Czesław Michniewicz: Sytuacja kadrowa na dziś wygląda słabo

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

07-06-2021 / 14:00

(akt. 08-06-2021 / 20:21)

- Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja kadrowa na dziś wygląda bardzo słabo. Jeśli mamy grać na trzech frontach, to kadra musi być szersza, musimy mieć więcej ludzi do gry. W lipcu i sierpniu zagramy 15-16 meczów i tym stanem osobowym, jaki mamy, będzie to trudno pociągnąć - mówił trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Za nami pierwszy trening, mocno wprowadzający. Z różnych względów wielu zawodników jeszcze nie będzie z nami. Nie tylko tych nowych, ale i tych co są z nami dłużej. Artur Boruc będzie odpoczywał nieco dłużej, podobnie jak Filip Mladenović. „Mladen” trenował jeszcze tydzień po sezonie, przygotowywał się do meczu reprezentacji Serbii. Ostatecznie przez uraz kostki nie pojechał na zgrupowanie, ale był siedem dni dłużej w treningu i dlatego będzie miał dłuższy urlop, czas na wyleczenie się. Będzie z nami od poniedziałku. Bartka Kapustkę zatrzymały sprawy osobiste, przyjedzie do nas dopiero w środę. Ernest Muci przyleci dopiero w poniedziałkowe popołudnie. Rafael Lopes będzie lądował dziś o 15. w Warszawie – taki samolot mu najbardziej pasował. Powinien się pojawić na drugim, poniedziałkowym treningu. Jasurbek Yaxshiboyev jest chory, nie ma go z nami. Nie wiadomo czy pojedzie z nami na obóz.

Planowana była gra kontrolna przed zgrupowaniem w Austrii.

- To prawda, ale raz że nie mamy z kim grać, bo niższe ligi wciąż trwają, a dwa że nie mamy kim grać (na pierwszym treningu było szesnastu graczy z pola w tym trzech z zespołu rezerw). Być może uda nam się zorganizować w sobotę grę wewnętrzną. 

Dawno nie było tak mało zawodników na treningu, na starcie przygotowań. Dawno nie było też od razu zajęć na boisku, zwykle były badania. 

- Tak, ale przesunęliśmy je na kolejny tydzień, poniedziałek i wtorek to będą testy i badania, jak już wróci więcej zawodników. A w środę wylecimy do Austrii. Tam pierwszy mecz zagramy z Nefci Baku, o ile ich nie wylosujemy. A co do wąskiej kadry… Martwi to, że dziś jesteśmy bez prawego obrońcy – Jura na reprezentacji, a Wszołek i Veso już pożegnali się z klubem. Nie wiadomo co z Mladenem, bo jak wróci z urlopu, będzie potrzebował chwili na wprowadzenie do treningu. A nie mamy nikogo na jego miejsce, nawet wśród młodzieży za bardzo nie ma ludzi na jego pozycję. 

W trakcie zajęć dało się usłyszeć żarty, że zespół wygląda jakby przygotowywał się do spartakiady młodzieży.

- Też słyszałem, ale prawda jest taka, że było z nami kilku młodych chłopców. Nie są to jednak młodzi ludzie gotowi do gry na poziomie ekstraklasy czy europejskich pucharów, potrzebują czasu na naukę. Wyróżniają się w swoich rocznikach, ale nie traktujemy ich jako pełnoprawnych zawodników pierwszego zespołu czy kogoś do rywalizacji dla graczy, którzy są z nami dłużej. Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja kadrowa na dziś wygląda bardzo słabo. Gdy porównam sytuację do tej, gdy trafiałem do Legii to na prawą stronę mieliśmy wtedy Pawła Stolarskiego, którego dziś nie ma, podobnie jak Domagoja Antolicia czy Waleriana Gwilii. Byli Luis Rocha, Michał Karbownik, którego dziś byśmy chętnie dali na wahadło, był Jose Kante. Jeśli mamy grać na trzech frontach, to kadra musi być szersza, musimy mieć więcej ludzi do gry. W lipcu i sierpniu zagramy 15-16 meczów i tym stanem osobowym, jaki mamy, będzie to trudno pociągnąć. 

W trakcie przerwy między sezonami nie było białego dymu, na który trener czekał.

- Bardzo żałuję odejścia Pawła Wszołka, bo dawał nam odpowiednią jakość i z pewnością miałby miejsce na prawym wahadle. Mógł podpisać umowę z nami, wybrał Bundesligę. Nie mam o to do niego pretensji, każdy chce jak najlepiej dla siebie. Dziś bardzo by nam się przydał, ale nie byłem w stanie go do niczego zmusić. Jest na kadrze Josip Juranović, to młody gracz, który się wyróżnia w lidze i trzeba się liczyć z tym, że ktoś może się po niego zgłosić. Marko Vesović gra w kadrze i wypada całkiem fajnie, ale jego z nami też nie ma i nie będzie. 

Problemy wydają się większe. Gracie trójką stoperów i na dziś trudno o zmiennika.

- To prawda, gramy trójką Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska i Mateusz Hołownia. Na zgrupowaniu kadry Izraela jest Joel Abu Hanna. Chce wrócić do nas szybko, ale potrzeba mu na to zgody Zorii Ługańsk (do końca czerwca jest graczem tego klubu – przyp. red.). A z tymi rzeczami różnie bywa. Potrzeba jeszcze dwóch zmienników. Potrzebujemy też zmienników dla prawego i lewego wahadłowego. Pojedziemy na obóz i nie będzie ludzi na te pozycje, tak by zagrać ze sobą gierkę po jedenastu. To znacznie utrudnia przygotowania do sezonu. A czasu jest mało. Za miesiąc będziemy już grali pierwszy mecz o stawkę. Czas ucieka i to martwi. 

Emreli powinien szybko dołączyć do zespołu.

- Tak, dziś ma badania, planowane są jeszcze jakieś szczegółowe testy i po nich, jeśli wszystko będzie w porządku, będzie mógł do nas dołączyć. 

Zmiany zaszły w samym sztabie, dołączyli Zbigniew Jastrzębski i Ricardo Pereira.

- Tak, obaj już oficjalnie dołączyli do sztabu. Profesor Jastrzębski będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne, a Ricardo Pereira będzie współpracował z Krzysztofem Dowhaniem.

Zabrakło Alessio di Petrilo. 

- Na razie nie zaakceptował warunków kontraktu, jakie przedstawił mu klub. Na dziś wygląda na to, że zrezygnował. Będę jeszcze walczył o niego, robił dla nas świetną robotę, był ważnym człowiekiem, robił kawał dobrej pracy z analizami razem z Kamilem Potrykusem. Ta informacja była dla mnie dużym ciosem, jakbym dostał mocno po głowie. 

Coś optymistycznego na koniec?

- Ładna pogoda jest, chce się trenować. Cały tydzień ma tak być, w Austrii też zapowiadają ładną pogodę. 

Komentarze (663)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nie prościej było spotkać się tydzień później ?
Wszyscy by odpoczęli, na treningu byłoby tłoczno i po problemie… a tak kombinowanie i sztukowanie.
Pułkownik
 • 0 / 1
Sądząc po naszej aktywności transferowej, to gołym okiem widać, z Główny Księgowy Legii ma cohones i rządzi.

Pzdr
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Kreatwyny budżet co okienko coraz bardziej kreatwyny
Tak krawiec kraje jak mu materiał daje… i tak cudów dokonują patrząc, że na transfery jest całe zero.
Kiedyś to było co nie?

"Czytałem jaki Legia ma budżet, szedłem do prezesa i pytałem, ile mam pieniędzy na ruchy. Ile sobie naruchasz tyle wydasz - słyszałem. Zimą sprzedaliśmy trzech piłkarzy po dwa miliony euro. Mieliśmy sześć milionów, a w zamian dwóch wypożyczyliśmy i jednego kupiliśmy - takie są realia "
Ju nawet w PS pisza o naszej "szerokiej" kadrze Legii. Byc moze Mioduski przeczyta i sie zastanowi? Gdybysmy mieli pecha i Jura z Mlado by pauzowali to skrzydla podciete. Do tego, obrona w dalszym ciagu nie jest skompletowana, jest zbyt cienko. A czas leci...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Już od kilkunastu lat z gazety "PS" zrobił się szmatławiec...
Mysle ze powoluja sie na legia.net ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bo "Legia " to medialność i klikalność
Przepisują jedni od drugich… a wszystko zaczęło się od tego wywiadu Michniewicza.
Wywiad opublikowało weszło i meczyki, No i poszło…
Generał broni
 • 0 / 0
Mac,
moim zdaniem PS zszedł na psy za czasów Kołtonia jako redaktora naczelnego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Adriano

A słyszałem o Romku, że z twarzy poczciwy, ale jako szef - cham i zamordysta.
U sit! Trener zapytany o pozytywy wskazuje na ładną pogodę. Zaczynam się martwić.
Ładna pogoda to pozytyw, można spokojnie potrenować ;)
Z dnia na dzień kadra liczniejsza, dołącza wszyscy i będzie kim grać.
Czesław i tak w sezonie korzysta tylko z 12-14 piłkarzy.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Skład na Puchary powinien już powoli być dopinamy. A tu jak zawsze......!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tu na razie szukają 11 do gry w sparingu
Plutonowy
 • 1 / 1
Akurat tymi co odeszli nie martwię się bo to nie byli piłkarze na puchary. Jeśli chcemy grać na wysokim poziomie potrzebujemy lepszych zawodników jak Gwilia, Wszolek, Cholewiak itd. Problem w tym że Mioduski nie ma kasy na taki klub jak Legia i mamy w tej chwili LZS czyli na treningu 10 zawodników i może jeszcze weźmie się z domu Stasia z pracy Jasia i pogramy jakoś to będzie. Powiedzmy sobie uczciwie Mioduski liczy na fuksa nie ma kasy nie ma dyrektora sportowego który ściągnie ciekawych mało znanych zawodników. Nie ma trenera który swoim nazwiskiem przyciągnie zawodników jak np Odidja. Legia zamiast odjeżdżać asom ekstraklasy to równa w dół do ich poziomu.
LZS nie zdobywa mistrzostwa Polski
Dobra, Azer podpisał. Teraz przed wylotem do Austrii jeszcze SO do zalatwienia. Panie Kucharki, do roboty.
Generał dywizji
 • 1 / 3
JESTEM ZADOWOLONY - MAMY 2 TRANSFER MAHIRA !!!
====================================
TEMPO TRANSFEROWE NIE JEST ZAWROTNE I SZAŁU NIE ROBI ALE I TAK JEST LEPIEJ BO TRANSFERY ZIMOWE ZOSTAŁY KLEPNIĘTE W OSTATNIEJ CHWILI PRZED ZAMKNIĘCIEM OKIENKA ZIMOWEGO - JEŻELI DOBRZE PAMIĘTAM !!!


TERAZ JESZCZE TRANSFER CAKTASA I BĘDZIE SUUUUPER !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
SO mamy na pewno mega silnie obsadzone bo oddajemy zdolnych młodych za darmo
Gdyby byli zdolni to by grali, widocznie nie są.
Kapitan
 • 0 / 0
Legia Pana Dariusza!
Zawsze możesz przebić ofertę ;)
Generał dywizji
 • 1 / 4
WIDZĘ, ŻE MNÓSTWO POJAWIŁO SIĘ NOWYCH KIBICÓW-NICKÓW NA NASZEJ STRONIE - IM NAS WIĘCEJ TYM LEPIEJ - WITAMY NA LEGIA.NET !!!
===========================================
MAM NADZIEJĘ, ŻE NOWE OSOBY WNIOSĄ DUŻO DOBREGO DO DYSKUSJI NA STRONIE - NOWE SPOJRZENIE NA NIEKTÓRE SPRAWY DOT. LEGII !!!
JEŻELI BĘDZIE KRYTYKA TO KONSTRUKTYWNA BEZ WYZWISK.

POZDRAWIAM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał broni
 • 1 / 0
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się, więc dlatego, z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było."
Pułkownik
 • 2 / 3
Co tam? Azer testów nie zaliczył?
Generał dywizji
 • 1 / 6
BART ZACZYNAM SIĘ NIEPOKOIĆ - GODZ. 19.00 I CISZA W TEMACIE MAHIRA !!!
===========================================
JAK JUTRO NIE BĘDZIE OFICJALNEGO INFO TO BĘDĘ WKURW....Y !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał dywizji
 • 2 / 4
JEEEEST !!!
===============
MUSZĘ WYPIĆ KOLEJNĄ KAWKĘ - TRZEBA TO UCZCIĆ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 2 / 0
Saska - smak kawowy.
Polecam.
30% - na wieczór (lub poranek) w sam raz.
Generał dywizji
 • 1 / 2
DZIĘKI !!!
=============
TTLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A dlaczego miałby nie zaliczyć?
Ten sezon ma być decydujący jeśli chodzi o puchary, jeśli nie teraz to kiedy, jeśli nie z tym składem to z jakim, wszystko miało być idealnie zaplanowane, kontrakty podpisane, kluczowi gracze nie odchodzą itd itp. A tu słychać zewsząd głosy niepokoju. Tyle meczy w krótkim czasie a tu nie ma kim trenować i grać....mamy się martwić?
Podporucznik
 • 4 / 1
Ach co za nieudacznicy pracują w Juventusie i Barcelonie, Kulusevski i Busquets zakażeni Covidem, co za szrot, jak w takich klubach mogą zatrudnić takie coś?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W BVB jaka amatorka, młodzi dostają szansę zamiast oddać ich za darmo
Major
 • 0 / 7
Na dziś lepszej jedenastki(na ligę) niż ta nie da się ułożyć.

Pekhart
Skibicki/Rosołek, Emreli
Luquinhas, Martins, Kapustka
Abu Hanna, Jędrzejczyk, Wieteska, Juranović
Boruc
Generał brygady
 • 0 / 0
Rosołek poważnie. On jeszcze potrzebuje czasu aby grać regularnie w Legii. Skibicki jako zmiennik,ale też przed chłopakiem dużo pracy. Myśle że trener będzie bardziej stawiał na Kisiela
Obyśmy taką jedenastką nie musieli grać w lidze. Nie ma sensu osłabiać się tak w polu, wystarczy do bramki wstawić Misztę.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A Mladena nie widzisz w pierwszej jedenastce???
Właśnie po to pan prezes zatrudniał amatorów pokroju dr Joazaka czy Klafurica, aby nie słyszeć tekstów typu nie ma kim grać.
Brakuje trzech piłkarzy do pierwszej 11ki-16ki:
środkowy obrońca, środkowy pomocnik bardziej ofensywny niż defensywny, wahadło prawe.
Do uzupełnienia składu drużyny, do gry na trzech frontach (czyli bardziej liga i PP) niech wrócą z wypozyczen: Kochalski, Rosołek, Grudzinski, Matuszewski. Wszyscy spełniają wiek młodzieżową, wszyscy dużo grali w tym sezonie. Pora na ich weryfikację.
Na Kochalskiego liczę najbardziej. Powinien zająć miejsce Miszty.
Chorąży
 • 1 / 0
to ze będziemy mieli Mistrza było już raczej pewne od 3 miesięcy... zatem powinien być gotowy plan personalny na puchary, kto zostaje kto wysiada, kogo warto przytrzymać jakby się gdzieś wybierał...dodatkowo kogo potrzeba i logistycznie by był dostępny na obóz przygotowawczy. W Austrii "fala odpływu" pokaże czy mamy gacie czy jednak pływaliśmy na waleta.... Ja jako wieczny optymista mam nadzieje że kadra w Austrii Nas uspokoi ale jakoś także jestem w stanie zrozumieć odmienny punkt widzenia przeważającej reszty tego forum. to Czekamy!!!!
Generał brygady
 • 1 / 0
Pewne są tylko śmierć i podatki...
Generał broni
 • 1 / 0
W odwrotnej kolejności, niestety ;)
Generał brygady
 • 4 / 1
Kucharski z Miodkiem już zacierają ręce na sparing z Bischofshofen FC. Mają pewnie nadzieje ze wypatrzą tam jakieś tanie talenty.
Nigdy nie wiadomo ;P
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Syn Hanawalda pewnie na oku
Pułkownik
 • 4 / 1
Powtórzę stary dowcip z okresu komuny.

Co to jest trio?

Odpowiedz:

Wielka Orkiestra Symfoniczna Moskiewskiego Radia i Telewizji po powrocie z tournee po Stanach Zjednoczonych.

Pzdr
Pułkownik
 • 3 / 2
Powtórzę stary dowcip z okresu komuny.

Co to jest trio?

Odpowiedz:

Wielka Orkiestra Symfoniczna Moskiewskiego Radia i Telewizji po powrocie z tournee po Stanach Zjednoczonych.

Pzdr
Generał dywizji
 • 0 / 2
Trener na video z Legii LTC mówi że w Austrii będzie kilku zawodników...O nagła zmiana po burzy na górze ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kilku ogólnie
Generał dywizji
 • 0 / 3
Mi 3 dobre do tych co są starczą
Podpułkownik
 • 1 / 0
kilku ? tzn nic nowego w tym temacie...
Generał
 • 2 / 1
No dojdzie kilu bo wrócą z urlopów i tyle.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pewnie znów Kucharski coś obiecał :D
Generał broni
 • 8 / 5
Najważniejsze, że Mioduch na wczasach pierdzi w ręcznik na plaży w Portugalii. A na treningu 8.06.2021 na niecały miesiąc do startu sezonu - uwaga - 2 obrońców i to jakich! Drżyj podły Kosowianinie wchodzimy z drzwiami do Ligi Konsyliacyjnej.
Kapitan
 • 5 / 11
Zenek przenieś się na KKS.COM tam pełno takich frustratów jak ty. Będziesz mógł narzekać i marudzić do woli.

Ps. Jak wam wszystkich narzekaczom tak brakuje transferów, to co za problem zrobić zbiórkę internetową, będzie na transfery i przestaniecie wciąż narzekać jak stare baby.
Porucznik
 • 5 / 0
Nie rozumiesz że te narzekania nie biorą sie z niczego? że co roku sa jakies niezrozumiałe zawirowania przed pucharami. Prezes i dyt sportowy gadający o jakości i Europie jako priorytet, a potem wpier... z byle kim ? Kibice mają tego dość.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No jak to jakich?
Przecież niektórzy już tu ogłosili że Wieteska super bo zagrał przyzwoicie 2 miesiące na 4 lata
Jak zwykle po sezonie w Legii pożar w burdelu. Odeszło 10 zawodników przyszło dwóch o ile Azer się nie rozmyśli. Odejście Gwilli, Wszołka i Vesovicia wbrew intencjom Michniewicza to niestety wynik dyletanctwa Kucharskiego, który z propozycją kontraktów czekał do ostatnich dni albo w ogóle ich nie przedstawił w związku z czym Legia straciła 3 reprezentantów nie zarabiając na nich nawet złotówki. Patrząc na to jak przebiegały transfery zimowe to z pucharami właściwie możemy się pożegnać bo Michniewicz na 6.07 będzie miał problem ze skomponowaniem 11 na boisko. Pewnie w lipcu przyjdzie 2-3 kolesi z potężnymi zaległościami treningowymi, którzy będą gotowi do gry na początku sierpnia, kiedy już będzie po pucharach. Niestety jak widać duet M-K nie wyciąga, żadnych wniosków z przeszłości....
Kolejna płaczka ;))
Tak już po pucharach i w lidze jak co roku będziemy po za podium ;)
Zaczyna się biadolenie jak co roku ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale nie zapominaj, że Czesio sam pół roku temu pozbawił się Antoli.
Pan Mioduski nie jest multimilionerem, albo coś mnie omineło i określenie zmieniło pierwotne znaczenie.
Porucznik
 • 1 / 1
Bieszczady,

Zaczyna się "biadolenie jak co roku", ale to może przypomnij mi "jak co roku" nam idzie w pucharach? Bo poza 2019 r, gdy odpadliśmy z Rangersami po równorzędnej walce, dajemy tam ewidentnie d..... Nawet taką Omonię, która grała w 14, powinniśmy przejść
Generał
 • 1 / 1
Klakier wypad stąd.
Porucznik
 • 11 / 5
Jak jeden debil ślepo wierzący w swoją wielkość potrafi zniszczyć wszystko. Zatrudnianie amatorów na stołku trenera doprowadziło do tego, że Legia co roku kompromitowała się ze słabszymi piłkarsko drużynami i traciła mase pieniędzy. Jeszcze rok temu powinniśmy mieć dwa polskie kluby w grupie LE. Skoro Amica awansowała kosztem mistrza Belgii, to Legia tym bardziej powinna odprawić na własnym boisku... Umówmy się bardzo słabego mistrza Azerbejdżanu, który w jednej z najsłabszych grup LE kolekcjonował wpierdole i zdobył mniej punktów od Amiki. Teraz polska liga upadła już na takie dno, że nie możemy wystawić nawet klubu w eliminacjach Ligi Europy. A jeszcze kilka lat temu gdy polska liga była klasyfikowana w okolicach 22 miejsca wydawało się, że już gorzej być nie może.
Najśmieszniejsze jest to, że ten debil bezgranicznie zaufał komuś takiemu jak Romeo Jozak i spełniał wszystkie jego zachcianki. Transfery przed pierwszym zgrupowaniem. Antolic, Vesovic, którzy byli podstawowymi piłkarzami w lepszej lidze. Remy, który grał w Ligue 1, Eduardo zachcianka Jozaka podpisana na grupy kontrakt. Potem jeszcze ściągnięty Cafu z Ligue 1. Natomiast teraz gdy ma w końcu trenera, który zajmuje się tym zawodowo, debil nie potrafi mu zbudować składu. Nawet uzupełnić kadry, żeby mógł zagrać jakąś gierke po 11.
Porucznik
 • 2 / 4
Akurat z tymi amatorami na trenerskich stanowiskach to nie tylko prezes był naiwny, ale również duża część z nas, kibiców. Ostatnio, szukając archiwalnego posta, trafiłem na ankietę na legia.net "Czy Klafurić po wygraniu dubletu powinien dalej prowadzić Legię, czy powinniśmy poszukać kogoś nowego, z doświadczeniem?" Ponad 60% z nas uznała, że Klafowi należy się kolejna szansa.
Antolic, Vedovic, Remy, Cafu ?
Przecież to byli dobrzy zawodnicy ?
Debil by ich skreślił i nie byłoby tematu, a jednak trafili do Legii.
„. Natomiast teraz gdy ma w końcu trenera, który zajmuje się tym zawodowo, debil nie potrafi mu zbudować składu. Nawet uzupełnić kadry, żeby mógł zagrać jakąś gierke po 11.”
Ochłoń człowieku ;) to pierwszy dzień, dopiero połowa zawodników wróciła.
Jakie gierki ?
Po powrocie z wakacji przez dwa tygodnie powinno być przygotowanie fizyczne a nie gierki ;)))
Trochę szacunku do innych, obrażać anonimowo to nie jest sztuka.
Porucznik
 • 0 / 0
Kolego Fargo,

Akurat tamci zawodnicy to robota właśnie Jozaka i Kepciji.. Tak samo jak Hasi sciągnął Moulina i Vadisa, a Sa Pinto Andre Martinsa i Roche. Kogo mógł ściągnąć Czesław? Próbuje Bogusza, ale szanse są nikłe.

