Dariusz Banasik: Wspaniałe uczucie - wideo

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, Canal+, Liga+ Extra

31-07-2021 / 22:35

(akt. 01-08-2021 / 03:01)

- Jakie to uczucie pozbawić Legię punktów? To nie jest wygrana, jak każda inna. Wspaniałe uczucie, cieszę się, że go doznałem. