczywiście, że podniesie.... dług.
Ciekawe czy za ten rok zmieści się w -200 mln.
Generał brygady
 • 0 / 5
DAREIRL - NIE BIORĘ POD UWAGĘ FAZY GRUPOWEJ LE2 BO MISTRZ Z AUTOMATU DOSTAJE SIĘ DO FAZY GRUPOWEJ. !!!
===========================
CAŁY CZAS PODKREŚLAM, ŻE W TYM SEZONIE MUSI ZDOBYĆ CO NAJMNIEJ MP I UDZIAŁ W FAZIE GRUPOWEJ LM/LE !!!
JAK TEGO NIE ZREALIZUJĘ TO STRACĘ WIARĘ W JEGO PREZESURĘ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 0 / 4
"Ciekawe czy za ten rok zmieści się w -200 mln." !!!
=========================================
WIADOMO, ŻE PRZY UDANYM SEZONIE Z MP, PP I FAZĄ GRUPOWĄ LM/LE A TAKŻE SPRZEDAŻĄ 2-3 ZAWODNIKÓW PO UDANYM SEZONIE ZA DOBRĄ CENĘ DŁUGU NIE SPŁACI (170 MLN ZŁ) ALE ZNACZNIE ZNIWELUJE GO I STWORZY WARUNKI FINANSOWE DLA PRZYSZŁEGO FUNKCJONOWANIA KLUBU.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Am
Założenia słuszne, ale mało realne.
Generał brygady
 • 0 / 3
CZAS POKAŻE !!!
===============
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Obyś miał rację:)
Woley się pokajać, przeprosić niż mieć rację.
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
ale jakie ma znaczenie czy przyjedzie dzony pingu mingu, czy przyjdzie edwaurdo czy maciek borubavanovic? ktokolwiek przylezie to 7 albo 11 liga. liga. nic nie wniesie, kase zakosi, za rok go nie bedzie bo pojdzie grac do 4 ligi niemieckiej lub 3 francuskiej. ide do biedronki
Generał brygady
 • 1 / 9
KOLEGO - JESZCZE NIKT NIE PRZYSZEDŁ A TY JUŻ PŁACZESZ !!!
==========================================
WSTRZYMAJ SIĘ Z OPINIAMI DO MOMENTU TRANSFERÓW. JA WIEM, ŻE NAWET GDYBY PRZYSZEDŁ MESSI CZY RONALDO DO LEGII TO 10-20 % KIBICÓW ORZEKŁA BY, ŻE TO JEST ZŁY TRANSFER !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ
Podporucznik
 • 2 / 1
Wszystko ok ale niech ktoś w końcu przyjdzie i twoje teorie sie jakoś obronią, ale ktoś musi przyjść , kto kolwiek aby był wzmocnienieniem
Generał dywizji
 • 0 / 1
Pio
Dobrze, że dodałeś wzmocnieniem:)
Ktoś to ktoś, mógłby być nawet z A klasy:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też mam wrażenie że za.darmo to ściągną co najwyżej drugiego Valencie
Wielokrotnie czytam w komentarzach teksty typu „ co wam daje to mistrzostwo” ?
Jako kibic Legii odpowiem, że mistrzostwo jest u mnie na pierwszym miejscu, cały sezon pracujesz aby być mistrzem, każdy podkłada ci kłody pod nogi i wszyscy życzą wszystkiego najgorszego, każda wygrana Legii obracana jest w fuksa lub pomoc sędziów, a na końcu to Legia się cieszy i my razem z nią a innym zostaje płacz i dalsze obrzucanie Legii błotem, są też tacy którzy potrafią docenić i szczerze piszą o tym, że chcieliby aby ich klub był na miejscu Legii.
Jak każdy kibic chcę mistrzostwa, jak każdy kibic chcę silnej Legii w Europie, wiem że do tego nie potrzeba dużo.
Ale mistrz to podstawa, bo wszyscy są za tobą... od lat powtarzam, zbudujmy mocną Legię na naszą ligę a w Europie sobie poradzimy.
Generał brygady
 • 3 / 8
W PUNKT - NIC DODAĆ NIC UJĄĆ !!!
=========================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 2 / 3
"Ale mistrz to podstawa, bo wszyscy są za tobą... od lat powtarzam, zbudujmy mocną Legię na naszą ligę a w Europie sobie poradzimy. "
Możesz mi powiedzieć co tu sie nie zgadza? Bo jeśli nie wiesz to ja ci powiem.
jamm
to próżna dyskusja. Polska mistrzem Polski!
Teraz w widać jakim bezsensem bylo pozbycie sie Carlitosa. Lepiej bylo od razu Vukovicia pogonic. Tak samo przydalby sie Novikovas, ktory notabene w Turcji gra i to dobrze...
Wszyscy kazali im wypier.... a teraz by się przydali.
To jest problemowego forum, docenia się zawodników gdy odejdą, a jak są to szrot, gwiazdeczki i pizd...i
Generał brygady
 • 3 / 6
NIE MA CO PŁAKAĆ NAD ROZLANYM MLEKIEM - TO JUŻ HISTORIA - ZA CHWILĘ 2-3 TRANSFERY I HUMORY POPRAWIĄ SIĘ !!!
====================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Novikovas początek miał dobry, obecnie jest rezerwowym w przedostatnim zespole, Carlitos w Panathinaikosie miał dobry okres, gdy zbobyl 4 bramki w trzech meczach, ale potem już słabiutko, ławka rezerwowych, kilka kolejek temu gol z Larisą i znowu ławka, z której wczoraj nawet się nie podniósł.
Generał brygady
 • 3 / 8
BIESZCZADY MA RACJĘ I PROSZĘ BEZ MINUSÓW !!!
=======================
CUDZE CHCECIE SWOJEGO NIE ZNACIE - MĄDRY POLAK PO SZKODZIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Sierżant
 • 0 / 0
Carlitos w odróżnieniu od Kante nie miał dyskomfortu. Jest piłkarzem o lepszej technice. Ale mistrz Vuco pozbył się go. Takie życie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na talich graczy jak Carlitos czy Novikovas to teraz nie mamy co liczyć.
Poza tym teraz jesteśmy w stanie zaoferować max połowę ówczesnej pensji Carlitosa
Pułkownik
 • 1 / 6
W pierwszej kolejności potrzebnych jest dwóch młodzieżowców co by dało razem 4. Najlepiej napastnika i środkowego obrońcę. Z reszta damy radę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Włodarczyk i Mosór
Generał brygady
 • 2 / 10
MAM PYTANIE I PROSZĘ O MERYTORYCZNĄ WYPOWIEDŹ: - W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI POWINNIŚMY ZATRUDNIĆ SKRZYDŁOWEGO CZY NAPASTNIKA - KTÓRY TRANSFER JEST WAŻNIEJSZY ?
=======================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Odpowiadam
Na obecną chwilę ten który będzie za darmo i mniej chciał na pensję. Najlepiej jakiś wolontariusz typu Błaszczykowski za zus jakby przyszedł byłoby pięknie
Marszałek Polski
 • 1 / 3
A własnego poglądu nie masz?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Michniewicz, Kucharski, Sokołowski w ostatnim wywiadzie, Redacja Legia.Net i znaczna część tego forum twierdzi, że najpotrzebniejszy jest skrzydłowy, a jednak wciąż nie brakuje tych, którzy chętniej sprowadziliby do klubu obrońcę, mimo że w tej formacji akurat pozostaje trenerowi pewne pole manewru.
Myślę ze w 1 kolejności powinniśmy zatrudnić nowego dyrektora sportowego najlepiej A Płatek
Sierżant
 • 2 / 0
1.skrzydlowy 2.napastnik3.srodkowy obronca 4.lewy obronca
Generał brygady
 • 2 / 6
SADAM - DOBRA ODPOWIEDŹ TYLKO ŻE NALICZYŁEM 4 TRANSFERY A MAKSYMALNIE MOWA BYŁA O 3 A JAK BĘDĄ 2 TO BĘDĘ SIĘ CIESZYŁ !!!
===================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 1 / 7
ODPOWIEDŹ NIEREALNA BO PREZES NIE MA ZAMIARU ZWALNIAĆ KUCHARSKIEGO !!!
===============================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 1 / 8
KOLEDZY MACIE RACJĘ Z TYM SKRZYDŁOWYM !!!
====================================
JEDYNY WARUNEK, ŻE POWINIEN TO BYĆ BRAMKOSTRZELNY PIŁKARZ MAJĄCY DUŻO ASYST - COŚ W STYLU GROSICKIEGO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 1 / 8
MAC ZGADZAM SIĘ Z WIĘKSZOŚCIĄ - NAJBARDZIEJ POTRZEBNY SKRZYDŁOWY !!!
================================
ZALECAM WIĘCEJ SPOKOJU KOLEGO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Kapitan
 • 0 / 0
Weź Wyłącz te Wlk. Litery... Co to ogłoszenia parafialne czy co....
Generał brygady
 • 2 / 10
DOBRZE, ŻE ZACZYNA SIĘ JUŻ KLUCZOWY TYDZIEN DLA TRANSFERÓW W LEGII !!!
============================================================
LICZĘ NA DOBRE WIEŚCI - PRZYNAJMNIEJ 1 TRANSFER DOBREGO PIŁKARZA W TYM TYGODNIU !!!
PREZES OBIECAŁ TO MUSI DOTRZYMAĆ SŁOWA.
KOLEJNE 1-2 PEWNIE ZOSTANĄ DOKONANE JUŻ PO ROZPOCZĘCIU 2 RUNDY.
LEPIEJ SIĘ NIE SPIESZYĆ I ZATRUDNIĆ DOBRYCH PIŁKARZY NIŻ ROBIĆ TO W POŚPIECHU I ŚCIĄGAĆ SZROT, JAK W AMIKOLECHU - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Faworyt do mistrzostwa u bukmacherów ponownie jest ten sam. Za złotówkę postawioną na Legię można dostać raptem 1,35 zł, czyli tyle samo ile rok temu o podobnej porze. Według buków legioniści tytuł mają już praktycznie zapewniony, wiosną w Ekstraklasie nie wydarzy się nic wielkiego. W gronie kandydatów znajduje się jeszcze Raków Częstochowa (5.00) oraz Pogoń Szczecin (10.00). Kurs na Kolejorza to aż 50.00

Według bukmacherów Legia to pewniak do pucharów, nie ma jej nawet w niektórych zestawieniach. Bukmacherzy wysoko cenią Raków (kurs na puchary dla tej drużyny to jedynie 1.20). Kurs na Pogoń wynosi obecnie 2.00, natomiast na Lecha Poznań 3.75. Mimo 9. pozycji po jesieni firmy bukmacherskie nie ustaliły wysokiego kursu na awans Kolejorza do europejskich pucharów, nasze szanse na podium są np. większe od Śląska (7.50), Górnika i Zagłębia (po 10.00), Jagiellonii (12.50) oraz Lechii (15.00).
Przykład Rakowa pokazuje dobitnie, że trzeba mieć spójny plan i fachowca do jego realizacji. U nas plan zmienia się wraz z nowym trenerem, którego z poprzednim nie łączy nic - styl. pomysł na grę. U nas dyrektor sportowy jest od wykonywania poleceń prezesa, a nie od kształtowania DŁUGOFALOWEJ polityki klubu. Tak się nie da. I dlatego wygrywamy tę buraczaną ligę, gdzie większość działa na tej samej zasadzie, jak my. Raków w sezonie 19/20 wszedł do "ekstraklasy". W sezonie 20/21 jest już jednym z głównych faworytów do wygrania tej śmiesznej ligi. Śmiem twierdzić, że za rok będziemy oglądać ich plecy.
Generał brygady
 • 2 / 7
LEGIA JEST ZAWSZE FAWORYTEM !!!
============================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Śmiem twierdzić, że nie :)
Przypadek jakich w ekstraklasie jest dużo, sezonowy wybryk natury.
Na nich nie ciąży żadna presja, w swoich planach nie mieli ciśnienia na wywalczenie mistrzostwa, to klub o innym profilu oraz innych priorytetach.
Nie postawiłbym złotówki na to, że któryś z ich zawodników przebiłby się w Legii, tak samo na to, że Papuszyn z Legią dałby radę zdobyć mistrzostwo.
Generał dywizji
 • 3 / 1
PanMisiek
Oj może tak być.
Tym bardziej, że Legia z potężną dziurą budżetową, to nawet jakością piłkarzy możemy mieć problem konkurować.
Jednak to daleka perspektywa.
W międzyczasie czasie może się wiele wydarzyć.
Generał brygady
 • 1 / 8
KOLEGO MISIEK - POCZEKAJMY Z WYCHWALANIEM TEGO RAKOWA !!!
===============================
JUŻ NIE RAZ TAK BYWAŁO, ŻE DRUŻYNA GRAŁA BARDZO DOBRZE W 1 RUNDZIE A W 2 RUNDZIE DOŁOWAŁA.
NAPEWNO NIE MOŻNA ICH LEKCEWAŻYĆ ALE MY JESTEŚMY LEGIĄ I NIE Z TAKIMI DRUŻYNAMI WYGRYWALIŚMY.
2 PIERWSZE KOLEJKI KLUCZOWE - ZOBACZYMY, CO SIĘ WYDARZY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 0 / 0
Poczekam na te obiecywane kocury, przelicze moje typy na dziś, popatrzę na to można się założyć i zagram.

Jeżeli boki są pewne sukcesów Legii to znaczy, że nie przeczytali kalendarza rozgrywek.

Wg tych typów i naszego składu na dziś zagranie bez Legii da sowity zarobek.

Zachęcam zarówno sceptyków i realistów, aby zakupić bilety.

Pzdr
Co sezon jest panika, kto tym razem Legii przeszkodzi, mamy licytację na tym forum na komentarze jak to będzie źle.
Pamietam co było tok temu, a mistrza
„Zdobyli” na 10 kolejek przed końcem sezonu.
Generał brygady
 • 1 / 6
ZGADZAM SIĘ !!!
===============
POTRZEBA WIĘCEJ SPOKOJU A MNIEJ KRZYKU !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 4
I co ci daje ten mistrz? To nie jest gra o to by tylko to zdobyć, to gra po to by dzięki temu mieć szansę łatwiejszego awansu do pucharów europejskich, bądź w ogóle mieć szansę startować.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Jammm
Twój pogląd nie współgra z prezesa.
Mioduski chce za wszelką cenę MP, bo to dla niego prestiż i może się pochwalić pucharem.
Dlaczego piszę za wszelką cenę. Otóż ( jak do tej pory) jeśli Legia dołuje w lidze i prezes widzi zagrożenie MP wyrzuca trenera.Nie ważne, że będzie płacił dalej jemu i jego sztabowi, że przyjdzie inny z nową koncepcją, że poprzednik ściągnął piłkarzy pod swoją koncepcję,a nowy ma inną,a kontrakty trzeba płacić.
Piszę, że jak do tej pory,bo teraz są takie długi, że nie mam pewności czy postąpiłby podobnie.
Choć moim subiektywnym zdaniem tak.
MD ego i chęć pokazania BL, że jest lepszy, powoduje takie nieprzemyślane działania.
A, że to generuje spore koszty?
Raczej prezes się tym zbytnio nie przejmuje.
Liczy się efekt.
Puchary są potrzeby, bo pieniądze,a też promocja zawodników, choć obecnie nie bardzo jest kto.Jednak czy w działaniach prezesa widać, że bardzo chce pucharów?
Myślę, że chce,ale od dupy strony ( jak i wiele rzeczy) to realizuje.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Ja wcale nie jestem za tym, że ten Mosór ma być w pierwszej drużynie i już, nawet do końca nie wiem jak on gra a sparingi są tylko sparingami, natomiast widziałem wiele meczów Wieteski i tak się zastanawiam, czy można być od niego gorszy jako obrońca. Wolny, mało zwrotny, właściwie niezwrotny:), nawet nie ma takiego cwaniactwa w głowie jak sie ustawić by go ktoś nie objechał mimo swoich ograniczeń, coś takiego dla mnie miał Astiz( oczywiście zachowując proporcje umiejętnosci). Można być gorszym obrońcą? My go już tyle okien transferowych sprzedajemy no nikt sie nie chce pomylić, no nikt.
Major
 • 2 / 2
Astiz z powodu tragicznej szybkosci spoeidowal najwięcej karnych ze wszystkich obrońców ligi .
Inteligentny zawodnik ale bez potencjału.
Mosor nie dal nawet nadziei .
Wielokrotnie krytykowany Holownia jest od niego lepszym obrońca
jamm
wieczny talent, 23 letni Wieteska nie rozwija się przynajmniej od kilku lat. Młodzi potrzebują zaufania i czasu. Dlatego wolę Mosóra, bo zawsze jest szansa, że się czegoś nauczy.
Generał dywizji
 • 0 / 1
PanMisiek
Uważam dokładnie tak samo:)

Jammm
I tu znów zastawy mnie ocena potencjału gracza przez CM, który twierdzi, że Wieteska to dobry obrońca i ma to coś.W grudniu niee określił, co to to cisy,ale ostatnio mówił o bardzo dobrym wyprowadzaniu piłki przez Wieteske.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak Martins jest brany pod uwagę na ŚO to Mosór sam siebie wystawił na zgrupowaniu do odstrzału
Często wspominany jest tutaj Walukiewicz. Otóż ten Walukiewicz gdy zaczął grać w Pogoni to też nie od razu był dobry. Swoje błędy musiał popełnić, rzuty karne dla rywala zrobić, Pogoń musiała trochę bramek po jego błędach stracić. Naturalny proces w budowaniu młodego zawodnika na tej pozycji. Robienie siedemnastoletniemu Mosorówi już teraz wyrzutów, że minął się z piłką przy dośrodkowaniu albo ją źle wyprowadził w meczu sparingowym to januszerka

Walukiewiczowi w początkowym okresie to zdarzały się między innymi takie historie: https://twitter.com/MateuszMiga/status/1053381314878078976?s=20

Podobnie było z trochę starszym Bednarkiem. Gdy oglądałem go w Łęcznej to nigdy bym nie pomyślał, że za 5 lat będzie nie do wyjęcia z podstawowego składu solidnego klubu z Premier League. Tak jak Walukiewicz wyrobił się, nabrał doświadczenia, ograniczył błędy i dał sobie radę. Tutaj Mosór jest już definiowany w wieku siedemnastu lat i na podstawie meczów sparingowych. Odpowiedni czas na to przyjdzie po wypożyczeniu lub rozegraniu przez niego kilkunastu meczów w Legii. Tak przeważnie wygląda rozwój młodego zawodnika na tej pozycji. Wchodzisz, popełniasz swoje błędy, ale z czasem nabierasz ogrania, właściwych nawyków i stajesz się poważnym piłkarzem. A jak się nie udaje to zostaje się Wieteską, który gra już czwarty sezon w Ekstraklasie i jak był kiksiarzem na początku, tak po czterech latach nic się nie zmieniło.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Poldi
Ty to wiesz, my to wiemy, dlaczego ktoś kto powinien to wiedzieć na długo, długo przed nami po jednym sparingu mówi, że się młody nie nadaje?
No nie, i to jeszcze z powodu wzrostu, który jakoś Pazdanowi i masie innym zawodnikom na tej pozycji nie przeszkadzał i nie przeszkadza.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Poldi
Pełna zgoda.
Tylko, że w Legii jest presja na MP,a że jakość seniorów jest niska to mecze na styku czy wymęczone i ciężko o dawanie szans młodym.
Czasami niektórzy jak Szymański czy wręcz z konieczny jak Karbownik.
Kompletnie nie rozumiem jaka strategię na młodych ma prezes?
Chyba myśli, że będzie miał po kilku Messich w roczniku,jako 16katki wejday do jedynki i będą wymiatać.
Wogole nie widzę pomysłu na młodych.

Ciekawe zaczął działać Śląsk.
Ściągają młodych,zdolnych i ogrywają.
Tyle, że oni gwarantują im plac,a nas na to nie stać.
Moim zdaniem gdybyśmy mieli jakościową jedynkę ( 16-18 ) graczy i zdecydowanie dominowali w tej lidze, to kilku ( 5-6) młodych mogłoby się ogrywać, bynajmniej z słabszymi przeciwnikami.
To by dawało dużo.
Dobra drużyna by dominowała w lidze, byłaby może ogrywania młodych.Moze nie zawsze ( to sport), ale często MP.Do tego zapewne gralibyśmy regularnie w pucharach, co by dawało pieniądze,ale i też prestiż.Dodatkowo promocja graczy i lepszy zarobek.

A tak mamy-170 mln, przeciętnych piłkarzy i brak pucharów.
A jakby tak od początku prezes zainwestował 80-100 mln w drużynę,sztab szkoleniowy powiedzmy w 2 lata, gdzie dziś byśmy byli?
Sierżant
 • 0 / 0
Kolego DareirL
Sam odpowiedziałeś na wiele pytań. Legie nie stać na dawanie szans młodym. Najlepsze rozwiązanie to wypożyczyć. Muszą się ogrywać. Tak robią w Lechu. Sam Czesław o tym mówił. I to sie wydaje na obecną chwilę najrozsądniejsze rozwiązanie. Na inne nas nie stać.
Nie mamy jakościowej drużyny, kilku piłkarzy i nic więcej. Pytanie jaką wizje maja prezes i dyrektor. Bo ta zmienia się z przyjściem nowego trenera
Generał dywizji
 • 0 / 0
Oli
Wlasnie to , strategia.
W jedynce częste zmiany trenera,a i z tym koncepcji.
Za to powinien odpowiadać dyrektor sportowy i dobierać współpracowników ( trener, piłkarzy).