Poza tym wtedy byliśmy jednak w "minimalnie" lepszej kondycji finansowej
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Największy problem i największy dyletant to jest na stołku prezesa, kolego.
Wielkim bledem bylo pozbycie sie Vesovicia i nie zaproponowanie nowego kontraktu Wszolkowi w lutym czy w marcu !
Znalezienie kogos wartosciowego na Ich miejsce nie bedzie proste..Do tego ktos do rywalizacji z Mladenoviciem i przynajmniej dwoch wartosciowych stoperow, plus wzmocnienia ( nie uzupelmienie ) srodka pola. Czas ucieka !
Wszolek nie chcial grac w Legii, Vesovic po roku kontuzji to wielka niewiadoma.... To nie jest akcja charytatywna, tylko biznes.
Chorąży
 • 1 / 5
Wszolek gralby w Legii, gdyby Czesio go nie olewal
a Radek dalby mu porzadna pensje a ne obnizal ta co mial.
Porucznik
 • 2 / 0
Drogi kolego z Tajwanu,

Akurat w tym przypadku się mylisz. Klub to nie korporacja. Wiadomo, że kasa ważna, ale dbając o zasłużonych piłkarzy buduje się markę i wizerunek, a przede wszystkim zaufanie piłkarzy - wiesz, że warto się poświęcić, bo Cię nie zostawią na lodzie, gdy coś Ci się stanie.
Choćby Marko van Ginel, z którym Chelsea przedłużyła kontrakt mimo, że 2 lata był kontuzjowany. To samo ostatnio było z Szoboszlaiem z Lipska. Nie mówiąc już o tym z jaką klasą zachował się Wolfsburg, gdy śmiertelnie zachorował Krzysztof Nowak.
Piłkarze to nie są korposzczury. Róznią się od nich przede wszystkim tym, że w większości przypadków, to kluby zabijają się o zawodników, rzadziej to zawodnicy walczą o posadę w klubach. Rozwiązując sprawę z Veso w taki sposób być może obniżyliśmy swój bardzo dobry wizerunek na Bałkanach. Tym bardziej, że pól roku temu odpaliliśmy Jankovicia.
To też jest swoją drogą ciekawy przypadek, że nie chcieliśmy Jankovicia, bo był nieprzygotowany, a wzięliśmy Rusyna czy Jasura... No, ale mądry Polak po szkodzie.
Generał dywizji
 • 3 / 0
A może dlatego że przegrał walkę o skład z Jurą i tryb gwiazdy mu się za włączył? U nie Niemców nie podskoczy wyżej wała , jak będzie się obijał to po za 18 wyleci kolego.
skad to wiesz? rozmawiales z Pawlem? Jestescie przyjaciolmi? Czy wp.pl?
Korporacja nie jest, ale biznesem tak... pilkarz to towar, a klub to pieniadze. nie ma miejsca na sentymenty.
Dla kibicow wiez emocjonalna ma znaczenia, ale ta wiez to tez kasa i dla klubu i dla towaru (pilkarza)
Porucznik
 • 1 / 0
Sezon sezonowi nierówny. Równie dobrze Jura może złapać dołek na jesień (odpukać), a Wszołek nagle mógłby zacząć grać fantastycznie. Dlatego tak ważne jest to legendarne sformułowanie "trzeba mieć 2 równorzędnych piłkarzy na jedną pozycje". Taki banał, a święta prawda. Wątpię, by Paweł się poddał. Poza tym przy grze na 3 frontach + eliminacje do MŚ (a Mladen, Jura, Veso to przecież reprezentanci) i tak miałbyw perspektywie grę w kilkudziesięciu meczach.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wiesz dlaczego się nie określił szybko? Ponieważ Legię traktował jako koło ratunkowe gdyby Niemcy go wystawili. Co nie znaczy że RK z D.M nie zawalili. Wiesz że dopiero teraz konkretnie gadają z Mosórem bo im koło tyłka się pali. Kibice ich zjedzą za takie akcje.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
DDJACKIE

Kolego, po co pierdoły piszesz? Wszołek już w listopadzie dostał propozycję kontraktu.
Porucznik
 • 1 / 0
Stiepa Taiwan,

Zgadzam się i nie zgadzam z Tobą jednocześnie. W piłce zawsze było i mimo wszystko dalej będzie trochę miejsca na sentymenty. Bo dla jakiejkolwiek drużyny sportowej bardzo ważna jest również atmosfera.

A co do sytuacji z Vesoviciem: jeśli dostałby propozycję kontraktu progresywnego i dogadaliby się jakoś, to poziomu sportowego na pewno by nie zaniżył. Teraz będziemy musieli pozyskać nowego piłkarza, być może na podobnych lub wyższych zarobkach, który nie wiadomo jak się wkomponuje. No i dodatkowo kasa za podpis. Nie zdziwię się jak podpiszemy nowe wahadła dopiero jak przejdziemy (a musimy przejść) jakoś 2 rundy LM
Porucznik
 • 0 / 0
Mac,

Jakieś info masz? Oprócz tego co pisał dziennikarz PK z WP. Bo nie bardzo znalazłem coś innego. Wszędzie się powołują na jego słowa
Dzieki Shed,

Oprocz Legijnej PN nie jest moja dyscyplina. Legia jest moim klubem, bo urodzilem sie w Wuwua i cala moja rodzina byla z L zwiazana. Sam gralem 6 lat w kosza w sekcji L przy 29 Listopada. SENTYMENTY - TAK, ALE DLA KIBICOW JAK NAPISALEM. DLA KLUBU I PILKARZY NASZE SENTYMENTY TO TEZ $.

Co do Vesovica, byc moze masz racje, nie jestem ekspertem pilkarskim. Zauwazam jednak podobienstwo klubu do biz. Jezeli mam pracownika, ktory przynosil zyski, ale potem jego nazwisko przypomina mi tylko lista plac to sie go pozbywam. Rozumiem, ze kontrakt progresywny to taki, ktory zalezy od wyniku. Mysle, ze jakis kontrakt byl negocjowany, bo przeciez przylecial manager pilkarza... Zreszta po co gdybac. Miejmy nadzieje, ze przyjda jeszcze jacys zawodnicy i tej jesieni bedziemy mogli zobaczyc Europejskie kluby przy L3
Czytam komentarze i śmiech mnie ogarnia ze jeszcze ktoś wierzy w zapewnienia DM o Wielkiej Legii co rok to samo człowiek widmo
Generał brygady
 • 7 / 4
Na szczęście jest juz coraz mnie tych zakochanych w Miodku. Ale mnie martwi jedno, że Loczek jest tak uparty że on nie odda sterów w Legii. A to może doprowadzić do katastrofy.
Chorąży
 • 8 / 1
Chyba lepszy do opowiadania bajek
Starszy sierżant
 • 8 / 5
technojezus - w czym niby lepszy? Chłopie, weź się obudź albo zejdź z krzyża. Legia za czasów Leśnodorskiego a obecna to jak niebo a ziemia. Owszem, narzekaliśmy, śmialiśmy się z niektórych transferów, ale rok w rok drużyna była silniejsza. Co teraz jest? Mistrzostwo zdobyte, ale każdy wie, że bez fazy grupowej europucharów to Mistrzostwo nic nie znaczy.
komu oddac, PN w PL to ciezka harowka i zaden zysk. Ciesz sie, ze jest ktos, komu sie chce.
nie czytaj komentarzy w takim razie
No niebo,a ziema, a mistrzostwo prawie zawsze osrani do ostatniej kolejki zdobywaliśmy. No ale fartem Leśny wchodził do pucharów, to się liczy!
Wiadomo Leśny to nie miał niewypałów transferowych, a Mioduski to ma ciągle.
Wy się leczcie na głowę.
Porucznik
 • 0 / 0
Być może Leśny był lepszym prezesem od Mioduskiego, ale trzeba przyznać, że miał też mnóstwo szczęścia. Różnie to wszystko mogło się ułożyć. Na pewno cechował się większym wyczuciem i zatrudniał chyba bardziej "ogarniętych" ludzi (z jednym wyjątkiem, który do teraz wszyscy niestety pamiętamy). Ale z drugiej strony DM patrzy bardziej przyszłościowo i może się okazać, że kiedyś też mu podziękujemy.
Generał
 • 1 / 0
technodzbanie:
MP za Leśnego zdobywaliśmy mając więcej punktów niż w sezonach za Mioduskiego, a było walczone do ostatniej kolejki, bo były dzielone punkty po 30 kolejkach , a do pucharów awansowaliśmy pewnie, więc sam się puknij w ten pusty łeb.
Sytuacja nie jest nowa otoczka piłkarzy w pełnym składzie nawet z rozbudowana ławka a brak wartościowych zawodników którzy powinni być sola LEGII
Plutonowy
 • 2 / 0
Czesiu... Ty się tak nie pruj, że Ci coś nie pasuje bo zaraz prezio Cię zweryfikuje za publiczne marudzenie
Generał brygady
 • 3 / 1
I kogo znadzie na jego miejsce. Jak klub nie ma kasy na zatrudnienie następnego trenera z doświadczeniem. Przecież jak zwolnią Czesia,to śmiem twierdzić że loczek zatrudni gościa pokroju Ojrzyńskiego. Cały czas będziemy spadać jakościowo za rządów Miodka. Tutaj już się nić nie zmieni. Ten człowiek popełnia co sezon te same błędy i nic sie nie uczy.
Plutonowy
 • 0 / 0
A ja nie wiem kogo ten człowiek wyczaruje, ale śmiem twierdzić, że jest w stanie cos takiego odwalić. Mimo zdobytych MP ten klub i tak coraz gorzej pod względem sportowym przedzie, a organizatorzy tego procederu mają się świetnie. Zresztą co mnie obchodzi DM. Zwracam uwagę, ze Czesław wstępuje na grzaski teren
Generał broni
 • 3 / 2
Prezes milczy,RK milczy, trener nie zadowolony.
A jak prezes będzie chciał wejść do LE2 z młodymi, dobra promocja i sprzedaż niczym amica rok temu?
U Dariusza wizjonera, to chyba wszystko możliwe.
Chorąży
 • 1 / 0
Z młodymi nawet tam nie wejdzie. Chyba że ma szybko załatwi LE 3
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obecny skład ligę konferencji powinien zapewnić, ale co dalej? Co z ligą? PP? Słabo to na razie wygląda.
Generał dywizji
 • 3 / 2
O wkur....wienie trenera czyżby pomogło. Włoch ma wrócić podobno?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
a jakieś źródło tego niusa
Porucznik
 • 0 / 0
To dobra wiadomość, ale nigdzie nie umiem znaleźć źródła tej informacji. To z twittera?
Generał dywizji
 • 1 / 1
https://twitter.com/ZSzulczyk/status/1402148149653872644
Marszałek Polski
 • 0 / 0
dzięki
Porucznik
 • 1 / 1
Ale to ja nie wiem czy przypadkiem nie odnosi się to do tego - https://twitter.com/ZSzulczyk/status/1401846758544642048
Generał dywizji
 • 0 / 1
Czesiek jasno powiedział rano , że jest w szoku że jego prawej ręki nie ma na treningu i nic o tym nie wiedział dzień wcześniej! Nie wyobraża sobie pracy bez niego i zrobi co może aby jednak został, jedynym słowem w robotę RK jak on nie potrafi!
Generał broni
 • 2 / 0
" nic o tym nie wiedział dzień wcześniej! "

No i jak ma się to do tego, że trio ( prezesa, dyrektor sportowy i trener) często rozmawiają, są w stałym kontakcie?
Poza tym kontrakt Petrillo był do końca sezonu czy do 30.06 jak mają zawodnicy?
Jak ma kontrakt do 30.06 to Ray powinien stawić się w pracy czy nie musi?
Porucznik
 • 2 / 0
Być może przysługuje mu urlop jak każdemu pracownikowi. Poza tym może wziąć L4 do końca miesiąca i po sprawie.
Generał broni
 • 2 / 0
Urlopy już były, choć może nie wykorzystał wszystkiego.
Jednak klub piłkarski, to jednak coś innego niż zwykły zakład, gdzie na urlopy idzie część kadry.
Nie chodzi, że się czepiam.Poprostu teraz jest ważny moment sezonu i skoro CM twierdzi, że robi bardzo dobrą pracę, to fajnie jakby pomógł chociaż w czerwcu.
Może jednak się dogadają.
Generał
 • 0 / 0
@Cobus
Ten lin z wpisem w żaden sposób nie zapowiada zmiany akcji z Petrillo. Tam jedynie ZSzulczyk przeprasza bo został wprowadzony w błąd i stąd jego wcześniejszy wpis.
Zapewne ktoś puścił baka, że niby Petrillo chciał wiecej władzy w zespole co okazało się kłamstwem. Ostatnie pół roku pokazuje, że ludzie decydujący w Legii nie potrafią się z nikim dogadać.
Generał brygady
 • 0 / 1
Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem. Bo z tego linku nic nie wynika że Włoch zostaje. Ale ty lubisz pisac głupoty i udawać wszechwiedzącego.
na tym polega prawdziwy biznes... robisz postepy i musisz przetrwac i zarobic wiecej z mniejszymi nakladami. Tak dziala cale US.
Wyzioniesz ducha i i tak Cie zwolnia ... tylko tak mozna cos osiagnac.... im jest ciezej wym wiecej da sie osiagnac...

W PL sa jeszcze wspomnienia komunizmu, w kapitalizmie masz tylko wtedy jak zap...sz...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To, że Czesio nie wiedział dzień wcześniej, że na treningu nie będzie jego prawej ręki, chyba za dobrze o nim nie świadczy...
Generał dywizji
 • 1 / 2
JUŻ NOWY DZIEN - DRUGA DOBA ZACZYNA SIĘ A BADANIA WCIĄŻ TRWAJĄ - CZEKAM NA DOBRE WIADOMOŚCI - KLEPNIĘCIE TRANSFERU MAHIRA !!!
===================================================
JAK DO GODZ. 18.00 NIE BĘDZIE INFO TO ZACZNĘ SIĘ DENERWOWAĆ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
u mnie juz 18:20 LOL...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czwartą kawę walniesz i będzie okej :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ewentualnie siódmą
Generał dywizji
 • 2 / 0
Shed, dwie uwagi do Twojego postu. Tamara nie zwracała się do nikogo personalnie, ale oskarżała klub - "rodzinę". Wszołkowi zaś pierwszą propozycję złożono w listopadzie, a kolejną w kwietniu. Pierwszą odrzucił, nad drugą zastanawiał, choć przyznał, że jest godna. Widać niemiecka była godniejsza.
Ale co do zarządzania klubem i kadrami, generalnie zgoda.
Porucznik
 • 4 / 1
Ona napisała mniej więcej tak:

- "Kiedy okłamujesz swoich fanów, dzięki którym w ogóle istniejesz...";
- "Kiedy wypuszczasz fałszywe informację, że Marko żąda dużych zarobków mimo, że nawet nie zapraszasz go na rozmowy";
- "Kocham ten klub, ale ludzie, którzy nim zarządzają?? Mój Boże..."
- "Mogłabym mówić więcej, ale mój mąż prosi mnie bym tego nie robiła, bo on dalej uwielbia Legię Warszawa"

Moim zdaniem w ogóle nie chodziło jej tutaj o Legię jako rodzinę. Sprawa typowo personalna.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Chyba jednak nie. Ona napisała to kierując swe słowa do czytającego (when you...). Pewnie kogoś miała na myśli, ale pretensje kierowała raczej w stronę klubu.
Porucznik
 • 0 / 0
Nie. Kierowała je bezpośrednio do naszych zarządców. Nawet wstawiła do tego grafikę. Na pewno nie chodziło jej o plucie na Legię Warszawa.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dobra. Zostawmy to. I tak to już historia. A "co poetka miała na myśli"... wie tylko ta ... poetka!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli na kadrę pojechał Jura, Tomas i to wszystko?
Porucznik
 • 2 / 0
Tak. Mladen całe szczęście nie pojechał do Japonii, a Muci zgłosił kontuzję, więc nie grał w młodzieżówce Albanii. Trochę szkoda, że będzie Polaka-Legionisty na EURO, ale z drugiej strony może to i lepiej w kontekście eliminacji.
Porucznik
 • 1 / 0
Mladen na szczęście nie POLECIAŁ do Japonii *. Poprawiam zanim ktoś się doczepi, że jechałby tam tydzień i jeszcze pół dnia płynął promem ;)
Porucznik
 • 0 / 0
Ech... "że NIE będzie Polaka-Legionisty"**. Chyba pora na kawę...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
No to co Czesław narzeka. Chyba pierwszy raz trener ma wszystkich do trenowania (hi hi hi)
Porucznik
 • 0 / 0
Czarny humor zawsze w cenie :D . Można nawet dodać, że tak to ma poukładane, że nikt nie powinien narzekać, że nie znalazł się w pierwszej 11 :D
Po nieudanym okienku zimowym problem braku sprowadzenia kilku JAKOŚCIOWYCH zawodników się nawarstwił. Pomijając apekty pozaboiskowe to będzie trudno o zastępstwo dla Wszołka i Veso, którzy JAK GRALI to poniżej jakiegoś poziomu sportowego nie schodzili.

I jeszcze jedno - już od kilku lat schodzimy z kontraktów, pieniędzy na transfery gotówkowe niby nie ma. Jak sufitem ma być 300 tys euro dla NAJLEPSZYCH to nawet wyliczmy taką średnią dla 20 zawodników (pomijam już podatki itd) to wychodzi 6 milionów euro. Budżet to około 23 miliony euro.

To w końcu jaką część budżetu "zajmuje" pierwsza drużyna ? Nie liczę transferów in, kasy za podpisy i prowizje bo i tak wychodzą zawsze niższe niż kwoty transferów wychodzących. I pytanie kolejne - ile kasuje pion zarządczy ?

Ktoś się orientuje w tym ? Mi to strasznie śmierdzi... Za ITI mieliśmy gwiazdorskie kontrakty i transfery gotówkowe (przed Lešnym zwykle nietrafione, ale były) a za Miodka coraz większa bieda a dług rośnie...

Niby coroczny raport mamy, ale diabeł tkwi w szczegółach, tam myślę, że jest ukryte sedno problemu gdzie ucieka kasa...
Ciekawe pytania także

Gdzie jest ten sławny Heusler ?

Kto stoi za tymi słynnymi Szwajcarskimi funduszami co pożyczają nam kasę na tą wegetację?
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Z roku na rok bydzet Legii jest coraz nizszy. Teraz doszly jeszcze problemy z covid. Do tego mamy ciagle rolowanie dlugu (splacamy jedna pozyczke zaciagajac kolejna) i jego wzrost. Ten dlug trzeba splacac, coraz wyzsze odsetki przy coraz nizszym budzecie dopelniaja beznadziejny obraz finansow Legii. Mioduski nie rozumie, ze trzeba wylozyc kilka mln euro na dobrych graczy zeby zatrzymac ta tendecje i zwiekszyc szanse na puchary, bo tylko wplywy z gry w Europie moga poprawic finanse. On by chcial tych wplywow ale rownoczesnie tnie koszty, efekty sa oczywiste. Niestety jeden sezon w LE czy tym pucharze pocieszenia nie splaca nam wszystkich dlugow, pozwola wyjsc na prosta ale tylko regularna gra w pucharach pozwoli zbilansowac budzet. Problemem jest jednak to, ze my ten budzet chcemy bilansowac na coraz nizszym poziomie, oferujac coraz nizsze pensje nie znajdziemy graczy, ktorzy zapewnia nam odpowiedni poziom sportowy i regukarna gre w pucharach.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
I jeszcze jedna kwestia. Wczesniej udawalo sie utrzymywac wysoki budzet bo pozwalaly na to wplywy z pucharow, nie trzeba bylo sorzedawac graczy. Teraz zeby utrzymac na w miare stabilnym poziomie duzo nizszy budzet musimy sprzedawac. W normalnym, zdrowi zarzadzanym klubie sorzedaz graczy to dodatkowy zastrzyk gotowki = transfery = rozwoj. U nas sprzedaz graczy to latanie dziury w budzecie = brak rozwoju.
Pabl0

Budżet po wyjątkowym roku z LM jest mniej więcej na tym samym poziomie około 100 milionów złotych.

Do zbilansowania go Mioduski dokonuje redukcji płac, w większości w pierwszej drużynie.

