Logo Legia.Net

Danuta Kowalska odeszła z Legii Warszawa

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy

18-03-2011 / 08:24

(akt. 14-12-2018 / 17:53)

To miał być hit transferowy klubu. Duży temperament, umiejętność podporządkowania sobie ludzi, ekspresyjność - Danuta Kowalska miała dać Legii nową, piękniejszą twarz i przyciągnąć kolejnych sponsorów. Przecież wcześniej pracowała m.in. w Coca-Cola Poland Services, Fundacji Grupy TP, UNICEF i Lang Team. Założenia byty piękne, ale życie zweryfikowało plany. Pani Danusi już nie widać przy Łazienkowskiej, ostatnio była na 30-dniowym zwolnieniu lekarskim i nie wróci już do pracy.
Złośliwi twierdzili, że zimą nie było pieniędzy na transfery, bo wcześniej poszły na marketing. Mimo wszystko będzie brakowało świetnej niegdyś aktorki: jak malowała trenera Macieja Skorżę, jak rozstawiała po kątach operatorów kamer, jak chciała robić wywiady z piłkarzami Arsenału pięć minut przed wyjściem na boisko...

Komentarze (30)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~stary
 • 0 / 0
To bzdura nic takiego nie miało miejjsca
~bik
 • 0 / 0
Wara od Pani Kowalskiej. Super Kobita z temperamentem i dobry fachura. To co zrobiła na Legii przez ostatni rok, to Miklas z Kornelem nie umieli zrobić przez 5 lat na legii.
~mkl
 • 0 / 0
Zatrudninie jej na tym stanowisku było kpiną. Utrzymanie się na nim przez wiele miesięcy - kompromitacją klubu.
~RK
 • 0 / 0
to nie jest dobre dla klubu, znowu zapanuje chaos
~Agd
 • 0 / 0
Nareszcie poleciała. Brawo.
~Bono
 • 0 / 0
Dziękujemy Pani KOWALSKIEJ za dobrą robotę. To błąd, że odchodzi z klubu, a pokochała Legię. Była znakomitym marketingowcem. Pełen szacun za to co zrobiła dla Legii. Dobra i dyskutowana kampania wizerunkowa i sprzedażowa oraz świetne promocje, ciekawe programy dla dzieci cała szkoła mego syna zwiedzała stadion w ramach programu "ja kocham Legię"). Zabrakło jedynie dobrej gry drużyny, a na to nie miała wpływu. Podobno jest poważnie chora i walczy o życie. Życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia Pani Danuto. Szacun!!!!
~eRKA
 • 0 / 0
I tak pozegnaliśmy
kolejnego "nieudacznika" z krainy ITI.
Marketing i pani Kowalska czy jej równie
"wielki" kolega Kornel Eljasiewicz = śmiech na sali.
Grandes Kochanes i ich szmirowata kampania truskwowa
to był jeden z wielu "SZCZYTÓW" jakie osiagneli w Legii
ci "znawcy"
~???
 • 0 / 0
chuj jej w cyce :)
~Leszak
 • 0 / 0
Trzeba na jej miejsce zatrudnic Dodę, a zamiast Bereta - braci Mroczek.
I w końcu wy...ć tego pajaca - Macieja "Będę Grał w 2078 dwoma napastnikami" Skorżę.
~wwa hustlaz
 • 0 / 0
"Jako dyrektor marketingu i komunikacji Legii Warszawa Danuta Kowalska będzie odpowiadać za stworzenie spójnej strategii marketingowo-komunikacyjnej klubu. - Systematycznie kompletujemy zespół fachowców, a pani Danuta to doświadczony, znany w świecie sportu i biznesu menedżer zarządzający - uzasadnia Leszek Miklas, prezes zarządu Legii."
~wwa hustlaz
 • 0 / 0
jak czytałem co bredziła ta baba jak ją zatrudniali, to zastanawiałem się jakim kretynem do kwadratu trzeba być by zatrudnić kogoś takiego.

miklas won z Legii.
Plutonowy
 • 0 / 0
Brawo,brawo,brawo!!!

Miło przeczytać coś pozytywnego zaraz po przebudzeniu.
~isa
 • 0 / 0
Et pan, dans sa sale gueule!
~krawat
 • 0 / 0
Trzeba przyznać że z punktu widzenia ITI zrobiła robotę jak trzeba. Samo posuniecie z promowaniem stadionu, a nie druzyny czy pilkarzy (lub broń boże atmosfery) odważne i w sumie skuteczne.