Strategia na młodych.
Owszem amica wypożycza, tak robią wzzyscy.
Tylko,zey amica podpisuje kontrakty do wieku 20-21 zawodników.
Robią to dość wcześnie.
Jest czas ograć i sprawdzić.
A u nas? U nas czeka się do końca.
Prezesa chyba myśli, że jak ktoś jest w Legii, to nigdy nie odmówi.
Wiecie czym się różni cygan od Kucharskiego?
Cygan czasem przynajmniej udaje że coś robi.
Generał dywizji
 • 1 / 3
Kucharski jest od wykonywania poleceń prezesa.
Prezes zlecić zadanie to jest zajęcie.
Wysłał go do Dubaju i kazał obserwować, to obserwował.
Teraz zapewne ma zadanie znaleźć Vadisa,za darmo i 100 k pensji.
A, że to missiom impossible to jest na etapie jak się za to zabrać.Czyli na etapie planowania.
To niech przedłuży umowy kluczowych piłkarzy. Też mu okrutny prezes nie pozwala?
Vigonath Z kapucyna Kucharski kasy nie wytrzepie .Póki prezes nie pozwoli uruchomić pieniędzy ,to on może jedynie obserwować potencjalnych piłkarzy .
Nie ma kasy, bo on nie umie budować pionu sportowego. Czeka aż piłkarzom pokroju Wszołka wygaśnie kontrakt i ucieknie za darmo. Tacy piłkarze jak Antolić czy Kante powinni odchodzić po prostu za gotówkę. Tylko że połowie piłkarzy umowy wygasają kontrakty w tym sezonie, a drugiej połowie w następnym. Dlatego nie da się nawet nic ,, naruchać''.
W takim Rakowie każdy ważny piłkarz ma umowę do 2023 przynajmniej więc nawet jak ktoś będzie chciał odejść to za uczciwy pieniądz.
Nasi piłkarze, nawet dobrzy nie przechowują żadnej wartości, bo Kucharski nie robi absulotnie nic, on zwyczajnie nie pracuje.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Vigonath
Jak napisał Jacek, Kucharski sam z siebie nic nie może.
On tylko piastuje stanowisko,ale nie wykonuje suwerennie swojej roli.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miał całą runde żeby tego przysłowiowego Vadisa za100k pensji znaleźć. A tu chooj
Generał dywizji
 • 0 / 1
JohnoQ
Chyba przeceniasz naszego dyrektora sportowego.
No i jaką radochę czerpie Dariusz Mioduski z prowadzenia tego kramu? On trwa chyba już tylko na samej ambicji odegrania się za te lata europejskiej mizerii.
Major
 • 8 / 2
A kto od niego przejmie Legie z długiem 170 mln zł, jak on jeszcze chce zarobić pewnie z setkę....
I co ma chłopina zrobić?
A tu kupca za złotówkę choćby nie widać...bo kontrakty tez trzeba płacić i mnóstwo innych oplat .
Z doniesień prasowych wynika, że Mioduski za sprzedaż Legii oczekuje sumy 80 mln euro.
Generał dywizji
 • 1 / 1
80 mln euro z LTC czy bez?
A długi spłaca Mioduski czy przejmuje nowy właściciel?
Generał brygady
 • 1 / 5
JAK WIDAĆ I SŁYCHAĆ NIKT NIE USTAWIA SIĘ W KOLEJCE PO KUPNO LEGII !!!
=======================================================
DLATEGO WEDŁUG PORZEKADŁA: "JAK NIE MASZ NIKOGO LEPSZEGO TO SZANUJ SWOJEGO"
WIDOCZNIE NIE JEST TO TAKI DOBRY INTERES - A MOŻE PO PROSTU MIODEK RZUCIŁ CENĘ NIE DO PRZYJĘCIA, ŻEBY ODSTRASZYĆ POTENCJALNYCH KUPCÓW !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 0 / 0
To by się zgadzało. Dkug ok 170 mln zł plus trzeba płacić kontrakty i oczekuje jakiegoś zwrotu po spłaceniu don Vito i tego drugiego
Od następnego tyhodnia podobno 3 kocury przyatują do Warszawy. Z tego co słyszę poziom Vadisa..
Kasa od ostatniej umowy Legii z LV Dubai.
Generał brygady
 • 5 / 4
Też słyszałem - ponoć to Bonifacy, Filemon i Mruczuś

Ten ostatni tylko z imienia może się wydawać śmieszny, ale ponoć to prawdziwa bestia!
Major
 • 6 / 2
Vadis, jak i inni, to przyszedł dla trenera Besnika Hasi, wyłącznie
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Mruczuś się wycofał. Zamiast niego — Makawity.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Tylko Kacper, Melchior i Baltazar mogą nas uratować.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
— Gdy znowu będziecie w pobliżu – wpadnijcie! Dzięki za złoto i kadzidło, ale mirrę możecie sobie następnym razem darować... zgoda?
Starszy sierżant
 • 4 / 1
W mediach czytam o dramatycznej sytuacji kadrowej Legii i o tym, że nie ma pewności, że Legia w ogóle kogoś w tym okienku pozyska... Michniewicz rozważa Slisza (178cm) i Martinsa (169 cm) w kontekście pozycji stopera. Kucharski i Mioduski wrócili z wakacji na wakacje. A równiutko za tydzień już pierwszy mecz z beniaminkiem. W takich meczach lubimy się kompromitować. Czy jeszcze leci z nami pilot?
Marszałek Polski
 • 2 / 2
jak to rozważa, jeszcze niedawno mówił, że Mosór jest za mały, nie że nie doświadczony ale za mały:)
Marszałek Polski
 • 2 / 2
niski
Generał dywizji
 • 1 / 2
Czesio klepie jęzorem i się miota.
Jak się porówna jego wypowiedzi, to czasami sam sobie zaprzecza.
A poprostu boi się młodego dać na stopera.
A w grudniu mówił, że ma wystarczająco stoperów i nie jest to priorytet.
To było po dyskusji z RK i MD.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
gamoń?
Sierżant
 • 1 / 2
Czesio mówi jak jest. Priorytetem jest skrzydłowy i napastnik nie obrońca. Bramki strzela tylko Pekhart i nikt więcej i to jest wielki problem . To chyba każdy kibic zauważył. Mosór pokazał swój talent w meczu sparingowym. Jeśli ktoś myśli że od razu wejdzie do pierwszego składu to jest bardzo naiwny. Co innego był mecz z Lechią gdy już było mistrzostwo a co innego mecz w trakcie sezonu. Czesław wie lepiej niż jammm, DareirL, ja i wszyscy inni specjaliści na tym forum razem wzięci jak się wprowadza młodych piłkarzy. Wypowiedział sie jakie mają braki. Jest to chyba zrozumiałe dla normalnie myślącego kibica, choć widać że nie każdy to rozumie. Taki talent jak Karbownik sam sie obronił ale nie wszyscy są tacy. Łatwiej jest wprowadzić młodego zawodnika w polu niż obrońcę. Dlatego dla Mosóra najlepsza opcja to wypożyczenie i regularna gra. To jest jasne jak słońce
Major
 • 2 / 0
Czesio się gubi w wypowiedziach ale Mosor dostal 45 minut na pokazanie czegokolwiek i wypad fatalnie , 11 nie wymuszonych strat, zmych podan w ciągu 45 minut .!!!
Pamiętam debiuty dawne Kowal czy ostatnie b młodych: Szymański, Radek Majewski , Karbownik i było u nich widać te iskierki, jedno , dwa choćby świetne zagrania znamionujące talent a u Mosora Nic . Ten chlopak niczym się nie wyróżnia i jak ktoś słusznie zauważył, ciągle glowa sluszczona do ziemi .
Dwa razy oglądałem sparing w tvp sport.
No to czekam na kolejny wywiad ze starym Mosórem z rzetelną oceną gry jego synka.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"Czesław wie lepiej niż jammm, DareirL, ja i wszyscy inni specjaliści na tym forum razem wzięci jak się wprowadza młodych piłkarzy. "
buahah on wie tyle co ta cała banda niedouczonych podtrenerów, oraz dodatkowo to jak zapchać ten wielki bebzon:) na tym ta wiedza się kończy a polska piłka przez właśnie taką wiedzę jest w czar.nej d***e i szybko z niej nie wyjdzie.
Marszałek Polski
 • 0 / 4
oLo1236 nie wiem ile masz lat w sumie to może i nie ważne, ale musisz coś wiedzieć, w Polsce nie ma trenerów piłkarskich są podtrenerzy i to mocno niedouczeni. Pisałem to wiele raz nawet i dziś, ale napiszę jeszcze raz, Europa nie może się mylić nie zatrudniając ich nawet w byle jakim średniaku piłkarskim, to do k.urwy nędzy nie jest przypadek i zrozum to wreszcie.
Dodatkowo jakimś dziwnym trafem ciekawe dlaczego:) wymieniają( Europa się wymienia) się trenerami klubowymi i nie tylko pomijając Polskę:)
Major
 • 2 / 0
Ale Czesiek dyplomatycznie , między wierszami mowil, jednak nie widzi w Mosorze talentu, nadziei ...
Generał dywizji
 • 0 / 1
Jammm
Może nie gamoń,ale trochę chorągiewka.
Oli
Konfrontując Czesia wypowiedzi, to nie wiem czy wie czy mu się zdaje, że wie.Co do obrony to Omonią,Karabach,Pogoń,Wisłą czy Stał.
Tata
Weź pod uwagę, że młody chłopak, którego CM publiczne zdyskredytował jako obrońcę, mógł się spalić psychicznie.Wtedy wkrada się nerwowość straty.
Inaczej jest jak piłkarz czuje zaufanie trenera,a inaczej jak trener traktuje kogoś niczym piąte koło u wozu.Jest to jest,alee się nie nadaje.
Za to super gra Jędrzejczyk i Wietes.Mecse z Stala, Wisłą czy nawet Pogonią to pokazały.
A co w pucharach było?
Karny z Omonią,a Karabach kręcił Jędrzejczyk iem jak kołkiem.Plus notoryczne skakanie na plecy przeciwnika.
Ty widzisz wymuszone błędy Mosora,a ja widzę tykające bomby Wieresa i Jędrzejczyka.
Major
 • 1 / 0
Po wykładach Piechniczka , Strejlaua, Majewskiego w Białej Podlaskiej nie ma co oczekiwać.
Tak, to prawda .
Nawet jeden Polski trener nie prowadzi choćby sredniaka w średniej lidze .
Ostatnim byl chyba H. Kaspeczak , kiedy to było? 20 czy 30 lat temu ale po akademii francuskiej
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Wcale nie robił to dyplomatycznie i wcale nie miedzy wierszami, poczytaj wcześniejsze wywiady, ale który to ci nie powiem bo w ciągu kilku jeb.nął ich tyle, że się pogubiłem, a szukać mi się nie chce
ciekawe, jak Ty być wypadł, jakby ci przed meczem powiedzieli, że ten mecz zdecyduje o Twojej przyszłości. Młodzi mają to do siebie, że trzeba na nich patrzyć holistycznie, przez pryzmat czasu, a nie jeden występ ma o czymś decydować. Trener ma widzieć postęp w jego grze, motoryce itd. itp. Gorsze mecze mogą zdarzyć się zawsze.
Sierżant
 • 0 / 0
Co do trenerów się zgadzam ale nie mam zamiaru od razu skreślać Czesława. Po owocach go poznamy. Młody Mosòr mògł się spalić psychicznie? Jeśli tak to niech lepiej zmieni zawód bo po każdej porażce będzie dochodził do siebie miesiącami. Po sparingu na pewno wie jakie ma braki nawet w stosunku do tak krytykowanego Jędrzejczyka. Już to widzę jak po meczu i błędach Mosòra wylewa się fala hejtu wręcz nienawiści do młodego. Wyzwanie od drewna. Nie się pakuję i spierd.... a. Jeszcze niedawno wyzywano Karbownika po słabym spotkaniu. Młodemu potrzebny jest spokój i regularna gra a nie siłą wstawianie go do 11
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Młody Mosòr mògł się spalić psychicznie? Jeśli tak to niech lepiej zmieni zawód bo po każdej porażce będzie dochodził do siebie miesiącami."
Niestety widzę, że wiesz tyle co Michniewicz:) bez obrazy, powinieneś się cieszyć, bo sam pisałeś, że wie więcej:)
Major
 • 1 / 0
Moze Mosor byl spanikowany..mnóstwo strat i złych podan ale chyba stres mu nie przeszkadzał w przegrywaniu pojedynków biegowych.
Z szybkością tez problem
Sierżant
 • 2 / 0
Jammm a Ty widać wiesz wszystko. Marnujesz się tu. Zamiast dać wykład trenerowi lub prezesowi jak trenować czy prowadzić klub to dzielisz się swoją frustracją z kibicami. Pomóż im jeśli możesz
Generał dywizji
 • 0 / 1
Oli
17 latek, pod presją trenera, który go krytykuje publicznie nie ma prawa czuć stresu i ma zmienić zawód?
On ma nie mieć układu nerwowego?
Poważnie?
Podporucznik
 • 1 / 0
Czy te 3 kocury z kajetu Kucharskiego to dalej aktualne czy juz " nie dla nas" ??
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak samo aktualne jak i tydzień temu
Będą kocury i kociaki
już jest 1 kocur ;) Kucharski założył czarne okularki i +1000 do Kozaka
Podporucznik
 • 1 / 1
Podobno kupujemy 2 kocice do akademii i za jakiś czas będziemy się wszyscy cieszyć z młodych kociaków.
Witam
~Szyszka55
 • 0 / 1
witam
Generał
 • 4 / 3
Nie lubię się powtarzać, ale tym razem to zrobię.
Czego potrzeba Legii, aby wzmocnić obecna kadrę:
1 zawodnik klasy Rado
1 SO klasy Dossy Juniora lub najlepszej wersji Żewłakowa
1 zawodnik klasy Gui
1 zawodnik klasy Niko
Tyle lub aż tyle i smutne jest to, że Legii nie stać aby w 2 okienka sprowadzić takich 4 zawodników. Za to nasprowadzano szrotu w uja i zdziwko, że nie pykło.
1- Niko przyszedł do na za Free więc jest możliwe że jakiś grajek jego pokroju też by przyszedł za Free jak jakiś by się znalazł
2- Gui za 220 tys € więc też jest możliwe że jakiegoś grajka w podobnej cenie z takimi umiejętnościami udało by się sprowadzać
3- Dosa tu już problem bo za 500 tys € przyszedł więc nie ma co liczyć że ktoś by przyszedł w podobnej cenie co on
4- Rado 800 tys € to już kosmos na takich graczy jak on już nas nie stać

łącznie oni nas kosztowali 1,5 mln € , nie ma bata że za podobne pieniądze Kucharski sprowadzi o podobnych umiejętnościach takich graczy , tu by musiał wejść nowy dyrektor od transferów z Kontaktami i ludźmi od Scoutingu
Generał
 • 1 / 1
Jakby tak podliczyć ile kasy utopiono na szrot to takich Rado mielibyśmy już ze 3 i ze 2 Gui.
za samego Slisza mogliśmy mieć 2 Rado
Podporucznik
 • 0 / 0
albo 3 Pazdanów
Niko za free to raczej nie przyszedł. Niezwykle rzadko zdarzają się też okazje, żeby tak regularny strzelec z podobnej piłkarsko ligi do naszej stał się dostępny z wolnego transferu. Jak Żewłak z Ebebenge byli kilka miesięcy temu w Kanale Sportowym i opowiadali o kulisach transferów do Legii to próbowałem się dowiedzieć ile przypadków się na siebie musiało nałożyć, żeby on mógł do nas trafić, ale Stanowski nie zadał mojego pytania. Coś tam mówili o jego sprowadzeniu, ale to bardziej w kontekście namawiania Berga, żeby się na niego zgodził. Myśmy nie płacili odstępnego Videotonowi, ale na pewno musieliśmy dać mu i jego agentowi wysoką prowizję żeby akurat z nami podpisał kontrakt. Dzisiaj już na pewno nie stać nas na takie prowizje, także co nam pozostaje, to czekać na jakieś super okazje jak z Juranoviciem, którego klub miał słabszy okres i pochopnie się po pozbył za korzystnych dla nas warunkach.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Z tego co można wyczytać, to w tym okienku przyjdzie ktoś tylko wtedy jak trafi się darmowa okazja albo bardzo niska kwota odstępnego.
Major
 • 2 / 2
Podaja , ze jesteśmy zainteresowani Sanicaninem z Vojvodiny, ale oczekuje on 400 tys euro netto rocznie .
RK nie chce się na to zgodzić, brak kasy .
Podają? kto agent zawodnika czy Kucharski?
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
tyle dla obrońcy? Niech idzie na daleki wschód
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dziwisz się? Młody a już doświadczony, reprezentant - ma prawo się cenić :)
Major
 • 0 / 0
Agent . Rozmawiał z Legia ...tak on podaje .
Ale w tej Vojvodinie pewnie dostaje ze 100 tys euro ..a tu tyle krzyczy
Rado tez oczekiwał przedłużenia umowy ...i dostal propozycje z ligi bosniackiej , zarabiaby rocznie tyle co u nas miesięcznie
Generał dywizji
 • 0 / 1
Berdzak
Dla obrońcy?
Przy to pół pensji Jędrzejczyka, gracza nie młodego i do tego coraz słabszego.
To my chcemy grać w pucharach i dominować w lidze czy równać do poziomu średniaków eklapy?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
400tys euro netto to pewnie >0,5mln euro więc nie ma szans
Starszy kapral
 • 1 / 2
Drugi zawodnik defensywy pomocnik również z Wellington Cameron Devlin 22 lata defensywy pomocnik. Gość w stylu Tiby z Lecha. Świetnie reguluje tempo gry. Bardzo dobry technicznie. Mobilny, szuka gry
Major
 • 1 / 2
Ale czy oni sprawdza się w Europie?
To nie są zespoły w pełni profesjonalne .
Poza tym zupełnie inna forma rozgrywek .
Starszy kapral
 • 0 / 0
Oni już grali w Europie znają realia. Jeśli ktoś pisze że to liga polamatorska niech popatrzy na poziom gry styl ligi Australii i naszej. Ci co minusuja nie mają pojęcia o piłce. Dla nich Pekhart to kocur bo strzela Podbeskidziu i innym Cracoviom. W pucharach nie zrobił sztycha.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najważniejsze czy za darmo
Podpułkownik
 • 2 / 0
Dziś niedziela.

Ale od jutra wzmagam czujność i czekam na

" Dzień Kocura"

Pzdr
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardzo optymistycznie
Starszy kapral
 • 1 / 3
Jeśli Legia szuka rozgrywającego na pucharu typowej 10 podpowiadam naszemu skautingowi. Ulisses Davila klub Wellington. Kontrakt do 30 czerwca tego roku. Lat 29 jeszcze kilka lat pogra. Bardzo dobry technicznie, zmysł do gry kombinacyjnej. Dobrze utrzymuje się przy piłce zmienia tempo gry.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I transfer 50/50 Legia chce on nie
Starszy kapral
 • 0 / 0
Niekoniecznie dla niego byłby to ostatni dzwonek żeby coś wygrać w swojej karierze bo dobrej pory grał w klubach które raczej nie były wiodącymi w swoich ligach. Facet z Kapustka Luqiniasem stworzyłby świetny środek tylko do niego potrzeba odpowiedniego napastnika szybkiego kogoś w stylu Niezgody. Bo Pekhart to po prostu słup.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Dami

Myślę, że po tym transferze to dopiero byłby w Legii "Meksyk"
Generał
 • 2 / 1
Szerokość i jakość naszej kadry to bida z nędzą.
Skuteczny napastnik, którego sposób gry ogranicza możliwości ofensywy, nie ma zmiennika.
Skrzydłowi też nie mają, a w środku pola jedynym jest Gwilia.
Zawodnicy z pierwszego składu też notują słabe występy, więc o czym tu gadać?
Marszałek Polski
 • 0 / 2
hmm Kacza jakie jest twoje ulubione danie;)?
Generał
 • 0 / 1
To zależy z której kuchni :)
A Twoje?
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Raczej należę do wszystko zjadliwych:) ale z takiej mało wyszukanej kuchni to pierogi ruskie mmmmmmm:). Natomiast w życiu udało mi się spróbować "kilka" razy kuchni z poza Europy, ale nie w wydaniu polskim i albo za krótko tam byłem by mi smakowały jakoś specjalnie, a może nie zamawiałem tego co trzeba:)
Mam chyba europejski żołądek.
Generał
 • 0 / 1
No widzisz, a mnie podchodzi azjatycka i indyjska kuchnia, a z Europy żołądek mam chyba skandynawsko- śródziemnomorski.
Najgorzej chyba ze standardową kuchnią polską, choć tatara lubię, a golonkę w zimę też chętnie przyjmę :)
Marszałek Polski
 • 0 / 2
W Chinach bywałem kiedyś ze względu na pracę i na szczęście mogłem w hotelach zjeść coś ala europejskiego:) co nie znaczy, że nie smakowała mi ich kuchnia ale żołądek sie buntował z czasem
Generał
 • 0 / 1
No wiadomo, że jak dzień w dzień to samo, to na widok nawet najlepszej potrawy może zbierać się na bełt ;)
Czesiu sobie pluje w brodę. Miał relaks w młodzieżówce, teraz pewnie zostałby selekcjonenerem pierwszej kadry i zarabiał 150 tysi i był królem a tak co ma? Prosi się i poniża w klubie.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
W sumie sobie zasłużył - mógł nie śpiewać ;-)
No niestety. Amatorom DM sprowadzal pilkarzy na zyczenie, jak ma trenera to mu sprzedaje, logika prezesa.
Czesiu ćwicz warianty z tobą na skrzydle bo jeszcze mają być transfery ale z klubu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Moze Miodek w ataku
Generał brygady
 • 1 / 1
Jutro oficjalnie otwiera się okienko a u nas ani widu ani słychu o jakiś transferach do klubu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I nas się zacznie jak będą zamykać
Gdzie te transfery....
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Gdzie się podziały tamte transfery niezapomniane
Ljuboja Vadis Prjiović albo Nikolić
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Gdzie ci piłkarze, gdzie tamten świat:)
Major
 • 0 / 1
np. 1971-1992 - świetni piłkarze ...i zero Mistrzostw. Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
Za ostatni grosz kupię dziś chociaż cień tamtych dni
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dziś prawdziwych transferów już nie ma,
Bo czy warto w e-klapie się tłuc?
Pułkownik
 • 5 / 0
Czesio zaczyna sobie szukać usprawiedliwień.
I myślę, że ma rację.
Gdy nie osiagnie nic bez sensownych zawodnikow , będzie mógł rzec :
- A nie mówiłem, nie ostrzegałem...
Ma najlepszą kadrę w Polsce, niech zakasa rękawy i robi to co umie najlepiej.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No moment, zaraz, chwila, a na tą chwilę, to kto mu ubył ze składu, Karbownik. Ci co odeszli nie grali u Czesia.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
To ze nie grali to nie znaczy że nie mieli wpływu na siłę tej kadry. Super że pozbyliśmy się kilku gorszych ale w ich miejsce mamy obecnie jeszcze gorszych tylko młodszych i tańszych.
To tak jakbyś się ścigał z czasem 5 min przed zamknięciem Żabki po browar a ze swoim synem czteroletnim dla zabawy.
U nas w kadrze jest obecnie opcja numer 2. Tak to wyglądało na zgrupowaniu.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
rozumiem że siłę mentalną;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chodzi o konkurencję w kadrze. Obecnie, patrząc na obóz, to były wakacje dla pierwszej 11. Jedyna konkurencja i walka to bramkarze. Reszta przyjechała do kurortu pokopać w pilkę z młodzikami. Pokazać im jak się będzie trenować w jedynce i wrócić do domciu. Podejrzewam ze vlogi oglądałeś ze zgrupowania i widzialeś gierki wewnętrzne. Taki Kapustka Lukas to ośmieszali naszych mlodych. Sparing wewnetrzny dwoch bramkarzy jako obrońcy. Przecież to jest śmiech z przygotowań. To jest żart z trenra zeby facet latał takie dziury bo nie ma kim grać. Jedyny napadzior jakby mogli to by go obwineli folią bombelkową żeby tylko mu się nic nie stało
Marszałek Polski
 • 0 / 4
W czasie sezonu tez nie czuli konkurencji JohnoQ, bo z góry było wiadomo, że ten czy tamten nie zagra, a jak zagra to tylko z powodu kontuzji kolegi a nie gorszego meczu:) Gość sam ich odhaczył a teraz jęczy.
Gamoń trenerski zawsze nim pozostanie:) nie zmieni tego i będą z niego robić gamonia:)
Trener" nie pozwoliłby" na wypoczynek dyr. sportowego w takim okresie i miałby już ze 2-3 nowych zawodników by na zgrupowaniu móc się im w spokoju przyjrzeć a nie czekał i czekał i jęczał w wywiadach:)
Ale faktem też jest, że obecna sytuacja kadrowa jest dziwna:)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Gamoń nie gamoń dla mnie jakieś doswaidczenie trenerskie ma. Vuko Klaf Jozak Magiera nawet Pinto to nie są lepsi trenerzy niz on. Sukces prezia że z takimi długami zatrudnił człowieka z zawodu trener. Nie kolejnego amatora uczniaka hobbysty. Tylko znowu nie stwarza mu warunków do pracy.
Czesio nie narzeka na brak wzmocnień dlatego bo nie ma kim grać. Teraz ma powiedział jasno fajny zespól tylko do pierwszej kontuzji, kartek. Potem jest dramacik. Nie ma kogo wpuścić na boisko
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"Sukces prezia że z takimi długami zatrudnił człowieka z zawodu trener. Nie kolejnego amatora uczniaka hobbysty."
To jest bzdura:) właśnie zatrudnił hobbystę zawodu trenera:) i właśnie przez takich ludzi Legia jest tu gdzie jest. Ten trenerski nieuk był przez 20 lat swojej pracy ze 3 razy na stażu w EUROPIE i to na początku "kariery", bo musiał.
Europa sie nie myli nie zatrudniając tych hobbystów w swoich klubach, bo wiedzą, że taktycznie i nie tylko uwsteczniliby nie jedną drużynę. Mylą sie za to tacy ludzie jak ty JonhoQ uważając ich za trenerów:), za to prezesi europejskich klubów na szczęście nie i prawidłowo, bo w Polsce to właśnie zawód hobbysty trnerskiego:)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Staram się rozgraniczyc nasz grajdół od reszty Europy i Azji niestety też. W naszym kraju to jest inna dyscyplina sportu i podejrzewam że skończy się na tym że szczytem mozliwości to bedzie MP i gra w pucharze pasztetowej. I koniec. Sam zdaje sobie sprawę ze gdybym się urodził w innym kraju w życiu bym nie włączył meczu ligi polskiej nawet jabym miał te rozgrywki za darmo w pakiecie. Dno dna. Tego się nie da oglądać.
Musi pier.dolnać jakas bomba atomowa zamieść resztę Europy zeby ktoś tu chciał zainwestować jakąś poważną kase, zatrudnić poważnego trenera i jakiś poważny pilkarz wyrazi chęć gry tutaj
Teraz to wszystko dzieje się z przypadku a nie z jakiegoś wypracowanego systemu. Vadis to przypadek, Duda to samo awans do LM również.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
JohnoQ
No nie koniecznie bomba:) po prostu wygodnie im jest w tym polskim grajdole, nikt w koło nic od nich nie wymusza, w sensie podniesienia swoich umiejętnosci zawodowych , w lidze jest 3 zespoły liczące sie w walce o tytuł, a reszta gra bo gra i zadanie mają takie by nie spać. Co prawda ostatnimi czasy, ta pierwsza 8 wymuszała dziabkę stresu aleee jak już to osiągali to wyniki w dodatkowej fazie mówią same za siebie.:)
W tym piłkarskim grajdole tez można zrobić futbol, może słaby, może nie dostatecznie dobry na Europę, ale jeśli amatorzy będą zatrudniać amatorów, to się nie da choć bardzo byś chciał.
Starszy szeregowy
 • 4 / 3
nic z tego nie bedzie. pan czeslaw jest odwrotnie proporcjonalny do swojej wagi. czyli cienki. wiekszosc polskich trenerow jest gigantycznie cienka, tylko z gigantycznie rozdetym ego. w sumie jak wszyscy w polsce. kluby w polsce to dno, i tak bedzie jeszcze kilknascie lat. ide do kosciola, taki mam wgrany mechanizm rytualny
Zmów za Legię dwie zdrowaśki, to pomoże ;)
Właściciele, prezesi, trenerzy oraz zawodnicy to wszystko przypadek. Zero strategii, przecież nasz występ w LM to tylko splot pewnych wydarzeń a nie efekt pracy. Przepłaceni piłkarze, można tak wymieniać w nieskończoność. Wystarczy spojrzeć co się dzieje w akademii L, ciągłe zmiany trenerów, brak pomysłu na zawodników. Idąc dalej to młody zawodnik już wybiera inny klub. Dokąd idziesz Legio?
Generał dywizji
 • 0 / 4
Dzwoń Czesiu, dzwoń...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Tu już nie ma co dzwonić, tu trzeba się modlić ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na impulsy kasy nie ma
Mioduski kupił klub za kilka milionów a wyciągnął z niego kilkadziesiąt na swoje konto. Świetny biznesmen tylko że niszczy nam klub. Wydoi ile się da i zostawi z długami
Przesadzasz, według niektórych Legia jest teraz na najwyższym możliwym poziomie! A prezes jest najlepszym co nam się mogło trafić! Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi!
Generał
 • 0 / 0
Eldiablo:
transfery na plus, raporty super tylko trzeba umieć czytać nieoczywiste i ukryte rzeczy, masa młodych bijących do składu- czego chcieć więcej? :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Widzisz, taki biznes sobie Miodek wymyślił.
Podporucznik
 • 2 / 2
No i niestety nie ma się co długo rozwodzić nad tym wywiadem. Standardowo po okresie przygotowawczym (no, może on się jeszcze nie skończył, ale to już niedługo) trenerzy prezentują postawę optymistyczną, zadowolenie z wykonanej pracy i przekonanie, że wyniki będą na miarę włożonego wysiłku. To taki kanon. A tu pan CM kręci nosem, przebąkuje o trudnościach, bardziej złożone kwestie owija w bawełnę wielosłowia i przyznaje, że na obozie pracował nad podstawami wyszkolenia piłkarskiego. No to jeśli to jest ta urzędowa wersja optymistyczna, zaczynam się bać. Dobrze, że zostaje nadzieja.
Major
 • 4 / 4
Najsensowniejszy byłby transfer prezesa
Generał dywizji
 • 4 / 1
Na Księżyc!
Marszałek Polski
 • 0 / 1
I dyrektora
Sierżant
 • 0 / 1
Zegrze ... Prezesa wystarczy bo jakby dyrektor mial troche grosza to cos sensownego jest w stanie sciagnac
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeden i drugi tak samo realny
Starszy szeregowy
 • 1 / 9
Mioduski to golodupiec!!
"Mioduski to golodupiec!!" - napisał gość nie mający 1/100 majątku Mioduskiego :)
Generał broni
 • 4 / 6
Mioduski to nie gołod***ec. Dzieki Legii zwiększył swój majątek, dzieki wybudowaniu LTC, o 100 mln PLN czyli pewnie potroił. Co ciekawe jego inwestycja w Legię to jedynie 4 mln PLN wpłacone na konto ITI. Pozostałe kwoty w tym zakup klubu od ITI, spłatę długu zaciągnietego za ITI, wykup klubu od wspólników, obexnie kredytów zaciągnietych na budowę i działalność pokrył i pokrywa z pieniędzy generowanych przez Legię. Innymi słowy on zarabia a klub jest dojony.
A te 40 mln zł pożyczki dla Legii wykazane w sprawozdaniu finansowym jesteś w stanie wytłumaczyć?
Generał broni
 • 1 / 5
Przecież nie ze swoich i dlatego potrzebuje oddechu finansowego jaki da gra w pucharach, żeby zatrzymać spiralę kredytów.
Jak nie ze swoich to z czyich? Udajesz że coś wiesz czy masz na to jakiś dowód?
Podporucznik
 • 3 / 3
Ja proponuję, żeby komentatorzy, którzy każdym słowem wykazują totalną ignorancję w dziedzinie ekonomii i finansów, wstrzymywali się od ferowania jakichkolwiek ocen w tym zakresie. W tym wątku głównie dotyczy to Zenka, bo julekkkkkkkk to zwykły sfrustrowany niedorostek, którego jedyny możliwy wkład w dyskusję to inwektywy.
Major
 • 1 / 0
Nikt nie wie i nikt nie ma żadnych dowodów. Można się jedynie zastanowić, czy Mioduski jest aż tak bogatą osobą, żeby z własnej "kieszeni" wyciągnąć 40 milionów złotych i pożyczyć Legii. Czy jest? Nie wiadomo. Nikt tego nie wie. Nie można więc niczego zakładać. Mógł wyłożyć z własnej kieszeni, ale mógł też pożyczyć. Czy nie rozsądniej byłoby pożyczyć zamiast pakować pewnie niemałą część swojego majątku w klub, który za chwilę może potrzebować kolejnego takiego zastrzyku pieniędzy, by jakoś funkcjonować? Ja bym pożyczył, szczególnie mając takie kontakty jak on, pewnie znalezienie osoby, która udzieliłaby mi pożyczyki (gdybym miał takie znajomości w wielkim biznesie) na preferencyjnych warunkach nie byłoby problemem.