Zakładając maksymalne kontrakty na 300 tysięcy Euro dla NAJLEPSZYCH w perspektywie całości budżetu to śmiesznie małe pieniądze. Jeśli płace piłkarzy mają stanowić tylko okolo 30 procent budżetu 100 milionów to może i finanse będą stabilne ale czeka nas środek tabeli.
A mówię o środku tabeli bo przy obecnie znacznie większych nakładach na płace w porównaniu do innych klubów ekstraklasy nie jesteśmy jakimiś dominatorami. Taki Rusyn czy Jaszczur równie dobrze mogliby trafić do kilku innych klubów klapy. Parę potknięć plus 2-3 odejścia (Luki, Jura) i może być nieciekawie. Jesteśmy kolosem na glinianych nogach.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
2017/18 151,5 mln
2018/19 170 mln
2019/20 119 mln
2020/21 planiwane 105 mln

To nie jest tyle samo. Za Lesnego bylo juz ponad 200mln i to bez wyprzedazy graczy. Porownajmy te budzety z wplywami z transferow to wyjdzie, ze jest bardzo zle i to pomimo znacznego wzrostu wplywow z ekstrakkasy.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Czyli budzet Legii systematycznie maleje. Ten rok moznaby jeszcze zrozumiec ze wzgkedu na covid ale to jest staka tendencja. W tym samym czasie budzety klubow z ktorymi mieli bysmy niby sie rownac systematycznie rosnal bo pilka jako biznes rosnie. Rosnal budzety, rosly kwoty za transfery a u nas odwrotnie. Tak to Miodek wprowadze Legie do Europy :)
Starszy kapral
 • 4 / 0
Psy szczekają, karawana jedzie dalej... Dlaczego w blisko 40 mln kraju, w jego prężnie rozwijającej się stolicy, z takim zapleczem personalnym i finansowym, nie można stworzyć drużyny, która przynajmniej charakteryzowałaby się jakimś stałym szkieletem składu? Co roku mamy ten sam cyrk - walczymy o mistrzostwo, zdobywamy je w nawet niezłym stylu, szykujemy się do pucharów, a w międzyczasie sprzedajemy kilka najważniejszych elementów układanki, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ich (bądź co bądź newralgicznych) pozycji? Jak można było dopuścić do sytuacji, w której wiadomo, że solidne wahadła to podstawa naszej taktyki, a mimo to pozbyto się dwóch zawodników z tej samej flanki, wiedząc, że trzeciego nie będzie, bo ma reprezentacje?! Teraz pewnie w panice kupiony zostanie pierwszy lepszy zawodnik, który wyświetli się dyrektorowi na YouTube, a później będzie zdziwienie, że na jego plecach nie wjechaliśmy do pucharów, bo będzie nawet zbyt przeciętny na e-klasę... Znamienne jest też to, że CM mówi, że nic nie wiedział o odejściu Alessio. Tak jakby prezes za jego plecami układał mu sztab, bez jakiegokolwiek porozumienia z Nim...
Generał dywizji
 • 0 / 1
Odejście trenera drugie odbyło się w stylu korpo. Nie wiem w co on gra ,ale podejrzewam iż papugi dobrze podpowiadają przez tel. Jak wiadomo Pan Darek lubi swoje miejsce zamieszkania na stałe :(
Generał dywizji
 • 0 / 1
Odejście trenera drugie odbyło się w stylu korpo. Nie wiem w co on gra ,ale podejrzewam iż papugi dobrze podpowiadają przez tel. Jak wiadomo Pan Darek lubi swoje miejsce zamieszkania na stałe :(
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bo zarządza nią (drużyną) Miodek?
Porucznik
 • 3 / 0
No i się zaczyna problem z wahadłami... Pisałem to kilka tygodni temu to po mnie jechaliście. W bardzo korporacyjny sposób załatwiliśmy Veso i Wszołka, bo wyszło na to, że "piłkarze czuli się ważniejsi niż klub" mimo, że żaden z nich ani jednego negatywnego słowa nie powiedział na temat klubu (nawet żona Veso kierowała swoje słowa bardzo personalnie). Teraz albo pozostaje nam na szybko szukanie kogoś albo znowu zmiana taktyki. Nie wiadomo też jak na sprawę z Veso zapatrują się i Mladen i Jura. Wiadomo, że to profesjonaliści, mają ważne kontrakty i głośno nic nie powiedzą, ale z samych ich reakcji na mediach społecznościowych można zauważyć, że cała trójka i ich rodziny była ze sobą bardzo zżyta. Jestem też ciekaw czy trenerowi oberwało się za słowa w wywiadzie pod koniec sezonu, że "o nie przedłużeniu kontraktu z Vesoviciem decydowały tylko i wyłącznie sprawy sportowe...". Dziennikarze też są w tym temacie dość podzieleni, gdyż część twierdzi, że odpał Tamary, to był tylko wygodny "hak", a część, że miało być przedłużenie, ale po wpisach nie było już o czym gadać - o np. tu https://legia.net/historia/zawodnicy/marko-vesovic/647
Generał dywizji
 • 3 / 1
Jest dużo prawdy w tym co napisałeś. Jesteś pracownikiem firmy, dobrze pracujesz , mówi Ci dostaniesz nową umowę, ale poczekaj chwil parę. Dzień tydzień miesiąc zlatuje a podpisu nie ma. Zaczynasz pytać denerwować się a na koniec załatwiasz sobie inną robotę i spier.....dzialasz. Tak niestety działają firmy korpo. Pozyskać , wykorzystać i kopnąć w d**ę. Te Darka śpiewka o budowie Legii wielkiej i mocnej akurat w jego gębie brzmi śmiesznie i z roku na rok jest to godne politowania. Bodaj komornik wejdzie na konto Legii a on dalej będzie bajał o czyś czego nigdy nie dokona. Jego problem polega na tym że nie umie przyznać się do porażki. Niech sobie jest właścicielem , ale na Boga prezesem jest mega gu......wnianym jadącym na piar zewnętrznym !
Porucznik
 • 1 / 1
Nie mam zamiaru oceniać całokształtu pracy Mioduskiego, ponieważ osiągnął w życiu więcej niż pewnie 99,5% ludzi. Podoba mi się na pewno LTC i myślenie przyszłościowe. Prawdę mówiąc ufam mu o wiele bardziej niż Leśnemu. Ale w ostatnim czasie zaczęło mnie bardzo irytować to składanie pustych obietnic bez pokrycia. Niestety, ale sprawy kontraktowe powinny być dawno załatwione. Nie mówię, że wszyscy piłkarze powinni mieć przedłużone kontrakty, ale negocjacje należało przeprowadzić wcześniej. Veso, Wszołek, Gwila, Lewczuk - wszyscy oni zasłużyli na to, by już np. w marcu wiedzieć na czym stoją.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Zapytaj na mieście jak to się odbyło ? Troszkę się zdziwisz i obraz super prezesa pęknie jak bańka mydlana, tak samo jak pęka jego wizerunek jako prezesa.
Porucznik
 • 2 / 0
Za głęboko nie chcę nawet w to wnikać. Ale na tyle poznałem życie, że wiem, iż tam gdzie wielka kasa, tam dużo brudnej gry, a prawdziwi gangsterzy chodzą nie w dresach, a w garniturach. I na tym może zakończmy ten wątek :)
Generał dywizji
 • 0 / 0
o to właśnie chodzi :)
Generał dywizji
 • 0 / 1
Shed, dwie uwagi do Twojego postu. Tamara nie zwracała się do nikogo personalnie, ale oskarżała klub - "rodzinę". Wszołkowi zaś pierwszą propozycję złożono w listopadzie, a kolejną w kwietniu. Pierwszą odrzucił, nad drugą zastanawiał, choć przyznał, że jest godna. Widać niemiecka była godniejsza.
Ale co do zarządzania klubem i kadrami, generalnie zgoda.
NIe wiem dlaczego wywaliło mi ten komentarz jako samodzielny. Sorry.
Porucznik
 • 1 / 1
Ona napisała mniej więcej tak:

- "Kiedy okłamujesz swoich fanów, dzięki którym w ogóle istniejesz...";
- "Kiedy wypuszczasz fałszywe informację, że Marko żąda dużych zarobków mimo, że nawet nie zapraszasz go na rozmowy";
- "Kocham ten klub, ale ludzie, którzy nim zarządzają?? Mój Boże..."
- "Mogłabym mówić więcej, ale mój mąż prosi mnie bym tego nie robiła, bo on dalej uwielbia Legię Warszawa"

Moim zdaniem w ogóle nie chodziło jej tutaj o Legię jako rodzinę. Sprawa typowo personalna.
Porucznik
 • 0 / 0
A co do Wszołka, to nie jestem pewien czy faktycznie dostał propozycję w listopadzie, czy zostało mu to wtedy tylko obiecane. Widziałem wpis na ten temat jednego pana redaktora z wp, ale akurat nie jest to dziennikarz, do którego mam zaufanie, że jest obiektywny. Ale teraz to już właściwie nie ma żadnego znaczenia.
Podporucznik
 • 5 / 1
Dobrze, że pojawił się Bieszczady i wyjaśnił tego malkontenta Michniewicza, co ramię z kibicami Lecha i Polonii narzeka i stęka na Legię.
Tylko coś tak leciutko "panie trenerze, do roboty".
Widocznie przekaz dnia od Darka jest zwykle w czerwcu na łagodnie, a zwolnimy w sierpniu czy wrześniu.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Więc nie oczekujmy zawodników klasy Vadisa , bo na nim nie zarobisz a musisz dać mu duży kontrakt. On niczym nie różni się od Rutkowskich z Lecha. Na razie ratują go M.P i bardzo słaba liga. Niedługo Raków do zje ( zdrowe finanse, ludzie kompetentni w zarządzaniu) Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego!
Generał dywizji
 • 2 / 1
Ni w ząbek nie umiem zrozumieć sposobu myślenia Darka na temat budowy zespołu. Raz jest kadra rozdmuchana a nie ma w niej jakości a raz nie przedłużają kontraktów i kadra jest jak w b klasie, brak ludzi do gry. Nasz prezes na siłę chce udowodnić , że pokona byłą już ekipę. Co z tego że miał kasę na transfery jak nie umiał tego spożytkować. LTC w większości jest z dotacji i w kredycie. A kasą którą niby wyłożył swoją jest do oddania w większej lub mniejszej sumie. To nie jest tak że on bierze z konta i daje. To trzeba mu spłacić. Do niedawna jak się nie mylę było to 40 milionów zł jego kasy do oddania. To nie tego typu właściciel co będzie prywatną kasę ładował to jest biznes korpo.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Nieczęsto się z Tobą zgadzan Cobus, ale teraz 100%!
Ten Emreli to zaklepany? Czy za chwilę się okaże, że szklany i "nie dla Legii"? Już tu jeden taki był co go tydzień badali...
Jeszcze obóz odwołają bo nie będzie kim trenować. Jakie to smutne...
Generał brygady
 • 1 / 0
Do puki nie będzie oficjalnego potwierdzenia transferu, nie ma nic pewnego. W tym klubie wszystko jest na głowie. Było napisane że jeszcze do dogrania są delikatne szczegóły. A to może przerosnąć Miodka i Kucharskiego. Jak podpisze to uwierzę
Chyba trener nie jest zaskoczony, po ostatnim meczu pisano, że tak to będzie wyglądało.
Pierwsze dni powrocie do zajęć, zawsze są podobne do siebie, zawsze ktoś jest spóźniony, ktoś ma dzień lub dwa dłużej na dojechanie ;) + Euro
19 zawodników to mało.
Kadry niektórych zespołów w ekstraklasie będą tyle miały w nadchodzącym sezonie :)
Jutro rozmowa z prezesem i nastawienie Michniewicza będzie mocno odmienne :))
Czlowieku, ewidentnie daje sygnal, ze wzmocnien brakuje a nie ze pilkarze sa w rozjazdach. Prezes na oczekiwania na Europe a zarzadza jak we wsi zabitej dechami. Rozmawiac to jedyne co potrafi pierdzielic ogolnikami. Co roku ta sama sytuacja, co roku nieprzygotowani do okienka i co roku zdziwienie ze eurowpierdol.
Porucznik
 • 3 / 1
Bieszczady,

Kadry niektórych zespołów liczą 19 zawodników - ok. Ale celem tych drużyn jest utrzymanie, a w Pucharze Polski zaczynają grać na serio może od 1/4, jak już zwietrzą, że mogą coś ugrać. My gramy na 3 frontach, a do tego mamy kilku reprezentantów. Meczów międzynarodowych będzie cała masa, więc musimy mieć min. 20 grajków na poziomie i 5 kolejnych, którzy tego poziomu aż tak bardzo nie zaniżą, jeśli wyskoczy problem z kontuzjami/kartkami
Nie można być aż tak odklejonym , ciekawe czy B. dostaje za to np bilet na mecz, czy coś więcej.
Generał
 • 2 / 1
A ty klakier skad wiesz DM ci powiedział??? Jesteś skończony na tej stronie klakierze.
Nie pamiętam żeby kiedykolwiek była taka sytuacja. Piłkarze przychodzą kiedy chcą albo kiedy im pasuje , jeden właśnie zachorował , drugi uznał że jeszcze jest zmęczony a trzeci przypomniał sobie że ma coś jeszcze do załatwienia... LUDZIE tu coś nie gra !!! Jak się to ma do zapewnień p. Prezesa że klub jest zarządzany PROFESJONALNIE !!!??? Patrzymy na to wszystko ze zdziwieniem i niepokojem i nie rozumiemy dlaczego . Mam dziwne wrażenie że my kibice czegoś nie wiemy !!!
W każdym klubie na świecie jest tak samo.
A kibice i tak wszystkiego wiedzieć nie bedą... wiedzą to co mogą wiedzieć.
Generał brygady
 • 4 / 6
Ty jeszcze wierzysz w to co gada ten lokowany gamoń. Przecież każdy jego wywiad to robienie dobrego piar. To jest taki kłamczuszek że już nie długo nos będzie się jemu powiększał. Doprowadził klub do fatalnej sytuacji finansowej. Otacza się ludzmi nie kompetentnymi jak Kucharski, drugi nieudacznik.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Normalna rzecz, kolego - w każdym klubie tak się dzieje.
Spoko, poprzedni pseudotrenerzy mówili, że jest dobrze, w eliminacjach dawali .upy. Michniewicz mówi, że jest źle, a będzie dobrze.
Generał
 • 2 / 0
Bo personalnie było dobrze, trzy czy dwa lat temu wszyscy kluczowi zawodnicy zostali na kolejny sezon i dochodzili jeszcze nowi, dopiero w zeszłym roku było czyszczenie szatni, ale też nie można powiedzieć, że kadra była wąska.
Oni po prostu byli źle przygotowani do sezonu z różnych względów, taktycznie, fizycznie, psychicznie.
Klaf eksperymentował trójką w obronie i przegraliśmy ze Spartakiem Trnava i Dudelange, klubami niżej notowanymi.
Rok później Vuko nie dał rady Rangersom, tracąc bramkę w 90 minucie po wyrównanym dwumeczu. Zespół zagrał konsekwentnie w obronie, kłopot był z kreowaniem akcji w ofensywie i braku skuteczności.
Rok temu była przedłużona runda wiosenna i okres pomiedzy rozgrywkami był tak krótki, że nasi piłkarze mieli tylko tydzień wakacji. Nie zdążyli fizycznie i chyba psychicznie się zregenerować i grali naprawdę słabo, żenująco słabo. Nie byli przygotowani mentalnie na puchary, moim zdaniem, brak pewności w grze, błędy, niedokładności... przykro było patrzeć.
No ale to w dalszym ciągu była dość szeroka kadra.

Teraz wchodzimy w przygotowania do nowego sezonu. N razie zespół wygląda dość ubogo, ale gdy wrócą maruderzy z urlopów, już będzie mniej więcej kim trenować.
Wszyscy oczywiście liczymy na jakieś sensowne transfery.
Teraz jest Euro i i zgrupowania kadr, gdyby nie to, byłoby kim grać.
Wszyscy mierzą się z tymi samymi problemami... ciekawe będą treningi Bayernu, Barcelony, Realu i innych klubów... tam 80% to kadrowicze i wrócą dopiero za miesiąc ;)))
Chorąży
 • 1 / 1
Bieszczady, ale ich kluby nie zaczynają od wczesnych faz eliminacji, a zawodnicy kupieni na ławkę / młodzież jest wyceniana wyżej niż nasi ulubieńcy.
Porucznik
 • 0 / 0
Bieszczady,

Ale porównaj sobie kiedy tamte drużyny zaczynają sezon, a kiedy my. Ponadto - i to jest kluczowe - wspomniane przez Ciebie zespoły mają pewny udział w fazie grupowej LM, więc u nich poważne granie zaczyna się od września. My zaczniemy poważne granie mniej więcej wtedy, gdy piłkarze z wymienionych przez Ciebie klubów będą walczyć o tytuł Mistrzów Europy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Taa, szczególnie Vuko rok temu mówił, że jest dobrze, bo potrzeba 4-5 transferów?
Ja to się w sumie nie znam, ale jak zawsze chętnie wypowiem. Wygląda mi to na wołanie na puszczy lub łabędzi śpiew lub co gorsza krzyk rozpaczy, bo i jest nad czym. Brak prawego obrońcy, skrzydłowego choćby jednego czy zmienników na obronę...(może tutaj młodzież da radę), to parodia...Inaczej tego nazwać nie można, a już na pewno nie poważne traktowanie trenera, kibiców i na litość kluczowych finansowo rund w pucharach. Kim on ma grać? Kucharskim, za stary jest, poza tym ma ostatnio słabą prasę i problemy z temidą...
Czesiu zawsze mówi to co myśli a często dużo za dużo ;) dzień dwa i będzie mówił co innego ;) nie on jeden mierzy się z tym, że zawodnicy rozjechali się na kadry.
Podjadać rękawy i do pracy, najlepszy czas na testowanie zdolnej młodzieży... nominatów większość tutaj zawsze robi problemy.
Generał brygady
 • 3 / 1
W końcu jest trener który się nie boi mówić głośno, jaka jest sytuacja.
Kapitan
 • 0 / 0
hurra Milik nie jedzie, nie zmarnuj tego Sebek
Podporucznik
 • 1 / 1
Żaden tam Sebek, nasz Mourinho podobno woli mieć puste miejsce niż kogoś dowołać ;)
Nikogo nie powoła w to miejsce ;))
A dzień przed Euro, jak wypadnie dwóch kolejnych to będzie Szymańskiego sciągał z wakacji... w wakacyjnej formie ;))
Ten sousa coś nie czai bazy.
Porucznik
 • 1 / 0
Piszczek kiedyś pojechał z plaży i był jedynym "świeżym" w naszym zespole :). Słynna już anegdota jak w ośrodku wakacyjnym niemieccy turyści przecierali oczy ze zdumienia, że gość, który 2 dni temu kiwał ich na piasku, teraz walczy z ich reprezentantami przy pełnych trybunach :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mogłby się Szymi załapać :)
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Iga już w ćwierćfinale.
Brawo.
Idzie jak burza !
Generał broni
 • 0 / 0
Jeśli wygra tegoroczny RG i tym samym obroni tytuł, chapeau bas. Może z czasem pobije rekord Chris Every w liczbie tytułów mistrzowskich French Open.
Generał broni
 • 0 / 0
*Evert
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby tak się stało.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mam na myśli oczywiście obronę tytułu. Choć Sakkari będzie z pewnością bardzo wymagającą rywalką. Na szczęście tym razem (w ćwierćfinale) dziewczynom w deblu poszło dość szybko...
No cóż, następnym razem...
Generał dywizji
 • 1 / 6
JUTRO OGŁOSZĄ TRANSFER MAHIRA ?
===============================
TESTY TRWAJĄ 2 DNI CZYLI JUTRO WIECZOREM CZEKAM NA INFO DOT. 2 TRANSFERU DO LEGII !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Taa, dziś ogłoszą. Pewne info od Gibona.
Kapitan
 • 0 / 0
No i ogłosili.
Panie trenerze to dałeś pan wiecznym narzekaczom odbezpieczonego kałasznikowa ;)))
Będą walić na oślep jak to źle w Legii.
Panie trenerze, jest pan od tego aby to wszystko poukładać, skład ma pan dobry, naciskaj na kolejne wzmocnienia… chłopaki nie płaczą !
Generał dywizji
 • 3 / 5
BĄDŹMY KONSEKWENTNI - SAM TRENER CZESŁAW MÓWIŁ O 7 TRANSFERACH !!!
====================================================
NIE WIEM NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK TWIERDZIŁ, WIEDZĄC, ŻE KASA W LEGII ŚWIECI PUSTKAMI. MOŻE BUJA W OBŁOKACH - KAŻDY TRZEŹWO MYŚLĄCY KIBIC WIE, ŻE JEST TO KOSZTOWNA SPRAWA. LICZĄC NA KAŻDY TRANSFER ŚREDNIO PO 0,5 MLN EURO TO WYCHODZI OK. 3,5 MLN EURO. TO CHYBA NIE JEST REALNE !!!