Dla mnie jako kibica z dlugim stazem generalnie jednak nie do przyjecia. Truskawki obrzydliwe i strejlau z lubeszenkiem bez autorytety wsrod kibicow. Calosc wygladzona i przylizana jak reklamy proszków do prania
~antySU
 • 0 / 0
za ta kampanie reklamowa odpowiadala chyba firma zewnetrzna,a sam jej projekt zatwierdzal pewnie ktos wazniejszy niz ta pani
~lmk
 • 0 / 0
wyniki i gra to jedyny skuteczny marketing w pilce
~Tow. Winnicki
 • 0 / 0
Moja dziołcha.
~Stanisław Anioł
 • 0 / 0
Twoja to ona była zanim nie uciekłeś do Hondurasu. Teraz jest moja.
~Docent
 • 0 / 0
szklankami...SPIRYTUS!!!!
~antySU
 • 0 / 0
Ta Pani miala kompetencje ktore sprawdzilyby sie wszedzie indziej,ale nie w klubie pilkarskim,bo to jednak inny swiat.
Moim zdaniem i tak nie bylo zle w porownaniu do tego co bylo wczesniej.
Powodzenia w nowej pracy i zapraszamy na mecze
~Borsa(L)ino
 • 0 / 0
Problemem ITI jest to, iż zatrudniając fachowców np. ds. marketingu nie kładą nacisku na marketing branżowy w tym wypadku futbolowy.
Osoba kierująca w przeszłości dzaiłem marketingu w np. Coce nie koniecznie musi mieć pojęcie o marketingu piłkarskim, inne wzorce, inna klient docelowy...
Niestety działanie ITI na innych płaszczyznach i w innych działach jest równie czysto teoretyczne. Zatrudniają osoby ,dobre w danym zakresie ale nie mające nic wspólnego ze śiwatem piłki nożnej.
Życzę więcej skupienia na budowie drużyny i sztabu szkoleniowego.
~mendek
 • 0 / 0
super - może w końcu przyjdzie ktos kompetentny !
~Radek
 • 0 / 0
W Legii, w dziedzinie marketingu jest potrzebna kompetentna osoba, która będzie dbała o szereg szczegółów.

Każdy, kto oglądał spotkanie (a przynajmniej urywki) spotkania Podbeskidzie - Wisła mógł zauważyć ledowe bandy reklamowe, które w transmisji telewizyjnej wyglądały źle a odczyt reklam na nich był wręcz niemożliwy w 80% przypadkach. Sponsorzy na to spotkanie wyłożyli duże pieniądze po to, aby ich marka czy tez produkt były reklamowane głównie za pomocą transmisji telewizyjnej.
Nowoczesna technologia bandy nie sprawdziła się tylko dlatego, że w klubie nie było osoby, która by o to zadbała. A wystarczyło wiedzieć i ustawić bandy nie pod kątem, ale zupełnie prosto. Ewentualnie należało sprawdzić na kilka chwil przed transmisją (w czasie prób telewizji) jak bandy wyglądają w telewizorze.

Nie chcę i nie zamierzam się śmiac z pani Kowalskiej, bo z pewnością jest to kobieta, która ma dużą wiedzę branżową. Jednakże klub piłkarski to inny marketingowy świat a w tym doświadczenia z pewnością ta pani, jak i 90% polskich marketingowców nie ma.

Jestem za tym, żeby ludzie w Legii się uczyli, bo u nas nie ma fachowców z doświadczeniem w zarządzaniu klubem z taką infrastrukturą itp. Wszystko to są ludzie wywodzący się ze starej szkoły działaczy sportowych.

Najważniejsze dla mnie jest to, aby ci ludzie się uczyli, podglądali, jeździli na staże, kursy do tych klubów, w których marketing, szkolenie odbywa się już od lat na wysokim poziomie.

Chociaż, bądźmy też dziś szczerzy. M.City gdyby nie pieniądze Arabskiego Szejka - co by znaczyli w Anglii i Europie? Setki milionów funtów wydanych a oni odpadają w Uefa. idźmy dalej: Chelsea Londyn - własciciel i główny sponsor Abramowicz. Gbyby nie te pieniądze, Chelsea nie wypracowała by z zysku na wielkie transfery. Real, Barcelona - pozadłużane kuby. BVB - klub na który od niepamiętnych czasów przychodzi po 80 000 kibiców i co, jaki efekt? Długi (fakt, teraz wyszli na prostą). Jeżeli takie potęgi znane na całym świecie nie są dobrze zarzadzane, nie przynosza zysku przy ogromnej marce ligi, środkom z transmisji telewizyjnych, które kupuje cały Świat, od rzeszy kibiców, to czego my oczekujemy od naszych klubów.
~hmm
 • 0 / 0
czy dozyjemy czasow braku cyrku w tym klubie, iti patataj
~magik
 • 0 / 0
Tak, Tak wina iti jest tez ze stonka zrzera ziemniaki a dzieci maja szkorbut ... dobrze sie teraz poczules?
~pajcziwons
 • 0 / 0
magik nabrałeś się na tego gamonia? :) hmm kowalczyk i inni wilanopodobni to jedna i ta sama osoba
~PEŁNY STADION !!!
 • 0 / 0
A Miklas jakie musi mieć kompetencje że pomimo fatalnego zarządzania klubem, pomimo ponad 100 000 000 złotych długu który Legia musi spłacać względem iti , pomimo nieznalezienie głównego sponsora, pomimo tego że Wisła 4 razy odkąd iti weszło do Legii zdobyła Mistrza ! a zanosi się że idzie po 5 !!! 5:1 a Miklas może czuć się jak Pączek w maśle !
~...
 • 0 / 0
Ty się za to powinieneś czuć jak f*ut w zimnej wodzie, bo wzbudzasz tylko śmiech i politowanie.
~rewas
 • 0 / 0
Ta końcówka najlepsza "jak chciała robić wywiady z piłkarzami Arsenału pięć minut przed wyjściem na boisko..." :D
~mundek
 • 0 / 0
i tak to jest - jak się samemu nie ma dość pracy na Ł3 to wylecieć się nie da - jest kilka znakomicie świadczących o tym przykładów...