Mam taką refleksję przed snem, że przestaje widzieć już możliwości wyjścia z tego kryzysu. Zenek ma rację, potrzebujemy pucharów, ale my do tych pucharów z tak słabą drużyną nie awansujemy. Ciąć kosztów już za bardzo nie ma gdzie. Sprzedać też już nie ma kogo, bo ile można zarobić na 31-letnim Pekharcie, Luquinhasie z kontraktem do lata 2022? Sliszu? Może na Juranoviciu gdyby pograł na ME z Chorwacją. Trudno byłoby pewnie uzbierać tyle co za jednego Majeckiego, a to wciąż będzie za mało, żeby wyprowadzić Legię na prostą. Z Akademii od razu cudów nie będzie, nie wyjdą z niej piłkarze warci miliony za pół roku czy rok, a może za 5 lat, ale tyle czasu nie mamy. To się musi skończyć sprzedażą klubu, nie wiem czy całego, ale minimum pakietu kontrolnego. Pytanie tylko kiedy, ile można tak funkcjonować jak obecnie? Czy jeszcze długo?
Generał broni
 • 2 / 0
Zresztą skąd Mioduski wziął kasę to wziął, dług i tak obciąży klub i jak zbankrutujemy Mioduski zdejmie spodnie i pokaże wszystkim d na dowidzenia.
Chorąży
 • 3 / 1
Z kibicami którzy krytykują Mioduskiego można się zgadzać lub nie bo wolność słowa itd...ale...Za obecny stan rzeczy odpowiada marazm na arenie międzynarodowej tj brak naszej gry w pucharach co za tym idzie brak wpływów z UEFA i coraz bardziej okrojony budżet, spadek wartości drużyny i poszczególnych zawodników...nietrudno niezauważyć że spowodowane jest to tym iż przez ostatnie 4 lata nie posiadaliśmy trenera a wyroby treneropodobne...i jedyną osóbą która odpowiada za ten stan rzeczy jest obecny prezes który nie ma zielonego pojęcia i wyczucia futbolu....Reasumując Mioduski doprowadza do coraz większego zadłużenia i widma klęski naszej Legii...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak jak Król na K6, tak Miodek na Ł3...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Do Króla mu jeszcze daleko
Chorąży
 • 8 / 0
Zaczynam się obawiać że z Mioduskim to będzie tak że zastał Legię murowaną a zostawił drewnianą.....Staram się nie komentować ale naprawdę żal jest w sercu jak się na to wszystko z boku patrzy....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy co będzie przez najbliższy rok
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oby ją zostawił jak najszybciej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na to nie ma co liczyć, musiałby się przyznać do porażki
Czekając na kocury...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odcinek 143 sezon 4
~Fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
No i jesteśmy w d***e. Żaden poprzednik Czesława nie miał odwagi powiedzieć jakich ma piłkarzy a Czesio się odważył.
Średnio zorientowany kibic widział porażający burdel panujący w klubie. Żałosnego prezesa owładniętego myślą o zyskach ze sprzedaży smarkaczy z Akademii.
Ubzdurało mu się że będzie tak jak w Ajaksie. Ale poziom szkolenia to przepaść w stosunku do Ajaksu. Czy wiecie jakie sumy płacą rodzice dzieciaków zapisanych do tych naszych szkółek?
Teraz ten mistrz biznesu zamierza przejąć tenis aby tłuc forsę ze szkółek tenisowych.
Wciska wam, kibicom, że wkłada swoje pieniądze w działalność klubu co jest kłamstwem, jedynie pożycza i to nie swoje.
A czy prezes wspomniał o pensji jaką pobiera z klubu? Cały czas szuka frajera na zakup klubu i dlatego tak rozbudowany jest PR czyli zaklinanie rzeczywistości.
Jak to możliwe że klub Piast z dotacji miejskich działa sprawnie, potrafi płacić premie za mistrzostwo , kupić Świerczoka i jeszcze nie mieć długów?
Co , piłkarze grają za darmo?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Jeszcze dziś myślałem, że czekają,aż zamkną się okienka na zachodzie i veday wzmocnienia.
Jednak z każdą nową informacją tracę nadzieję.
Coś mi się wydaje, że jednak CM będzie musiał grać młodymi.
To byłby dopiero dramat jakby Legia zepsuła nawet szansę na LE2:(
Może to być dramat, ale może to być dla nas również zbawienie! Zajmując miejsce poza pucharami, serca kibiców będą krwawić, ale może wówczas prezes dojdzie do wniosku że to już koniec i sprzeda nasz klub komuś z aspiracjami? Ciężkie będzie życie nowego właściciela i obawiam się, że bez znacznej pomocy kibiców czeka nas los Wisły, czyli walka o życie, bo kredytów mamy tyle, że na obecną chwilę oznaczają dla nas tylko jedno - bankructwo!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czołówka wyrównana, kolego, straty mają niewielkie...
Jak widać Nas na nikogo sensownego nie stac nawet Czesiu się zdenerwował widząc jak mu szybko skład wzmacniaja jak mamy trenera to nie mamy kim grać i tak w kółko od kiedy Miodek przejął stery z naszymi finansami to nikogo byśmy nie kupili nawet z Wieczystej PORAŻKA
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miodek chyba jestże świadomy. Jak.nawet Raków składa propozycje za 300tys euro a my targujemy gościa 250tys euro bo za drogo
Martin Mix
To co piszesz to prawda.
Michniewicz prowadził młodzieżówkę powinien ten rynek znać jak mało kto.
Ale wygląda na to, że dla niego Legia to kolejny klub do CV. On nie czuje tego co to znaczy Legia Warszawa.

Zastanawiam się po co on tu przyszedł.
Przyszedł do Legii bo to dla niego awans zawodowy i duża pensja oczywiście.
Jako, że granie doświadczonymi, ukształtowanymi zawodnikami jest łatwiejsze i bezpieczniejsze to młodzież idzie w odstawkę. Gra typowo na osiągnięcie krótkoterminowego sukcesu.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Martin Mix
Tylko, że on musi myśleć krótkoterminowo, bo inaczej prezes go zwolni.
Prezes go nie zwolni jeśli pomysłem prezesa na zatrudnienie Michniewicza, było wprowadzanie do gry młodzieży.
Myslisz ze taki młodzieżowiec nie kosztuje przykład z góry Jakub Kiwior grający na Słowacji już poza zasięgiem Czesiek przekazał im listę z reprezentacji u21 ale nie stac Nas
Sierżant
 • 1 / 0
A czy Ty i Martin czytaliście wywiad z Cześkiem na temat młodzieży? Jeśli tak co mówił?
Adriano - z tym tekstem, że realnie ocenił sytuację to się trochę zagalopowałeś. Trenerzy to tacy sami ludzie jak każdy kibic. To, że Michniewicz tak ocenił zawodników to również tylko jego opinia, też może się mylić w ocenie. Często trenerzy boją się postawić na młodego gracza bez doświadczenia, bo a nuż przegra się jakiś mecz czy nie daj Boże trofeum. W Polsce szczególnie mocno tak do tej sprawy się podchodzi. Choć w niektórych klubach już zaczęło się zmieniać podejście i zamiast sprowadzać kolejny szrot wolą postawić na mlodych graczy co w cale nie musi oznaczać gorszych wyników.
Pytasz co dla kibica liczy się najbardziej? Oczywiście wyniki/trofea, ale tak to już jest że sportem zawładnęła kasa i bez stawiania na młodzież (którą później można łatwiej, szybciej i za lepszą kasę sprzedać) Legia może zaraz zbankrutować i tych trofeów może nie być wcale.
Ja wychodzę z założenia, że młody zawodnik na początku może być słabszy niż ten doświadczony ograny zawodnik, ale warto mu dać szansę grania tak, aby takiego chłopaka "zbudować". Dobrym przykładem jest Kamiński z Lecha, który najpierw odstawał od reszty zespołu, ale rzucony na głęboką wodę (co ciekawe z przymusu) nagle okazał się dużym talentem - grając z lepszymi wyrobił się.
Trzeba się zastanowić, gdzie Ci młodzi gracze mają się rozwijać? W rezerwach w 3 lidze? No nie róbmy sobie jaj.
W Legii z takim podejściem jak obecnie - czyli przekreslaniem zawodników wiecznie będziemy ich tracić, bo żaden młody gracz nie będzie wiecznie czekał na swoją szansę tylko pójdzie tam gdzie mu tą szansę dadzą.
Generał broni
 • 1 / 0
MartinMix
Masz oczywiście rację, ale ja nie mogę zrozumieć co nie pozwala młodym w rezerwach dobrze przyjąć piłki, szybciej zagrać i celnie? Mówi się o przewadze fizycznej. Kilka lat temu oglądałem mecz Barcy z MU. Większość zawodników Barcy sięgała do ucha zawodnikom MU a mimo to ci z MU nie wąchali piłki. Jeśli Legia ma mozliwość ściagania najlepszych młodych w Polsce a do tego prowadzi dobre szkolenie w CLJ, to dlaczego nie mogą szybciej grać piłką od drwali z innych bida klubów? Może to szkolenie nie jest takie dobre, albo selekcja szwankuje i w efekcie te nasze talenty na boisku nie są dużo lepsze od drwali?
Pod koniec zeszłego sezonu jak już graliśmy młodymi, to wyraźnie było widać braki techniczne, nawet u zawodników którzy uchodzą za duże talenty, Cielemęcki, Włodarczyk.
Mnie się wydaje że eklasa to nie jest miejsce gdzie uczy sie techniki, można poprawić fizyczność, intensywność, myślenie, ale technikę chyba w małym stopniu.
A u nas Czesi na zgrupowaniu odkrywa przed młodymi "tajemnice" futbolu mówiąc żeby ćwiczyli przyjęcie i podanie. Trochę dziwne, nie uważasz?
Z przyjęciem i podaniem to conajmniej połowa zawodników w ekstraklasie ma problemy (nawet Ci z doświadczeniem 10-15 letnim!). Więc sam rozumiesz.
Za dużo w temacie już nie dodam bo napisałem już co o tym myślę.
Jedyne co to chciałbym zwrócić uwagę, że obowiązuje w rozgrywkach miedzynarodowych finansowe fair play (FFP), które może spowodować wykluczenie z klubu pucharów (Panatinaikos Ateny się o tym przekonał). Kibice tu na forum nie są tego świadomi i chcą transferów, żeby budować skład na puchary, do których klub może nie być dopuszczony. Ale co ja tam wiem.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Boras
Myślę, że i szkolenie i selekcja szwankuje, choć zastanawiam się czy powinienem używać czasu teraźniejszego czy może ( oby) przeszłego.
Prezes mówił, że od 3 lat zaczęto rozwijać szkolenie.Powstalo LTC, przyszedł Holender, pojawiają się trenerzy z doświadczeniem z zagranicy, czytałem, że jesienią trenerzy z akademii byli na starzach w Hiszpanii.
Może zaczynamy szkolić na europejskim poziomie.Jednak jak zaczynamy czy zaczęliśmy niedawno, to na wyniki trochę poczekamy.
Przypuszczam, że to wszystko dotyczy bardziej młodszych roczników niż obecnych 17-18 latkow.
Sierżant
 • 0 / 0
MartinMix swiete slowa. Szkoda ze slabo sie przebijaja. Mam takie wrazenie ze wszyscy oczekuja zmian ale na koniec wracaja do tych samych metod. Piszac prosciej-kupujemy 28-30 latkow i ludzimy sie ze cos sie zmieni. Zgadzam sie ze trzeba zaryzykowac, ale widze ze trener CM jakby tego mie chcial. Moze znudzila mu sie praca z mlodymi? Czas pokaze w ktora strone pojdziemy
Generał broni
 • 2 / 1
"Prezes mówił, że od 3 lat zaczęto rozwijać szkolenie."
A pamietasz jak Leśny wychwalał nasze szkolenie? On jest mistrzem piaru a forumowcy walą pod konia od lat.
Finansowe fair play
Ci ludzie marzący o "bogatym inwestorze" nie mają pojęcia jak to działa i wydaje im się, że przyjdzie gość i będzie dosypywał do klubu kasę. Oni nie mają pojęcia, że sp. z o.o. albo akcyjna musi to jakoś zaksięgować a tytuł wpłaty musi mieć jakąś podstawę prawną. Nawet jeśli jest to kontrakt reklamowy a załóżmy że ten "oligarcha" nie ma w Polsce działalności, to wydawanie pieniedzy na reklamę w Polsce, będzie podważone przez rodzimy US, albo badane jako pralnia pieniędzy przez nasze służby skarbowe. Oni w życiu nie mieli doczynienia z działalnością spółek. A każda inna wpłata, to pożyczka i wtedy dług rośnie a jak przekroczy pewne zadłużenie, to są sankcje PZPN albo UEFA.
Podporucznik
 • 2 / 1
Oj, chłopaki, kombinujecie jak koń pod górę w prostych sprawach.
Mój drogi MartinMiksie, trenerzy to tacy sami ludzie jak każdy kibic, bo wszyscy ludzie są równi, ale nawet słabi trenerzy wiedzę o piłce mają od kibiców nieporównanie większą, bo ukończyli na ten temat studia wyższe. Ja i ty to tacy sami obywatele, ale o literaturze niemieckiej, analizie ryzyka i rynku mediów nie miałbyś prawdopodobnie jak pogadać ze mną nawet przy piwku. W przeciwną stronę znalazłyby się pewnie inne tematy, szczególnie jeśli jesteś lekarzem, architektem albo finansistą. Tak, że my, kibice, mamy prawo stawiać wymagania, dyskutować, analizować, oceniać, ale nigdy nie przeceniać własnej wiedzy, nawet jeśli kibicujemy od 50 lat, tak jak ja. Trenerzy mogą się więc mylić w ocenach, ale my postawieni na ich stanowisku mylilibyśmy się na pewno i z tragicznym skutkiem.
Boras - to prawda, że w eklapie 85% zawodników ma kłopoty z przyjęciem piłki i precyzyjnym podaniem, ale są uzasadnione powody, by oczekiwać, że akurat w Legii procent takich zawodników będzie znacząco mniejszy niż w innych klubach. I tyle.
Co zaś do finansowego fair play, to nie jest znowu tak, że blokuje ono raz na zawsze przypływ gotówki do klubu i role krezusów i żebraków są już rozpisane bez odwołania. Kluby są spółkami akcyjnymi i dla nowego inwestora zwyczajnie podnosi się kapitał spółki w nowych akcjach, które ten inwestor obejmuje. Coś mi mówi skądinąd, że Legii takie zdarzenie nie oczekuje w najbliższym czasie, ale chciałbym się mylić.
Panie Siepacz, jeśli jesteś kibicem nie od dziś to zapewne wiesz ile razy tu były podważanie konpetencje kolejnych trenerów? Hasi, Jozak czy Vuković. No to może wesoły Czesio też w tym gronie niekompetentnych ludzi też się znajduje?
Ja studiów z piłki nie zrobiłem, nie jestem trenerem ani zawodnikiem ale znaczy to że ja muszę być w błędzie, a trener ma zawsze rację. Trenerzy wybierają sobie zwykle jakieś koncepcje działania - jedni działają zachowawczo inni wprost przeciwnie odważnie.
Tak się składa, że Czesio będzie raczej musiał korzystać z młodzieży, bo nie ma w klubie środków na wzmocnienia, więc głupotą jest przed sezonem wypowiadać takie słowa jak tu w wywiadzie.
Generał dywizji
 • 3 / 0
MartinMix,
trenerzy to tacy sami ludzie jak każdy kibic? Nie - mają zazwyczaj większą wiedze merytoryczna niż przeciętny "znawca", a przede wszystkim widzą na co dzień zawodników, których my nie obserwujemy w treningu, a jedynie w meczach. To dotyczy formy, postawy sportowej, zaangażowania..., a przecież jest jeszcze i samo podejście do zawodu - profesjonalizm, wpływ na szatnię, mentalność...

"Często trenerzy boją się postawić na młodego gracza bez doświadczenia, bo a nuż przegra się jakiś mecz czy nie daj Boże trofeum. W Polsce szczególnie mocno tak do tej sprawy się podchodzi." To się zmienia, natomiast, co ma w ogóle do rzeczy? Przecież futbol to prosta gra, jak mawiał Kazimierz Górski, więc jeśli klub dysponuje młodymi zawodnikami zdolnymi dać drużynie jakość - OK, a jeżeli nie... Wiemy, że Legia jest akurat specyficznym klubem w Polsce - jedynym mierzącym rokrocznie w mistrzostwo; to utrudnienie dla piłkarzy wchodzących w dorosłą piłkę, ale czy w związku z tym potrzebna jest taryfa ulgowa? Podobno klub jest najważniejszy, a nie pojedynczy zawodnicy - niemal każdy to powtarza (a reguła ta działa uniwersalnie - w dwie, trzy strony; przebić się w Warszawie znaczy bowiem więcej niż np. w Płocku, ale ryzyko szansy pozostaje większe - wybieraj; i to dziś dotyczy choćby Mosóra)

O pieniądzach nie pisz - to tylko środek i wszyscy o tym wiemy. LTC to inwestycja, promocja młodych graczy z LTC to środek do większych wpływów klubu, większe wpływy to środek do zwiększenia budżetu, ten do lepszej kadry zespołu, a ta z kolei do większych sukcesów. W tej piramidzie oczekiwań - masz rację - na końcu są trofea. Łatwo wyobrażam sobie podejście, w którym można lekce sobie ważyć budowanie juniorów, szkolenie, a nawet całe zaplecze infrastrukturalne i tzw. filozofię klubu, jeśli byłyby sukcesy za pieniądze. Rzeczywistość i racjonalizm podpowiadają inaczej, ale naprawdę zważmy na hierarchię oczekiwań, bo dziś tworzy się w polskiej piłce swoisty matrix.

"Gdzie ci młodzi gracze mają się rozwijać?" Przepraszam za buńczuczność, ale ch... nas to interesuje. Postawili na piłkę i mają się w nią zaangażować w pełni, a nie słyszeć po ponad dekadzie trenowania - od doświadczonego bądź co bądź szkoleniowca - że mają kłopoty z przyjęciem piłki! O czym tu w ogóle mowa? Na pastwiskach, czy plażach Copacabany wyrastali lepsi od nich. OK - Tobie chodzi o przeskok do seniorskiej piłki... Ale kto dostaje go za darmo? Chyba, że klub urządza wspomnianą promocję lub jest w przymusie sytuacyjnym. Legia i Warszawa to nie powinno być takie miejsce (od tego mamy właśnie wypożyczenia).