TRENER CZESŁAW ROZBUDZIŁ EMOCJE A TERAZ MUSI POŁKNĄĆ TĘ ŻABĘ - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał
 • 0 / 3
O jest i klakier. Dostałeś wytyczne i teraz możesz już zakłamywać rzeczywistość, ale pamiętaj na tej stronie jak każdy inny klakier przed tobą jesteś skończony.
Generał dywizji
 • 1 / 8
MOŻE JUTRO, POJUTRZE DOSTANIEMY INFO TRANSFEROWE - CAKTAS CORAZ BLIŻEJ LEGII !!!
=====================================================
WSZYSTKIM OPADŁYBY KOPARY - ZAPANOWAŁABY EUFORIA PRZEZ KRÓTKĄ CHWILĘ NA STRONIE - EHHH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał
 • 0 / 0
Nie liczyłbym że już teraz. Jest czas. Najpierw wszystkie bogatsze kluby muszą go olać, wtedy dopiero z braku laku, łaskawie zgodzi się na propozycję Legii. Tak to niestety wygląda.
Dokładnie tak to wyglada.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Odpady z pańskiego stołu. Dawno o tym piszę. Taka jest nasza rzeczywistość.
Myślę, że w pewnym sensie zderzamy się z sufitem. Na ligę jesteśmy za mocni - sportowo i finansowo, na Europę dużo za słabi. Ten dystans do Europy ciągle się powiększa. Miodek to przewidywał, ale zaradzić nie potrafi. Nie wiem, czy zastrzyk kasy od bogatego inwestora, nie był by laniem wody w spróchniały pień!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ten Caktas to byłaby na nasze warunki i kreatywny budżet bomba
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jeśli się chce szybko jechać, trzeba osie dobrze smarować. Nie żałować smaru.
Generał dywizji
 • 2 / 4
WSZYSTKO FAJNIE - JEST TO STARA SPRAWDZONA ZASADA TYLKO ŻE Z PUSTEGO TO NAWET SALOMON NIE NALEJE !!!
=================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 0 / 0
Salomon z pustego nie naleje zwłaszcza jeśli najpierw sam najpierw z dużo wyleje
Podpułkownik
 • 1 / 7
Będzie jeszcze gorzej. Pekhart może odejść, bo kiedy jak nie teraz. Jura i Mladen jak się pokarzą na euro także. I nagle z drużyny zostają gruzy.
Starszy szeregowy
 • 3 / 0
Przecież reprezentacja Mladena nie jedzie na euro
Generał
 • 1 / 0
Mają obowiązujące kontrakty i bez zgody klubu, nigdzie nie odejdą. A odejdą wtedy, gdy odpadniemy i klub będzie potrzebował kasę na zasypanie dziury budżetowej.
To Mladen jeszcze u nas troszkę pogra, jak ma na Euro pojechać ;)))))
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pokażą - pokazać.
Generał
 • 0 / 0
Bieszczady, tak jakoś ze trzy lata jeszcze pogra, do nastęnych ME.
Podporucznik
 • 2 / 3
Zastanawiam się nad tym, czy nie zacząć wysyłać do siedziby Legii 2 pucharów z napisem ,,Puchary Miodka". Takie po 2 dychy każdy. Oczywiście po kolejnej wpadce w Europie...
Szkoda pieniędzy, lepiej daj na tacę i zacznij się modlić o transfery ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Adams

Fajna myśl, można tego spróbować :D
Generał
 • 0 / 0
Lepiej wyślij przelew, to wspomożesz klub, a nie jakieś pucharki. Jprdl...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
macmon

Klub? Raczej kudłatego...
Nikt jakoś nie skomentował faktu, że nasza wielka nadzieja Jasurbek, znowu nie jest dysponowany. Te zimowe "transfery" to było mistrzostwo, sprowadzić tu takich gamoni tylko Kucharski potrafi :)
Generał dywizji
 • 5 / 5
KOLEGO MISIEK - TO NIE JEST FAIR - "Jasurbek Yaxshiboyev nie dotarł do Polski, bo uzyskał pozytywny wynik tekstu na COVID-19.".
=========================================================
NIKT TEGO NIE MOŻE PRZEWIDZIEĆ - NALEŻY MU WSPÓŁCZUĆ A NIE KRYTYKOWAĆ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Podporucznik
 • 7 / 0
Panie Misiek przecież o tym jest oddzielny artykuł tam możesz pisać i czytać do woli jaki ten Yaxshiboyev słaby i szrot bo śmiał uzyskać pozytywny wynik na Covid w dobie ogólnoświatowej pandemii!
Generał
 • 2 / 2
Misiek, wstydziłbyś się,
chłopak został pozytywnie przetestowany na wirusa, no rzeczywiscie to jego wielka wina.
Oj Misiu misiu... zrobiłeś sobie kuku ;)
Panowie,
chylę czoło - oddzielny artykuł jakoś nie wpadł mi w oko.
To nie wstyd przyznać się do błędu :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Widzisz, jakbyś czoła nie chylił, może artykuł sam wpadłby w oko? ;-)
Generał dywizji
 • 1 / 6
TO TO JA LUBIĘ - ZACZYNA SIĘ PRZEDSEZONOWA GORĄCZKA - JEDNI KRZYCZĄ I PŁACZĄ I WSZYSTKO KRYTYKUJĄ W CZAMBÓŁ, INNI CZEKAJĄ ZE SPOKOJEM NA ROZWÓJ WYPADKÓW A POZOSTALI LICZĄ NA CUD - HEHEHE !!!
====================================================================
WIDAĆ, ŻE COŚ SIĘ RUSZYŁO NA STRONIE - PIŁKARZE WRÓCILI Z URLOPÓW I OD RAZU MAMY 350 KOMENTARZY A BĘDZIE JESZCZE WIĘCEJ, ZWŁASZCZA JAK POJAWI SIĘ PLOTA TRANSFEROWA !!!
OSOBIŚCIE LICZĘ NA INFO W TYM TYGODNIU O NOWYM TRANSFERZE DO LEGII ALE NIESTETY OBAWIAM SIĘ TAKŻE, ŻE 1 PIŁKARZ PRZED EUROPEJSKIMI PUCHARAMI ODEJDZIE Z LEGII, ŻEBY RATOWAĆ BUDŻET.

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Wieczne zarządzanie kryzysem
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Synonim kryzysu - Miodek.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To wiadomo
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
A ja mam nadzieje, ze trener sobie poradzi pomimo problemów jakie ma.. Jak beda w pucharach to będzie cud i życze im tego.
Generał
 • 2 / 0
Dlaczego cud?
Dwie pierwsze rundy będziemy rozstawieni i dolosują nam leszczy, których ogramy.
W 3 rundzie el. LM już nie będzie lekko, ale jak odpadniemy, to spadamy do 4 rundy el. do LE i nawet jak tam przegramy, to lądujemy w Lidze Konferencji Europy.

Czyli kwestia dwóch pierwszych rund załatwia nam puchary, a tu gramy z niżej notowanymi, czyli potencjalnie gorszymi zespołami. Jeśli tylko zagramy to, co umiemy, to jesteśmy w pucharach. Tu już rola trenera, by to ogarnął.
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Już w pierwszej rundzie możemy trafić na Neftci Baku, które wygrało mistrza kosztem Karabachu, od którego dostaliśmy 3:0, więc nie byłbym taki spokojny o awans. Zwłaszcza, że dwie pierwsze rundy będą bez Juranovicia i jeśli nikogo nie sprowadzą na prawe wahadło, to będzie trzeba grać Skibickim
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
nie no ligi konerenecji 4 odpadać to juz lepiej awansować do tej ligi EUROy.
Generał
 • 0 / 0
No to jak odpadniemy z Neftci w 1 rundzie el. LM, to najwyżej wcześniej spadniemy do el. LE i tam będziemy rozstawieni i tam będą nam dolosowywać leszczy.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Niestety jeśli odpadniemy w pierwszej rundzie LM, to spadamy od razu do II. rundy LK a nie LE, więc na pierwsze rundy trzeba się spiąć
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-05-04/polskie-druzyny-w-europejskich-pucharach-terminarz-zasady-eliminacji-edycji-20202021/
Tu jest wszystko opisane
Pereira- fajnie.
Jastrzębski-fajnie.
Ale z Petrillo to jakieś jaja, przedłużyć kontrakt i to jak najszybciej.
Major
 • 0 / 1
Raczej nie będzie przedłużenia, przynajmniej tak pisali dzisiaj. Szkoda trochę bo chciałem zobaczyć jak przy dłuższej współpracy mogła się prezentować obrona. W tym sezonie często można było krytykować obrońców za ich grę, pytanie tylko czy jeszcze nie wpoili mądrości trenera czy trener jednak nie jest taki dobry jak myśleli.
Sierżant
 • 2 / 0
No cóż Czesiu, prezes jeszcze nie jeden numer ci wywinie
Generał
 • 2 / 4
Spokojnie, jeszcze kogoś zakonttaktują. Nerwy są złym doradcą.
Generał dywizji
 • 1 / 2
KOLEGO MACMON TWOJA WYPOWIEDŹ WCALE MNIE NIE USPOKAJA - "Spokojnie, jeszcze kogoś zakonttaktują.".
===============================================================
PISZĄC KOGOŚ NIE MASZ NA MYŚLI ŻADNEGO KONKRETNEGO PIŁKARZA, CZYLI MAMY DO CZYNIENIA Z WIELKĄ NIEWIADOMĄ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał
 • 0 / 0
Oczywiście, że nie mam na myśli konkretnych piłkarzy.
Chodzi o to, że w grach zespołowych nazwiska są w sumie nieważne, gra, wygrywa i przegrywa zespół. Dobry zespół to taki, którego jakość jest większa, niż suma jakości jego piłkarzy.

Traktujmy to tak, ma przyjść kilku piłkarzy do zespołu i na tym skończmy.
A kogoś to dziwi, że tak słaba jest sytuacja kadrowa? Kurvaa Mioduski dalej jest prezesem tego klubu i tak będzie rok w rok.
Zgadzam się, że Mioduski będzie prezesem rok w rok.
Generał
 • 0 / 0
Jest prezesem SWOJEGO klubu i robi to, co uważa za słuszne.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
macmon

To nie jest wyłącznie jego klub, kolego...
Generał
 • 1 / 0
A kto jest właścicielem klubu, oprócz Mioduskiego?
Sierżant
 • 2 / 1
Czyli jak co roku: przegrane eliminacje, fatalny początek sezonu, zmiana trenera, dotarcie się paru nowych zawodników, lepsza końcówka rundy jesiennej i kawałek wiosennej, mistrzostwo, wyprzedaż lepszych zawodników, przegrane eliminacje, fatalny początek sezonu, zmiana trenera itd. itp.
Generał
 • 0 / 0
I tak to się kręci. Nieważne, czy zostawiamy skład i jeszcze go uzupełniamy, czy zmieniamy połowę składu, efekt jest ten sam. Obsrane zbroje, trzęsące się nogi, gra na 50% możliwości.
Czesław, nie nerwuisja. Prezes dorzuci nowego towaru do składu ,po 100tys euro za sezon gry.
Major
 • 1 / 2
"Czesław Michniewicz: Sytuacja kadrowa na dziś wygląda słabo"
No nie kituj??
Każde odejście z Legii na ten moment jest do ogarnięcia. Odchodzą ekstraklasowicze. Gdzie jest problem ?
Generał
 • 0 / 0
Problem, że tych ekstraklasie znów jest zbyt mało, że nawet zatęskniłem za Rochą i Stolarskim.
Porucznik
 • 0 / 0
No fakt, bo i Rocha i Stolarski świetną rundę zaliczyli w Cracovii i Pogoni :)
Marszałek Polski
 • 5 / 1
W zimie dał się Czesław wysterować i grał tym co miał
Ugrał MP. Chyba się nie spodziewał że na dzień dobry w nowym sezonie jeszcze mu ubędzie
Nie bardzo rozumiem tę sytuację. Przed nami najważniejsza część sezonu, być albo nie być, a na pierwszym treningu pojawia się 16zawodnikow,bo jeden nie dotarł bo mu samolot nie pasował, inny ma ważniejsze sprawy do załatwienia, a kolejny nawet nie musi się tłumaczyć...
Słabo to wygląda, oj słabo...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Koniec sezonu gdzie już wiadomo że mamy MP to zły moment na wprowadzanie i sprawdzanie młodych (lepiej dać szansę Gwiliom itp).
Początek sezonu i najwazniejsze mecze? Kvrwa dawaj młodych sprawdzimy.

Młodzi nie dadzą rady rzuceni na głęboką wodę hurtowo i sezon w rezerwach
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wszędzie tak jest - ważne, żeby na zgrupowanie poleciała w miarę optymalna kadra.
No nie brzmi to dobrze. Coś jak asekuracja, ale nie spowodowana strachem przed...(no wiadomo), ale trzeźwą oceną sytuacji.
Między wierszami słyszę szczere wołanie o prawdziwe wzmocnienia.
Tu nie ma "między wierszami".
Generał brygady
 • 8 / 2
Nie chce źle wróżyć ale mam jakieś przeczucie ze nowy sezon zaczniemy bez Juravovicia i Luquinhasa. Wtedy dopiero zacznie się przeciętność nawet w naszej eklapie. Jak co sezon Miodek musi kogoś sprzedać aby mieć jakąś kasę na transfery. Albo jak przy Chorwacie, płatność rozłożona w czasie. Miodek tylko przynosi wstyd i kompromituje Legie. Odliczam dni do końca tego Pana w Legii. Daewoo ITI odeszlo to i szkodnik Miodek też odejdzie. Ale mam obawy ze doprowadzi klub do takiej ruiny jaka jest w Wiśle, i szybko się nie pozbieramy.
Obyś nie miał racji bo ostro na czarno pojechałeś tylko że ciężko się nie zgodzić E(L)O
Major
 • 2 / 0
Cala prawda ale....nie ma chętnego, kupca .
Do spłaty 200 mln długu plus kontrakty piłkarzy i trenerów ( nadal profesora Vukivica )
Uwazasz , ze ktoś tyle zaplaci za mistrza 30 ligi Europy?
Bez DM jesteśmy druga Wisla i problemy z otrzymaniem licencji ( dkugi )
Generał
 • 1 / 6
A kto kupi Luqinhasa? Bądźmy poważni.
Bądźmy poważni. Luquinhas do rezerw, Warchoł do jedynki.
Generał
 • 1 / 0
Do rezerw to przesada, ale nie róbmy z niego Boga piłki z takimi deficytami, jakie prezentuje pod bramką przeciwnika.
Porucznik
 • 0 / 0
Macmon,

Co Ty się tak tego Luqiego uczepiłeś? Prawdopodobnie bez niego ciężko byłoby w ogóle o mistrzostwo w zeszłym sezonie. Był okres, że Luqi był motorem napędowym naszego zespołu.
Generał
 • 0 / 0
Bo cenię sobie efektywność, dlatego uważam jego bezproduktywną grę za jedną z przyczyn słabej skuteczności ofensywnej całej drużyny. Przecież my w lidze strzeliliśmy mniej, niż 2 bramki na mecz.
Porucznik
 • 0 / 0
To policz ile zrobili na nim kartek. W normalnej lidze połowę meczów kończylibyśmy w przewadze. Bardzo dobrze pamiętam też wywalczony karny w meczu z Wisłą pod koniec zeszłego roku. I pewnie jakby tak się głębiej zastanowić to takich chwil byłoby dużo więcej
Pułkownik
 • 4 / 0
Czyli wygląda na to że nie chcemy grać w jakichkolwiek pucharach. Niby co roku to samo ale teraz to wygląda jak do tej pory najgorzej
Prezes już dawno mówił, że puchary się nie opłacają przecież!
Generał
 • 2 / 2
Skoro to mówił, to po co co rok zwalnia trenera za brak awansu i przepala kasę? Mało się klei twoja wersja.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
E tam PP jest
Generał
 • 0 / 0
No właśnie, że od kilku lat nie ma też PP.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Do kilku razy sztuka
Plutonowy
 • 4 / 1
Panie Prezesie, tylko proszę we wrześniu nie zwalniać trenera ☝️
Pułkownik
 • 5 / 0
Za chwilę Czesiek sam ucieknie...
Generał brygady
 • 5 / 2
Przecież ten palant Loczek wszystko robi aby trener walną papierami i wrócił do domu.
Generał
 • 1 / 0
Po co to robi? Masz jakąś wersję?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Żeby nie wziął do siebie i zwolni w sierpniu
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Lepiej zrobić to już teraz :D
Sytuacja zupełnie inna od tej sprzed roku, gdzie kadra i uzupełnienia były od samego początku... i też polegliśmy w pucharach. Mam nadzieję, że zwłaszcza jedno wahadło dojdzie do końca tygodnia żeby to jakoś funkcjonowało. Trzeba wierzyć!
Major
 • 1 / 0
Na lewym dwóch a na prawym jeden , np kontuzja i kto zagra ?
Generał brygady
 • 1 / 0
Miejmy przynajmniej kogokolwiek na prawe wahadło, o kontuzje potem będą się martwić.
Major
 • 2 / 0
Juranovica mamy ...po ME
Generał
 • 0 / 1
Nie będzie wahadeł, to trzeba będzie wrócić do gry bez wahadeł, co zwiastuje męczenie buly, bo kto niby będzie dogrywał do napastnika? Przecież nie Luquinhas...
Tak czy siak nie będzie prawego obrońcy i lewego. Jedzy nie widzę na boku. Ja się wstrzymam z narzekaniami do obozu w Austrii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
chilango

Jakie to wzmocnienia były? Mladen kopał się w czoło, jura covid, Kapi bez formy, jedynie Artur grał.
Major
 • 2 / 2
Pamiętam, jak zawodnicy nie przychodzili na trening bo :
Zmienial mieszkanie
Musial matkę do lekarza zawieźć
Kupowal auto i mial umówione spotkanie w salonie
Mial umówione spotkanie z dekoratorka dot wystroju jego domu
Wieczorem nie pasował mu trening bo z kobieta musi iść do galerii handlowej
Opuszczali trening
W Anglii taki kabaret by nie przeszedł, zawodników nie ma ale kasa musi być płacona z kontraktu
Ps
A gdzie Kapustka , Mladenovic , Muci , Lopes , Boruc ...
To Twoje wspomnienia z B-klasy?
Major
 • 3 / 2
To rzeczywistość jaka miala miejsce w Legii
Tak samo , jak BL spotkal najeb....o 4 rano Rado i Ljuboje w niczym klubie , bez żadnych dalszych konsekwencji
Tak samo , jak pewien obrońca Piotruś mial zlano mordę przez złodziei samochodów bo im kasy nie oddal .... wiele jest takich historii a nie anegdot
Major
 • 2 / 1
Nocnym klubie
Generał
 • 3 / 0
"o 4 rano Rado i Ljuboje w niczym klubie , bez żadnych dalszych konsekwencji"

no faktycznie bez konsekwencji...Ljuboja odsunięty od zespołu i pożegnany po sezonie, a Rado spora kara finansowa.
Miodek spędził dużo czasu z kolegami Majchrzakiem i młodym Rutkowskim, zwanym potocznie Piothrek.
Także pobierał nauki, jak osiągnąć wielopoziomowa klapę.
Majchrzak mówi:”...ale słuchaj Darek, Amica to mały klub, który zawsze nadawał się do pchania karuzeli, a nie europejskiego futbolu. Nam to tutaj w Posraniu wszystko ujdzie płazem, ale ty tam w Legii nie dasz rady... to jednak wielki klub, z piękna pucharowa historia itd...”
A Darek na to: ...co?! Ja nie dam rady?! Potrzymaj i mi piwo...!!!’
Generał
 • 1 / 2
A ty siedziałeś pod stolikiem i wszystko słyszałeś...
Rozumiesz, co to jest satyra?
Kapitan
 • 0 / 0
A to było śmieszne?
6 osob stwierdzilo, ze tak.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Siedem :)
Generał
 • 0 / 0
A 5 osób, nie.
Ja uważam takie historie z d**y wzięte, za dość niskich lotów popisywanie się przed gawiedzią.
Starszy szeregowy
 • 5 / 5
widzę że fani Legii na tym portalu przejrzeli na oczy .
Wielu wciąż raczej nie.
Jak pocisniesz Miodka, to cię minusuja z pasja, bo Darek akademie dał przecież...
Kapitan
 • 1 / 0
Nie przejżeliśmy, bo kuda nam do prawdziwych kibiców z jedynego słusznego portalu, którzy utopiliby w łyżce wody każdego prezesa / właściciela, nawet jakby pod jego rządami Legia seryjnie zdobywała MP.
Ale ta liga jest tak beznadxiejna, ze kibicow pamietajacych powazna pilke przy lazienkowskiej, mistrxostwo juz raczej nie napawa ekstaza
Generał
 • 0 / 0
Ekstazą nie, bez przesady, po tylu latach człowiek tonuje emocje, ale wygrywanie ligi przez Legię, nadal sprawia mi przyjemność.
Przyjrmnosc? Oczywiście, ze tak. Natomiast my się raczej nie rozwijamy. Patrząc na wyniki w Europie wręcz odwrotnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Że największy szkodnik to kudłaty?
Może udałoby się pozyskać Gvilię, podobno ma doświadczenie już w ekstraklasie
Major
 • 3 / 0
Chcial 330 tys euro rocznie
Duze poczucie humoru
Generał
 • 0 / 0
A nie ma kontraktu do końca czerwca przypadkiem?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I Vesovicia z Cholewiakiem
Generał
 • 1 / 1
Ci dwaj chyba też jeszcze do końca czerwca powinni tyrać w Legii?

Trenerze, sprawdź listę obecności przed treningiem i po pieniążkach pojechać tym wagarowiczom, po pieniążkach...
Podporucznik
 • 5 / 2
Był już czas że startowaliśmy do pucharów z jednym rezerwowym w postaci Dariusza Solnicy ale myślałem że obecnie jesteśmy na innym etapie rozwoju... Nie żal mi Wszołka i Vesovicia ale kilku piłkarzy (Rocha, Stolarski) pozbyliśmy się zbyt lekką ręką. Do walki na dwóch frontach europejskim i Ekstraklasowym potrzebujemy teraz oprócz Hanny i Emrelego około czterech pięciu nowych piłkarzy a tu nawet plotek nie słychać...
Generał
 • 1 / 1
Dokładnie, Stolarski i Rocha.
Porucznik
 • 2 / 0
A mi o wiele bardziej jest żal Veso i Wszołka, z którymi można było wcześniej się dogadać niż zawodników, którzy zapierniczali dopiero jak im się kończył kontrakt. W tym wspomnianego przez Ciebie "kierowcy rajdowego"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stolarski i Rocha? Za rok pewnie będziecie płakać za Valencią i Cholewiakiem?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stolarskiego i Rochę to mogą zastąpić młodzi.
Generał dywizji
 • 8 / 12
Q...WA MAĆ - JESZCZE PRZED CHWILĄ MNIE KRYTYKOWALIŚCIE, JAK KRZYCZAŁEM, ŻE NIE MA TRANSFERÓW A TERAZ PŁACZ I JAZGOT !!!
==================================================
JAK PISAŁEM ZARAZ PO SEZONIE , ŻE TRZEBA JUŻ ROBIĆ TRANSFERY BO MAŁO CZASU TO MNIE MINUSOWALIŚCIE !!!
TO TERAZ MACIE ZA SWOJE - TRANSFERÓW SZYBKO NIE BĘDZIE BO NIE MA KASY - TAKA JEST PRAWDA. MUSIMY CZEKAĆ NA MEGA OKAZJE !!!

NIE CHCE MI SIĘ SZUKAĆ KOMENTARZY TYCH, KTÓRZY PISALI, ŻE MAMY DUŻO CZASU !!!

A TERAZ ZACZYNA SIĘ POLOWANIE NA CZAROWNICE, JAK W OKIENKU ZIMOWYM - HEHEHE !!!

--------------------------------------------------------
TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MISTRZ POLSKI !!!
Starszy szeregowy
 • 6 / 1
Na tym portalu jak się mówi prawdę to zawsze będziesz minusowany.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Bo to jest tak, że używając capsa plus egzaltowanego tonu to nikt nie usłyszy.
Jest tak przypowiastka, kogo się pierwszego ścina i parę innych.
:)
Ty już lepiej zabieraj się z tym capslockiem i pisz hymny pochwalnego mioduskiemu na innym forum.
Najlepiej jakimś poznańskim, gdzie twoje miejsce prawdziwku z kompleksami.
A jak widzę te twoje pełne energii pochwały pod każdym pierdnieciem Darka w prasie, to mi się niedobrze robi...
mega okazje to są w pepco albo biedronce. Kto tam kupuje ten wie, że z jakością bywa niestety gorzej. Tak i z zespołem piłkarskim - jak się go kompletuje z mega okazji, to się przegrywa z pastuchami kóz z Mołdawii (nie obrażając ich). Niestety nasz prezes sensownie (czasem) gada tylko do gazet - potem robi coś kompletnie innego. Jak się dostaniemy do tych pucharów trzeciej kategorii, to będzie wielki sukces.
Podpułkownik
 • 1 / 1
i o jakich pucharach marzy Mioduski ?
Podpułkownik
 • 1 / 1
Tych co już są w gablocie!
Generał
 • 0 / 0
O pucharach nie, ale o przelewach za udział, to tak.
o takich na lody, które kręci.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Puchar Mazowsza.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Puchar Polski
Generał dywizji
 • 2 / 1
Cała ta sytuacja przypomina mi krótki wiersz o frustracji "już k***a brak mi słów "
Kapitan
 • 1 / 1
coz do jutra/pojutrza powinno być zakontraktowanych minimum 4 nowych, jest połowa....
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak będzie Emreli to będzie dobrze
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Az strach pomyśleć, że zostanie tylko walka o MP. Jak co roku u właściciela, obietnice, obietnice, obietnice. Wszystko g. warte.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Był czas przywyknąć... :/
Generał
 • 0 / 0
Strach pomyśleć, że znowu wywalczymy MP.
Dobre, ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nikt nam nie da tyle co prezes obieca
to, co dal jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą. Dla nas MP od kilku sezonów jest sufitem. A Europę oglądamy sobie w telewizji. I wszystko wskazuje na to, że pora do tego przywyknąć.
Generał
 • 0 / 0
Zawsze MP było sufitem dla nas i dla każdej innej drużyny w lidze.
To, jak zdobywaliśmy MP ogryzajac paznokcie z nerwów, czekając na wieści z Białegostoku, to już zapomniałeś?
Tylko za drugim podejściem Urbana oraz ostatnie dwa sezony wygrywamy ligę na kilka kolejek przed końcem. Cała reszta, to nerwówka do ostatnich chwil. I ty mówisz, że to dla nas była podłoga?
macmon
ja mówię, że dla niektórych MP jest celem samym w sobie, a dla niektórych powinno być przynajmniej przystankiem prowadzącym do wyższego celu. Ja wielokrotnie tu pisałem, że dla mnie moglibyśmy nie zdobyć przez rok dwa czy trzy mistrzostwa, o ile byłoby to spowodowane przemyślanym procesem budowy drużyny, która by wreszcie pokazała coś w Europie i to nie przez sezon, ale długofalowo. Naprawdę bycie mistrzem grajdołu, który jest klasyfikowany na 30 miejscu w Europie, to nie jest wielki powód do dumy samej z siebie. Przynajmniej ja tak uważam.
Pułkownik
 • 9 / 2
No i na koniec napiszę, że ten Czesiek, jako jedyny mowi prawdę, nie zakłamuje rzeczywistości i jako jednemu z niewielu, zależy na tym żeby Legia znowu nie skompromitowała sie na arenie miedzynarodowej.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Taa, szczególnie z tym, że do końca tygodnia będzie ładna pogoda :DDD
Pelna zygodactyl, Bart!
Starszy szeregowy
 • 3 / 1
Veso też mówił prawdę. I nie dotrwał do pucharów.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Jeszcze taka kwestia.
Myślę, że zdecydowana większość z nas czekała na powrót Veso.
Rok. Masa artykułów, jakoś nie było kwestii, że coś tam odbiega od normy poza bardzo powolną końcówką powrotu do zdrowia.
No i masz, Tamara ma dwubiegunową, wysypała się w necie a skoro tak to my im dziękujemy.
Przecież to nie się nie klei.
Pojawił Jura, nastały nowe okoliczności i zaczęło się kombinowanie.
Teraz Jura się zawinie za siedem pięćdziesiąt a kombinowanie pozostanie.
Bez Kury, Veso i Wszołka.
Może Jędza na wahadle trzecią młodością ogarnie?
Podpułkownik
 • 1 / 0
Bez Jury.
Przepraszam.
Słownik automatyczny.
Generał
 • 0 / 1
Sugerujesz, że Mioduski zapłacił żonie Vesovica za opluwanie klubu? Masz fantazję.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Nie. Nawet przez myśl mi to nie przeszło.
Plutonowy
 • 11 / 2
Czyli projekt życia pt. 'Tania Legia" ma się w najlepsze. Chyba po tym wywiadzie nikt już nie ma wątpliwości. Michniewicz szykuje się na zwolnienie za kilka miesięcy. Dotarło do niego, że z tym prezesem nie ma szans na rozwój, bo nie ma żadnego planu, a wszystko opiera się na przypadku. Obecnie w bardzo delikatny sposób wskazuje nieudolność mioduskiego dla którego cięcie kosztów to jedyny cel. Trener nie bez powodu wskazał Wszołka i Veso jako zawodników którzy byliby mu potrzebni (jeśli tak ich oceniał to chyba można było wcześniej kontrakty zaproponować, poza tym miał świadomość że nie może liczyć na nikogo lepszego), a nawet Gvilię, Rochę czy Stolarskiego jako zmienników. Obecnie kadra ma 13 zawodników i nie ma perspektywy ani na podstawowych zawodników ani zmienników. Ale jeżeli się zwalnia 10 zawodników tylko aby pozbyć się kosztów, a ich zmienników nie kontraktuje się wcześniej i pomysłem na transfery jest szukanie ich na pchlim targu tuż przed pierwszym meczem lub później to nie ma szans na żaden sukces. W tej chwili nie zapowiada aby pojawił się kolejny zawodnik na zgrupowaniu, co oznacza, że nawet jak przyjdzie i będzie dobry to nie pomoże drużynie ze względu na brak zgrania. Trener jest załamany i wie że ma do czynienia z niepoważnymi ludźmi
To nie jest profesjonalne działanie, a jest ono nagminne odkąd pojawił się Mioduski. Dla niego jedynym kryterium są finanse. Ten gość niszczy Legię, działa bez planu, bazując na okazjach i przypadku, bezczelnie mówiąc o rozwoju klubu,... ale chyba nie pierwszego zespołu, Może mitycznej akademi, oczka w głowie mioduskiego dzięki której będzie mógł sobie napchać kieszenie i która jest na bieżąco i jeszcze długo będzie spłacana z transferów zawodników kosztem jakości 1 zespołu
Kapitan
 • 5 / 2
Nor77, nazwisko piszemy z dużej litery, nawet jak nie lubimy człowieka, który je nosi.
Plutonowy
 • 2 / 6
To nie człowiek. Dla mnie jest nędznym gadem, tylko omyłkowo nazywanym człowiekiem
Kapitan
 • 2 / 1
To jak on jest gadem, toty musisz być podłą gadziną.
Młodszy chorąży
 • 12 / 1
Odkąd Legie przejął DM to zapanowała amatorka na całego i jak zwykle prezes siedzi w norze i się nie odzywa nie dziwię się ze CM się wkurza bo ten cyrk musi znosić i reklamować swoim nazwiskiem 4 lata bez pucharów i zero wyciagnietych wniosków robi z Legii Pośmiewisko
Marszałek Polski
 • 2 / 5
Nie wybielaj tak tego śpiewaka, bo widziały gały co brały. A że kudłaty ma swoje za uszami to inna sprawa...
Podpułkownik
 • 2 / 0
Czesiek to jest cwany gość.
Jeszcze będzie się działo.
Może zagrał Vabank.
Podrzucał słabszych, bo przecież najbogatszy klub musi mu zapewnić lepszych, jak nie to umyje ręce.
Przecież po ewentualnym sukcesie międzynarodowym w Legii, kadrę dostanie.
Tym bardziej, że środowisko PZPN ma w ręku, że się tak wyrażę.
Generał
 • 2 / 0
Tu zawsze była amatorka, nie musiała nastawać era Mioduskiego. Przypomnę największą wpadkę organizacyjną za poprzednika, który otoczył się korpoamatorami, przez co drużyna grająca wtedy koncertowo, została wywalona z eliminacji Ligi Mistrzów. Większego rozczarowania trudno sobie wyobrazić.
Nie nowego. Przecie nie jest tajemnicą, że Legia nie ma kasy. To nie oczekujmy transferów za mega kasę. Musimy czekać do końca okienka - może przyjdzie ktoś, kto nie dostał się do lepszego klubu. Taki lajf. ..
Zaraz Czesio za te teksty poleci na dywanik. Prawda boli a robić w swoje gniazdo to nie wypada.....
Generał dywizji
 • 3 / 1
Wolisz Magierę czy też Vuko ? Trener ma jaja i nie ma zamiaru kopro dziadostwa firmować! Nikt nie wymaga od niego transferów na poziomie 1 milion euro, ale na Boga nie mieć 500 tyś euro na kontrakt gdzie 7 zawodników zeszło z płac. To jest po prostu przedłużanie nieuchronnego co i tak nastąpi a mianowicie wyjdzie mam nadzieje i powie . Sprzedaje klub nie dałem rady. Sebastian Fabiański ładnie opisał sposób działania Legii za jego czasów( sam się śmiałem ale teraz już nie jest mi do śmiech), bo wszystko co mówi się sprawdza w sposobie zarządzania Legią! Wszołek czekał na kontrakt jak to bywa do za pięć dwunasta. Tam nie liczy się człowiek a zysk!
Generał
 • 0 / 0
Ale nie rozumiesz, Vobis, że kasy nie ma i nie będzie? Zakonttaktujemy tych, którzy nie znajdą innych, bogatszych pracodawców, ale jeszcze nie teraz, bo nawet okna transferowe się nie pootwierały.
Generał
 • 0 / 0
Cobus. Słownik szaleje, sorry.
Trener myśli o zawodnikach a dusigrosz Mioduski jak tu sprzedać jeszcze i przelać na konto w Luksemburgu. Mamy pat.
Generał
 • 0 / 0
Masz jakieś dowody na ten proceder, czy tylko tak sobie pier.do.lisz?
Faktycznie niestety Zieloni Kanonierzy mają chyba większą kadrę a mamy grać na 3 frontach oby nie było lipy bo co za długo to nie zdrowo a 5 lat to zdecydowanie za dużo E(L)O
Marszałek Polski
 • 3 / 1
A licznik wstydu prezesa ciągle nabija kolejne dni...
Podpułkownik
 • 2 / 2
Jest jeszcze jeden aspekt dotyczący planowania kontraktów.
Jestem gotów założyć, że Legii mało marginesu zostało jeśli chodzi o niekorzystny miesięczny budżet.
Euro wiadomo, jeden pojedzie i się sprzeda drugi wróci z kontuzją, trzeci będzie chciał przyciąć na starsze lata.
No to niech w to covidek teraz wejdzie.
Gdzie tu jest zarządzanie ryzykiem na rozsądnym poziomie.?
Veso lub Wszołek mogliby by być z nowym kontraktem bez tworzenia kominów.
Podobnie choćby Antolovič.
Bardzo nieczytelne są te ruchy.
I tak pytając już do końca.
To co jest Legijnym DNA?
Jak to jest, że nasi najbardziej urytuowani gracze wracając z zagranicy grają po innych zespołach ubrani w buty donosicieli, babolarzy, nieudaczników itd.
Podpułkownik
 • 1 / 1
O matko.
UTYTUŁOWANI.
Domagoj Antolić chyba raczej?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak Domagoj.
Oczywiście.
Generał broni
 • 4 / 9
Jesli Pudle bedzie dalej tak trzymal sie za pprtfel to niech sobie przypomni czasy ITI :))))), będą kary ,to nie jest miejsce żeby się dorabiać na Legii.
Generał
 • 7 / 4
Teraz przydałby się chociaż Stolarski i Rocha...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Akurat ich zastąpić to nie jest wielka sztuka
Generał
 • 6 / 1
Trzeba było dwa razy zastanowić się, czy mamy kogoś na miejsce zawodników, którym skończyły się kontrakty, zanim lekką ręką ich skreślono.
Generał
 • 2 / 1
Trzeba było dwa razy zastanowić się, czy mamy kogoś na miejsce zawodników, którym skończyły się kontrakty, zanim lekką ręką ich skreślono.
Tak myślę ci tu można napisać ?
Chm , ten Kucharski to jakiś niedorozwój wraz z prezesem , niby mają liste zawodników na każdą pozycję , wywalaja Wszolkow i Vesovicow , tacy dumni , honor klubu ? " mam w d... honor jaki idzie przygotowanie , a wartosciowych zawodników brak .
O ironio i tak rok w rok .
Mioduski liczy na puchar pocieszenia ale bądźmy realistami i tego nie będzie ! , z kim do Europy ? , jakby był Dupovic to przynajmniej byłby Cholewiak ale to taka autoironia z mojej strony .
Krótko brak słów , a myślę że to jeszcze nie koniec naszch transferów z klubu .
Szkoda pisać bo poleciałyby uje i inne inwektywy na tych pseudo działaczy czytaj prezesa czy pożal się" dyrektora " .
Nie popadajmy w paranoje.
Obecnie nie trenuje jeszcze 10 zawodników.
Skoro ich nie ma "dzisiaj" to będą "jutro".
Nieoznacza to oczywiście, że już nikogo nie ma potrzeby zakontraktować. Ale nie jest tak dramatycznie jak wielu tutaj próbuje przedstawiać.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Nie no jasne.
Myślę, że wszyscy o tym pamiętamy.
Ale wkurwik jest z paru powodów
Potem Ci Czesiu powie, że odpadliśmy bo nie miał jak zgrać zespołu.
A rolą Pana Darka jest niedopuszczenie, do możliwości zaistnienia takiej sytuacji.
Plutonowy
 • 1 / 1
10 nie. odliczając młodzieżowców to jest ich 6
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ilu z nich to młodzież, nie przewidywana do gry u Czesia?
Chorąży
 • 3 / 0
Nie ma zmiennika na lewe wahadło. Nie ma nikogo na prawe wahadło. Brakuje 2, 3 stoperów do rywalizacji. Brakuje alternatywy dla Martinsa i Slisza. No rzeczywiście dramatu nie ma.
Generał
 • 0 / 0
Jest czterech stoperów w składzie, dwóch może grać również na bokach obrony, tak więc 4-4-2 można zagrać. Nie licząc Mladenowica i Juranovica. Może w tym układzie Mosór zostanie i włączy się do rywalizacji?
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Mistrz Polski rozpoczyna najważniejszy okres w sezonie i chooj, plaża. Czyli w plażówkę można grać
Chorąży
 • 3 / 2
Nigdy nie jest tak dobrze ani źle jak się wydaje.... i tej maksymy roboczo postaram się trzymać. Bo bez tego przemożne uczucie deja vu powoduje już lekki niepokój. Już wolę tak by od teraz było lepiej i za 2 tygodnie te dzisiejsze braki okazywały się jedynie mglistym wspomnieniem.... Kurczę by się człowiek niepokoił o wyniki losowania 1 rundy. Co się tutaj porobiło?????
Generał brygady
 • 16 / 3
MIODUSKI WEŹ TY CHŁOPIE JUŻ DAJ SOBIE SPOKÓJ Z ZARZĄDZANIEM LEGIĄ. CHYBA JUZ NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI ŻE TEN SZKODNIK PROWADZI KLUB DO TRAGEDII.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Od roku piszę, że największy szkodnik to kudłaty - ale cóż z tym możemy zrobić?
Kapitan
 • 18 / 5
5 lat kompromitacji w Europie niczego tych baranów nie nauczyło.Zero wyciągania jakichkolwiek wniosków.Banda chui i debili ograniczonych umysłowo
Kapitan
 • 2 / 4
o widzę że Michniewicz zdjął dres bo aż się bałem o niego że przy 30 stopniach celsjusza popyla w dresie co było widać na zdjęciach z treningu
Jak dla mnie to może śmigać w stringach, gorsze jest to, ze już nawet czarować w wywiadzie nie ma siły...
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Nie zdjął, a po prostu nie założył, bo po urlopie już się w niego nie mieści :D
Generał broni
 • 6 / 6
Słabo to wygląda, czasu brakuje ,a gdzie Bieszczady pieniacz ktoremu wszystko się podoba ,odnoszę wrażenie że Czesiu ma beke bo wie co to czeka, na lepsze na końcu:)))))))
To jest dobre:)))))))
"Coś optymistycznego na koniec?
- Ładna pogoda jest, chce się trenować. Cały tydzień ma tak być, w Austrii też zapowiadają ładną pogodę..." hahahahahaha
Bez kitu frajerzyna Bieszczady - nadworny piesek prezesa tyśiąclecia zapadł się pod ziemię, jak i kilku innych z tego forum. Biorą przykład ze swojego szefa, kiedy kompromitujemy się i odpadamy z pucharów. Boli to w jaki sposób Legia jest zarządzana od kilku lat, natomiast człowiek łudzi się, że ten kudłaty idiota jakimś fartem awansuje do pucharów przez co przestanie zadłużać Legię.
Podporucznik
 • 10 / 0
Czy ja dobrze rozumiem?
Kucharski z Miodziem uznali, że nie muszą szukać zawodnika na prawe wahadło, bo na pewno zostanie ktoś z dwójki Wszołek/Vesovic.
Kucharski z Miodziem uznali, że di Petrilo jest tak mało istotny, że nawet jak mu dadzą kontrakt na 2 dni przed wznowieniem treningów, to i tak go podpisze z pocałowaniem ręki.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Celnie.
Obyś się mylił.
:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kontrakt na tydzień/miesiąc przed końcem? Standardowo
Nie wiem czy było, ale NK Osijek jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem Caktasa. Bardzo chce go ich trener N. Bjelica - były trener Lecha. Źródło - konto Paweł Turek Twitter.
Podporucznik
 • 6 / 3
Kogo to interesuje? Trzeba mocno bujać w obłokach, żeby myśleć, że Caktas będzie chciał tu przyjść.
Kolegę interesuje skoro odpisuje plus minusujących.
Podpułkownik
 • 2 / 1
Ja zaplusowałem.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Wiele zespołów jest zainteresowanych jego sprowadzeniem, pytanie: kto da mu najwięcej?
Podporucznik
 • 2 / 1
Na pewno nie kudłaty. Do nas powinni przychodzić grać nie dla pieniędzy ale dla projektu Legia czyt. wypychania kasą kieszeni miodzia.
Podporucznik
 • 0 / 0
Dzięki za info, jak Osijek nam go sprzątnie to możemy zamienić siekierkę na kijek, czyli Mioduski zamiast zainwestować w piłkarzy podnoszących zespół na wyższy poziom, znowu sprowadzi piłkarzy tanich w utrzymaniu i puchary możemy pożegnać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Caktas po takim sezonie to cud jeżeli trafi do Legii.
Szanse pewnie kilku procentowe
Generał brygady
 • 9 / 2
Jeszcze parę dni temu pisałem o kretyńskich pomysłach kadrowych...
Gdzie Wszolek , Veso czy Gvilia.. ?
Nikt lepszy od nich nie przyjdzie
Brutalna prawda : jesteśmy głęboko w doopie i dlatego zobaczymy raczej kupę a nie sukcesy w pucharach..
Sytuacje wydaje się nie do odwrócenia.
Wszolka i Veso szkoda, ale za Gwilia nie tęsknię po tym co prezentował w ostatnim sezonie.
Podpułkownik
 • 5 / 0
Mało kto tęskni za Gvilią z ostatniego sezonu.
Biorąc pod uwagę poprzedni, można by się by było zastanowić.
Przecież na szóstce po odpowiednim doszkolenie mógłby spokojnie uzupełnić parę Slisz i Martin's.
A tak za chwilę będziemy musieli się przyglądać kompletnie nowym wynalazkom bez większych szans na powodzenie.
pierwsze co zrobi prezes DM to zwolni trenera CM, który nie wierzy w kadrę która mu zbudował DM wespół z RK

a pózniej bedzie gadanie , że w Europie nie ma już słabych drużyn po za Amikorzem:)
Pytanko - na treningu nie było Mosora?? Także zawija się??
Porucznik
 • 0 / 0
Mosór chyba kontuzja. A dwa-gdyby byl taki dobry, to by już był zakontraktowany w Szczecienie czy w Lubinie, gdzie mlodym dają szanse.
Odyn

Nie oceniam poziomu Mosora, ani nie pcham go do 11. Pytam z ciekawości, co z tym młodym, bo jednak on i Włodarczyk w dwójce prezentowali odpowiedni poziom.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak, Miodek za mało kasy daje
Posiedzenie komitetu transferowego Legii.