MartinMix, ja to wszystko piszę w pełni rozumiejąc Twoje spojrzenie, niemniej wszystko też wiążę z własnymi oczekiwaniami wobec Legii - klubu, który teoretycznie nie powinien być jednym z wielu w Ekstraklasie. Dużymi oczekiwaniami. Ale potraktujmy to jednak jako dywagacje - fakty są inne, więc psu na budę takie rozważania.
Adriano,
Co do trenerów - to że mają wiedzę merytoryczną nie stoi w sprzeczności z faktem, że w sojej ocenie mogą się mylić.
Teraz tu wypisujesz teksty w tym zakresie, a odpowiedz sobie na pytanie czy nigdy nie pokazałeś kompetencji któregoś z poprzednich trenerów?
Poza tym skoro w najwiekszych klubach na świecie wprowadza się młodych graczy do składu zamiast następnych gwiazd to coś chyba w tym musi być? Prawda?
Poza tym trzeba tu jasno podkreślić Legia ma wielkie długi i w tej sytuacji NIE MA INNEGO WYJŚCIA! Niż postawić na młodych graczy! I jak ktoś wyskakuje z tekstami o transferach, kucurach itp. to znaczy że za h..ja nie ogarnia rzeczywistości.
Legia na koniec czerwca miała 170 mln zł długu a za obecny sezon bez gry w pucharach i pustych trubunach kolejne 40 mln zł w plecy! Jak w Legii nie postawią na młodzież, którą można sprzedać z zyskiem to sam wiesz co może czekać.
I te durne teksty, żeby Mioduski odsprzedał komuś klub. Komu? Kto jest na tyle bogaty i na tyle szalony, żeby zaspokoić wybujałą wyobraźnię kibiców? Albo teksty o zatrudnieniu prezesa, który się zna? A mamy w Polsce takiego? Chociaż jednego? (Może kiedyś Leśny, ale z wiadomych względów odpada).
*podważałeś
Generał dywizji
 • 2 / 0
MartinMix,
"Co do trenerów - to że mają wiedzę merytoryczną nie stoi w sprzeczności z faktem, że w swojej ocenie mogą się mylić."
Zgadza się, ale darujmy sobie takie truizmy. Rozsądniej jest, mimo wszystko, polegać na ocenie młodych piłkarzy Legii sformułowanej przez Michniewicza niż na wyobrażeniach(!) "ekspertów" z forum. Zresztą, jak napisałem, ci młodzi rzuceni na głębszą wodę, autentycznie są w większości tylko przestawiani przez bardziej doświadczonych zawodników E-klasy (widzimy to wszyscy).

"Odpowiedz sobie na pytanie czy nigdy nie podważałeś kompetencji któregoś z poprzednich trenerów?" Owszem, Jozaka czy Klafurica na pewno :) Ale poważniej pisząc - Michniewicza orędownikiem nie jestem (niemniej doceniam, że się mocno zaangażował w Legię i nie jest znikąd; ma swoje atuty, aczkolwiek prawdziwe sprawdziany dopiero przed nim) natomiast nie ma podstaw, by nie wierzyć mu w ocenie młodych graczy Legii. Można tygodniami tu czytać: Mosór, Mosór... tylko że ten Mosór to wciąż melodia przyszłości - o ile w ogóle zagra (podwójny podtekst jest świadomy :)

"[...] skoro w największych klubach na świecie wprowadza się młodych graczy do składu zamiast następnych gwiazd to coś chyba w tym musi być?" Owszem, zazwyczaj to odpowiednia klasa sportowa. Tamci nie raz sobie nie radzą, a kluby biorą na to poprawkę, ale tamci zarazem nie mają kłopotów z opanowaniem piłki...

"Poza tym trzeba tu jasno podkreślić Legia ma wielkie długi i w tej sytuacji NIE MA INNEGO WYJŚCIA!" Niestety, prawda jest taka, że tani i niepopularny tu Cholewiak, któremu próżno na Legia.Net szukać zwolenników, przykrywa na dziś czapką większość młodych aspirantów do gry, a podobno plac dostają - z założenia i ku sprawiedliwości - ci w danym momencie lepsi, a nie ci bardziej rokujący (w tym finansowo).

"[...] jak ktoś wyskakuje z tekstami o transferach, kucurach itp. to znaczy że za h..ja nie ogarnia rzeczywistości." Zgadza się. Tylko wybór nie plasuje się w alternatywie: albo młody, nieopierzony, albo kocur na miarę "zamiatania ligi". Między jednym a drugim pozostaje spora, pojemna sfera - większość Ekstraklasy się w niej mieści.

"Legia na koniec czerwca miała 170 mln zł długu a za obecny sezon bez gry w pucharach i pustych trubunach kolejne 40 mln zł w plecy! Jak w Legii nie postawią na młodzież, którą można sprzedać z zyskiem to sam wiesz co może czekać." A jak postawi na młodzież? Zresztą, tu są ważne proporcje, umiejętne wprowadzanie nowych, młodych zawodników do zespołu. Sukcesywne i liczbowo zrównoważone. Na tym forum często się czyta - stawiajmy na młodzież. OK, ale jak? Mamy grać głównie Hołownią, Mosórem, Skibickim i Włodarczykiem, czy wprowadzać ich pojedynczo? Dawać minuty po kolei, czy wg potrzeb zespołu na dany mecz? Budować młodych naraz, czy ogrywać spokojnie z bardziej doświadczonymi? Ilu jednocześnie może przebywać na murawie? I jak ostro forsować taką politykę? Może już dziś należałoby wystawiać w bramce Misztę zamiast "króla Artura"? O tym nikt nie pisze. Czytamy tylko: "Stawiać na Mosóra! Nie, na Włodarczyka! Postawić na obu i dawać szanse Skibickiemu! A dlaczego wypożyczono Rosołka? Miszta już dawno powinien grać - on przyniesie Legii pieniądze. A Niski, dlaczego każdy zapomina o Niskim? Karbownik to był gość... Eeee, o Szymańskim już zapomnieliście? Slisz! Tylko Slisz - on kosztował i to musi się zwrócić!"

Tylko Adasia Miauczyńskiego tu brakuje: Ku***, ja pier***.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"Mój drogi MartinMiksie, trenerzy to tacy sami ludzie jak każdy kibic, bo wszyscy ludzie są równi, ale nawet słabi trenerzy wiedzę o piłce mają od kibiców nieporównanie większą, bo ukończyli na ten temat studia wyższe."
haha łoooo matko:)
Generał brygady
 • 0 / 7
CZEŚĆ CHŁOPAKI - CAŁY DZIEN ZAPIN..LAŁEM I NIE WIEM CZY JUŻ PREZES MIODUSKI ZAPOWIEDZIAŁ TRANSFERY W NAJBLIŻSZYM CZASIE - JUTRO, POJUTRZE - CZY JESZCZE NIE !!!
===========================
PROSZĘ O MERYTORYCZNĄ ODPOWIEDŹ !!!

====================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 4 / 2
Mioduski to ch..j nie prezes (merytorycznie).
Generał brygady
 • 1 / 3
MOŻESZ ROZWINĄĆ SWOJĄ MYŚL - PROSZĘ !!!
=================================
TYLKO LEGIA-LEGIAMISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 5 / 2
Am
Co tu rozwijać?
-170 mln długu, brak pucharów, ciągły spadek jakości sportowej.
Generał brygady
 • 1 / 2
ALE PRZECIEŻ NIE TYLKO TO DOTYCZY LEGII BO CAŁA LIGA KAŻDEGO ROKU OSŁABIA SIĘ !!!
=========================================================================
TO, ŻE NASZA LIGA ZAJMUJE 30 MIEJSCE W EUROPIE TO NIE WINA MIODKA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 2
Am
Wybacz,ale mało mnie interesuje reszta ligi.
To jest Legia, tu ma być jakość,trofea i puchary.
Czyli skoro liga się osłabia, to Legia ma się równać do reszty?
Generał brygady
 • 1 / 3
NIE ROZUMIEM CZEGOŚ !!!
==================
OSIĄGNIĘCIA LEGII W OSTATNICH 4 SEZONACH: ZDOBYŁA 4 MP I PP !!!
NIE JEDEN ZESPÓŁ I ICH KIBICE CHCIELI BY TAKICH OSIĄGNIĘĆ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Am
Zgoda i super,ale to w tej słabej lidze i nie zawsze jakoś przekonywująco.
A poza eklapa nie istniejemy.
Nie gramy w pucharach, toniemy w długach, jakość piłkarska spada.
Nawet nie wiem jaki pomysł na prezes na wyjście z dziury budżetowej.
Teraz trener mówi, że młodzi nie nadają się do jedynki.
My powinniśmy regularnie grać w pucharach,a tą ligę zamiatać jak Rangersi w tym sezonie w Szkocji.
Generał brygady
 • 1 / 2
SORRY - 4 MP I 3 PP W OSTATNICH 5 SEZONACH !!!
===================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 1 / 1
JA MU DAJE JESZCZE KREDYT ZAUFANIA - ALE TYLKO NA TEN SEZON !!!
==========================================================
DO WYGRANIA JEST MP, PP I UDZIAŁ W FAZIE GRUPOWEJ LM/LE/LE2 !!!
WARUNKIEM PODSTAWOWYM JEST ZDOBYCIE MP I ZAKWALIFIKOWANIE SIĘ DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE. DO FAZY GRUPOWEJ LE 2 TO Z AUTOMATU MP GRA WIĘC TEGO NIE BIORĘ POD UWAGĘ.
JAK NIE ZOSTANĄ SPEŁNIONE TE 2 WARUNKI MP I FAZA GRUPOWA LM/LE TO NIECH PREZES I JEGO ŚWITA WYPI...LA Z LEGII - MAM JUŻ TEGO DOŚĆ - ILE MOŻNA ZNOSIĆ UPOKORZEN NA ARENIE EUROPEJSKIEJ.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Am
Podziwiam Twój optymizm:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak, dziesięć transferów zapowiedział.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wymienią od razu całą jedenastkę na samych kocurów
Pułkownik
 • 0 / 3
Jaka roznica czy Mioduski kogos kupi jesli zaraz i tak go sprzeda
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To musiałby kupić kogoś kto dobrze gra
MartinMix
W100% zgadzam się z Tobą.
Podobno na obóz a pierwszą drużyna pojechali najlepsi z rezerw.
Ciekawe co wg Michniewicza jest warta reszta.
Budująca wypowiedz o młodych zawodnikach Legii. Czytając takie wypowiedzi trenera po obozie przygotowawczym ręce opadają.
Naprawdę świetnie panie Michniewicz.
No ale co tam. Zaraz panu prezesik z kierownisiem kupią 3 może 4 kocurów. A jak nie to sam będziesz grał.
Technikę masz tylko rozumu ci brakuje.
Czesio ma długi jezor o czym mogliśmy przekonać się już w trakcie rundy jesiennej. Ciekawe jak zareaguje prezes na ten wywiad? Bo chyba zatrudniał akurat Michniewicz, czyli trenera kadry młodzieżowej po to żeby wprowadzał do drużyny młodych zawodników a tu zonk - Czesio się stawia.
Ciekawe też jak takie wypowiedzi trenera wpływają na morale młodych graczy? Pewnie za pół roku pożegnamy się z młodym Mosórem i kilkoma innymi graczami, którzy podejmą tą samą decyzję co Praszelik i Łakomy.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
Czesio powiedział, to co wcześniej stwierdził Czerczesow-że się nadają do pchania karuzeli
Generał dywizji
 • 5 / 0
Michniewicz realnie ocenił sytuację, którą na naszym forum często (niestety) postrzega się wbrew rzeczywistości, bardziej życzeniowo, a co najciekawsze: bez znajomości prawdziwego potencjału, formy czy wyszkolenia młodych graczy. Oni są przeważnie daleko od pierwszego składu i zaryzykuję stwierdzenie, że to naprawdę widać, gdy już przeciętny kibic ma sposobność obejrzeć ich na boisku. Nie znaczy to, naturalnie, że nie rokują, ale nie róbmy z nich przesadnych teraz nadziei Legii, ani zbawców coraz węższej kadry zespołu. Czy to źle, że trener przedstawił sprawę bez ogródek? Zapewniam, że niezmiennie tych zawodników motywuje, bo zna specyfikę pracy z młodymi graczami, ale ich ambicje i aspiracje muszą przede wszystkim wynikać z podejścia ich samych do pracy oraz samorozwoju sportowego.

Jakkolwiek to zabrzmi, warto przynajmniej pamiętać o słowach hołubionego tu Stanisława Czerczesowa, bo jeśli Legia Warszawa jest i ma pozostać najlepszym klubem w Polsce, to "przestańmy rozmawiać o przedszkolu". Jeżeli jakiś młody piłkarz będzie już gotów na grę w pierwszej "jedenastce", otrzyma swoją szansę. Niemal rok w rok udaje się komuś z młodszych zawodników zaistnieć, pokazać lub przynajmniej zasygnalizować, że potrafi wnieść określoną wartość do zespołu. I niech tak zostanie - ostatecznie celem drużyny/trenera/klubu nie jest w piłce nożnej promowanie młodych, czy zarabianie pieniędzy, lecz dobre wyniki, sukcesy, trofea.
I nawet jeśli uznać to za idealistyczne, bądź nawet przesadnie "romantyczne" założenie, to jednak wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego właściwie z tych wyżej wymienionych rzeczy chciałby finalnie kibic Legii?
Generał dywizji
 • 0 / 2
Mioduski twierdzi, że dopiero od 3 lat zaczęto rozwijać szkolenie w Legii.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Adriano
Mioduski mówił, że jesteśmy w takim miejscu w łańcuchu, że aby się rozwijać, to musimy dobrze szkolić i sprzedawać.Jak wiemy puchary są wliczone w budżet,a więc to na wydatki bieżące.
Raczej o LM nikt realnie nie myśli.
Generał broni
 • 1 / 1
Zaczęto ale nie rozpoczęto.
~JanuszNosacz
 • 1 / 0
Powinni trenować grę bez piłki, grę bez skrzydłowych, grę bez napastnika (Pekhart nie jest wieczny) i grę bez punktów. Grę bez Pucharów i grę u buka mają obcykaną aż za dobrze, można wreszcie odpuścić.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Kiedy wreszcie ten Sanicanin wyląduje? Żeby tylko w Sobieskim go nie schowali ;)
Generał dywizji
 • 0 / 1
A już dogadany?
Marszałek Polski
 • 0 / 2
A nie wiem :)
Ale z tego, co HenningBerg pisał, może być coś na rzeczy...
Generał brygady
 • 0 / 0
Sprawdzone info właśnie wylądował z telemarkiem, pozostaje do wyjaśnienia tylko kwestia tego gdzie wylądował
A to wzmocnienie czy zapychanie dziury?
To nie ja pisałem, przekleiłem info z twittera. Faktycznie jest coś na rzeczy, Sanicanin z kimś negocjuje i już nie będzie grał w swoim obecnym klubie... ale bardzo niewiele wskazuje że negocjuje akurat z Legia. Ale że nadzieja umiera ostatnia, to zobaczymy :-)


Piotr Koźmiński
@UEFAComPiotrK
·
22 min
Chciałem dziś odpocząć, ale dręczycie:) Z tego co słyszę, Sinisa Sanicanin, bośniacki obrońca, nie ma jeszcze nic przyklepanego. Ale jego oczekiwania finansowe oznaczałyby, że gdyby go przymierzyć do Legii to zarabiałby w ścisłej czołówce klubu. Na to wg mnie Legia by nie poszła.
Co do jego jakości, to ja go nie oglądałem, poza meczem jego kadry z Polską, ale eksperci mówią że jest bardzo dobry, a poza tym ma dopiero 25 lat i wchodzi w najlepszy wiek dla obrońcy. Zagrał 8 meczów w kadrze, to już wiele mówi. Wcześniej grał w młodzieżówkach, możliwe że jeszcze się rozwinie w lepszym towarzystwie. Jakby się tylko dało to trzeba by go brać. 250k euro to promocja, a pensja... cóż, upadliśmy na dno, jeśli gość chce powiedzmy 450k euro a my nie mamy takiej kasy dla niego, mimo że na takim transferze raczej nie można stracić, bo jego wartość powinna tylko rosnąć.
~zzzz
 • 0 / 0
Nie wyląduje ! Nie stać nas !
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Pewnie te 250k jest do wypłacenia ale pensja gościa zabije prezesa i dlatego nic z tego nie będzie
Generał broni
 • 5 / 1
My czekamy na takiego obrońcę, którego sciga komornik, śpi pod mostem i odżywia się w opiece społecznej. Do tego doprowadziły nas światłe rządy Dariusza Mioduskiego z Bydgoszczy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawe jak RK widzi, niby wzmocnienia, skoro nas nie stać na 250k zapłacić i 450k pensji.
Za darmo i 100- 200k pensji i jako wzmocnienie?
Jak jest tak faktycznie, to bardzo źle to wygląda.
O ile nie spodziewałem się zbytnio wiele po budżecie transferowym, to jednak myślałem, że możemy dobremu zawodnikowi zaoferować 500 k pensji.
Tym bardziej, że kilku zawodników odeszło.
Przypuszczam że Remy zarabiał podobnie. W normalnej sytuacji po prostu byłaby wymiana 1:1 i jedziemy dalej. Natomiast że Remy okazał się ananasem, ciągnął pensję do końca, w niczym specjalnie nie pomógł, a był opłacony tak się go nie dało sprzedać, żeby chociaż było te 250k na kolejnego, to rozwiązalśmy z nim umowe, ale pewnie niewiele zaoszczędziliśmy bo większość i tak trzeba wypłacić... no i niby wolne miejsce jest, ale nie tak zupełnie. Dramat. Oczywiście nie wiem czy ten Sanicanin by się u nas sprawdził, historia pokazuje że różnie bywa, ale te 250k za reprezentanta kraju w wieku 25 lat, brzmi jak wielka promocja.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tym bardziej żal, że dzięki kudłatemu nawet na taka promocję nas nie stać...
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
a, znow utyl. przynajmniej ne ja jeden jest gruby i brzydki
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
słabo. w lidze 2-3 miejsce. w prepreeliminacjach do LE odpadna z fc vaticano. ide spac
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak to teraz wygląda
Kapitan
 • 0 / 0
Sposób w jaki Czesław powiedział o transferach świadczy o tym, że albo nie ma obecnie żadnych procesów w trakcie albo są ale Czesław w nie nie wierzy.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Może już wysypały się wszystkie opcje z list i nie wiadomo co dalej.
Teraz będzie szukanie w ciemno.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Wręcz przeciwnie, kolego - ma nadzieję na jakieś wzmocnienia.
Nadzieje mozna miec...
Generał brygady
 • 5 / 2
Szkoda że są mecze bez udziału publiczności.
Jak by były to pseudo prezes by usłyszał co kibice o nim myślą
Co myślą to raczej wie, i nie myślę aby krzyki kilkudziesięciu kibiców to zmieniły, tak samo jak komentarze kilkunastu osób na tym forum.
Wielokrotnie powtarzał, że ma to gdzieś co się pod jego adresem wykrzykuje czy wypisuje.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chyba kilku tysięcy
Generał brygady
 • 1 / 10
Panie Czesławie takie wypowiedzi w kontekście walki o MP to szukanie sobie alibi, nawet bez transferów ten skład daje gwarancję sukcesu oczywiście dla dobrego trenera
o to czy ktoś przyjdzie możemy być spokojni, przyjście kolejnego dyrektora do spraw koordynacji myśli doradczych zespołu doradców albo coś w tym stylu jest pewne
Generał dywizji
 • 2 / 1
Podobno Mioduski i Bartomeu są w bliskich relacjach.
Ciekawe, który któremu doradzał?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/920381/trudna-sytuacja-fc-barcelona-jest-jeden-warunek-by-uratowac-klub-przed-bankructw
Generał dywizji
 • 1 / 1
Ciekawe kiedy decyzja co z kadrą jedynki, skoro mają to przedyskutować.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co tu dyskutować, tu trzeba działać
Czytam te komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać co nie którzy wypisują ze Legia silna itp bez paniki damy rade pierwszy mecz będzie przegrany i zaraz beda jechać po prezesie trenerze i dyrektorze! Prawda jest taka ze w kasie pustki nie tylko naszej ale na te chwile transfer powinien byc co robił Kucharski od ostatniego okienka przez ten czas prawda jest taka że on się na to stanowisko nie nadaje ale prezes i on sa za te same pieniądze
Generał dywizji
 • 2 / 3
W wrześniu zapowiedział, że będą stawiać na młodych,a transfery to jedynie super okazja.
Tak więc nie myślał o transferach.
Major
 • 1 / 0
walddi07 Nie ma co na razie drużyny ani głaskać ani krytykować bo to tylko sparingi i tak czy siak to dopiero liga zweryfikuje naszą prawdziwą dyspozycję. Jestem ciekawy bezpośredniego spotkania z Rakowem 06.02.
Generał dywizji
 • 5 / 2
Na razie mamy ciekawszą sytuację na forum. Są osoby piszące, że Legia nie jest obecnie w stanie nikogo sensownego sprowadzić (bo Kucharski nieudolny, bo budżet dziurawy...), a jednocześnie te same osoby za czapkę gruszek oddałyby dziś Gwilię na Cypr, mimo równoczesnych utyskiwań na wąską kadrę i mizerną jakość rezerwowych.

Inni piszą, że Legia ma kim grać, ponieważ są młodzi piłkarze i trzeba ich sukcesywnie wprowadzać do drużyny. W ogóle nie liczą się przy tym z oglądem trenera mówiącego, że poza zadomowionym już w pierwszej "jedenastce" Sliszem, perspektywicznym Misztą, a spośród "nowych" graczy Skibickim, właściwie każdemu innemu młodzieżowcowi daleko do podstawowego składu. Moim zdaniem natomiast warto trenerowi tu uwierzyć.

Wielu z kolei jest zdziwionych brakiem transferów, tak jakby nie czytali wypowiedzi Kucharskiego, że teraz, tj. wiosną, zaprocentować mają zawodnicy zakontraktowani latem (jak odbudowywani Kapustka czy Valencia), więc w zasadzie klub się nie śpieszy... A przecież po takim dictum i wyjaśnieniu odgórnego podejścia decydentów do kwestii wzmocnień (prognozowanych jako te, które świadomie mają zaprocentować dopiero w przyszłości) zdziwionym być nie można. Oczywiście nie znaczy to, że należy się z deklaracjami Kucharskiego zgadzać - osobiście uważam, że podejście dyrektora sportowego Legii jest chybione - ale czy autentycznie zaskoczeniem może w powyższym kontekście pozostawać brak informacji o transferach, skoro już 10 dni temu w zasadzie było wiadomo, że jeśli nastąpią, to po powrocie zespołu ze zgrupowania, a więc najwcześniej w przyszłym tygodniu?

Legia nie ma pieniędzy, a Kucharski nie ma nadzwyczajnych pomysłów na wzmocnienia - to wiemy (przy okazji, naprawdę najmniejszym problemem jest to, że dyrektor bawił w Dubaju, skąd swoją pracę może realizować tak samo jak z Warszawy, a demagogicznych wpisów i na ten temat na forum nie brakuje). Sytuacja jest zła, bo nawet nie w odniesieniu do eliminacji do europejskich pucharów, ale też i do samej rundy rewanżowej w Ekstraklasie Legia więcej w ostatnim czasie straciła niż zyskała. Ale tu narzekania nic nie pomogą. Powyższy wywiad z Michniewiczem na pewno został przez Mioduskiego przeczytany i teraz właściwie ruch należy do niego, bo trener odsłonił dostatecznie wiele braków, które będą - prędzej czy później - negatywnie przekładać się na wyniki. Problem jednak w tym, że to właśnie Mioduski jest prezesem klubu, a więc nawet jeżeli zareaguje na sytuację, to nie ma żadnej gwarancji, że będzie to reakcja właściwa. Na razie ma do pokonania problemy, które on sam wygenerował...
Aster
Ja tylko pisze to co przeczytałem ze jeden mecz przegramy i zacznie się jazda z pustego to i Salomon nie naleje ale od 4 lat Legia jest źle zarządzana i efekty widać a z faktami się nie dyskutuje
Podpułkownik
 • 3 / 2
Runda ciężka, a "Ostatnich gryzą psy".

Dobrze już było. Zapewniam Was drodzy forumowicze.

Pzdr
Generał dywizji
 • 1 / 1
Będzie lepiej.
Top 50:)
Podpułkownik
 • 2 / 1
Runda ciężka, a "Ostatnich gryzą psy".

Dobrze już było. Zapewniam Was drodzy forumowicze.

Pzdr
Ciekawe czy Michniewicz doczeka się jakiegoś sensownego wzmocnienia czy znowu Kucharski mu wciśnie zawodnika co to ostatni raz zagrał w czerwcu ale ma ten atut że jest bez kontraktu. Dzialania Dyrektora sportowego wygladaja niestety na chaotyczne na zasadzie czekamy na jakas okazję 0 planu i selekcji..... Obym się mylił
Marszałek Polski
 • 2 / 1
A kiedy to Kucharski wcisnął Czesiowi jakiegoś zawodnika???
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za darmo to będzie ciężko
A Kucharski na wiecznym kacu, woda i ciemne okularki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dobra robota
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Brawo Panie trenerze za odważną ocenę sytuacji. Panie właścicielu nie wstyd? To jest Legia a nie Pierdziszewo!
Jestem pod wrażeniem pochwalnych komentarzy kierowanych pod adresem szczególnie Śląska, Pogoni i Rakowa. Śląsk wypożyczył "młodego, perspektywicznego" Wilusza, niechcianego w Rakowie oraz sprowadził melodie przyszłości Bejgera. W Pogoni podoba mi się transfer niechcianego w Legii Pawła Stolarskiego. Natomiast Raków zaszalał na rynku, kupił 16 latka który jest melodią przyszłości a także wypożyczył Jacha i Holca bez opcji wykupu. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Czapki z głów i owacje na stojąco! ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Co zrobisz, że niektórzy pseudo kibice to fataliści? ;-)
Jacha, którego się pozbył kolejny klub, tym razem słabe Sittard.
No bo większość osób się tu wypowiadających już przed rozpoczęciem rozgrywek już woli na zaś ponarzekać. I wrazie czego za jakiś czas napisać "a nie mówiłem/pisałem?!". Ja myślę, że będzie dobrze i MP zdobędziemy (choć pewnie nie obejdzie się bez stresu i nerwów).
Jak sprowadali Iviego Lopeza, Tijanicia i Cebulę to też były owacje na stojąco? Raków robi ruchy jakich potrzebował. Wymienili słabego Wilusza na ogranego i dobrego na polską ligę Jacha, sprawdzonego w systemie z trójką obrońców, wymienili przeciętnego bramkarza i wzięli jednego z najlepszych polskich juniorów (wcześniej biorąc nie mniej zdolnego Szelągowskiego). Oni mają taką serię transferową, że w ich przypadku hamowałbym z szyderą, bo Legii na dziś zostało 19 piłkarzy do gry w polu licząc z takimi asiorami jak Cholewiak, Valencia i Hołownia, Kostorzem, który nie ma nawet jeszcze do końca określonej pozycji na boisku, nie wiadomo kiedy gotowym do gry Vesoviciem i kontuzjowanym Skibickim i Juranoviciem, który stracił prawie cały okres przygotowawczy. Liga wraca w przyszłą niedzielę. Jest tak z********e, że wyśmiejmy sobie ruchy transferowe innych drużyn.
Poldi

Nie wiedziałem że Raków sprowadził w tym okienku Lopesa, Tijanicia i Cebulę...
A jeśli cofniemy się z okienkiem transferowym zamieniłbyś trio Kapustka, Mladenović, Juranović na Lopesa, Tijanicia i Cebulę? Bo ja nie.
Co ma do tego trwające okienko transferowe? Raków od kilku okienek robi bardzo fajne transfery i notuje dzięki nim ogromny progres, bo te ich ruchy zrobiły z nich drużynę mogącą powalczyć z Legią o mistrzostwo. To ostatni klub w lidze z którego transferów urządzałbym sobie śmieszki. Oni w przeciwieństwie do Legii w tym okienku jeszcze przed wznowieniem gry swoje potrzeby spełnili a my wciąż czekamy, nie wiadomo tak naprawdę na co. Chyba tylko na to, aż w innych ligach pokończą się okienka transferowe by przebierać wśród piłkarzy, których nikt nie wziął i wysypały im się wszystkie opcje.

Czy zamieniłbym Lopeza, Tijanicia i Cebule na Kapustkę, Juranovicia i Mladenovicia? No pewnie nie, ale jakoś mnie to nie pociesza gdy patrzę na naszą kadrę. Tak wybrakowana dawno już nie była, poza bramką i prawą obroną na innych pozycjach nie ma żadnej rywalizacji bo do gry jest tak niewielu ludzi, że ci z ławki dla podstawy nie są żadną konkurencją. Liczyłem na to, że wiosną będziemy grać lepiej, inaczej, ale teraz już wiem, że czeka nas kolejna runda ładowania dośrodkowań na głowę Pekharta.
Poldi

Mam wrażenie że nie do końca zrozumiałeś czego dotyczy mój. Pytasz co ma do tego zimowe okienko... tylko ze mój wpis jest właśnie o zimowym okienku, w skrócie opisałem jakich transferów dokonały chwalone przez kibiców kluby i ja tu nie widzę ani jednego transferu, ani jednego klubu z którego Legia miałaby w tej chwili brać przykład.

Nie mam tu na myśli organizacji w Rakowie, to nie podlega dyskusji że jest fajnie prowadzony ale to nie jest tematem mojego wpisu.
Miałem na myśli głównie kpiny jakie urządziłeś sobie z transferów Rakowa, że zaszaleli na rynku i to do tego się doczepiłem. Nie jesteśmy w pozycji by robić sobie jaja z ich transferów, bo te im się od jakiegoś czasu udają. Według mnie mają kolejne dobre okienko i powinni być po nim silniejsi. Jach to mógłby spokojnie grać w Legii. Dałby nam szanse gry w systemie z trójką obrońców, jest lewonożny, dobrze wyprowadza piłkę z linii obrony, właśnie kogoś takiego na obronę potrzebujemy. Owszem, jest za cienki na grę w Anglii czy Holandii, ale na polską ligę to obrońca więcej niż dobry. U nas mógłby wreszcie wskoczyć na wyższy poziom, gra w Legii na środku obrony w tym pomaga, zrobiliśmy to z Lewczukiem, Pazdanem, Dąbrowskim, duże postępy poczynił u nas Czerwiński, ale na tym akurat skorzystał Piast.

Czy Legia będzie po tym okienku silniejsza? Zaczynam mieć ogromne wątpliwości. Chociaż już nawet tym się nie przejmuje. Bardziej przejmuje się tym, czy uda się nam na mecz z Pobeskidziem uzbierać 17 ludzi do kadry meczowej i czy Wszołek nie będzie musiał zagrać na prawej obronie, bo wtedy nie mamy prawego pomocnika. O, może zagra tam Luqi, ale nie, bo wtedy nie mamy lewego pomocnika. Uff, właśnie sobie przypomniałem. Mamy Cholewiaka! On może zagrać wszędzie. Jaka szkoda, że musi to robić w Legii.
Poldi

Jak to nazwałeś urządziłem sobie kpiny z trzech drużyn. Chwalonej Pogoni która ściągnęła niechcianego w Legii Stolarskiego. Śląska który wypożyczył niechcianego w Rakowie Wilusza i kupił Bejgera który nie jest z miejsca wzmocnieniem a jedynie uzupełnieniem składu i inwestycją na przyszłość. I Rakowa który sprzedał całkiem solidnego Szumskiego a wypożyczył bramkarza z Czech bez opcji wykupu. Kupił 16 latka, choć to dobry krok to również nie jest wzmocnienie na dziś i wypożyczył Jacha, solidnego piłkarza do obrony. I tyle. Nadal nie widzę powodów do zazdrości. Wyobraź sobie że Legia wypożycza czeskiego bramkarza i Jacha oraz kupuje 16 latka- melodie przyszłości. Byłbyś zadowolony z takich transferów? Bo ja absolutnie nie. Dlatego szczęka mi nie opada na widok tych transferów. Ale jeśli ktoś jest nimi zachwycony i uznaje to jako przykład dla Legii to ja mogę wstać i bić brawo ale w to nie wchodzę. Nie oceniam również okienka transferowego bo ono jest otwarte dla wszystkich klubów i wszystko się może zdarzyć.
Generał
 • 0 / 1
Serio ktoś tu kwestionuje i wyśmiewa transfery Rakowa i Pogoni, które mają wielokrotnie mniejsze możliwości? :)
Sprowadzenie Lopeza w ich wykonaniu to strzał w 10, a przyjście zdolnego 16 latka pokazuje, że dobrze robią.
I śmianie się, że nie zamienilibyśmy ich transferów z Kapustką czy Mlafenovicem, których nie mieli szansy ściągnąć z przyczyn obiektywnych i finansowych, to jak walenie ze strzelby do kanarka i niezrozumienie, że oni robią dobrą robotę, a my strzelamy ma oślep.
Kaczka

Przeczytaj jeszcze raz cały wątek od góry do dołu tylko tym razem ze zrozumieniem
Generał
 • 0 / 1
Przeczytałem ten absurdalny wątek, gdzie Poldi próbował wytłumaczyć bezsensownośc twojego wpisu.
Jesteś tym słynnym doradcą Mioduskiego?
Bo samozadowolenie w gorszej z roku na rok sytuacji podobne.
W żadnym stopniu nie odniosłem się do sytuacji Legii a do komentarzy kibiców którzy wychwalają zimowe transfery innych klubów takich jak Pogoń, Śląsk i Raków. U sąsiada w ogródku jest zawsze lepiej ale warto wychylić głowę i zobaczyć jak jest naprawdę. Powtórzę jeszcze raz... Zazdrośnisz Pogoni transferu Stolarskiego? Bo ja nie. Zazdrośnisz Śląskowi ściągnięcia Wilusza i Bejgera? Bo ja nie. Zazdrościsz Rakowowi ściągnięcia 16 - latka? Dobry ruch, oczywiście ale on nie byłby w Legii na chwilę obecną wzmocnieniem. Zazdrościsz wypożyczenia bramkarza z Czech? Bo ja nie. Zazdrośnisz Jacha? Solidny gość, być może przydałby się w Legii ale to jest ten transfer którego mam zazdrościć? Również nie. Poldi tego nie zauważył i ty również. Odnoszę się w tym zbyt trudnym dla ciebie wątku do zimowych transferów tych 3 klubów w których nie widzę nic co budziłoby we mnie zachwyt. Nie mówię o politykach prowadzenia klubu od kilku lat, powtarzam: Odnoszę się do zimowych transferów. Już jasniej wytłumaczyć nie potrafię.
Skończcie już może z tym ciągłym lamentowaniem. Sytuacja do bardzo komfortowych nie należy, ale bez przesady Legia to w dalszym ciągu silna drużyna. Wielu zawodników z kadry ma coś do udowodnienia i będą mieć ku temu okazje.
Nie raz bywało tak, że piłkarze skreślani
... nagle grali bardzo dobrze. Ja osobiście wierzę w tych graczy, których mamy zarówno tych młodych jak i doświadczonych.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
MartinMix, proponuje oglądać e-klapę ze szczególnym uwzględnieniem Legii. wtedy zrozumiesz jaki piach gra Legia. Rola trenera jest podstawowa ale jakość piłkarzy równie ważna
Ludzie szybko zapomnieli o zimowym okienku w 2017, gdy po sukcesie w LM, oddaliśmy za śmieszne pieniądze Bereszyńskiego, Nikolicia i Prijovicia. Wtedy na plus było zakontraktowanie Jędrzejczyka i Nagy, ale zastąpienie Niko i Prijo, przez Chukwu i Necida, było sportowym blamazem. Ale oczywiście BL powie, że to wina Kucharskiego. Tuż przed meczami z Ajaxem, klub zaczął się sypac, brak pucharów odczuwalny do dziś. Mając stabilną sytuację i w perspektywie miliony z praw telewizyjnych i za udział w LM, Legia poszła w zupełnie innym kierunku niż powinna.
Zbylu, to że jesienią grali słabo czy czasami nawet fatalnie - nie oznacza to, że na wiosnę też tak musi być. Jeśli rzeczywiście na obozie ciężko pracowali jak trener zapewnia to i wyniki będą dobre.
Jak zapewne wiesz - w ekstraklasie wiele nie potrzeba żeby wygrywać, wystarczy wykazać się zaangażowaniem, trochę pobiegać i wynik przyjdzie. Na Europę to pewnie za mało, ale o to będziemy się martwić w lecie a teraz głównym celem jest obrona mistrzostwa i na tym się skupmy.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
arteta
z tej 3 to tylko raczej Bereszyński poszedł za małą kasę, reszta to bardziej życzeniowo, Nikolic już wiekowy, Prijovic zaczął rozwijać formę w Legii, ale prawdziwą eksplozję miał już w Grecji
jammm
Ok, ale jak grasz w LM to jednak nie jesteś zmuszony chyba przyjmować pierwszej lepszej oferty, i sprzedawać zimą najlepszych zawodników.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No niby nie i wcale nie mieli zamiaru ich 3 sprzedawać:) Z tego co wiem tylko Bereś i Nikolic mieli odejść, a Prijovic wymusił, oczywiście można go było postawić do pionu, ale pewnie te prawie 3mln euro zrobiło swoje.
Abstrahując już od tych kwot, oddaliśmy dwóch napastników, którzy grali, a sprowadzilismy dwóch, którzy nie grali. Żenada.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Oczywiście, to nieporozumienie.
Co najciekawsze, to okno transferowe w Polsce otwiera się 1 lutego. Wszyscy zawodnicy ściągnięci w poprzednim oknie ( łącznie z Valencją) stanowią o sile Legii. Opinie większości są typu wyp....ć tego wyp....ć owego. Padają przykłady drużyny z ligi mistrzów, tylko jakoś pamiętam jak się dostaliśmy do tej LM. Równie dobrze można podać przykład jako wspaniałego biznesmena, gościa który wygrał główną nagrodę w lotka. W sumie słusznie przecież tylko On wiedział jakie numery skreślić :) Jeśli ktoś zrobi kur,ę z logiki, to może pier...ć do woli :):):)
Kiedyś tak było, obecnie okno transferowe w Polsce, otwiera się 25 stycznia.
Okno otwiera się w tym roku już pojutrze, wyjątkowo przed 1 lutego bo wcześniej startuje liga i trzeba zgłosić piłkarzy na 1 kolejkę.
Z tym Valencią to ci coś na łeb spadło? Jakbym miał wybrać najgorszych piłkarzy Legii ostatnich 5 lat to Valencia byłby na samym szczycie.
Najlepszy był ten Maurcio sprawdzony z Lazio xD
Generał broni
 • 4 / 4
Rządy Dariusza Utracjusza doprowadziły do biedy w klubie niezależnie od pandemii i byłaby ona czy nie była Pan Kucharski i tak musiałby się wcielać w ścierwojada czekającego na padlinę. Ale i tu nieumiejętność ściga się z niekompetencją co potwierdza pewien murzyn z Amiens.
Roepelku,

Jeśli to czytasz to odpowiedz jak tam transfery amiki, zadowolony? ;) Podobno miało być grubo 1 piłkarz= 1 mln euro... ;)
Podporucznik
 • 6 / 2
Serio? Nie masz większych zmartwień?
Nie interesuj się moimi zmartwieniami.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Roepel pewnie zmartwiony.
Rutki oszczędności, kibice grzmią o wzmocnienia,a w drużynie szpital.
Pietrek
Z miesiąc wszystkie portale pisały, ze Lech chce Brleka, a jak ten trafił do Osijeku, to napisali "Lech ostatecznie zrezygnował".
Widzę że swoim wpisem uraziłem fanów korupcjorza... chciałem tylko napisać że nie jest mi przykro z tego powodu;)
Generał brygady
 • 3 / 0
Jeśli w końcu zatrudnił trenera, który rzeczywiście nim jest to jeszcze niech zatrudni dyrektora sportowego, który będzie odpowiadał za stronę sportową z prawdziwego zdarzenia, a nie pozera Kucharskiego. Jak można było wypuścić takiego Praszelika, który teraz miałby pewne miejsce w składzie jako młodzieżowiec wiedząc, że Karbo pójdzie pod młotek i, że nie ma w Akademii nikogo kto mógłby wejść do składu? Liczy się co dzisiaj, żadnego przewidywania na przyszłość, zresztą o czym mu mówimy jak u nas połowie drużyny się kontrakt kończy i mogą podpisywać już z kim chcą. A potem płacz, że on nie ma pieniędzy na transfery. Jak tak buduje kadre, że nie ma kogo sprzedawać i ona kompromituje się w Europie to skąd mają być?
Podpułkownik
 • 4 / 1
Za DM Legia nigdy nie będzie liczącym się klubem. Dziadostwo to znak firmowy DM.
Ja to żałuję, że w takich wywiadach nikt nie spyta się trenera czy żałuję kogoś z tych co odchodzą od nas, oprócz Karbownika oczywiście, bo jego CM żałuje. A reszta??
Sanogo, Remy bez żalu, bo i tak nie grali. Stolarskiego CM sam odpalił, a Rosołka na pewno bez żalu pościł na wypożyczenie. Prawdopodobnie odnośnie Antolicia nie miał nic do powiedzenia, bo tu chodziło o kasę z kontraktu. Karbownik - nikt nie miał na to wplywu, właściciel go zabrał i tyle.
Co do Rochy i Kante no kurcze, nie wierzę, ze się nie zgodził by ich odpalić, więc się niech nie dziwi, ze na dzień dzisiejszy nie ma ludzi na treningu

Jedyne z czym ma rację CM to brak transferów do klubu. Skrzydłowy powinien już być i rozwiązać problem w środku pola. Ale pożyjemy zobaczymy co będzie do końca okienka, później będę psioczyl.

Poważne pytanie do prezesa - na co czeka z kontraktami: Veso, Wszolka i Gwilii???
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Prawdopodobnie odnośnie Antolicia nie miał nic do powiedzenia, bo tu chodziło o kasę z kontraktu."
i teraz kogo to mamy za niego, że się tak łatwo go pozbyliśmy?
Jammm

Z całym szacunkiem, ale tyle co dostał u Arabów, to dla nas kosmos kontraktowy. U nas miał podobno 400tysi euro rocznie. Jak dla mnie o wiele za dużo, a za mniejsze pieniądze by nie podpisał.
A kto za niego?? W chwili jego odejścia miał być Karbownik. Ale jak wyszło to wszyscy wiemy. Dlatego pisze, ze potrzeba skrzydłowego, Luqi ba kierownicę i jest dobrze.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Wiesz czytałem kilka wypowiedzi Antolicia i jakby jasno wynikało z nich, że to klub nie podjął działania w celu przedłużenia jego gry. Wiem, rozumiem, że mógł tylko tam mówić, ale jak widzę ten pośpiech w przedłużaniu kontraktów naszych aktualnych zawodników, to się nie mam powodu by mu nie wierzyć i nie zdziwię się jak za jakiś czas usłyszymy, że ktoś już się z kim ugadał na lato.
Legia to nie klub z jednym zawodnikiem na daną pozycję:) a teraz to nie mamy nikogo:)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Podejrzewam ze pierwszy do wyjazdu za darmoszkę to Wszołek. Jak go potraktują jak Antola to tylko zobaczymy dymek z wozu ktorym nam odjedzie
Generał dywizji
 • 1 / 1
Antolic chciał zostać głównie z powodu rodziny, która czuła się bardzo dobrze w Warszawie.
Tak czy inaczej CM nie był zbyty zwolennikiem Antolicia,jak i zapewne Gwili.
Nie raz mówił,że chce szybkiej gry i graczy o profilu Karbo czy Kapustki.
Myślę, że teraz chwali Gwillie kurtuazyjnie.
Widzi, że mu kadra się kurczy a nikt nie przychodzi.
Transfery raczej będą,ale z naciskiem raczej.
Przy pustej kasie prezes nie da gwarancji transferów.Tym bardziej, że mają to być wzmocnienia.
Długi, spadek dochodów i doświadczenie z kilkoma zawodnikami,co byli w zasadzie tylko na liście płac powoduje u prezesa dużą nieufność.
Dlatego też woli graczy sprawdzonych w eklapie.
Choć i tu zapewne doszło do jakiejś weryfikacji patrząc na Lopesa czy Valencie.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Transfery raczej będą,ale z naciskiem raczej.
Przy pustej kasie prezes nie da gwarancji transferów.Tym bardziej, że mają to być wzmocnienia."
"Oszukali mnie banda złodziei polskich, decydentów kur.wa" bo inaczej tego nie widzę:) Musi Czesio to jasno powiedzieć, albo przyjął pracę w Legii z jęzorem na brodzie i ch.uj z resztą, albo go oszukali mówiąc, że ci wzmocnimy tą kadrę, że będziesz zadowolony i będziesz miał komfort do pracy:), by zwyciężyć w lidze i awansować do europejskich pucharów:)
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ja myślę, że CM jak usłyszał Legia, to o nic nie pytał.
Dla niego praca w Legii, to jakby złapał Pana Boga za nogi.
Myślę że jego wyobrażenia o pracy w Legii rozminęły się z rzeczywistością.
A co do obietnic?
U tego prezesa wszystko możliwe.
Pamietasz top50 i 100 mln euro budżetu jakie prezes deklarował, bodaj że w 5 lat?
I w jakiej odległości do tego celu jesteśmy?
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"Dla niego praca w Legii, to jakby złapał Pana Boga za nogi."
A jak nie myje?
Inne są obiecanki przyszłościowe na kilka lat do przodu a inne aktualne w okresie kilku miesięcy:) no chyba się z nim kontaktowali co mają zamiar robić, kogo on nie potrzebuje, kogo on widzi co i jak:)
Wiesz mam takie wrażenie, że poszli ci na których CM postawił X już jesienią więc chyba się jakoś dogadują co?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Pan Bóg ma zawsze czyste nogi, jest nieskazitelny:)
Patrząc z perspektywy, to raczej prezes idzie po lini trenera.Inaczej byli z Magierą,ale transfery Kozaka,Sa Pinto czy Vuco były raczej koncepcją trenera.
Tylko zwalniając tak szybko trenerów,zmienia się koncepcja,a zawodnicy zostają.
Czyli co robi w tej kwestii ( strategii budowy drużyny) dyrektor sportowy? Raczej nic.
Tak,zapewne CM skreślił,ale zapewne oczekiwał w zamian kilku.
Zobaczymy jak to się potoczy.
MD zmienia szybko koncepcję, niby to etapy nauki.A jak mówią, doświadczenie jest najlepszym przyjacielem.Tylko, że trzeba umieć z tego korzystać.
Kapral
 • 6 / 13
Jak szkoda, że prezes nie czyta tego forum. Przecież tutaj sami wybitni trenerzy, biznesmeni, dyrektorzy sportowi, fizjolodzy, psycholodzy etc. Wystarczy wejść, poczytać, zatrudnić i co najmniej LM nasza.
Generał dywizji
 • 6 / 4
Ma od tego ludzi i dostaje streszczenia.
A więc spokojnie, on wie.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Tak wiemy:) lepiej jest udawać, że się na czymś zna, bo w innej dziedzinie osiągnęło się sukcesy. Lepiej zatrudniać jest amatorów na stanowisko trenera do profesjonalnej piłki, lepiej jest zatrudnić amatora na stanowisko dyrektora do profesjonalnej piłki oraz powołać siebie na stanowisko prezesa będąc wcześniej zwykłym kibicem piłkarskim.
Wiemy to wszystko:)
Generał dywizji
 • 0 / 3
Jak to ujął Mioduski, prezes i dyrektor sportowy zbierają cenne doświadczenie.
Oni poprostu uczą się na żywym organizmie.
Do tego zachowują się jak pionierzy, zamiast korzystać z sprawdzonych wzorców.
Tylko jak prezes mówi, że eklapa to najbardziej wyrównana liga w Europie, to on myśli, że musi działać inaczej niż inni.
Owoce znany.
Pytanie czy pacjent przeżyje zanim adept naumie się swojej roli.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Uczą się na żywym organizmie. Nauka już nas kosztowała 170 mln. Kadrę w rozsypce. Brak pucharów.
Co zrobi prezes jak nauka pojdzie w las. Oglosi upadlośc i pojdzie bez zalu tsm gdzie był wcześniej. Zero konsekwencji. O jakiś konsekwencjach od Kuchsrskiego tym bardziej nie ma co oczekiwać. Zwolnią go i jeszcze po odprawę przyjdzie
Generał dywizji
 • 0 / 1
JohnoQ
Nie zbyt ciekawa wizja, oby się nie sprawdziła.
Z drugiej strony nie wygląda to wszystko optymistycznie.
Mam nadzieję, że LTC będzie przynosiło efekty czyli szkolenie jakościowych graczy.
Tu widzę szansę na pójście do przodu.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
tak TU widzisz szansę na pójście do przodu, a zarazem niżej napisałeś coś w stylu jacy trenerzy takie efekty i chodziło o młodych:)
Generał dywizji
 • 0 / 1
Jammm
Tam pisałem o tym, że tak wyszkolono tych co mają obecnie 17-19 lat.
Mam nadzieję ( jednak nie pewność), że idą zmiany na lepsze.
Jest Holender, trenerzy z doświadczeniem za granicą ( np.Urban) , czytałem jesienią,że trenerzy z akademii byli na stażach w Hiszpanii.
Mam nadzieję, że powoli idziemy w szkoleniu w kierunku Europy.
Jednak owoce to za kilka lat, o ile będziemy szkolić na europejskim poziomie.
Pewności co do tego nie mam, widzę symptomy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak naszą młodzież będą trenować byli kopacze co sami chooja trenowali i kopali siępo czolach to ja nir liczę na jakieś sukcesy akademii
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Oby oby mimo wszystko to i tak mówisz to o rocznikach które będą do gry za 4- 5 lat:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
JohnoQ
Jak tak będzie, to będziemy 30 lat za Europą.
Oby tego prezes nie popsuł.