- Prezesie potrzebujemy wzmocnien na wszytskich pozycjach z wyjatkiem prawego wahadla. Mamy tam 3 bardzo dobrych zawodnikow.
- Hmm. Wzmocnienia, tak tak, ale prawa strona jest zabezpieczona... hmm, juz wiem... sprzedac dwoch wahadlowych, NIe potrzebujemy wzmocnien na tej pozycji.
...
- Prezesie. Potrzebujemy kogos na prawe wahadlo, mamy tam tylko jednego zawodnika.
- Jak to trenerze przeciez mowil Pan, ze ta pozycje mamy zabezpieczona!?! Dyrektorze Sportowy prosze rozejrzec sie za nowym tre...eee... wahadlowym.
Major
 • 14 / 0
rok w rok ta sama śpiewka.Z czym do Europy ???
Porucznik
 • 5 / 3
Jak to z czym ? Jest Wieteska, Lopez i Muci. Czego trzeba więcej?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z Miodkiem u sterów, niestety :/
Podporucznik
 • 0 / 0
No nie wiadomo, bo Wieteś zagrał kilka poprawnych meczy i już jest gotowy do transferu. Piłkarskie jaja normalnie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rok w rok z tym samym
Starszy kapral
 • 11 / 2
Śmieszy mnie gadanie trenera z naszej ligi o 3 frontach. Pierwszy front europejski skończy się w sierpień/wrzesień. Front PP to 3 mecze na jesieni i 3 na wiosnę, pod warunkiem, że się nie odpadnie. Zostaje tylko liga i jest to reguła, która powtarza się co sezon.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No i to polskie 3 fronty
Generał broni
 • 14 / 0
W zasadzie to powtórka sprzed roku.
Vuko po sezonie powiedział, że na Europę potrzeba 4-5 wzmocnień, teraz CM mówił o 6-7,ale to wynika z wielu odejść.
Rok temu prezes mówił, że trener dostanie wymagane wzmocnienia.Kto przyszedł i w jakiej formie, wiadomo.
W tym roku prezes milczy.
Co będzie dalej? Chyba trudno coś powiedzieć.
Przeczytałem kilkanaście komentarzy, same narzekania i słusznie, ale nikt nie napisał, że to po prostu kryminał. Wiem właściciel robi co mu się wydaje słuszne, ale są też granice głupoty i nieudacznictwa. Jeżeli Pan Mioduski potrafi zarabiać duże pieniądze to niech robi to nadal, ale kierownictwo nad klubem trzeba powierzyć jakiemuś znającemu się na piłce fachowcowi. Jeżeli w ciągu 1-2 tygodni nic się nie zmieni to nie zdziwię się jak trener złoży dymisję i będzie to chyba drugi przypadek w Legii, bo wg mnie pierwszym był Czerczesow, tylko jego wywalili za to że miał jakieś oczekiwania. A poza tym pogoda rzeczywiście jest ładna.
Porucznik
 • 6 / 0
Czerczesow nie podpisał nowego kontraktu.
Nie było stać nas na niego.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Żeby to była głupota i .....
Nie, to są biznesowe decyzje
Zarządzanie ryzykiem.
Bilansowanie budżetu i długoterminowa strategia Legijnym DNA.
Słabo się od tego robi .
Przecież Magiera tak samo. Legia to nie łatwy zespół dla trenera
Pułkownik
 • 7 / 0
Ładnie Czesio pocisnął prezesowi. Presja na Mioduskim. W sumie Michniewicz ma rację, na mistrzostwo to co mamy styknie pierwsza runda LM myślę, że też. Gorzej jak potem przyjdzie coś pokroju Podgoricy.
Podpułkownik
 • 1 / 2
Ja wiem czy pocisnął?
Bardziej umył ręce wychodząc z jacuzzi.
Porucznik
 • 0 / 1
A co ma powiedzieć-przecież kadra juz wiosną była mała, a teraz odpada kolejnych kilka nazwisk.
Winny porażek bedzie trener, jak rok temu Vuković, który mowił o wzmocnieniach, a dostał Kapustkę(do odbudowy), Valencię (nie odbudował się), Juranovicia (+covid na początku) i Lopesa (z kontuzją)
Podpułkownik
 • 1 / 2
I dlatego postawił na upartego na młodego napastnika, który jednak mu nie odpalił.
Na zasadzie albo wóz albo przewóz.
Vuko wróci w dobrym stylu.
Generał
 • 1 / 0
Ale to było rok wcześniej
Trzeba Darka pokazać w telewizji. Elokwentnie się wypowie, uzasadniając ze niepotrzebnie słuchał doradców. Dzisiaj odpadami w pierwszej rundzie z Neftchi Baku, ale od następnego roku już będzie winda w górę, w europejskiej hierarchii.
Niepowodzenia pomiędzy 2017-21 zawdzięczamy błędnym decyzjom innych oraz tego, ze Darek nie robił, tego co podpowiadała mu intuicja.
Generał broni
 • 4 / 0
O to,to, intuicja:)
Oj gdyby prezes " jej" posłuchał... byśmy dziś się zastanawiali kogo dostaniemy w grupie LM z koszyków 2-4:)
Podpułkownik
 • 4 / 1
Ładnie wyłapane.
I ten biedny Pan Darek pośród sępów.
A ile on osób, tych Legijnych naprawdę przez czas swojej prezesury z Legii wyleczył?
Ma do tego prawo pod dwoma warunkami.
Że nie zaprzepaści tożsamości klubu i jego sportowej wartości.
To jest mocno dyskusyjne, czy te warunki zostały zachowane.
Pułkownik
 • 5 / 10
Lekką ręką Mioduski pozbawił się skrzydeł. Wszołek i Vesovic tylko patrzec jsk Juranovic odpuść Legie. Z Pekhartem też 50 50. Sam powiedział, że jak coś się trafi lepszego to będzie chciał zarobić. Co rok to samo A Miodek zero wniosków do wyciągnięcia. Ciekawe kogo zimą sprzedadzą bo przecież nie t9 zero piłkarskie Wieteska. Ciężko będzie znaleźć takiego frajera. Chyba, że pójdzie list do Dear friends.
Pułkownik
 • 7 / 3
Minusuję ten wpis za hejt na Wietesce. Chyba nie oglądałeś na wiosnę meczów Legii.
Gvilia też pograł dobrze 1 rundę więc wychwalanie Wieteski po kilku meczach jest nie na miejscu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z kłopotu bogactwa w deficyt w miesiąc
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Archie super że Wieteska zagrał dovrze 2 miesiące. To nic że 4 lata kopał się po czole i walił babola za babolem.
Żeby nam real go nie podkupił
Pułkownik
 • 0 / 2
Wieteska zagrał przyzwoicie mecze, kiedy juz graliśmy na wyjebce. Nasi rywale tez mieli wysrane juz na wynik więc siłą rzeczy babolarz nie miał okazji sp*****lić wyniku. Przyjdzie jakaś Podgorica i znów będzie żal do wszystkiego ale nie do siewbie i tłumaczenie "taka jesr piłka" Nie! taka nie jest piłka. Taki jest Wieteska.
Pułkownik
 • 7 / 3
To jest trochę jak zły sen. Najgorsze jest, że jak się człowiek wybudzi, to nawet ladna pogoda robi sie kiepska.
"Coś optymistycznego na koniec?

- Ładna pogoda jest, chce się trenować."

Nie wiem czy to jest śmieszne czy straszne już...
Pułkownik
 • 10 / 3
Panie CzM
1. Oddzielić ziarno od plew tzn. co było wiadomo, a czego nie zrobiono.
2. Zaproponować Zarządowi terminy.
3. Ocenić sytuację, na ile nie jest ok.
4. Położyć papier na stół jak prawdziwy mężczyzna.

Po tym sezonie robotę Pan znajdzie. Pieprzyć amatorów.

Inaczej to paplanina.

Pzdr
Dokładnie tak trzeba by zrobić. Jest tylko jedno ale: który z trenerów, sam z siebie, podał się do dymisji?
Pułkownik
 • 3 / 1
Myślę, że jak Sousa polegnie na Euro i będzie poszukiwany nowy trener, to Michniewicz rzuci tę amatorszczyznę. Pewnie już Miodek poszukuje następcę wśród asystentów trenera w II lidze kobiet.
Mioduski to będzie teraz chciał wziąć Brzęczka więc niech Czesiu trwa jak najdłużej.
Starszy kapral
 • 2 / 0
W końcu żaden przydupas a ktoś kto mówi konkretami. Vuko też mówił... Dali mu (Vuko, takie narzędzia, jakie sami widzieliśmy.) Czesiek to samo mówi. Niestety, sam po raz kolejny widzę, iż obiecanki będą tylko obiecankami. Czyli powtórka z rozrywki. 5 rok bez pucharów, pozostanie się kopać w e-klasie. Ehh ciężki mój los kibica, było tak pięknie, zostało jak zawsze. Ja naprawdę szanuję MP. Tyle że każdy teraz widzi że to droga donikąd, to jest 32 liga Europy...
Podporucznik
 • 11 / 15
Dramat. Klub z 38mln kraju, ze stolicy jest w takim miejscu jakim jest. Niedawno jeszcze byłem spokojny, mówiłem sobie, ze pandemia, brak kibiców robi swoje, ale tak jest od 5 lat, odkąd rządy objął korpo ludek Mioduski. To dla niego biznes, nic więcej. Liczy się tylko nowy jacht i torebki louis vuitton dla swojej blachary.
Tutaj wszyscy wydają się w Dariusz rozkochani... Powiedz, jak wyglada te 4 lata, to cię zjedzą żywcem, bo jesteśmy mistrzem tej śmiesznej ligi.
Darek nas doprowadzi sukcesywnie do odpadania już w pierwszych rundach.
Młodszy chorąży
 • 3 / 7
Uważaj, bo tu fani pana prezesa cię zjedzą. A i jeszcze fani najlepszego pod słońcem dyr. sportowego. Oczywiście stan jakościowy i ilościowy Legii to przypadek. Podobnie jak brak pucharów od kilku lat...teraz trzeba się modlić o puchar albański, bo o coś więcej to już nawet nikt nie wspomina.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Rumpel, zajmij się swoim klubem. Chyba problemów wam nie brakuje, mimo twoich nieudolnych prób odwracania kota ogonem
Chorąży
 • 5 / 0
Kluby się zmieniają, cele się zmieniają, poprzeczka wyżej, ale problem jakby ciągle ten sam:

"Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu nie miałem możliwości pracowania w klubie z takim potencjałem, by można było bić się o coś więcej. (...) My po rozdaniu nie mamy asów, króli czy dam"
(CkM, 2017, etap termalicki)
Generał broni
 • 6 / 2
No masz rację, frajer ten Czesiek, myślał idiota, że w takiej Legii zarządzanie stoi wyżej niż w Termalice Bruko-Beton Nieciecza.
Generał brygady
 • 2 / 0
Przez moment stało, tak jakoś w okolicach 2014-2016. Choć dalej nie wiem czy to nie była bardziej kwestia szczęścia i wyczucia Leśnodorskiego. Wiadomo, że sukcesy pociągają za sobą kasę, kasa pociąga za sobą większe możliwości.
Pułkownik
 • 2 / 1
U nas nawet waletów nie ma. Miodek gra samymi dziesiątkami i dziewiątkami. Czasem Joker się znajdzie w postaci Luqiego.
Porucznik
 • 7 / 0
Spokojnie misiu, jeszcze tylko 2 rundki do "odfajkowania" i "zasłużone" wakacje.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Albo wolne od trenowania
Generał broni
 • 8 / 1
Pytanie podstawowe brzmi czy gra w pucharach ponownie została wpisana w budżet, bo jesli tak to finansowo pojedziemy w dół kolejne 50 baniek.
Generał
 • 3 / 1
Tutaj akurat DM wyciągnął mityczne wnioski i po 3 kompromitacji w el do Europy powiedział, że budżet Legii nie jest brana kasa z czegoś czego nie ma i dobrze bo potem nastąpiła 4 ubiegłoroczna kompromitacja.
Generał broni
 • 4 / 1
Jeśli to prawda to mnie uspokoiłeś, będę obserwował te "przygotowania" do pucharów jak koleiny odcinek Benny Hilla. A nuż na złość wszystkiemu siekniemy jakąś Mołdawię lub Tadżykistan.
Major
 • 10 / 1
Łubu dubu, łubu dubu śmieszny prezes i jego opowieści o projektach i innych pierdołach...Zastanawia mnie czy w tym sezonie ktoś wykorzysta naszą słabość i zrzuci nas z tronu...Co roku ten zespół jest coraz słabszy i rozchodzi się głównie o kasę..
Generał brygady
 • 9 / 0
Syndrom schyłkowej Wisły. To się wywali na ryj już niedługo, a Miodka wszyscy wywiozą na taczkach wraz z jego akademią, o ile on sam tego wcześniej nie zrobi. Strzelam że starczy jeszcze sezon, max dwa. W każdym sezonie klub działa coraz bardziej rozpaczliwie by utrzymać poziom gwarantujący MP mimo coraz większych długów. Gdzieś już to wcześniej widziałem.
Porucznik
 • 7 / 0
Stara się powiedzieć,że niedługo skupimy się na ekstraklapie?
A jak nie wyjdzie w pucharach to będzie wina trenera. Może czas żeby prezes i dyrektor sportowy wzięli odpowiedzialność na siebie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już był czas żeby przywyknąć że nie ma na to szans
Do 5 razy sztuka :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za rok może być do sześciu
Podpułkownik
 • 4 / 0
To grubo planowanie zarządu poległo.
Bo o ile Veso czy Wszołek, chciałem napisać w opozycji do Petrillo pod względem apanaży,
tak nagle zrozumiałem, że oni wszyscy wyszli w Excelu na czerwono i dlatego ich nie ma.
Tak trzymać panie władzo.
Panie Darku,
dawaj Pan te tokeny na przykład i coś zmieńmy, bo przy " czwartej fali wirusa" i braku awansu choćby do conference to się Panu to czerwone światełko zaświecić po całości.
Zdaję sobie sprawę, że z każdym upływającym dniem wiadomości pozytywnych będzie więcej.
Niemniej, bez przyzwoitego wyniku w Europie, może już nikt nie mieć siły tego podnosić.
Generał brygady
 • 14 / 0
A kto zapłaci głową za nieudolność Mioduskiego i jego klakierów we wrześniu? No pewnie że Michniewicz. I coś czuję, że on jest tego doskonale świadomy. Miał przyjść do najlepszego polskiego klubu i mieć warunki do pracy i możliwości jakich nigdy wcześniej nie miał, a tutaj takie rzeczy na początku sezonu, jakby to było jakieś Podbeskidzie, czy inna Stal. Na miejscu trenera byłbym w****iony ostro.
Porucznik
 • 6 / 0
Dobra mina do złej gry. Michniewicz dobrze sobie z tego zdaje sprawę. Z drugiej strony wywalanie trenera za brak awansu takim składem jaki mamy, to byłaby już bezczelność jednym słowem.
Generał brygady
 • 3 / 1
Boruc - Jędza Wieteska Hanna Mladenović - Kapustka Martins Slisz Luqi - Lopes Emreli. To tak właściwie na 1 rundę taki skład możemy wystawić. Zmiennicy? Brak.
Generał broni
 • 4 / 1
Na razie jeszcze nie wiadomo, bo Hanna dopiero będzie za miesiąc, Kapustka ma ważne interesy rodzinne, Mladenowicz ma kontuzję kostki, Lopez jest biurze podróży i wybiera loty z obiadem na pokładzie w cenie, Emreli jeszcze nie przeszedł testów.
Kapitan
 • 2 / 1
Pod warunkiem, że nie będzie kontuzji, a na pewno jakieś będą.
Porucznik
 • 0 / 0
Testy covidowe groźniejsze...
Brawo trenerze. Od x czasu tylko oslabienia zespolu, zaraz wyladujemy na miejscu Lecha.
Wychodzi na to, że żona Vesowicza miała racje. Coś tu jest nie tak
Major
 • 4 / 5
Jak możesz w ogóle tak mówić? Zwłaszcza po dementi ze strony klubu oraz jego managera. Wyleciało z jej ust tyle kłamstw, a miesiąc później się czyta - miała rację.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wystarczy być kibicem Legii min. Jeden sezon żeby to wiedzieć więc żona Veso ameryki nie odkryła
Zacytuję tutaj klasyka

"Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. "

Idealnie to podsumowuje działania Mioduskiego w Legii.
Dodam tylko, że jak znowu będzie łapanka jak w zimie to przynajmniej przyda się ktoś dobry od taktyki i przygotowania...

ALE

Gość od taktyki z którym chce pracować Michniewicz jest już poza klubem

Człowiek od przyfotowania fizycznego to jedna wielka niewiadoma.
Podporucznik
 • 8 / 1
bajzel jak zwykle. Z Wszołkiem to niezła wtopa wyszła, Veso również.

teraz będziemy czekać na promocje do końca sierpnia, ale już tylko do gry na 1 froncie.

Gratulacje dla "zarządu" i pseudo "dyrektora skautingu".

Emrelli? są chyba pilniejsze pozycje, ale u nas standardowo, nie uzupełnia się skłądu tylko biorą co dają. I znów nie zaczniemy walki w puchatach a juz ją zakończymy.

A Cześka pożegnamy na rzecz jakiegoś pajaca.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pajac za śpiewaka? Interesujące.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zawsze czekamy na promocje i zamknięte okienka w innych ligach
Generał broni
 • 9 / 0
Mioduski przejmując rządy w 2017 mówił, że w 5 lat Legia będzie top 50 i 100 mln euro budżetu.
Czyli 2022 realizacja planu.Jak będzie?
100 mln euro? Czyżby długu?
Top 50? W odwróconej tabeli?
A teraz z bramkarzami ( tych jest sporo) na wahadlach po LE2?
Coś optymistycznego? " Ładna pogoda" :)
Podpułkownik
 • 2 / 1
Bardzo niebezpiecznie te dydrymały brzmią.
Coś jak niebieski zespół niesiony na stulecie? grą Puchacza.
Generał broni
 • 3 / 0
Union jest niebieski? Nawet nie wiem.
Dyrdymaly? Każdy ma prawo do własnej oceny.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Bardzo skróciłem.
Sorry.
Tak mi się skojarzyło napinanie Kolejorza na 2022 z korpogadką Pana Dariusza, gdzie to my będziemy.
Generał broni
 • 2 / 0
Spoko:(
No tak, amica też tam coś o top50 fantazjowała, chyba Klimczak.
A tam, kij z nimi.
Ważne co u nas,a obecnie słabo to wygląda.
Trochę czasu jeszcze jest, może będzie dobrze, czego wszystkim kibicom Legii życzę:)
Generał broni
 • 2 / 0
Spoko:)
Podpułkownik
 • 3 / 1
A myslales Czesio ze Darek akurat ciebie nie wykiwa.Zgodziles sie na pozbycie Rochy i Lewczuka i Veso a teraz żałujesz bo nie bedzie zmiennikow.Rocha juz udowodnił ze to błąd a Lewczuk to samo zrobi na jesień grając w innej druzynie ekstraklapy.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Plus Kante, Wszołek Karbo Cafu...
Cafu odszedł wcześniej, grzeje ławę. Kante odszedł przez idiotów, którzy po nim jechali za incydent z koszulką. Karbo został wypchnięty przez Prezesa bo brakowało już kasy. Z tamtych ludzi mogliby zostać Antolic, Kante i może Cholewiak do łatania dziur na początku sezonu.
Rocha też by się przydał ale nie wiem czy nadal rola rezerwowego by mu odpowiadała.
Podporucznik
 • 1 / 1
Szanowna @Redakacjo, czy Caktas prowadzi dalej rozmowy z Legią? Proszę o jakiekolwiek informacje albo o pytanie do trenera, ponieważ pisaliście w sprawie tego transferu.

https://legia.net/news/legia-warszawa-zainteresowana-mijo-caktasem/81177
Kapitan
 • 0 / 0
Oni nie prowadzili z nim rozmów. Było chyba tylko wstępne zapytanie przez Vrdoljaka, ale jak się dowiedzieli jakiej pensji on oczekuje, to nawet nie podjeli tematu.
Generał broni
 • 1 / 1
Dokładnie Cektas dalej prowadzi rozmowy z każdym kto mu da ponad 500 tys Euro kontraktu. Legia daje 300 tys więc żadnych rozmów nie prowadzi.
Podporucznik
 • 0 / 0
@Szybki możliwe, że tak było, natomiast Legia.net pisze w tym poście o rozmowach, więc rozumiem, że to było oficjalne zapytanie Legii nawet jeżeli poprzez Vrdoljaka, co byłoby oczywiście zrozumiałe skoro jest Chorwatem.
Podporucznik
 • 0 / 0
Zenek3 czy mógłbyś proszę podać stronę internetową z tak konkretną informacją albo inne źródło? Jest to bardzo precyzyjne co piszesz, ale wiele osób pisze, o tym 500 tys. że to plotki. Tak czy inaczej Legia musi w końcu zainwestować jeżeli mamy grać w europejskich pucharach.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak prowadzi to zapewne po cichu
Generał broni
 • 1 / 0
Oczywiście, że plotki, sorry ale strony nie pamietam, nie jwst to dla mnie aż tak istotne ale źródłem jest twitter podobno tak twierdzi jego manager. Nie wiem czy to prawda czy nie ale potwierdza ją inna informacja, że do tej pory zarabiał 400 tys Euro, no to logiczne, że przy jego liczbach teraz chciałby więcej. Ja nie wykluczam, że ostatecznie zgodzi się na 300 tys Mioduskiego ale na pewno nie teraz od ręki tylko pod koniec okienka jak nikt z pieniędzmi go nie zechce.
Podporucznik
 • 0 / 0
Zegrze racja, negocjacje są zazwyczaj po cichu prowadzone z piłkarzami
Podporucznik
 • 0 / 0
ZenekL3 logiczne, racja. W takim razie mniej niż 400 tys. się byłoby ciężko, ale sądzę, że Legię powinna stać na taki wydatek jeśli Mioduski chcemy grać w europejskich pucharach. Oby właśnie było tak jak mówisz i przyszedł chociażby pod koniec okna transferowego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Choć i tak nie wierzę w jego przyjście tutaj
Podporucznik
 • 0 / 0
A ja sądzę, że jest to realny transfer
Starszy sierżant
 • 3 / 2
Hmm, wygląda na to, jakby Michniewicz robił sobie grunt albo pod odejście albo zwolnienie na koniec lata. W sumie tradycji musi stać się zadość :) Ciekawe czy w maju Michniewicz w ogóle coś mówił z Kucharskim i Prezesem, czy siedział myśląc, że kogoś sprowadzą? Przecież było wiadomo, kto odchodzi. Jedynie Wszołek był pod znakiem zapytania. Tak samo było wiadomo, że Juranovic i reszta będą na zgrupowaniach swoich kadr. Teraz się żali? Gdzie było ogrywanie młodzieży? Zamiast Gvilii czy Vesovicia mogli grać młodzi, to może teraz byłby chociaż cień alternatywy.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Czesław do kadry idzie...
Podpułkownik
 • 1 / 1
I tak ogólnie, to przecież jest brak akurat tych zawodników, o których Czesław jakoś mało zabiegał. Takie nam wrażenie..
Plutonowy
 • 1 / 0
Po co na siłę szukać drugiego dna. Prawda jest taka jak powiedział wprost: ta kadra to tragedia; odeszło 9 a przyszło dwóch. Przy czym dla paru mogą pojawić się jeszcze te słynne oferty nie do odrzucenia. Kadra jest słabsza niż ta sprzed miesiąca, a przygotowania właśnie ruszyły. Kucharski i Mioduski niczego się nie uczą. Napewno będą jeszcze transfety ale... np. już po Austrii. Co rok najsłabszą drużynę w ciągu roku mamy w lipcu i sierpniu kiedy są najważniejsze mecze. Starzy już odeszli, nowi jeszcze nie przyszli albo przechodzą jeb... asymilację półroczną, lub odbudowują się bo prze ostatnie pół roku nie grali w piłkę.
Ale Fricco ma rację. O ile Vuko dość często dawał szanse młodym (odpalił Karbo, grał Rosołek) o tyle Czesiu jakoś niechętnie stawia na młodzież grając zamiast tego zawodnikami, o których wiedział, że po sezonie ich nie będzie. A przecież Mioduski zatrudniał go z przekonaniem połączonym z podnieceniem, że trener kadry młodzieżowej odmłodzi kadrę i rozwinie młodych żeby za godziwe pieniądze ich sprzedać. Skończył się sezon i teraz się rozliczamy. Czesiu chce nowe twarze, Darek odpowie, że mógł je sobie "wychować" w poprzednim sezonie.
Porucznik
 • 5 / 0
On nawet nie powiedział czegoś w stylu "Ludzie w klubie ciężko pracują nad transferami" co by dawało nadzieję na lepsze jutro. Stracił już wiarę w kompetencje tego zarządu.
Generał brygady
 • 1 / 0
Bo w sumie chyba nie zanosi się, żeby na dniach ktoś miał przyjść. Mejweni piszą, że ciągle z kimś negocjują, ale żaden temat nie jest zaawansowany. Bardzo możliwe, że do lipca nie przyjdzie już nikt.
Pułkownik
 • 0 / 0
Do Lasocki