Jammm
Też tak myślę, tylko czy Mioduski da radę przetrwać te 4-5 lat jak będzie szedł równia pochyłą jak obecnie?
Podporucznik
 • 10 / 2
Michniewicz doskonale sobie zdaje sprawę, że jak nie będzie cudu (brak kartek, kontuzji itd) to z tą kadrą nie osiągnie nic więcej niż 3-4 miejsce w ogórkowej lidze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trudno się dziwić
Generał dywizji
 • 5 / 8
Szczerze, to nie rozumiem całej tej paniki.
Jest pandemia, kluby tracą duże pieniądze.
Nie wiadomo jak to się potoczy.
Nawet bogaci nie spieszą się z transferami.
Weźmy choćby taki Liverpool.Obrona im się posypała.Klopp prosił o transfery i ich nie dostał.
W końcu zirytowany powiedział o tym publicznie.
Czy w normalnych okolicznościach by się na to zdecydował? Nie sądzę.
Kogo dziś stać na większe wydatki?
PSG,MC,Bayern?
RM ma finanse na plusie,a Zidane nie dostał wzmocnień o które prosił.
Juve mocno ciąży pensja Ronaldo.
Barcelony nie stać na Depaya,a Messiego będą splacacy do 2025 roku.
A co my, biedaczki, mamy powiedzieć?
Czekamy na okazję czyli raczej na marzec.
Po pierwsze zamknie się okienko w bogatszych ligach.
Po drugie ceny spadają, bo wiele klubów jest na musiku.
Na początku chcą więcej, ale z czasem, im bliżej końca okienka ceny spadają.
Podobnie jest z wymaganiami zawodników.
Wielu tu pisze, że w marcu zostanie szrot.
Niekoniecznie, bo każdy teraz ogląda każde euro dwa razy.
Kluby w większości redukują pensję i kadry.
Moim zdaniem w marcu będą ciekawi zawodnicy w naszym zasięgu.
Bardziej boję się wyborów przez RK i prezesa niż tego, że nie będzie kogo kupić.
Inna sprawa, to konkurencja.
Czy ktoś robi jakieś super transfery w eklapie?
Nie, nawet amica biduje mimo dużego zarobku.
Tak, że poczekajmy spokojnie jak się potoczy sytuacja.
Myślę, że po okienku będzie czas na opinie, czy to pozytywne czy negatywne.
Tak, że Panie i Panowie poczekajmy co się wydarzy:)
Marszałek Polski
 • 1 / 5
no no ciągle ta pandemia w koło:) rok temu, dwa lata temu, 3 lata temu, 4 lata temu ciągle słyszałem jedno na transfery mamy 500tyś euro albo wcale:) baaa nie było to czcze gadanie bo większość z tych zawodników kosztowało tyle co nic, a później comiesięczna modlitwa oby wypalił, oby wypalił Chukwu, oby wypalił Eduardo, oby wypalił Valencia, oby wypalił Kapustka, oby wypalił Obradović, oby wypalił Sulley;), oby wypalił, Lopes, Boże oby się udało.
ACH TA PANDEMIA KILKULETNIA!!!
Generał dywizji
 • 1 / 3
Jammm
Piszę o obecnej sytuacji.
Mamy inne realia.
Nie bronie Mioduskiego, bo uważam, że nie właściwie zarządza klubem.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Ale co o obecnej jak tak jest od kilku lat, gdyby np. po przejęciu przez niego klubu jednoosobowo na początku był jakiś dołek a później wszyscy widzielibyśmy że z roku na rok małymi krokami jest lepiej to było by jak piszesz, że Pandemia jest, ludzie szliśmy w górę ale nas zahamowało i nie tylko nas a całą Europę.
Jednak rzeczywistość jest inna co roku staczamy się w dół, jesteśmy coraz gorsi piłkarsko, a tragiczni finansowo. To nie wina pandemii on to tylko jeszcze bardziej okazała, uwidoczniła.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
ukazała
Generał dywizji
 • 2 / 2
Moją wypowiedź dotyczy tylko i wyłącznie obecnej sytuacji na rynku transferowym i jak ja widzę potencjalne ruchy na rynku transferowym w Legii.

Nie odnoszę się do ciągłego zjazdu Legii za rządów Mioduskiego.
Jednak, moim zdaniem, jak nie będziemy szkolić ( o czym piszemy niżej) odpowiednio zawodników, to Mioduski pójdzie z torbami.
Moim zdaniem, tylko sprzedaż młodych za dobre pieniądze, może nas wyprowadzić na prostą albo LM.
LE raczej pomogłaby w bierzacym funkcjonowaniu.
A narazie to raczej możemy myśleć o LE2.
No chyba, że Mioduski jest na tyle zamożny, że da radę.
Właściwie to ja nic nie wiem o jego majątku.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Moją wypowiedź dotyczy tylko i wyłącznie obecnej sytuacji na rynku transferowym i jak ja widzę potencjalne ruchy na rynku transferowym w Legii."
A ja cię rozumiem, ale u nas od kilka lat jest to samo i nic to nie miało związku z pandemią. Więc dlaczego nagle teraz nie rozumiesz tej paniki, kibic ma być dodatkowo wyrozumiały, przebaczać błędy robione z premedytacją nawet w czasie pandemii, wszystko rozumiem ale bez przesady, ileż można.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Nie rozumiem paniki, bo zostało sporo ponad miesiąc do zamknięcia u nas okienka.
Jak się nie.ma kasy,a próby transferowe się wysypują, to przy obecnej koniunkturze lepiej poczekać.
Kluby tną koszty.Zdecydiwanie więcej chce sprzedać niż kupić.
Jak się zamkną opcje na lepsze ligi, to ceny spadna, jak i wymagania zawodników.
Podkreślam, że to tylko moją opinia na temat bierzacego okienka transferowego.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"Nie rozumiem paniki, bo zostało sporo ponad miesiąc do zamknięcia u nas okienka"
Albo ja nie rozumiem ciebie, albo ty mnie:) co z tego, że został miesiąc?
Ileż to przygotowanych do gry piłkarzy ściągamy w ostatnich kilku oknach transferowych? Kiedy mamy ich kupić w marcu, liga za tydzień się zaczyna.
Pół roku było na przygotowanie 2-3 transferów już na starcie przygotowań i co i nic.
Jak teraz znowu przyjdzie jakaś nie przygotowana kaleka to mnie szlag trafi z miejsca. Więc mam nadzieję, że kupią, to nie dość, że do pierwszej 11 a nie jakieś worki uzupełniające typu Cholewiak, to jeszcze ma zapie.dalać od początku na pełnych obrotach.
To mnie interesuje nawet w złych czasach, bo pół roku to dużo na przygotowanie 2 w miarę dobrych transferów na czas.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Zakładając, że miały być transfery na początku stycznia.Nie sądzę.
W wrześniu RK mówił, że zimą będą sprawdzani młodzi,a transfery to super okazja.
W grudniu trio decyzyjne ustaliło, że potrzebny skrzydłowy i napastnik.To priorytety,ale nie było słowa na kiedy.
Z tego co zrozumiałem z wywiadów, to obóz miał zweryfikować młodych i graczy jak Valencia czy Gwilia.No i teraz mają być rozmowy co dalej.
RK w Dubaju mówił, że transfery raczej po obozie.To raczej traktuję, że może super okazja,a jak nie to najszybciej po obozie.
Tak więc, moim zdaniem nie było koncepcji,aby były transfery na początek stycznia.
W zasadzie to chyba oni na bieżąco weryfikują tę koncepcję.
Weźmy choćby obrońców.Po grudniowy spotkaniu CM mówił, że ma wystarczająco obrońców.Teraz mówi, że brakuje i ciężko trenować 3-5-2.
Przypuszczam, że starali się kogoś ściągnąć,ale nie wyszło.
Poza tym kiedy dyrektor sportowy wie jaki jest budżet transferowy oraz ile może zaproponować pensji? Może wogole nie wie i działa na chybił trafił.A nóż to czy tamto zaaprobuje prezes.
Dobrze wiemy, że on podejmuje decyzje.

To o czym pisze sz to w poukładanym klubie, z przemyślaną strategia.W Legii zarządzanie kryzysowe i decyzje na bieżąco z pustym portfelem.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
"W wrześniu RK mówił, że zimą będą sprawdzani młodzi,a transfery to super okazja.Z tego co zrozumiałem z wywiadów, to obóz miał zweryfikować młodych i graczy jak Valencia czy Gwilia"
Daj żyć, chłopie:) mieli ich na co dzień a czekali na obóz?

"K w Dubaju mówił, że transfery raczej po obozie.To raczej traktuję, że może super okazja"
Widzieliśmy te super okazje, Eduardo, Obradović, Velencia, Sulley był super super okazją, Chukwu:)

"Poza tym kiedy dyrektor sportowy wie jaki jest budżet transferowy oraz ile może zaproponować pensji? Może wogole nie wie i działa na chybił trafił.A nóż to czy tamto zaaprobuje prezes."
hahah dobre dobre, ale widzę, że to nie był żart, mimo wszystko ci się udało:)
Generał dywizji
 • 0 / 2
Napisałem, co czytałem i co mi utkwiło w pamięci.
Nie wiem, może lepsze słońce w Dubaju i lepiej można ocenić młodych:)
Może chciał ich zobaczyć dyrektor sportowy i prezes,aby osobiście się przekonać o ich jakości.
A może coś nie tak jest z treningiem młodych z jedynką w LTC,aby ich ocenić?Nie wiem, gdybam.

Jammm, dla nas kibiców większość rzeczy to domysły, przypuszczenia.
Co Ci da wywiad z RK czy prezesem?
Ogólniki, banały,PR?
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Może chciał ich zobaczyć dyrektor sportowy i prezes,aby osobiście się przekonać o ich jakości"
tak oni dwaj to tak :)
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Mi wywiad nie jest potrzebny do niczego, a te z Michniewiczem to już są śmieszne:) takie na zasadzie jak ten Mielcarskiego jak opowiadał o Brzęczku:) w sensie, że jak go słuchał kilka godzin w prywatnej rozmowie, to wszystko mu się sklejało w całość i miało ręce i nogi,a tu nagle zwolnienie, no jak to tak.
To samo tu opowiadanie właściwie o niczym, bo co mogę wiedzieć, skoro się poza naszą ligę nie wychyliłem. Europa nie jest głupia, wie, że miejsce naszych trenerów to ekstraklasa.
Wracając do sprawy:) czyny chłopie nie wywiady:)
Generał dywizji
 • 0 / 2
Dokładnie, czyny,a nie słowa świadczą.
Na tą chwilę, to prezes wygląda bardzo blado, patrząc po czynach.
Dyrektor sportowy raczej też, choć właściwie to nie wiem na czym polega jego praca w Legii.
Chyba jest wykonawcą poleceń i stróżem pod nieobecność prezesa.
CM- ja mu dam kredyt zaufania, choć już trochę go nadszarpnął.
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Może ktoś mi wytłumaczyć, z tych co się znają lepiej, jak to jest, że u w Legii "przysłowiowy junior" 17-20lat nie jest gotowy do wysiłku pierwszej drużyny., drużyny która i tak nie pracuje ciężko, bo ciężko to pracowało się i pana trenera Stanisława.
Kto ich tam szkoli, jakie daje obciążenia treningowe, dlaczego to tak chu.jowo wygląda. No ludzie 3/4 składu Ajaxu to 17-21 lat i nikt tam nie mówi, że on obciążeń fizycznie nie daje rady, baaa jak się czasami widziało tych młodych chłopaków w LM to aż się brawo biło bo zapier.dalali jak motorki, nikt nie sapał, nikt nie prosił o zmiany, nikt nie mówił, że fizycznie nie daje rady.
U nas a w Legii to słychać od kilku lat, jest ciągle ta sama śpiewka, odstają fizycznie i melodia przyszłości, no i ten tekst ileż oni jeszcze muszą pracy włożyć w trening z pierwszym zespołem by jakoś to wyglądało, z zespołem notorycznie, powtarzam notorycznie od kilku lat nieprzygotowanym do startu nowego sezonu ( lato).
To co oni trenują, ugniatanie ciastek, może jogę?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Takie efekty jakie szkolenie.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
To pracują tam idioci? Nie widzą, że od kilku lat jest to samo?
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Czy to takie ciężkie do przeskoczenia by taki 18-19 latek fizycznie nadawał się do treningów z pierwszą drużyna, która i tak nie trenuje jakoś cieżko?
Generał dywizji
 • 2 / 1
Jammm
Nie,ale trzeba mieć do tego trenerów na europejskim poziomie.
A u nas szkoli się jak 20 lat temu.
Teraz 17-18 łatki grają na zachodzie w jedynce i są gotowi.
A u nas cały czas, że 23-25 lat to wtedy gotowy.
Podporucznik
 • 4 / 0
Czesław chyba się nie spodziewał takiej sytuacji idąc do najlepszego klubu w Polsce
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Teraz widzi od środka jak wygląda amatorka
A Prezes się pewnie śmieje jak czyta niektóre komentarze. Zaciśnijmy zwieracze i wyluzujmy. Tym razem czekamy niestety twardo do końca okienka.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Zapewne, prezes nic innego nie robi, tylko czyta komentarze na Legia.net i się z nich śmieje :D
Pułkownik
 • 4 / 1
Niby na co chcesz czekać? za tydzień już Podbeskidzie i baboloarz Wieteska w obronie. Fajnie będzie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak zawsze zresztą
Generał brygady
 • 6 / 3
Info. Pierwsze transfery już jutro. Mioduski i Kucharski oglądali młodych z LTC.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Elegancko,już można być spokojnym
Major
 • 5 / 1
Czytam że osoby tutaj na forum dalej są zszokowane że Legia nie przedłuża kontraktów na pół roku przed końcem, czy nie ma strategii daleko wzrocznej.

Legia od 3 lat jest w zarządzaniu kryzysowym. Sprzedaje zawodników na ostatni dzień okienka, przedłuża kontrakty tuż przed ich wygaśnięciem, lub traci zawodnika.
Nie stać nas w tej chwili na wydatek 300k euro, a i jak kupowaliśmy za taka kwote 1.5 roku temu Novikowasa to rozbilismy to na raty.
Transfer za ok 400k Juranovica jest z zapłatą odroczoną do lata 2021 z tego co mówił Kucharski.
Legie od Wisły z czasów jej upadku różni sukces sportowy.
Obyśmy zdobyli mistrzostwo w tym roku.
Generał brygady
 • 6 / 1
A co nas kibiców to obchodzi.
To nasza wina że klub znalazł się w takiej sytuacji finansowej?
To my zatrudnialismy takich pseudo trenerów?
To my kibice sprzedawalismy zawodników jak najtaniej żeby tylko dziurę budżetową załatać.
NIE!!
Jak Mioduskiego nie stać dalej na Legie to niech sprzeda udziały.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
kadlub
No otóż to. Tu nie ma zmiłuj, to ani ten klub ani miejsce, od kilku lat słuchać jedno NIE MA PIENIĘDZY NA TRANSFERY. Od kilku lat zarządzają w tym klubie ci sami ludzie, nie dość, że to nie chce wracać to jeszcze finansowo się staczamy coraz niżej, a nikt nie wyciąga wniosków.
Za Cupiała to golili w lidze aż miło się ich oglądało. A my jesteśmy na etapie wypożyczeń zawodników do odbudowy, z taka strategia transferowa to daleko nie zajedziemy. Obyśmy nie skończyli jak Wisła lub Polonia.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Trenujemy przyjęcie piłki dokładne mocne podanie. Dramat, to ja pytam czy u nas grają zawodowcy za grubą kasę czy amatorzy z 4 ligi?!! Takie rzeczy trenuje się na poziomie juniora. Zawodowcy mają zrobić podbudowę fizyczna, taktykę, schematy. Potem zdziwienie że bierzemy baty od potęg z Luksemburga, Azerbejdżanu i Mołdawii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Patrząc na to co oni robią to może dobrze ze tak trenują
~Tjall
 • 0 / 0
Zwrocę tylko uwagę, że formalnie okienko transferowe w Polsce zaczyna się od 1 lutego 2021.
Według mnie obecnie sytuacja kadrowa jest zła. Oczywiście ktoś powie, że poza Antoliciem odeszli tylko rezerwowi... o ile ich jakość pozostawiała wiele do życzenie to jednak mogli zagrać w pierwszym składzie... w składzie który jak spojrzymy na środek obrony i wyczyny Wieteski i Jędrzejczyka, wołają o pomstę do nieba... w pomocy mamy jednego skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia.... mamy bramkostrzelnego napastnika ale tylko jednego... jak coś mu się stanie to kto go zastąpi?! Oczywiście pierwsza 11 wygląda dobrze, za wyjątkiem środka obrony... ale w przypadku jakiś kontuzji brak nam rezerwowych... Tak chyba nie buduje się solidnej drużyny? Mamy trenera ale brak nam zawodników... czy kiedyś będzie normalnie i w pełni profesjonalnie? Nawet jak ktoś nowy trafi do nas to będzie potrzebował czasu... a runda krótka więc zgra sie chyba najwcześniej na eliminacje eurowp*****lu...
Generał
 • 4 / 0
Piszmy wprost bo nie ma co się czarować:
Boruc,Mlade,Jura,Andre,Luqi,Wszołek,Kapustka i Pegas to wartość na plus.
Cała reszta gra na zasadzie UDO albo im się uda, albo nie. Jesień pokazała, że przeważnie nie.
Generał brygady
 • 1 / 1
Jak to jest możliwe że najbardziej utytulowany, najbogatszy (do niedawna )klub w Polsce, nie potrafi zaplanować okienka transferowego.
Wiedza że niektórym kluczowym zawodnikom kończą się za pół roku kontrakty to oni z nimi rozmawiają dopiero jak Ci mogą już podpisać z kimś innym.
Poziom organizacyjny to jest 2 liga.
Jaki jest sens wrzucać tu wywiady z dyrektorem sportowym lansujacym się w ciepłych krajach, jak on w nich gada takie banały A nie ma żadnych konkretów.
Kur.wa jak on zaczyna pracować dopiero jak otwierają okienko to niech mu Legia przelawa wypłatę tylko jak te okienko jest otwarte.
Żeby sprowadzić jakiegoś dobrego zawodnika za rozsądne pieniądze to trzeba przy tym chodzić kilka miesięcy jak nie więcej.
Za takie wypowiedzi że czekamy na okazję znaczy że ten człowiek nic nie robił przez cały rok, opierdalal się.
W innym klubie by to dawno wypiera.dolili.
MU wiedział co robi , tam nawet na scouta się nie nadawał A u nas jest dyrektorem.
Legia Mioduskiego jest jak ferrari z silnikiem od golfa.
Ładnie to się prezentuje, wyprzedzi parę zdezelowanych aut (kluby ekstraklasy) ale jak jest poważne ściganie to zostaje daleko w tyle (LE i LM).
Czesio ładnie podsumował młodzież - nie potrafią przyjąć i podać piłki....
Zapytajmy w takim razie m.in. trenerów z Jackiem Zielińskim na czele - co się w tym klubie dzieje....
Generał brygady
 • 0 / 0
Bardzo szanuje Zielińskiego i Kiełbowicza za to co dali jako zawodnicy. Ale na robocie jaka wykonuja,poprostu sie nie znają. I dlatego tak to wygląda.
Jednym słowem, polskie drewno?
Sierżant
 • 1 / 1
No tak. Jacek Zieliński dyrektor Akademii i Kiełbowicz, skaut mają uczyć młodych piłkarzy przyjęcia piłki?
A może Ci nasi młodzi maja taką technikę albo jej brak?
Generał dywizji
 • 1 / 1
A kto odpowiada jakich trenerów się zatrudnia?
To właściwie od czego jest dyrektor akademii?
Mamy słabych młodych, bo słabo ich szkolimy.
A jak ktoś uważa, że nie ma talentów, to gdzie selekcja i scauting?
Mury same nie wyszkolą.
Generał
 • 5 / 0
Czego potrzeba Legii, aby wzmocnić obecna kadrę:
1 zawodnik klasy Rado
1 SO klasy Dossy Juniora lub najlepszej wersji Żewłakowa
1 zawodnik klasy Gui
1 zawodnik klasy Niko
Tyle lub aż tyle i smutne jest to, że Legii nie stać aby w 2 okienka sprowadzić takich 4 zawodników. Za to nasprowadzano szrotu w uja i zdziwko, że nie pykło.
Quo Vadis Mioduski???
Generał dywizji
 • 1 / 1
Do LM i top50, ale droga długa, kręta i nierówna:)
Podporucznik
 • 0 / 0
DareirL
W dodatku pełno na niej kamieni,a pod kamieniami szkło
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Takich potrzeba, a jakich dostaniemy?
1 klasy Valencii
1 do odbudowy co zagra za pół roku
1 szrot kompletny czyli w sumie też klasa Valencii
Generał brygady
 • 2 / 0
Gdzie są kur.wa transfery do klubu?
Generał dywizji
 • 4 / 1
Nie ma miedzi, prezes w domu siedzi:)
Generał brygady
 • 0 / 0
He he
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No jest jakis 19 latek do rezerw
~L
 • 0 / 0
Pięknie to pokazuje stan futbolu w Polsce. Na zgrupowaniu ćwiczą celne podanie. Szok. W normalnych ligach to potrafią już dzieciaki.
Pułkownik
 • 4 / 4
Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie, ale nie pamiętam by na zgrupowaniu zimowym nie było pozyskanego przynajmniej jednego zawodnika. Obecna sytuacja pokazuje, że klub stacza się nieuchronnie w dolne strefy tabeli. Coś niesamowitego.
Generał dywizji
 • 3 / 2
Wcześniej nie było pandemii.
Teraz nawet bogaci oszczędzają,a co ma mówić Legia, która ma -170 mln.
Wolę wstrzymać się z opinią do końca okienka transferowego.
Było takie okienko zimowe, gdzie Legia miała nie sprowadzać nikogo, ale ostatecznie ściągnęła Donga Fangzouno (byłe gracza MU), który się niestety nie sprawdzil.
Major
 • 0 / 0
Klub stacza się nieuchronnie w dolne strefy tabeli....hmm, nic tylko się podpisać.....pod Twoimi dwoma ostatnimi słowami
Generał dywizji
 • 0 / 1
Serio?
A to coś się zmieniło?
Na koniec rundy,w grudniu, mieliśmy lidera.
Generał brygady
 • 5 / 2
Przecież to jest wołanie Czesia o transfery. Gdzie są wzmocnienia,Kucharski ty nierobie.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Będą zapewne w marcu.
Prezes wie, że najlepsza droga do pucharów to MP.Aby to zrealizować potrzeba wzmocnień.
Moim zdaniem zaczniemy ligę obecną kadrą,a w marcu będą nowi zawodnicy.
Nas nie stać na przebijanie ofert.
Czesiu prędzej zostaniesz zwolniony z Legii Mioduskiego albo osiwiejesz, niż doczekasz porządnych transferów.
~Janusz Walesa
 • 0 / 0
Prędzej powiększa się jemu zakola, niż dostanie nowych zawodników.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tym bardziej za darmo
Generał dywizji
 • 2 / 1
Ligę zapewne zaczniemy obecną kadrą.
W marcu prezes ruszy na łowy kocurów:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z dziurawą siatką i wędką bez haczyka
~Bolek
 • 0 / 0
No i jeszcze wieteską odchodzi do realu......... Na kase
Gratuluję co niektórym optymizmu. Jak zawsze - nie jest źle, poczekajmy co wymyślą a potem kolejny rok eurowp...l. Kolejny rok bez pucharów, rosnące długi i coraz większe braki kadrowe wskazują jednak, że margines błędu się znacznie zmniejsza.