Mówił tak zimą, a potem dostał takie "wzmocnienia", że teraz już i on w to nie wierzy.
Pułkownik
 • 7 / 0
I może ktoś powie, że operację "europejskie puchary" ktokolwiek w klubie potraktował poważnie? A później zwalanie winy na trenera i wywiady-rzeki z Mioduskim i Kucharskim, że oni są spoko, ale inni psują ich znakomitą robotę.
I tylko kupujcie karnety, bo w ty roku na bank LE będzie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Po takich porażkach to akurat Mioduski znika
Porucznik
 • 2 / 0
Trener zapewne do końca lata....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może nawet do połowy jesieni
Plutonowy
 • 8 / 1
No właśnie, a tu n forum często wielu kolegów tak się cieszy że odchodzą ci którzy nie grają, jakby drużyna składała się tylko z 11 graczy. Nie 11 jednocześnie przebywa na boisku ale drużyna to coś więcej. Bez sensu że pół roku temu odpuściliśmy Antolicia. Mamy teraz tylkk 2 graczy na tę pozycję Slisza i Martinsa. Po co pozbywaliśmy się Rocha? Żeby teraz przynudzać że nie mamy zmiennika dla Mladenovicia? Na zmiennika przyjdzie ktoś lepszy? Trzeba było olać i obśmiać żoneczkę Vesovicia i podpisa z nim kontrakt na rok. Po co pozbywamy się Gwilii? I tak ubytki bylybh duze: Cierzniak, Astiz, Szabanow , Rusyan, Valencia - ok oni nie pomagali, ale jak na jedno okno to i tak dużo. Trzeba jakiejś stabilizacji a nie co pół roku 10 nowych i budowy drużyny od początku. W ten sposób zamiast wzmacniać drużynę ktora już była wiecznie będziemy łatać dziury szukając zmienników dla Wieteski, Hołowni, Jury, Mladena, Martinsa itd. Po raz kolejny źle to robimy, a nowi znów za późno.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Bardzo rozsądna teza. Jak dla mnie.
Coś tam mocno nie zagrało.
Prezesie pół składu jest za słabe.
Super. Wywalamy. Zejdziemy z kontraktów i spokojnie Trenerze, dokupimy lepszych.
A nie, czekaj, nie dokończą to tak da się zrobić.
Pozbycie się Kante, Angoli, Veso, Wszołka, Karbo za pół ceny na bank nie pozostawi śladu i da się łatwo uzupełnić.
Generał dywizji
 • 7 / 0
Lopes to taka gwiazda,że samoloty sobie wybiera.Nie wiedział biedaczek, że treningi zaczyna od dzisiaj.Czesiek ma rację,od dawna wszystko w klubie na ostatnią chwilę.Tak straciliśmy i Veso i Wszolka.
Chorąży
 • 5 / 0
Co drozszego w utrzymaniu to kudlaty się pozbywa. Wróci Jaszur, Muci do tego jest nowy koszykarz to się kadrę uzupełni.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jasur to oby do następnego ramadanu zdążył wrócić
Porucznik
 • 2 / 0
Michniewicz, ale tego Jastrzębskiego bez żadnych sukcesów w klubach piłkarskich, to sobie sam wybrałeś. No chyba, że kazali ci wziąć jak najtańszego. Najlepiej takiego, który pobiera emeryture i w ramach zabicia czasu zgodzi się trochę potrenować.
Da sie wyczuć ,że Czesio nie pała entuzjazmem .Wcale mu sie nie dziwie ...mając taką garstkę piłkarzy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A wzmocnień brak
Plutonowy
 • 8 / 1
Bardzo dobrze Trenerze, że mówisz o tym głośno!! Ostatnio tylko Czerczesow dał radę o tym mówić głośno i to był ostatni TRENER w naszej L.
Michniewicz ma może swoje wady, ale to jest Trener i niech walczy o swoje.. bo w takiej sytuacji jak jest obecnie to wiemy, że w Pucharach będzie szybki oklep i później winę każdy zrzuci na Trenera i około września - października będzie miana trenera...

Co nie którzy wytykają, że mówi do młodych, że to nie są gracze na L obecnie, a co każdy 17 latek ma być od razu gotowy ? Taki Karbownik który obecnie ma cięższy okres wypłynął na szerokie wody dzięki kontuzją innym etc. Większość chyba nie wie jak wyglądają mecze L, gdzie wystarczy dwa razy źle kopnąć piłkę i już skreśla się zawodnika przez publikę... a młody gracz wg. mnie jest bardzo podatny na Krytykę...

Już widzę, co by się tutaj działo gdybyśmy poszli droga klubu z Poz... który obecnie tylko wychowuje młodzież, a w lidze dostaje w ...
Jak w ciągu tego tygodnia nie przyjdzie 3-4 zawodników to za grę w pucharach od razu można winić Kucharskiego i Mioduskiego...

Bardzo źle to wygląda...

ps. pamiętajcie, że zawodnicy z EURO będą musieli odpocząć i psychicznie i fizycznie...
Generał broni
 • 4 / 2
Żeby dopełnić elementu "przygtowań" to osobą odpowiedzialną za przygotowanie fizyczne jest w tej chwili Zbigniew Jastrzębski wykładowca z AWF w Gdańsku, odpowiedzialny za przygotowania kadry Pawła Janasa do MŚ 2006. Za te przygotowania kadra poniosła zasłużoną krytykę. Nic dziwnego, że Perillo nie chce za bardzo brać udziału w tej fikcji.
Generał brygady
 • 1 / 0
Ale on ma raczej koordynować zza biurka. Kogoś kto się przebierze w dres i normalnie będzie z piłkarzami robotę odwalał nie ma :)
Generał broni
 • 4 / 1
A kto się przebierze w ten dres? Na razie najbliżej ma Pani Hela z firmy sprzątającej. Ale spoko tylko płaczki w nią nie wierzą.
Generał brygady
 • 2 / 0
No właśnie najlepsze jest to, że startujemy przygotowania bez trenera do przygotowania ;)
Generał broni
 • 1 / 0
Masz rację, mam jeszcze jeden pomysł racjonalizatorski. Zwolnijmy Cześka na miesiąc z i zatrudnijmy w lipcu jak będą jacyś piłkarze. I myk jedna pensja do sejfu.
Generał broni
 • 4 / 2
Aha i jeszcze zauważyłem, że pan Jastrzębski był trenerem przygotowania fizycznego pana Żeglarza Kuśnierewicza podobnie jak nasz były mistrz przygotowań Krzepota. Znowu piłkarze nauczą się prawidłowo wsiadać do łódki i z niej wysiadać.
Plutonowy
 • 1 / 0
Mioduski uważa że nabranie wiatru w żagle na początku sezonu jest bardzo ważne :) co za wizjoner
Podpułkownik
 • 1 / 1
Jako niegdysiejszy kadrowicz w żeglarstwie,
mogę powiedzieć, że mięśniowe przygotowanie powinno być ok. Tlenowki, interwały, też powinny być na wysokim poziomie profesjonalnego uprawiania wymagającej dyscypliny.
Żeglarstwo, żeby z kim kolejek konkurować
to na np. minimum 200 brzuszków na pochylni.
Na przykład.
A wytrzymałość mięśniowa jest na. jednym z najwyższych poziomów.
Aczkolwiek fajniej byłoby mieć speca konkretnie od dyscypliny interwałowej.
Pułkownik
 • 12 / 3
Niech mi klakiernia nie opowiada bajek, ze w tym klubie dzieje się dobrze! To jest taka amatorka, że az słów brakuje!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Tu po prostu nie ma stabilizacji. Jak jest dobrze to max 3 miesiące
Sytuacja z tym Euro jest dla nas trudna, ale z drugiej strony był czas na uzupełnienie kadry. Jak się tyle czeka z negocjacjami i ma się tak słabą pozycję to trudno się dziwić. Na puchary jak zawsze - nieprzygotowani.
Plutonowy
 • 1 / 0
Wcale nie, gdyby nie Euro to czas od końca sezonu do przygotowań byłby jeszcze krótszy. A my w końcu na to Euro aż tylu piłkarzy nie wysłaliśmy. Raptem jednego z Chorwacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dodatkowo na dobre okazje jesteśmy skazani jak w innych ligach zamkną się okienka
Generał broni
 • 4 / 13
Ktoś pochwalił Michniewicza za szczerość.To ja proponuję szczerą wypowiedź Mioduskiego, że nie da się budować silnego klubu w lidze gdzie jest tak mało pieniędzy. Kasa z kontraktu TV, to śmiech w porównaniu do mocniejszych lig. Nie ma oligarchów, którzy sypną groszem. Niechby chociaż Orlen dał kilkaset milionów, to się zbuduje mocny zespół. Szczerze niech powie, że nikt nie szkoli w Polsce zawodników, którzy mogliby Legii dać jakość w pucharach. Miast nie pomaga, bo bierze kasę za stadion.
Jest tyle wymówek, że jest ciężko, ale Mioduski nie skamle. Michniewicz wiecznie skamle, chociaż trafił w najlepsze miejsce w Polsce. Nie stać nas na wszystko? A kiedy było stać? Który trener miał w Legii łatwiej? Który trenera w Polsce miał łatwiej niż ma Michniewicz?
Ja bym się na miejscu Mioduskiego zastanowił nad tym kogo zatrudniłem. Przyszedł gość, który twierdzi że on by wszystko poustawiał jak trzeba, tylko klub mu nie daje możliwości. To niech wypdala, tak gdzie dostanie możliwości na które liczy.
Powiedz to tym na Słowacji czy na Cyprze. Tam mają dużo wiecej pieniędzy. No i koniecznie w Luksemburgu Mołdawii.
Generał brygady
 • 2 / 1
Jak chce mieć posłusznego trenera, który mu będzie grał juniorami jak w Lechu to niech znowu zatrudni jakiegoś asystenta czy trenera kobiet. Wiadome, że normalny trener ma swoje wymagania i chyba one nie są z kosmosu. Jak grać na 3 frontach mając 14 piłkarzy do gry?
Generał broni
 • 2 / 4
Niech Czesio się zapyta jak to się robi. To co odpierolił z Karabachem, to trenerska pornografia. Zostawił na ławce cały rdzeń zespołu z poprzedniego sezony, ustawił Pekharta na szpicy i grali do niego lagi, żeby ścigał z obrońcami.
Legia jest takim klubem, że od października do maja, każdy może być trenerem Legii, właśnie dzięki temu jakich mamy zawodników. A jak ktoś szcza wrzątkiem przed pucharami, to się nie nadaje do Legii, bo nie trzyma presji. Dotyczy to zawodników, ale również trenerów. Michniewicz już w zimie lał w gacie, że z "takimi brakami w składzie, to ne on nie gwarantuje MP". To niech trenuje zespół, który mu zagwarantuje sukcesy. Do tego niech mu zatrudnią korepetytora od defensywy, rozegrania i ataku, a on będzie latał dronem i robił wycinki wideo dla zawodników
Generał broni
 • 4 / 1
No jak Mioduski zechce poszukać posłusznego trenera wśród znajomych to drżyjcie juniorzy z Bangladeszu bo zabiorą wam wychowawcę. Jeden znajomy wynalazek już był, prof doktor Jozak wraz ze swoim kobiecym alter ego Klafem.
Generał
 • 3 / 2
To niech DM powie, że jego liczne błędne i dużo kosztujące decyzje z ostatnich 4 lat doprowadziły, że dzisiaj Legii nie stać na realny atak na fazę grupową.
Generał broni
 • 3 / 0
" .To ja proponuję szczerą wypowiedź Mioduskiego, że nie da się budować silnego klubu w lidze gdzie jest tak mało pieniędzy"

To po co nadal jest właścicielem Legii?
Sam mówił o top50 i 100 mln euro budżetu.
Co za sztuka jak przyjdzie " dobry wujek" i sypnie setkami milionów euro.
Słabe szkolenie, a ile lat Mioduski jest w Legii właścicielem?Sam twierdzi, że tak super zna się na piłce,a pieniądze w PL są małe, to nie wpadł na pomysł, aby szkolić odpowiednio, skoro nie ma na zakupy? Niebywałe.
Jakoś Lesnodorski grał regularnie w pucharach.
Nie żebym był jego zwolennikiem.
MD dostosowuje zdanie do sytuacji.
Legia jest mu potrzebna,aby bywać na salonach.
Generał broni
 • 3 / 4
"Legia jest mu potrzebna,aby bywać na salonach."
Błagam Cię, na jakich salonach? Jakby wystąpił w tańcu z gwiazdami, to by osiągnął taką samą popularność i jeszcze by mu zapłacili.
Mioduski podjął się trudnego i niewdzięcznego zadania, jakim jest budowa mocnego samowystarczalnego finansowo klubu. Cała piłka wisi na na kieszeni samorządów, z drobnymi wyjątkami nikt nie potrafi być samowystarczalny. Nawet Lech jest wspierany przez samorząd, bo płaci grosze za stadion. Reszta bez pieniędzy publicznych nie istnieje, a ztymi pieniędzmi żyje na poziomie piłkarskiego żebraka, z głodu nie umrze, ale na salony nie trafi. Cała piłka godzi się na to żebractwo i śladami trenera Michniewicza skamle, że nikt im nie chce dać dużej kasy na rozwój lubu, bo gdyby im dali, to oni by zbudowali potęgi. Jedyne co by zbudowali, to dobrobyt menadżerów i swój, bo żeby coś budować to trzeba mieć kompetencje i chęć. Oni nawet porządnego szkolenia młodzieży nie potrafią zbudować a to chyba nie jest bardzo drogie. Wystarczy mieć trochę boisk i pomysł jak to zorganizować, ale oni nie mają chęci tego robić, bo się z tego nie da urwać większej kasy, tak jak z transferów i kontraktów za samorządowe pieniądze. Kłapać dziobem, to potrafi pierwszy lepszy bajerant, a zrobić już nie.
Mioduski popełnia błędy, to jest nieuniknione, ale przynajmniej ma jasny azymut dokąd dąży. Cuda to można obiecywać za cudzą kasę i w bajkach, rzeczywistość wymaga cięzkiej i konsekwentnej pracy, z wieloma błędami i rozczarowaniami.
Na forum siedzą sami ludzie sukcesu, którzy miliony trzepią z rękawa między jedna a drugą kawą. Oderwanie o rzeczywistości jest porażające.
Ja też jestem czasem zawiedziony sytuacją w Legii, ale budowałem biznes, do tego zagranicą i kryzys mnie zmiótł jak fala tsunami, więc dokladnie wiem czym się różnią brednie od rzeczywistości. Z pewnością wielu forumowych Napoleonów biznesu, powiedziałoby jakim jestem nieudolnym amatorem, oni mogą bo nigdy nie próbowali i nie mają o tym pojęcia ile pułapek jest na tej drodze. Ja widzę, że Mioduski konsekwentnie realizuje swój cel. Potrwa długo? Szybko to się rujnuje. Leśny niby zrobił wyniki w pucharach, tylko po nich nic nie zostało z wyjątkiem długów. Klub nie drgnął organizacyjnie. Nie było akademii, nie było struktur kjlubu, poza duetem Żewłakow Ebebenge. Gdzie oni teraz są? Gdzie jest Leśnodorski? Skasował swoją działkę z wielokrotnym przebiciem i zapowiedział upadek Legii i dominację Lecha. Tyle jest warte jego wizjonerstwo. Daj mu kasę a on ją wyda. To każdy potrafi.
Generał
 • 5 / 4
"Leśny niby zrobił wyniki w pucharach, tylko po nich nic nie zostało z wyjątkiem długów. Klub nie drgnął organizacyjnie. Nie było akademii, nie było struktur kjlubu, poza duetem Żewłakow Ebebenge. Gdzie oni teraz są? Gdzie jest Leśnodorski? Skasował swoją działkę z wielokrotnym przebiciem i zapowiedział upadek Legii i dominację Lecha. Tyle jest warte jego wizjonerstwo. Daj mu kasę a on ją wyda. To każdy potrafi."

Znowu największy mędrzec na forum od biznesu, którego wpisy świadczą, że nie skończył podstawówki.
Leśny nie "niby zrobił wyniki w pucharach" tylko zrobił wyniki w pucharach, dzięki czemu zwiększył dochody Legii. Nie zostawił żadnych długów. Gdybyś miał jakieś pojęcie o ekonomii, to nie powtarzałbyś tych bredni.
Klub działał organizacyjnie lepiej niż teraz za wyjątkiem zbudowanej akademii.
Leśnodorski jest teraz zawodowo Motorze Lublin, a prywatnie widzę go często w jednej z dzielnic Warszawy i raczej nie narzeka. Ani upadku Legii ani dominacji Lecha nie zapowiedział tylko powiedział, kto na czym zarobił i jakoś nie zostały sprostowane jego słowa, więc pewnie nie zrozumiałeś kolejnej wypowiedzi.
Jak widać nie każdy tak potrafi, bo Mioduski obniżył dochody Legii znacznie, co odbiło się na nas sportowo, prestiżowo i oczywiście finansowo pod względem możliwości, więc jego wizjonerstwo kosztuje Legię wielokrotnie więcej niż wizja Leśnego.
Plutonowy
 • 1 / 0
Mówisz że ci ze Słowacji, Luksemburga, Mołdawii którzy nas wykopywali z LE mają lepsze budżety. BATE żeby mieć lepszy budżet to najpierw zbudował drużynę i pare lat grali w LM. Chciałbyś żeby nasi zrobili odwrotnie? Najpierw LM i kasa z niej a potem druzyna z prawdziwego zdarzenia?
Pułkownik
 • 0 / 0
Bląd Kacza. Nie każdemu można dać kasę i nie każdy potrafi dobrze ją wydać. Przykład Leśnego, który wiedział jak wydawać i po drugiej stronie Mioduski, który zdaje się, nie wie jak wydawać z głową.
Generał
 • 0 / 0
Bart:
przecież właśnie to napisałem.
"Leśny niby zrobił wyniki w pucharach, tylko po nich nic nie zostało z wyjątkiem długów. Klub nie drgnął organizacyjnie. Nie było akademii, nie było struktur kjlubu, poza duetem Żewłakow Ebebenge. Gdzie oni teraz są? Gdzie jest Leśnodorski? Skasował swoją działkę z wielokrotnym przebiciem i zapowiedział upadek Legii i dominację Lecha. Tyle jest warte jego wizjonerstwo. Daj mu kasę a on ją wyda. To każdy potrafi." - niezły stek bzdur.
Jak to nie ma kim grać?

A Wszołek, Lewczuk i Cholewiak to nie są u nas - jak to mowi jaśnie Pan Dyrektor - pod kontraktem do 30.06?

Veso i Gvilii nie na razie liczę bo są na kadrach ale też zaraz wrocą...

A trener Alessio to juz chyba też po urlopie i do konca czerwca moglby pacholki pozostawiać albo sam za pachołek posłużyć jak nie ma komu.

Bo rozumiem o nim najpierw też zapomniano w kwestii kontraktu a potem próbowano jeszcze tradycyjnie przyoszczedzic...