Ja bardzo długo byłem neutralny a nawet z lekkim optymizmem patrzyłem w przyszłość po przejęciu Legii przez Mioduskiego.

Wiadomo było, że na dłuższą metę polityka Leśnego byłaby destrukcyjna dla klubu. Gdyby nie LM sytuacja finansowa klubu już kilka lat temu byłaby dramatyczna.
Leśnemu trzeba jednak oddać, że pod względem sportowym to były naprawdę wspaniałe lata.

Spodziewałem się stabilizacji finansowej i koniec wałków ala Masłowski. Mamy natomiast coraz większy dług, lata bez pucharów i obiektywnie coraz słabszą kadrę. Czas stawiać pytanie co dalej...

Akademia będzie przynosiła plony dopiero za parę lat i to tylko pod warunkiem, że ostrożnie będziemy dobierali fachowców do szkolenia młodzieży. Pion szkoleniowy powinien się składać oczywiście z udziałem ludzi związaych z klubem ale nie tylko. Jeśli będziemy zatrudniali tylko naszych byłych zawodników efektywność szkolenia będzie stała pod znakiem zapytania.

Ten wspaniały plan może też się rozbić o chytrych agentów i bogate zachodnie kluby gdzie będą podbierać nam talenty zanim tak naprawdę rozwiną skrzydła.
Przepraszam za błędy/powtórzenia. Na telefonie łatwo coś przeoczyć.
Generał dywizji
 • 1 / 3
Don't worry, be happy:)
Po burzy zawsze wychodzi słońce:)
A jak wypadną nam Wszołek, Pekhart i Luki to jak to nazwiemy... Tsunami ? Przecież taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Obserwator
Teoretycznie wiele może się zdarzyć.
Jednak wolę wstrzymać się do końca lutego.
Zobaczymy jak gra, jak transfery.

A jak synek?
Major
 • 3 / 2
Gwarantuje ci, że nawet przez moment bez Ligi Mistrzów sytuacja finansowa Legii nie byłaby dramatyczna "już kilka lat temu". Są to bzdury i urojenia bez żadnego potwierdzenia w liczbach. 20% kwoty bazowej z awansu poszło na premie dla piłkarzy. 19 milionów złotych w październiku 2016 spłacono ITI, nie była to spłata konieczna, zrobiono to, bo po prostu były takie możliwości.

Legia miałaby absolutny spokój gdyby wtedy awansowała wyłącznie do Ligi Europy, którą miała zapewnioną już 3 sierpnia 2016 roku. Surrealistycznie, nie? Mieć zapewnioną fazę grupową europejskiego pucharu na początku sierpnia. To były czasy. Mieliśmy więc IV rundę eliminacji Ligi Mistrzów, a to były kolejne duże pieniądze (IV runda to około 2 milionów euro premii, razem z poprzednimi rundami na samych eliminacjach zarobiliśmy ~3 miliony euro) oprócz kwoty, jaką mieliśmy już zapewnioną z awansu do Ligi Europy.

No, nie, nie. Brak awansu do Ligi Mistrzów nie miałby żadnego wpływu na dramatyzację stanu finansów Legii. Gdybyśmy odpadli wtedy w IV rundzie, czyli tego awansu by nie było, piłkarze nie otrzymaliby ogromnych premii za awans, nie spłacono by ITI w październiku, pewnie sprzedano Pazdana lub Nikolicia, bo oferty były na nich wtedy konkretne po 3-4 miliony euro, nie wypożyczyliby Kazaiszwiliego, może nie byłoby powrotu Radovicia i transferu Nagya. I tyle. To jest piękna bajka, że "bez awansu do Ligi Mistrzów to by było", ale tak naprawdę by nie było. Tak samo nie było gdy Legia nie awansowała pierwszy raz do pucharów w 2017 roku bo te problemy zaczęły się tak naprawdę w momencie zatrudnienia Jozaka i Kepciji, Klafuricia, wywalenia fury pieniędzy na transfery zimą 17/18 i klapą pucharową latem gdy drużynę prowadził trener-przebieraniec. To wtedy wpadliśmy w spiralę długów, to przez to mamy dziś dramat finansowy, to przez to wyprzedaliśmy każdego zdolnego młodzieżowca nie mając z tego tak naprawdę niczego, bo niemal wszystko co się na nich zarobiło poszło na zasypywanie pomyłek z ostatnich lat i jeszcze brakuje.
Zdrowy. To najważniejsze.
Choć patrząc co się w tym kraju dzieje i martwię się o jego przyszłość.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Nadal jesteśmy w UE,a więc są perspektywy.
Pułkownik
 • 1 / 0
Ciesz się chłopaku, że już od 6 lat nie ma po-je..w u władzy, bo dzis wpier....łbys kit z okien.
Czesiu zrzucaj brzuch bo będziesz wchodzil na końcówki jak nie będzie komu
Generał dywizji
 • 1 / 1
On bramkarz,a ta pozycja ( jedyna) dobrze obstawiona:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gruby na bramke, może będzie jako młodzieżowiec
~jawor100
 • 0 / 0
Od monentu przejęcia Legii przez miłościwie nam panującego prezeza ciągle jest coś nie tak, tzn. jak są w miarę przyzwoici zawodnicy to nie ma trenera,szeroka kadra w miarę wyrównana znowu brak trenera, jak były ( w miarę) pieniądze na transfery to okazały się nietrafione lub nie stanowily wzmocnienia.Jak jest sensowny trener to brak kasy, brak wzmocnień,wąska niepełna kadra.To już naprawdę jest smutne i żenujące.
Pisałem o tym o czym Michniewicz powiedział teraz tylko pod artykułem na temat co Legia powinna szlifować na zgrupowaniu w Dubaju. Otóż nie za wiele jest w stanie poprawić i udoskonalić. Najbardziej można było popracować z bramkarzami. Tu był pełen wachlarz możliwości. Ćwiczenia z piłką, bez piłki, zachowanie się w bramce, na przedpolu no i hit zgrupowania czyli gra w linii obronnej. Dla każdego coś dobrego. A reszta formacji to tak jak powiedział Czesław. Trzeba było łatać wszędzie. Powiedział wprawdzie, że wykonali całą robotę ale co miał powiedzieć.
Całą pierwszą jedenastkę miał do dyspozycji, tu już się niewiele zmieni. Dojdzie może 2 którzy powalczą o skład.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
18 zawodników. Czyli jeszcze z 5 przynajmniej musi być zeby chociaz kadrę 23 uzbierać
Panowie my na sparingach wewnętrznych graliśmy małolatami i 4 bramkarzami z czego dwóch latało jako obrońcy.
Jakie by nie były to przygotowania zajebiscie zorganizowane z czym do ludzi
nasza kadra była zawsze przerośnięta, płaciliśmy za pozycje, które można uzupełniać młodzieżą
pamiętaj że wraca Veso i w marcu obstawi prawą pomoc i prawą obronę
na lewej jest teoretycznie Hołownia, nie wiem po co nam chwilowo tam lepszy piłkarz, akurat taki może przyjść nawet latem na puchary ew. i to jak już będziemy mistrzem
brakuje tak naprawdę ŚO skrzydłowego i ew. jakiejś 8
na ligę powinien wystarczyć w ataku to co mamy, Kostorz niedługo wróci do formy, jest Włodarczyk ew. w rezerwie, tutaj też szukać piłkarza od czerwca na puchary

NIE PANIKUJ!
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Hołownia co wszedzie gdzie poszedł na wypożyczenie się odbił. Kostorz? Proszę cię nigdzie nie zaistniał. Teraz jest w dramatycznej dyspozycji po ciężkiej chorobie. Włodarczyk cały okres przygotowawczy covid. Veso marzec? Wejdzie na boisko. Co będzie grał? Raczej nie tak jak przed kontuzją
Człowieku gdyby nie liczyli na Veso nikt nie myślałby o oferowaniu mu kolejnego dużego kontraktu. O lewym obrońcy już ci powiedziałem. Mlade gra wszystko, Hołownia musi wystarczyć na te parę meczów w których nie zagra. Na puchary powiedziałem ew. można pomyśleć o LO w kontekście lata jak już będziemy mistrzem ewentualnie i będzie prawie pewność że zagramy chociaż w LE II. Napastnik? No sorry jak nas obecnie nie stać to nie będzie nikt szrotu kolejnego sprowadzać bo i tak nie będzie lepszy od Kostorza!
Pomyśl, że po ewentualnym mistrzostwie może być nas stać na lepszego napastnika, ale klub musi brać pod uwagę, że nie będzie mistrza i co wtedy? zbankrutują?
W dodatku jest Kante, który wprawdzie jest kontuzjowany, ale za parę tygodni wróci jeszcze na końcówkę sezonu!
Dzięki tej przerośniętej kadrze odkąd tylko pamiętam jesteśmy w czubie tabeli i rok w rok jesteśmy wymieniani jako główny kandydat do Mistrzostwa. To dzięki temu również po wyprzedażach czołowych zawodników jesteśmy w stanie trzymać poziom i nie tracimy tak bardzo na jakości.
może i tak, ale jednocześnie blokuje to szanse dla młodych, potem jest panika, że młodzi nie widzą nadziei i masowo opuszczają nasz klub, czy gdyby była węższa kadra nie powiesz że taki Praszelik czy Łakomy nie mieli by szans powalczyć o skład, kto ich blokował? przecież wiadomo Antolic czy inni musieli grać bo by szatnię roznieśli
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Rpolański
Sam siebie uspakajasz ale zobacz że Twoje teorie to są bardziej życzeniowe. Kadra leci na pysk od lat 4 w dół jakościowo. Chcesz młodymi latać dziury które powstały. W poważnym klubie jak nasz takie historie to początek większych problemow
na pewno nie jestem zwolennikiem LO w tym okienku, Hołownia jest długo w klubie, lojalny, podpisał kontrakt długi, zasługuje na szansę bycia rezerwowym graczem po tych wszystkich przygodach, może i się odbijał, ale jednak wszędzie go brano pod uwagę w wyborze składu gdzie był, ponadto zarabia mało w stosunku do swojej jakości i opłaca się na niego stawiać
Matuszewski to samo jest już na wypożyczeniu drugi sezon, po powrocie zasługuje żeby zabrać go na obóz i sprawdzić w lecie
Generał brygady
 • 2 / 0
rpolanski
O jakiej ty młodzieży piszesz. My nie posiadamy żadnej zdolnej młodzieży. Oprócz Miszty, który w przyszłym sezonie pewnie będzie nr1 w bramce. To reszta nie potrafi dobrze piłki przyjąć. A o dokładnym podaniu, nie mówiąc.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Ultra
Gdyby nasze szkolenie było na europejskim poziomie, to też byłoby łatwiej z wprowadzeniem młodych.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Wziąłem sobie kadrę ktora pojechala do Dubaju. Wywalilem młodych, bo Czesio jasno powiedzial że się nie nadają lub tak jak Sibicki czy Kostorz kontuzja. Wywalilem kontuzjowanych i Veso po kontuzji i Lopesa ciągle z problemami. Zostawiłem Jędze bo wypada tylko na jeden mecz. Wnosiek jes taki że mamy choojnie. Ci co piszą że odszedl tylko Karbo i reszta bez zmian to niech popatrzą jaki mamy dramat kadrowy

Bramkarze: Artur Boruc, Cezary Miszta, Radosław Cierzniak, Kacper Tobiasz

Obrońcy: Filip Mladenović Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Josip Juranović

Pomocnicy: Valerian Gwilia, Bartosz Kapustka, Luquinhas, Andre Martins, Paweł Wszołek, Joel Valencia, Mateusz Cholewiak, Bartosz Slisz

Napastnicy:Tomas Pekhart
Marszałek Polski
 • 1 / 1
18 zawodników. Czyli jeszcze z 5 przynajmniej musi być zeby chociaz kadrę 23 uzbierać
Panowie my na sparingach wewnętrznych graliśmy małolatami i 4 bramkarzami z czego dwóch latało jako obrońcy.
Jakie by nie były to przygotowania zajebiscie zorganizowane z czym do ludzi
Tu mialo być
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No tych 5 to juniorzy:) ale ci to tylko przeszkadzają Czesiowi w treningu:)
Podporucznik
 • 0 / 0
Są Wieteska i Hołownia. Ale prawda, że z obecną kadrą pomocnicy będą musieli grać w obronie i ataku. Niech skauci i szkoleniowcy młodzieży pracują ostro.
Generał brygady
 • 1 / 0
Podobno Anorthosis zainteresowane Gvilia.
Dyrektor sportowy działa! A tak każdy na niego narzeka...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tak, zainteresowani, tylko kasy na transfer nie mają ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli tak samo jak u nas
Młodszy chorąży
 • 3 / 11
Legia jest tak słabo zarządzana, że już nawet Raków ściągnął ciekawych, młodych zawodników. Przypominam Raków, malutki klubik spisywany na straty przed każdym startem ligi.
Generał brygady
 • 1 / 4
Przede wszystkim mają konkretnego właściciela. Ja się nie zdziwię jak Rakow nam zaraz odjedzie w lidze. Może i to było by dobre. Aby szkodnik Miodek zobaczył jak zniszczył w 4 lata Legie. Przecież Loczka to już się powinno wyp.... olić na taczkach z klubu.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
I co z tego, że ściągnął? Ile minut zagrał Szelągowski jesienią? A ile zagra Iwo na wiosnę?
Generał dywizji
 • 0 / 3
Czyżby klub bez stadionu miał zostać MP?
Ciekawych powiadasz, że ich nit nie chciał z zagranicy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy gdzie bedzie Raków, wcale nie jest powiedziane że nie przed nami
Przypomnę naszą pierwszą jedenastkę obecnie! Boruc Juranovic Mladenovic Slisz Kapustka Gvilia Luquinhas Wszołek Pekhart! Ich wszystkich sprowadził Kucharski, także nie mówcie, że szrot sprowadzał bo to prawie cała podstawowa jedenastka!

Potrafi sprowadzić dobrych zawodników, zapewne tak będzie i tym razem!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy co teraz sprowadzi za darmo
1. Transfery będę, bo zawsze są.
2. Jakie? Takie jak zwykle, bo Ljubo i Vadis to były wyjątki potwierdzające regułę. Na Lanżilów,Czukwów, Obradoviciów i innych Descargów o wiele częściej się nabieraliśmy niż sprowadzaliśmy poważnych piłkarzy.
3. Jeśli chodzi o przedłużanie kontraktów, to tendencja jest taka, że celem jest wyr...anie klubu przez menedżera danego grajka. Jeśli taki R. K. ma naprzeciwko siebie cwaniaka, który wyr.....chał już niejeden klub, to najprawdopodobniej sprytniejszy nie będzie od niego.
Może i brutalne i trudne do zaakceptowania, ale zgodne z rzeczywistością.
A dodam jeszcze, że według mnie zamiast szukać po Portugali, Bałkanach, Brazylii etc. kocurów, których i tak nikt nie chciał, to już dawno trzeba było budować profesjonalny sztab i dać mu popracować. Jeśli w sztabie szkoleniowym byłoby np. siedmiu takich Dowhaniów i ktoś z takim podejściem byłby dyrektorem sportowym, i prezesem, i jeszcze takich byśmy mieli szperaczy, to opędzlowalibyśmy tę ligę i fazę grupową LE co roku na luzie, a dostawalibyśmy się do tej LE po odpadnięciu z LM.
Brakuje nam od lat profesjonalnego sztabu i kierownictwa.
Przy dobrym prowadzeniu Legia naprawdę mogłaby być polskim Ajaxem. Kraj liczniejszy, jest z kogo wybierać. Na to na samym początku przygody z kadrą zwrócił uwagę kiedyś Beenhakker. On pokazał, że można coś ugrać Matusiakiem i Gargułą. Znalazł ich i wytłumaczył, na czym polega futbol.
A tak to podnieta transferami kocurów co pół roku.
Plutonowy
 • 0 / 0
Kucharski z Michniewiczem moga tylko wskazac graczy Najwazniejsze decyzje podejmuje Mioduski i to on płaci...Nie od dzis wiadomo przeciez iz D.Mioduski pieniedzy na wydatki klubowe nie ma.Pozycza gdzie sie da wiec sytuacja tranferowa jest bardzo jasna ...czekamy i zaciskamy zeby .Jedyna nadzieja jest to iz Cz.Michniewicz wymogl na prezesie to iz ewentualne wzmocnienia to beda prawdziwe Wzmocnienia a nie pilkarski kabaret ala Remy .Obradovic .Eduardo czy Sanogo .I dlatego warto poczekac na 1/2 naprawde dobrych grajkow niz 4 dupy do grzania lawek ..jeszcze 3/4 dni to bedzie rynek pilkarzy ale od 27/28 zacznie sie rynek klubow przez 5dni i wtedy licze na solidne 2/3 wzmocnienia
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Sam sobie pożycza, spłaca z klubowych, odsetki do kieszeni i biznes się kręci.
Major
 • 4 / 0
Czesiek został zatrudniony przez DM i nie powie , że Legia ma 170 mln zł długu, tak podali w ub tyg.
Rola R Kucharskiego jest trudna do określenia, bo trudno go widzieć jak dyr sportowego.
Np Nagy poszedl do Honvedu za darmo a zlom z Wisły Klemens trafil tam za 350 tys euro .
Oni prawie wszyscy czekają aby mieć swoja kartę w rękę, wtedy za sam podpis zadaja kasy ...
Piszecie, że Anathiorsis chce Gville ale on tam nie pójdzie bo w Legii placa ( przeplacaja) wiecej, Heming Berg powiedzial , ze Omonia ma połowę budżetu Legii a to klub bogatszy od Anat...w extrakkasie prawie w każdym klubie przepkaca się kopaczy a u Nas szczególnie. Co oni pokazują w pucharach ?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Już od dawna tak piszę, że nasze panienki są mocno przepłacane.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Generalnie to skład potrzebuje środkowego obrońcy, skrzydłowego i napastnika. Więcej wzmocnień nie potrzeba.
Kadra nie jest wcale słaba jak na warunki ligowe. Nie jest też mała.
Priorytet to młody, dobry obrońca, który zagrałby w Legii na dobrym poziomie więcej niż 2 - 3 sezony. Do tego lewy lub prawy skrzydłowy (dopóki do formy nie wróci Marko Vesović) oraz dynamiczny, waleczny egzekutor.
Major
 • 0 / 0
Przede wszystkim szybcy zawodnicy .
Dotychczas sprowadzaliśmy żółwi, dzis w pucharach juz nikt na stojąco nie gra i nie robi kółeczka w środku pola .
~Andreas
 • 1 / 0
Polityki TRANSFEROWEJ nie ma i wizji budowania zespołu też. Bramka, boczni obrońcy, Kapustka, Pekhart za strzelone bramki A reszty nie ma i nie widać nadziei na poprawę. Luqi dla mnie to zawodnik do 16 metra potem dziecko co nie wie co ma zrobić z piłką. Jedna bramka Rosolka czy Skibickiego i u nas orgazm. Nie ma walczakow.
Czyli Pan trener powiedział wprost, że brakuje dobrych zawodników do gry. To znaczy mówi tak: Radosławie Kucharski obudź się , nie idź tą drogą bo wszystko przegramy.
Cała reszta tego wywiadu to zwykłe pierdu pierdu, że za rok też tam chcemy pojechać.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Myślisz, że Czesio to taka gwiazda trenerska, że jak tu przychodził to go oszukali aby tylko podpisał kontrakt?
Czesio:Radek kupisz mi zawodników, kina akcji( napastników, ofensywnych pomocników)
Radek: tak Czesio przynajmniej 5 w tym 3 to TOP, a to dzięki bo trochę się obawiam, że mnie wych.ujasz w styczniu.
Radek: ok ok
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Czesio: a to dzięki bo trochę się obawiam, że mnie wych.ujasz w styczniu.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Jammm
Nie medrkuj z rana, tylko grzecznie książeczki, bo zaraz zdalne lekcje:)
Major
 • 1 / 0
Powiedzial jasno . Brakuje mu zawodników do szybkiej gry , z pierwszej piłki.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Czyli Czesi w końcu przemówił ludzkim głosem :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tata
Z pierwszej piłki to trzeba szukać w Bayernie, skoro ci co ich mamy nie umieją:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Darek
Weź no pisałem ci, że przez ten alkoholizm mi się poje.bały. Dziś odpoczywam od ciężkiej nauki sobotaaaaaaaaa:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Oj zapomniałeś.
Masz zajęcia wyrównawcze.
Dziś tematem: Szacunek do bliźniego:)
Starszy kapral
 • 0 / 0
Nawet jak ktoś teraz dojdzie to będzie gotowy do gry najwcześniej za pół roku. Okres przygotowawczy już się kończy.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Jeśli przepracował okres przygotowawczy ze swoją drużyną, to będzie do gry od razu, nie sądzę by za trenera mniej miał mniej uznaną markę niż nasz "polski Mourinho"
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Za pół roku? A dlaczego nie za sześć lat?
Pułkownik
 • 0 / 0
"...Przede wszystkim chcemy poprawić jakość przyjęcia podania, bo dużo naszych akcji kończy się przez niecelne podania, podania nie w tempo, złe przyjęcie w prostych sytuacjach..." najlepsza drużyna w kraju i miała tak wysoko postawiona poprzeczkę?. Dla takiego Jędzy czy Lewczuka to musiały być bardzo wartościowe zajęcia obydwaj w swoim wieku poprawią technikę
~wkw
 • 0 / 0
a zamiana Michalaka ze Stolarskim to tez ciekawy temat...
~wkw
 • 0 / 0
czy Stolarski wygladal by gorzej na stoperze niz Mosor ?

....
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Stolarski zazwyczaj wyglądał najgorzej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stolarski najgorzeji? Większość meczów które grał wyglądał solidnie
~hdv
 • 1 / 0
Odejście Karbownika już teraz było opcją na talerzu od pół roku, ale lekko puściliśmy Antolicia - ale brakuje nam rywalizacji na pozycjach. Mladenoviciowi przydałaby się konkurencja, ale Rochę którego i tak mamy na liście płac nie zabieramy nawet na zgrupowanie. Ot taka logika.
Pan Radosław Kucharski spędził w Dubaju wakacje na krzesełku obok Pana Czesława Michniewicza i mu nie powiedział kim sa te trzy obiecane transfery. To o czym oni kur.a rozmawiali?
Generał dywizji
 • 7 / 1
Rozmawiali.
RK powiedział, że transfery na udo.
Wcześniej Czesio mówił, że RK mocno pracuje nad wzmocnieniami,a teraz, że liczy, że ktoś przyjdzie.
Tak więc przekonanie Czesia jakby spadało.
Major
 • 9 / 2
Nie rozmawiali o niczym bo jeden był zajęty pracą z drużyną a drugi leżeniem na leżaku w głupich okularach.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
O dronach, telebimach i kremie z filtrem ;)
Major
 • 4 / 0
Bieszczady. Misiu wypraszać stąd to możesz swojego starego. Jak nie umiesz merytorycznie rozmawiać to polecam Positivum i przenosiny na któreś z Wronieckich forum i tam dziel i rządz mundrusiu.
Bieszczady to prawdopodobnie pracownik klubu, dział PR, ma za zadanie wmawiać ludziom, że czarna ściana jest biała.
Plutonowy
 • 4 / 0
zatrudniony tylko po to zeby smarowac kucharskiego kremem dobrze rozkminiles trola
Dajcie sobie spokoj z Bieszczady kolo mysli ze jak skonczy gimnazjum to wyrwie sie z bieszczad i zostanie stewardem na trybunach.A narazie do wszystkich sapie i zaniża poziom wypowiedzi na forum Dajcie po minusiku zamiast komentowac jego chamskie zaczepki do userow
Młodszy chorąży
 • 8 / 2
Hej, prezesie Mioduski, przeczytałeś to? Transfery konieczne na już! Bez nich może być chu...nia.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Może jest świadomy i bez czytania
Generał dywizji
 • 4 / 2
Co za czasy...
Nawet Liverpool nie chce wydawać na transfery.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/920301/juergen-klopp-nie-wytrzymal-glosno-powiedzial-o-sytuacji-w-liverpoolu
Pandemia wszystko zmieniła. Nawet PSG jest mocno pod kreską i Mbappe po sezonie naprawdopodobniej będą musieli sprzedać.
Do tego dochodzi Finansowe Fair Play i okazuje się, że nawet najwięksi w piłce muszą oszczędzać. Śledzę inne transfery w Europie i na świecie - i trzeba przyznać że to okienko jest najuboższe od bardzo dawna (nawet biorąc pod uwagę fakt że w zimie transakcji zawsze jest mniej i są mniejsze niż w lecie).
Na transfery mają pieniądze dwa kluby: City i PSG + Bayern który akurat wydawać nie chce.
Większość klubów oszczędza jak tylko może.
Przegląd Sportowy podał że Anarthosis Famagusta jest zainteresowany pozyskaniem Gwilii.
Sprzedac jak najpredzej.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Tylko czy ich stać?