Dobrze ze istnieją Rutkowski z Klimczakiem czy Profesor z Doniczką bo inaczej to Darek z Radkiem byliby klasa sami dla siebie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W innym wątku pytałem Redakcji, dlaczego gracze z ważnym kontraktem (m.in. Wszołek i Veso) nie pojawią się na pierwszym treningu - nie dostałem odpowiedzi.
I tym razem podoba mi się, że 711 nie gryzie się w język. Czesiu, Dariusz już szuka jakiegoś milszego praktykanta na twoje miejsce.
Plutonowy
 • 0 / 0
No tak; bo Mioduski wymarzył sobie że jakiś ukryty talent który wcześniej nie był trenerem urosnie razem z Legią na fali entuzjazmu, a przy tym tani :) Czerczesow mu sie wyłamywał z tej wizji więc pomimo mistrzostwa szybko naprawił to pomyłkowe zatrudnienie. Czesio też nie za bardzo wpisuje się w to marzenie, więc może ktoś od kobiet, trampkarzy, komentator telewizyjny, zwycięzca Mam Talent.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
CM711 od samego początku szuka alibi...
Generał brygady
 • 4 / 1
Przepraszam bardzo, ale czy ktoś w tym klubie w maju i na początku czerwca pracował? Czy też Radek stwierdził, że jak tylko na tydzień może lecieć na zgrupowanie z zespołem, żeby poleżeć na leżaku to sam musi też gdzieś polecieć? Co to ma być? Transfery są 2, dogadane już na koniec poprzedniego sezonu. I to jeszcze nawet nie zdążyli załatwić z Zorią zgody na treningi Hanny i bardzo możliwe, że do Austrii nie poleci i treningi z Legią zacznie od lipca... kontrakt z Petrillo nieprzedłużony, trenera od przygotowania fizycznego nie ma (Jastrzębski będzie koordynował, a nie biegał z piłkarzami w dresie), wahadeł nie ma, jak zrobić gierek nie ma. Czy ktoś w tym klubie przez ostatnie 3 tygodnie zrobił cokolwiek poza żegnaniem się ze wszystkimi, którym kończą się kontrakty?
Plutonowy
 • 1 / 0
Otóż to, bo po zakończeniu sezonu to powinniśmy tylko podpisać umowy z ludźmi którzy już w trakcie poprzedniego sezonu byli dogadani. A u nas bezwstydni amatorzy klepią publicznie bzdury, że krótka przerwa i czasu mało, nawet nie zdając sobie sprawy że publicznie robią z siebie idiotów.
ale jesteście płaczki na tego trenera przypomne ze to pierwszy powazny trener od Stasia pod drugie nie jego wina że klub przez ropk nie potrafił podpisac kontaktu z Wszołkiem to chłop sie wku...i poszedł z Vesoviciem to sprawka żony nic wiecej ......mieli byc zawodnicy do grania jak narazie nie ma nikogo wiec kogo ma wystawic Czesio tych pseudo juniorów oni sie nadaja na pierwsza lige a nie na Legie jednego max dwóch upchasz pierwszym składzie jelsi miało by byc ich wiecej to pogramy o srodek tabeli ....TRENER NIE JEST WINNY MIAŁY BYC TRANSFERY ALE SKORO LEGIA JEST BEZ KASY TO PRETENSJE DO GRABATEGO ŻE MA DZIECI PROSTE
Plutonowy
 • 2 / 0
Ty chyba nie rozumiesz co czytasz. Nie widzę tu jazdy po Czesiu, tylko po Mioduskim i Kucharskim że mu nie dali piłkarzy. Czesio powiedział jak jest i chwała mu za to.
Porucznik
 • 1 / 0
Niestety, ale na chwile obecna ciezko wymyślić inne plusy..
Kapitan
 • 7 / 1
Dramat i światła w tunelu tez nie widać, chyba że jest to pociąg towarowy który po nas się przetoczy
Generał broni
 • 14 / 3
No cóż amatorka pełną gębą, równie dobrze ten można zrezygnować z obozu w Austrii i do sezonu przystąpić prosto z basenu w Dubaju albo innej Florydy jak to już drzewiej bywało. Rozumiem, że duży wpływ na sytuację ma bieda w klubie ale o końcu kontraktów wiedziano już od momentu ich podpisania, wiedziano też o mistrzostwach Europy (jakie to szczęście ze Slisz się nie załapał). Skoro jednak nie możemy przeskoczyć kwestii finansowych raczej nie jesteśmy też drużyną, która rokuje jakikolwiek wynik w eliminacjach do pucharów. Czesiek niech sobie cierpliwie trenuje kadłubową drużynę w gierkach z 15 latkami przygotowując do rundy jesiennej Ekstraklapy a na puchary spokojnie kładziemy lachę.
Generał
 • 14 / 3
No i brawo panie Czesławie za szczerość. Miało być inaczej, a zapowiada się gorzej niż dotychczas, a to przecież trener odpowiada za brak wyników. 1 mecz w ramach el.lm już za 29/30 dni. Może dla DM to dużo, ale dla trenera w cholerę mało zwłaszcza, że najbliższe 1-2 tygodnie nie wiele się zmieni. Nie wiem w co gra DM, ale raczej nie ciągnie wózka w tą samą stronę co chciałbym CzM.
Nie zdziwię się, że jak to wszystko będzie wyglądać to CzM powie nara i dopiero będzie cyrk.
Generał broni
 • 9 / 3
Darka Mioduskiego zaskoczyło Mistrzostwo Polski, nie uniósł ciężaru.
Podpułkownik
 • 5 / 0
Czesio już się zorientował że Miodek i Radzio pięknie mówią, pięknie obiecują ale potem niewiele z tego wychodzi. Dobrze że nie lukruje i udaje że jest ok. Niech kibice wiedzą.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nikt nam nie da tyle co prezes obieca
Generał brygady
 • 7 / 1
Nawet nie zdążyli załatwić zgody od Zorii, żeby Hanna mógł w czerwcu z Legią trenować? Czym on się w tym okresie międzysezonowym zajmowali? Radek naprawdę poleciał na wakacje? Co za amatorka.
A jak załatwisz jak Zoria chciała go u siebie i jest na niego wkurzona ? Porwiesz go?
Generał brygady
 • 3 / 1
Normalnie, najczęściej kończy się to tym, że Legia pokrywa jego wynagrodzenie za czerwiec.
Wystarczy wziąć na siebie opłacenie pensji zawodnika za czerwiec, jeśli ci na nim zależy i chcesz go szybko wdrożyć do drużyny. Tak to działa na całym świecie. Tylko nie w Legii. Tutaj Mioduski doprowadził do takiej sytuacji, że każdy grosz musi oglądać po 30 razy.
No to gdzie info, że tak nie zrobili? W tej chwili jest na kadrze. Ten sezon przez przesunięcie euro jest p***ba...y
Generał brygady
 • 11 / 1
Podoba mi się szczerość trenera. Ale nie wygląda to za dobrze jak na początku przygotowań trener mówi że jest bardzo słabo. Miodek ewidentnie nie wie co się dzieję. Ten człowiek swoimi działaniami prowadzi znowu do katastrofy w eliminacjach. Jeżeli znowu nam sie nie powiedzie, Miodek powinien ustąpić i odsunąć się w cień.
Generał dywizji
 • 3 / 9
A kto w miejsce Mioduskiego?
Masz kandydata, który zechce zająć jego miejsce?
Łatwo napisać, że powinien ustąpić ale co potem?
Pułkownik
 • 6 / 0
Kandydatów by sie znalazło wielu. Problemem jest fakt, ze ten mosiek kudłaty, za cel przyjął sobie projekt Legia i wierzy, ze mu się powiedzie, bez nakładów finansowych. To jest problemem! Zwyczajnie uparł się i nie ustąpi! Jest tez jedynym właścicielem klubu. Powinien sprzedać Legię, ew oddac komus pakiet większościowy. Innego wyjścia nie widzę.
Generał dywizji
 • 0 / 3
No w tym sek, że tych chętnych do inwstowania w klub sportowy to nie ma za wielu. Do ekstraklasy nikt z workiem pieniędzy nie przyjdzie niestety.
No chyba, że masz jakieś info to poproszę nazwiska np dwuch kandydatów.
Samo zwolnienie Mioduskiego nic dobrego tu nie zrobi. Sam jestem niezadowolony ale jakby Mioduski powiedział żegnam to bylibyśmy w czarnej du...
Chciałby aby głębiej sięgnął do kieszeni ale wieemy w jekiej sytacji są kluby przez pandemie. Nie jest ciekawie w wielu klubach niestetu, choć to może być dla nas szansa. Zobaczymy jakie transfery uda się dopiąć.
Kapitan
 • 10 / 1
Witaj Czesiu w świecie Miodka ...
Lecisz na bank we wrześniu lub w październiku...
"Bo nie osiągniesz zakładanych celów"
Historia kołem sie toczy...
Pułkownik
 • 2 / 0
Niestety, smutna to prawda.
Generał dywizji
 • 4 / 13
Michniewicz szczery jak zawsze, ale w takich wypadkach wolę jakby nie uzewnętrzniał swoich wywodów. Bardziej dyplomatycznie powinien się wypowiadać.
W gabinetach zarządu niech mówi co uważa ale publicznie odradzałbym. Niczemu to nie służy i raczej nic pozytywnego nie wniesie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak wywrze delikatnie na prezesie czy dyrektorze presję to nic złego się nie stanie
Generał dywizji
 • 0 / 0
Presję niech wywiera, nawet wskazane. Trudno aby był tylko biernym wyrobnikiem. Niech rząda i upomina się o wzmocnienia ale nie w prasie i wywiadach. Wie gdzie są gabinety władz i tam niech nawet prezentacje w Excelu robi, może i nawet pompki jak mu się tak podoba. Niech sobie przy kawie posiedzą i pogadają, nie mam nic przeciwko.
Porucznik
 • 10 / 2
Jak ktoś się łudził chociaż na udział w grupie Conference League, to niech teraz porzuci te marzenia.
Nie no do CL sie doczlapiemy ;)
Generał brygady
 • 4 / 1
Conference League,to będzie mega osiągnięcie. Jak ostatni awans do LM. Ale nie wieże w takie cuda. To będzie przełomowy moment w zarządzaniu przez Miodka. Jeżeli nam się nie uda dostać do grupy jakiś pucharów. Popadniemy w poważne tarapaty finansowe ,które i tak juz mamy spore. Mam nadzieje ze będzie to ostatni sezon Miodka w roli Prezesa.
Liga Europy została zmniejszona do 32 drużyn, więc do Conference League też nie będzie tak łatwo awansować, jak się niektórym wydaje.
Generał brygady
 • 1 / 0
Futbolowy
Dla tego pisze ze nie wieże w ten awans. Jesteśmy za słabi na średniaków w Europie
Generał broni
 • 1 / 0
Za słabi do tego kompletnie nieprzygotowani.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ja się - mimo wszystko - łudzę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Poczekamy zobaczymy
No a co sie czesiek dziwisz? Za chwile bedziesz mial jeszcze mniej grajkow bo zlotousty i zlotowlosy opchnie jure, luqiego, mladena, biogosa i tomasa,
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak wszystkich na pewno sprzeda
No to czas spróbować młodych:
-Mosór na SO
-Matuszewski na wahadło
Niski na wahadło
Kisiel-DP
Skibicki wahadło
Rosołek na skrzydło/atak
Mosór zaraz bez kontraktu. Matuszewski, Niski i Rosołek jeszcze nie skończyli sezonu w I lidze. Ze Skibickim pewnie się tak skończy, z Kisielem nie wiadomo. W środku pola też jest straszna cienizna. Na dziś dwóch ludzi do gry (Slisz i Martins).
Skibicki jest graczem typowo ofensywnym, Matuszewskim i Niskim to pucharów nie zawojujemy.
Nie sądziłem, że to kiedyś napiszę ale przydałby się nam... Cholewiak, przynajmniej na sparingi i gierki kontrolne.
Generał brygady
 • 2 / 0
Jak byśmy mieli grac tymi zawodnikami to sezon zakończymy na podobnym miejscu jak Amica. Nam jest potrzebna jakość. Ale Miodzio nie ma już skąd pożyczać kasy
Niski nawet nie jest podstawowym zawodnikiem w klubie z 1ligi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mosór odchodzi, Niski za słaby, Skibicki nie nadaje się na wahadło - i cały misterny plan w pi....u.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylu na raz to z 3 frontów szybko zrobi się 1
Budowanie alibi na odpadniecie z PE? Niemniej rozowo to nie wyglada...
Pułkownik
 • 2 / 0
Jakieś 3 tyg. pisałem o tym. Zaraz zaczna sie tłumaczenia, że Euro, brak transferów na czas...itd. Idealna wymówka na brak awansu do pucharów.
A jezeli dolacza nowi to ze nie bylo czasu ich wpomponowac ;) Sytuacja nie jest komfortowa. Jezeli trafimy w I rundzie na Neftci Baku lub Bodo/ Glimt albo nawet Maccabi Haifa to nie bedzie spacerku. Pamietam jak rok temu Vuko narzekal - w koncu dostal graczy, tylko ze w wiekszosc nieprzygotowanych to rywalizacji a Czesio zbawca dokonczyl tylko to co mialo sie stac.
Generał broni
 • 1 / 1
Muci się pomylił....
Jedziemy na obóz, mamy grać sparingi,a nie ma wahadeł...
Jak tak dalej pójdzie, to pociąg z pucharami odjedzie,a my zostaniemy na peronie i mam tu na myśli LE2.
No ładnie. CM tak narzeka, że to jest już jawna krytyka klubowych decydentów. Nie fajnie. Jak nie dostanie tego o co prosi, to się może okazać, że niebawem znowu zmienimy trenera.
Generał dywizji
 • 2 / 4
Trener że swoimi przemyśleniami powinien powędrować do gabinetu dyrektora a w wywiadach trochę powinien tonować wypowiedzi.
Zgadza się ale widać, że tu jest już coś mocno nie tak i być może pojawiły się jakieś tarcia. Do tej pory miałem wrażenie, że CM ma mocną pozycję w klubie ale zaczynam mieć wątpliwość czy on się dogaduje z RK. Nie dostaje tego co chce, a gołym okiem widać, że potrzebuje.
Generał dywizji
 • 2 / 5
Braki widzimy wszyscy, i w klubie także zapewne to wiedzą. Zapewne pracują aby tą sytuację zmienić.
Tylko to wygląda jakby trener ganił publicznie pracodawcę, szukał sobie już usprawiedliwienia na przyszłość w razie wtopy pucharowej.
Ma zapotrzebowanie to niech zgłosi dyrektorowi, ma problem to niech szukają rozwiązania. W jakim celu "płaczę" W wywiadach i podjudza atmosferę?
Przecież to tylko nakręca ludzi niepotrzebnie.
Wypowiedzi w prasie nie poskutkują transferem tylko zacznie się większa "jazda" po dyrektorze czy Prezesie...
Pułkownik
 • 2 / 0
Widzieć a widzieć i dzialać, to dwie różne sprawy Panie.
Porucznik
 • 3 / 0
Co ma powiedzieć trener, który za Antolicia dostaje Muciego, za Kante dostaje Rusyna, teraz odpadli mi Vesović, Wszołek Gwilia -a do tego kilku zawodników jest na kadrach?
Sam ma wyjsć na boisko?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ja nie twierdzę, że problemu nie ma.
Jest i trzeba znaleźć rozwiązanie ale nie latać po mediach i robić szum niepotrzebny.
Michniewicz się użala, a co jakby był trenerem w Płocku czy Częstochowie? Tam jest różowo, kasa płynie z kranu a na każdą pozycję mają Lewandowskiego czy Ronaldo?
Może się okazać, że za miesiąc będziemy mieli parę ciekawych transferów i zmieni się postrzeganie sytacji.
Finanse klubu są jakie są a i nie każdy od razu pali się aby przyjechać do Warszawy.
Zgodzę się, że nie powinien wylewać swoich żali czy wręcz krytyki. To niewłaściwe i nieprofesjonalne. Ale jemu zdarza się to pierwszy raz. To będzie najbardziej porąbany okres przygotowawczy od lat. Rezygnujemy ze sparingów i gierek kontrolnych, bo nie mamy wahadłowych. A jeśli Jura odejdzie, a Mladen zaliczy poważną kontuzje to my leżymy i kwiczymy. Nie mam pretensji o odejście Veso (klub zrobił to co musiał), ani Wszołka, który po prostu chciał odejść. I wierzę, że klub stara się sprowadzić wahadłowych. Rozumiem też, że negocjacje muszą potrwać. Ale obecna sytuacja była do przewidzenia i albo należało się sprężyć, by przynajmniej pozyskać jednego wahadłowego (taki Emreli nie był nam potrzebny na cito, kolejka do napadu jest bardzo długa) albo chociaż zatrzymać na pół roku tego nieszczęsnego ale taniego Cholewiaka. Wiem, że potrzebujemy lepszych od niego ale przydałby się w okresie przygotowawczym, a i w okresie natężenia meczy, by zagrać w lidze czy PP ogony. Nie chodzi o to, że byłem za jego zatrzymaniem, tylko że w obecnej sytuacji kadrowej, którą dało się przewidzieć nawet on by się teraz przydał.
Nie jestem zbytnim krytykiem władz klubu ale coś się dzieje nie tak. Jeśli tym razem udupimy puchary (chociaż uważam, że przejdziemy pierwsze dwie rundy zapewniające nam LE2), to tym razem, to nie będzie wina trenera.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Gal(L) Anonim
Trudno się nie zgodzić z Twoim wpisem.
Myślę w dużej mierze podobnie.
Wydaje mi się, że po ostatniej czystce składu, w klubie zakładano że uda się pozyskać wartościowych graczy w ich miejsce. Pewnie bezpieczniej było zostawić takiego Cholewiaka ale jak założyli ze przyjdzie nowy...
Czasem jest tak, że transfer, który jest prawie dopięty wysypuje się na ostatniej prostej. Ciekaw jestem jak jest dzisiaj. Czy już kogoś odpuściliśmy albo ktoś nam odmówił? Okres transferowy trochę potrwa, choć wszyscy byśmy chcieli mieć już dziś pełny skład to jednak jak widać nie jest to proste.
Trudne zakontraktować wartościowych graczy na już, żeby byli wzmocnieniem i żeby się sprawdzili.
Mam nadziej jednak, że mimo iż wszystkim nam się wydaje, że mamy duże problemy to jednak uda nam się kupić dobrych piłkarzy i...
Ocenimy jak zaczniemy grać, najważniejszy sprawdzian będzie w Europie.
Porucznik
 • 0 / 0
Przecież nikt w klubie nie odkrył miesiac temu, że tyle kontraktow się kończy.
Zimą byly narzekania na wąską kadrę, a odpadli Vesović, Wszołek, Lewczuk, Gwilia. Reszty nie wspominam.
Zbierając piljarskie odpady jak Cracovia staniemy się taką Cracovią...
Biper
Ja tu nawet ostatnio chwaliłem klub, że w poprzednim okienku spuścił 8 graczy, a ściągnął na stałe tylko 2. A w tym okienku spuszcza 12 graczy. Ta miotła pozwoliła klubowi zaoszczędzić na płacach sporo kasy. Spodziewałem się, że w zamian za to przyjdzie 6-7 solidnych grajków. Może klub myślał, że da się to zrobić szybko ale nigdy nie byliśmy w stanie śzybko dokonywać transferów (jest kupa czasu do otwarcia okienka, a dobrzy zawodnicy wolą się nie spieszyć czekając na większy wybór ofert).
Natomiast zdałem sobie sprawę, że sytuacja nie jest fajna. Ja wierze, że klub ściągnie jeszcze kilku graczy i raczej takich gotowych na już. Tyle, że będzie problem z przygotowaniem zespołu do pucharów. Moim zdaniem myśmy często odpadali z pucharów, bo zespół nie był jeszcze przygotowany dobrze do gry. Często po takich odpadnięciach zespół zaczynał grać lepiej i się rozkręcać. A nigdy jeszcze nie było aż tak nieciekawej sytuacji jeśli chodzi o samo przygotowanie zespołu. Brak zawodników, dłuższe urlopy. CM może nie dać rady tego poskładać. I tego się boję, że zespół nie będzie gotowy do gry w eliminacjach na swoim zwykłym poziomie albo nawet zbliżonym. Rozumiem logikę postępowania klubu i wydawała mi się słuszna o ile mielibyśmy szybko ściągnęli brakujące ogniwa. Martwi mnie też Jastrzębski, czy przygotuje zespół fizycznie. Nie twierdzę, że się nie sprawdzi ale jak dla mnie to eksperyment, a na nich rzadko wychodziliśmy dobrze. Wolałbym ściągnąć typowego trenera od przygotowania fizycznego piłkarzy, który pracuje w jakimś solidnym klubie od wielu lat i wiadomo, że dobrze mu to wychodzi. Podsumowując martwię się o przygotowania, a nie o to, że nie będzie w przyszłości dobrych transferów.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Gal(L) Anonim
Sytuacja jest bez dwóch zdań nietypowa. Od jakiegoś czasu odpadamy bardzo szybko w Europie, co przekłada się na finanse klubu jak i wizerunek - ewentualnie nowi piłkarze widzą brak gry w Europie. Doszła sytuacja pandemiczna, co również wpłynęło na aspekt ekonomiczny i... nietypowe przegotowania piłkarzy pod kontem kondycyjnym.
Nowa sytuacja dla wszystkich, tak dla trenerów jak i samych piłkarzy.
Ciekawe jak Pan pfofesor podejdzie do tego wszystkiego. Zastanawiające jak sobie poradzi na poziomie drużyny Mistrza Polski i jak przygotuję drużynę do gry w Europie.
Fakt, że jest mało piłkarzy do treningu z różnych względów, że transfery się jeszcze nie dokonały mocno komplikuje sytuację.
Może kiedyś uda się mieć gotowy skład od pierwszego treningu i przygotować piłkarzy na grę w Europie ale jest zagrożenie, że skończy się jak w Poznaniu. Świetnie radzili sobie w Pucharach a jak to się skończyło w lidze to nawet trudno skomentować.
Wiele niewiadomych (jakość przygotowań, brak transferów, brak ludzi do treningu, brak przedłużenia umowy z Włochem, późne rozmowy kontraktowe np z Mosórem). Ciekawe jak to się skończy.
Vuko mawiał, że niegdy nie jest tak źle jak się mówi i tak dobrze...
Coś ewidentnie jest nie tak w klubie, jeżeli wygląda to jak wygląda. Czy to uda się uporządkować? Mam nadzieję.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Odyn
Przecież okienko się nie skończyło, więc poczekajmy z tym pesymizmem.
Kupiliśmy dwóch piłkarzy ale żaden nie jest odpadem z Krakowa.
A poważnie pisząc, Lopez przydał się wtedy kiedy się tego od niego wymagało. Nie będzie zapewne stanowił o sile Legii w przyszłości ale swoje zrobił.
Chorąży
 • 3 / 0
Dyplomata.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dyplomata gaduła
EKSCELENCJO PROWADŹ
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
"Coś optymistycznego na koniec?""Ładna pogoda..."Przygnębiające to i to strasznie..
Przygnebiające jest to, że Mioduski, który stopniowo rozkłada ten klub na łopatki ma jeszcze swoich zwolenników.
Generał dywizji
 • 0 / 6
Mnie zadziwia patrzenie na sytuację przez pryzmat zwolenników czy przeciwników Prezesa.
Powinno się liczyć dobro Legii Warszawa.
Czy pada deszcz czy nie pada to słychać głosy że to wina bądź zasługa Mioduskiego.
Czy Prezes to cały klub?
Pułkownik
 • 4 / 0
Czego nie rozumiesz? Każdy, kto ma choć odrobinę rozumu i chce dobrze dla Legii, powie, że coś w klubie nie działa. Tu nie chodzi o zwolenników i przeciwników. Gołym okiem widać, że Mioduskiemu projekt Legia nie wyszedł i powinien odejśćj stąd jak najszybciej!.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Oczywiście, że widać iż coś nie działa. Nie mamy od paru lat możliwości grania w Europie niestety.
Wszyscy oczekujemy jakiś sukcesów w Europie bo przez chwilę się przyzwyczailiśmy do gry w z pucharach.

Ale irytuje mnie ciągle czytanie, że Miodek to czy Miodek tamto. Sukces to Prezes, porażka to Prezes. To nie jest klub jednoosobowy.
Swoją drogą, jak ma Prezes ustąpić to kto za niego? Wielu krytykuje ale nie widziałem aby ktoś tu podał rozwiązanie. Jakieś nazwisko nowego dobrodzieja, który zechce przyjść?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czesio wiecznie robi sobie alibi - nie jest tak źle, kolego :)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Mac
Zgadza się, tylko w jakim celu cała ta otoczka jest przez Michniewicza roztaczana. Zamiast tonować nastroje to je podkręca.
Chorąży
 • 2 / 0
Jakoś mało optymistycznie to póki co wygląda. Do obozu potrzeba pilnie min 2-3 zawodników do pierwszej 11.
Starszy sierżant
 • 5 / 0
Przygnębiająca rozmowa...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Mało optymistycznie