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/walerian-gwilia-na-celownik-anorthosis-famagusta-transfery/695qwdz
Major
 • 6 / 1
DareirL 19 letniego wszechstronnego reprezentanta Polski Mioduski pogonił za czapkę gruszek więc tym bardziej Gwilie za drobniaki odda. Jaki prezes takie transfery.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Nie stać ich na transfer.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylko chcą transfer w stylu Legii czyli za darmo
Marszałek Polski
 • 0 / 5
DareirL Darku z Irlandii;) idę spać bo jutro mam zdalne lekcje o 9. Mama już na mnie krzyczy, dobrze że nie wie że ja po 4 piwach hehe ;)
Generał dywizji
 • 1 / 1
Jutro?W niedzielę?
Dobranoc:)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Co do Szkota, to chciał zapisać w kontrakcie, że będzie treningi prowadził w spódnicy, góra jednak się nie zgodziła, bo Jędza by padł że śmiechu a on ma się skupić na włoskiej obronie
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Dni mi się popier.dolily, to z picia, jaaaaa to już żartów nie ma
Generał dywizji
 • 2 / 1
Hehe:)

Nie widzę Twojego pytania.
Nie masz pytań odnośnie obozu?

https://m.legia.net/news/zgrupowanie-bez-tajemnic-czekamy-na-wasze-pytania-3/79961
Po to Czesia zatrudnili aby główkował, wnukowie musiał być punkt o wprowadzaniu do składu młodzieży, podobno trener na tym świetnie się zna.
Żadna sztuka dostać kocurów i cwaniakować
w umówie*
Generał dywizji
 • 2 / 1
Załóżmy, że się świetnie zna.
W tym wywiadzie dał jasno do zrozumienia, gdzie widzi naszą młodzież.
Ma widzieć inaczej ;) za to mu płacą.. a jak nie widzi, to ma sprawić, że będzie widział ;)
Czerczesow też już to określił. Jeśli trafi się jeden to będzie super. Widać Karbownikami nie stoimy. Jeśli ktoś myśli że wzięli kilku z 2 i z automatu wejdą do składu to niestety tak to nie działa.
Marszałek Polski
 • 3 / 8
Czesio, ci co odeszli i tak u ciebie nie grali więc czym się martwisz, nie chciałeś ich wcześniej to ich nie masz. Chyba wypada się cieszyć, bo ci nie przeszkadzają w treningu tak jak Młodzi:)
Będziemy grać na treningu 10na 10 i co zrobić z tymi.mlodymi? Haha
nie pierd.ol wiesz dobrze, że na ligę może wystarczy, ale to ma być gotowa drużyna już na puchary po tym okienku
Generał dywizji
 • 6 / 1
Nie chciał,ale był przekonany,że dostanie innych i to będą kocury.
Czesio chce być na lata w Legii,a do tego potrzebuje sukcesów,a więc nie podrodze mu z młodymi, którzy nie dają jakości na tu i teraz.
zobacz co Ci młodzi w Liverpoolu odpierd.alają jak kontuzje starszych
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Gotowa to będzie wtedy jak będzie tu prezes i dyrektor a nie jakieś imitacje a trenerem zostanie trener a nie uczeń włoskiego "mafioza" z Serii D. Wtedy będziemy gotowi, teraz to dogorywa my udając mocnych, a Europa nie czeka
Generał dywizji
 • 1 / 1
LTC wyszkoli gwiazdy
Będziemy grali w pucharach.
Zapewne zaczniemy od LE2,ale potem LE,a potem...
Cierpliwości:)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Zachleje się na śmierć nim się to zrealizuje albo od picia oślepnę. Tak czy siak nie doczekam by to zobaczyć
Generał dywizji
 • 0 / 1
To przestań pić.
Proste co:)
Generał dywizji
 • 0 / 1
To przestań pić.
Proste co:)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Nie bo lubię;)
Generał dywizji
 • 0 / 1
Pij mniej, to nie zachlejesz się na śmierć.
Pij sprawdzone trunki, to nie oslepniesz.

A po prawdzie, jeśli LTC dość szybko nie da owoców i nie będzie choćby LE2 to Mioduski za długo Legii nie pociągnie.
No chyba, że jest tak zamożny, że da radę.
Bach Bach Karabach
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Klepał o tych 3 obrońcach odkąd tu przeszedł, ale na zgrupowaniu wystarczyło tylko czasu na to że 3 obrońców wie jak się poruszać a gdzie reszta zespołu??? Nie zdążyłem, a co robiłeś w Legii pół sezonu? Jak to co trenowałem.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Ale po to właśnie ściągnął fachowca z Włoch.
To tylko jedno zgrupowanie.
Staszek mówił, że na zrealizowanie celów potrzeba 3 zgrupowania.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Raz 4, raz 3 okienek, zdecyduj się ku.rwa bo się Czesio zestarzeje
Generał dywizji
 • 2 / 1
4 okienka transferowe na zbudowanie drużyny wg.Czesia

3 obozy zimą wg.Staszka.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
O rany a jak ktoś odejdzie to powie to co powyżej;)? 4 okna i mamy pakę i nikt nie ma prawa odejść jeju:)
A prawda jest taka że co okno odchodzą najlepsi więc ta teoria Czesio to gamoniowata, Stacha już inna jeśli dobrze ja rozumiem;)
Generał dywizji
 • 2 / 1
Czesio mówił o budowie drużyny,aby była to drużyna danego trenera.
Pewnie zakładał długie kontrakty i brak sprzedaży, jeśli on się nie zgodzi.


Opinia Staszka dotyczy ilości obozów,aby zrealizować wszystkie cele w przygotowaniu drużyny przed rundą.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
O tym mowie, że to gamoniowate:) nie sprzedam nikogo "mój ci On"
Generał dywizji
 • 0 / 1
Raczej to wypowiedź dość ogólna.
Nie do zrealizowania w Legii.
Może MC,PSG czy Bayern, ale tam raczej Czesio nie trafi.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Co nie zmienia faktu że durna, jednak gamoniowata jest zbyt delikatna;)
Generał dywizji
 • 0 / 1
No cóż, Czesio lubi coś palnac.
Taki charakter.
Ciekawe co z tym Szkotem.Cos ucichło.
Starszy sierżant
 • 1 / 4
Trener ma szerokie kontakty to może by trzeba zadzwonić w kilka miejsc (-:::::
Generał dywizji
 • 0 / 1
Już dał listę piłkarzy dyrektorowi sportowemu jak zaczął pracę w Legii.
I nastała cisza.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Po Zwolińskiego
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Do wróża Macieja niech zadzwoni :D
Marszałek Polski
 • 2 / 6
Widzę że teraz mamy narrację w stylu szkoda mi Czesia. Jak to łatwo piłkę kopnąć w drugą stronę niech w razie co atakują innych. Ja Czesio chce grać ale nie mam kim.
Dokładnie. Czesio już ma powoli robiony grunt w razie wpadki.
No i chyba ma prawo powiedzieć co widzi? To facet z jajami i nie będzie chodził za Kucharskim i lizał dupsko, dobrze że zwraca uwagę wprost temu nierobowi
Generał dywizji
 • 2 / 5
Oj tam, kibicom tak po ludzku szkoda Czesia.
Prezes nie pomaga i chlopina musi kleić z czego ma.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Czesio ma jaja dobry żart. A Karabach pamiętasz. Żaden trenerski gamoń z własnej inicjatywy nie wystawiłby takiego składu jak Czesio, nie wierzę w to że jest aż tak głupi, nie wierzę i tu pojawiają się te jaja albo ich brak. Musiałem???
Marszałek Polski
 • 3 / 5
Na razie to ze składu odszedł mu kto, przypomnij mi, Karbownik? O jesien się nie martwił, ale wiosna o jeju jeju.
Co ma dzbanie Karabach do rzeczy, on mówi że kadra jest za słaba. Naucz się czytać.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Jammm
Jesienią zastał inwentarz,a teraz ( teoretycznie) ma mieć na niego wpływ.
Jak sam powiedział, że trener do budowy drużyny potrzebuje 4 okienek.
Narazie to jest puste.
Czesio ma jaja bo w wywiadzie ponarzeka? To taką teraz wersję przyjmujemy?
A może by chłopina zakasał rekawy i zbudował dobry zespoł z kadry, ktorą ma?Wtedy by pokazał, że ma jaja. A nie płacząc w mediach.
Akurat z Karabachem zagrał pełną pulą, ta taktyka sprawdzała mu się w reprezentacji i chciał zaskoczyć tym rywala. Niestety wykonawcy nie ci sami.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Dobrze prostaczku a teraz wypił.daj :)
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Jak to puste? Pozbyli się zawodników których nie "używał" nie chciał, zbędnej plątaniny na treningu, tam będzie grał 10 na 10 :)
Ssij pałe złamasie. Umiesz tylko płakać a wszyscy mają będę z twoich prymitywnych manipulacji.
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Tak mają będę :) a może mają muszę? A może mają wtorek, albo mają brudny samochód, ważne że jednak mają będę:) idź już
Idź się popłacz jaki to zły jest trener bo oczekuje, że mu komuś kupią xD
Generał dywizji
 • 0 / 2
Panowie, nie denerwujcie się:)
Wymieniamy opinie, każdy ma prawo do własnej.
Nie trzeba zgadzać się z każdym,ale szanujmy się:)
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Ja się wcale nie denerwuje:) mam "będę" z prostaczka:)
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Szanujmy się? Dobre:)
Ja również szanuje jego usilną potrzebę by niezmiennie dzierżyć zaszczytny tytuł największego imbecyla na tym forum xD Od długiego czasu mu się udaje generalnie :))
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ludzie powinni się wzajemnie szanować.
Nie musimy się kochać czy nawet lubić.
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Oki jak już zrobiłeś kupę to weź głęboki oddech i krzyknij udało się;) a teraz już idź bo nudzisz mnie mocno, a jest już późno
Brak wzmocnień zawsze można zawsze zrzucić na brak kasy, albo że skauting nie umie znaleźć nikogo. Ale z nieprzedłużonych kontraktów Kucharski już się nie wymiga. Większości zawodników umowa wygasa w tym lub przyszłym sezonie, a on już nawet nie udaje że robi cokolwiek. Okularki i browarek, a oficjalka i tak nie ma jajec by go spytać o jakiegokolwiek efekty pracy.
Generał dywizji
 • 2 / 2
A mamy scauting?
Odejście Karbownika plus zwolnione kontrakty to w sumie z 30 milionów na plus.

Brak inwestycji w kadrę to szybkie odpadanie z pucharów, prędzej czy później gorsze miejsce w lidze, zmniejszone zainteresowanie i oglądalność, gorsza sprzedaż gadżetów.

Legii nie stać na przeciętniactwo. Mamy wieloletnie problemy strukturalne. Karbownik trafił się jak ślepej kurze ziarno. Przyszła covidowa powódź i po opadnięciu wody okazuje się, że nie mamy nawet majtek.
~mietek
 • 1 / 0
Czesio zaczyna mówić o transferach do klubu. Czyli podpisał na siebie wyrok. Za kilka miesięcy dowiemy się, że "Legia nie zmierzała w kierunku wyznaczonym przez jej prezesa-wizjonera i trzeba było wstrząsnąć szatnią, więc trenerowi podziękowano". Skąd my to znamy?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Najpierw będzie że prezes ma pełne zaufanie do trenera i ten może być spokojny. Tydzień dwa po tym wyleci
Zbigniew Szulczyk
@ZSzulczyk
·
17 min
FK Vojvodina przegrała sparing ze Słoweńskim Mura 1:5. Sinisa Sanicanin nie grał. Brak informacji o przyczynie absencji.

To oczywiście nic nie znaczy... ale miejcie nadzieję :P
Zbigniew Szulczyk
@ZSzulczyk
·
2 min
Trener FK Vojvodina powiedział, że Sinisa Sanicanin jest w trakcie zaawansowanych rozmów z zagranicznym klubem i nie chciano ryzykować ewentualnej kontuzji w dzisiejszym meczu kontrolnym.
Podporucznik
 • 0 / 2
Miejmy nadzieję, że w końcu pierwszy transfer do Legii.
Podobno Mioduski ze swoich jednak dorzuci ostatni raz parę stów do transferów. Chcą to dopiąć co zaplanowali.
Zbigniew Szulczyk
@ZSzulczyk
·
6 min
Vojvodina zaproponowała Sinisa Sanicanin nowy kontrakt. Odmówił podpisania i kończy negocjacje z klubem zagranicznym.Obowiązuje klauzula sell out €250k,lub negocjacje z FK,lub oczekiwanie na wygaśnięcie kontraktu w lecie.Władze klubu zdecydowały,że nie będzie brany pod uwagę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I to jest ciekawa informacja :)
Na pewno bardzo interesująca, tylko niekoniecznie dla Legii :-)
Generał dywizji
 • 6 / 2
Bardzo dobry, ale też dojmujący wywiad, w którym - jak się zdaje - Michniewicz wiele słów kieruje bardziej w stronę Mioduskiego niż do kibiców.
Z jednej strony super, że słyszymy prawdę a nie pijarowy bełkot o szerokiej i wyrównanej kadrze.

Z drugiej, jeśli trener w mediach mówi o trudnej sytuacji kadrowej to naprawdę musi być zirytowany.
A Ty byś nie był zirytowany jakbyś musiał w podobno największym polskim klubie wystawiać w gierkach treningowych bramkarzy w polu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Niby tak, ale z drugiej strony - widziały gały co brały.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Czy prezes mógłby odnieść się do obecnej sytuacji w Legii?
Finanse, transfery,plany.
Podporucznik
 • 0 / 1
Też uważam, że prezes mógłby łaskawie odnieść się do sytuacji w klubie.
Prezes wielokrotnie się odnosił, ale niemal zawsze w ten sposób, że nic konkretnego nie można było się dowiedzieć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Prezes się odniesie jak będą jakieś sukcesy
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Finanse OK. Pożycza Legii na procent jej pieniądze, kaska się zgadza.
Transfery - już sześć. Mało?
Plany? Jakie plany? Panie, tu wizje się rozchodzą :D
Ten wywiad to tylko potwierdzenie, że sytuacja zaczyna robić się dramatyczna. Oddajemy piłkarzy za darmo lub półdarmo (Antolić, Stolar) kadra pod względem jakości niebezpiecznie się zwęża i zamiast wzmocnień będziemy mieli kolejne uzupełnienia. Obraz rozpaczy dopełnia sytuacja końca kontraktów w lato i możliwe odejście Lukiego. A to wszystko kiedy trafił nam się jako taki trener.

A jeszcze nie tak dawno u nas na ławce siedział niejaki Ondrej Duda...
Sytuacja jest taka sama jak co okienko, akurat w tym okienku jeżeli nikt już nie odejdzie, jest nawet całkiem niezła.
Nie ma co dramatyzować, transfery muszą być i będą.
To samo przerabialiśmy w poprzednim okienku, a transfery w większości były bardzo udane.
Latem może być trudno utrzymać kilku najważniejszych piłkarzy. Ale to już zmartwienie rządzących Legią.
Starszy sierżant
 • 3 / 3
Przecież wiadomo, że nikt nie przyjdzie, a jak przyjdzie to gość pokroju Pyrdoła albo Sulleya. Straciłem już dawno nadzieję że Mioduski ma jakikolwiek pomysł na Legię i że jest w stanie stworzyć drużynę na ligę mistrzów. Sorry panowie i panowie ale ten gość to raczycho i to pokroju Ptaka, Romanowskiego czy Wojciechowskiego. Zniszczy ten klub wcześniej czy później. Wystarczy popatrzeć na ostatnie cztery lata i nasze występy w europejskich pucharach. Dramat. Kucharski nie lepszy, nieudacznik jakich mało. Mamy ciekawych zawodników w kadrze, ale nie mamy zmienników. Klub jest źle zarządzany, wręcz amatorsko. Mamy LTC, no fajnie, ale co z tego wynika? Gowno. Oddaliśmy się od Europy o lata świetlne w tym krótkim okresie...
Taka sama ? Serio ?

Coraz słabsi i wolniejsi środkowi obrońcy, blisko emerytury, jeden napastnik i to z charakterystyką tylko na naszą ligę, kończące się kluczowym graczom kontrakty, najgorsza od lat ławka rezerwowych, 4 lata bez pucharów i wielki kredyt na karku.

Wcale nie jest źle. Jest świetnie.
Nie piszę, że jest świetnie, ale nie jest też tak jak tutaj większość dramatyzuje.
Wszyscy ci którzy grali jesienią, są w kadrze, odszedł Karbownik.
Dwa lub trzy wzmocnienia i będzie dobra paka.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Podziękujmy za to wszystko Miodkowi.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
*Bieszczady. Wzmocnienia jeszcze muszą być. No i jeszcze kwestia przedłużenia kontraktów z zawodnikami a jeśli z kimś nie przedłużą to czy ktoś za nich? Kolejny rok bez pucharów byłby potwierdzeniem mojej wcześniejszej wypowiedzi. Transfery w lato również mijają się z celem w tym kontekście. Kadra jeszcze się jakoś trzyma kupy, ale szczerze mówiąc ledwo. Kilka kontuzji i jesteśmy w czarnej dupie.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Co do wzmocnień jeszcze. Niezdziwiłbym się jakby Kosecki wrócił do Legii. Mioduski z Kucharskim pialiby z zachwytu i ogłaszali wszem i wobec że ruszamy z Kosą na podbój Europy. No i nie trzeba za niego płacić...
Czyli bieda personalna straszna...

Jesli chodzi o mlodziez to Jeden sprzedany, drugi z rozwalonym kolanem, trzeci nie ma sily a czwarty obrazony razem z tatusiem szukaja klubu.

Jedyna dzisiatka musi grac na skrzydle bo tam nie ma nikogo porzadnego.

Jedyny bowiem sensowny skrzydlowy musi grywac na prawej obronie.

Niby wielu stoperow ale na PBB wyjdzie emeryt Lewczuk byc moze z młodym ktory nie gral nigdy na stoperze. No chyba ze zagra srodkowy pomocnik, moze nawet taki co ma 170cm...no bo przeciez ze utalentowany junior bo sie obrazil.

W ataku bedzie gral tylko Pekhart bo zmiennik albo sie obrazil albo w kolko kontuzjowany albo nie ma sily.

Co do trzech podstawowych zawodnikow nie ma pewnosci ze nie odpuszcza bo przeciez koncza im sie kontrakty, zreszta jeden i tak ponad pol roku nie gral w pilke.

Dziwne ze przy tylu brakach trener nie wspomnial o Cholewiaku...

W kazdym razie w kategorii Prezes i Dyrektor dekady w lidze nasi tez bezkonkurencyjni. Darek i jego Radek.
Generał brygady
 • 3 / 9
NO TO JAK DZISIAJ POCZYTA KOMENTARZE PREZES I DYREKTOR TO BĘDĄ MIELI WIELE TEMATÓW DO PRZEMYŚLEN - NOC z**b...NA - HEHEHE !!!
=============================================
A TAK NA POWAŻNIE NIE JEST ŹLE ALE ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ. MAM NADZIEJĘ, ŻE NAM WSZYSTKIM POLEPSZĄ SIĘ HUMORY, JAK OGŁOSZĄ W PRZYSZŁYM TYGODNIU - TRANSFER/Y DO LEGII !!!

CZEKAMY PREZESIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Poważnie myślisz, że oni nic innego nie robią tylko po nocach na jakimś forum czytają komentarze???
LOL
Podporucznik
 • 3 / 0
Dobry wywiad. Czesiek nie owija w bawełnę. Konkretnie odpowiada na pytania. Wydaje się, że Legia ma w końcu dobrego trenera. Niech tylko Mioduski da mu jakieś wsparcie poprzez transfery do klubu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
AML

Zdumiewasz mnie swoją przenikliwością :)
Zgoda, to jest budowanie alibi u koleżków dziennikarzy.
Pułkownik
 • 1 / 0
Panowie, z innej beczki. Czy mecz z Rakowem zobaczymy na żywo?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wątpliwe
Co do młodych zawodników: dopóki nie dostaną szansy gry w meczach o stawkę, to trudno ich oceniać. Skibicki, który w Legii debiutował był w stanie rozstrzygnąć losy meczu z Lechem. Inni też mogą się pokazać jeśli dostaną szansę. Obawiam się jednak, że Michniewicz nie będzie z nich korzystał.
O Kante: z wywiadu jasno wynika, że Jose w klubie już został skreślony. Będzie razem z Rochą w corocznym klubie kokosa. Szkoda bo obaj dawaliby większe pole manewru w wyborze składu.
O trenerze: póki co Michniewicz jako trener nic wielkiego nie pokazał. Odpadł w beznadziejny sposób z Karabachem, przegrał superpuchar a w lidze też rewelacji nie było. Mnie osobiście nie przekonuje i widzę po komentarzach, że w razie czego już jest rozgrzeszany za dalsze wpadki ze względu na brak transferów. Trochę to śmieszne bo w innych klubach ekstraklasy warunki pracy (baza oraz materał ludzki) są dużo gorsze i muszą sobie tam trenerzy radzić z dużo trudniejszymi sytuacjami.
Sierżant
 • 4 / 3
Brednie brednie i jeszcze raz brednie. Co nie rozumiesz chłopie? Nie ma wśród młodych takiego talentu jak Karbownik. Aż tak trudno Ci to zrozumieć? Czesław wyraził się dobitnie jaki jest poziom naszej młodzieży i ile ich dzieli od pierwszej 11. Kante i pole manewru? Padam ze śmiechu. Pole manewru pewnie u lekarza w gabinecie. Facet od kilku miesięcy się leczy a Ty chcesz go w drużynie. Odpadł z Karabachem z rozbitą drużyną bez formy fizycznej. Ograli nas emeryci z Omonii a Ty liczyłeś na cud. A mnie przekonuje bo facet mówi wprost co i jak. Ze młodzież to nie ta półka, że należy wzmocnić skład i są problemy
Porównujesz Legie do innych klubów? Co jest z Tobą. Legia walczy o mistrzostwo a pozostali o co? Smieszny jest Twój komentarz
Po pierwsze: sam piszesz brednie. O talencie Karbownika dowiedziałeś się tak jak i my wszyscy przez przypadek bo nie miał kto grać na lewej obronie. Dostał szansę w lidze i dalej już poszło. Wiadomo, że nie każdy da radę ale od razu nie ma co młodych skreślać.
Po drugie: Kante ma w tym sezonie dużo kontuzji, ale w poprzednim sezonie udowodnił, że grać potrafi (najlepszy strzelec zespołu!). Nie musi to być teraz gracz do podstawy, ale przy rotacji by się przydał. Jeśli będzie zdrowy to powinien być w kadrze pierwszego zespołu. Gdyby tak podchodzić do sprawy to nikt swego czasu na Guilherme by nie czekał bo też wiecznie się leczył, a jak już się wyleczył to grał jak z nut.
Po trzecie: piszesz o Michniewiczu, że zastał rozbity i słaby zespół i dlatego odpadł z Karabachem. Ale tak się składa, że to Czesio praktycznie pół pierwszego składu posadził na ławce rezerwowych. Ot taki wybitny strateg.
~A klasa
 • 2 / 0
Czytam wypowiedź Czesia i nie wierzę "Przede wszystkim chcemy poprawić jakość przyjęcia podania, bo dużo naszych akcji kończy się przez niecelne podania, podania nie w tempo, złe przyjęcie w prostych sytuacjach." Trenerze ja się zastanawiam jak grając na takim szczeblu rozgrywek nasi no nie tylko nasi ale co drugi zawodnik w ę klapie nie umie wykonać celnego podania . W A klasie na treningu źle podasz piłkę do partnera bądź nie celnie robisz 20 pompek a w e klapie chłop na 5 metrów piłki nie umie podać. Nie mówię już o 10 podaniach pod rząd.. Nie pamiętam jaki to był mecz Legii ale maksymalna liczba podan pod rząd wynosiła 7 !!!przeważnie były to po 3 podania wycofanie do Króla Artura i laga .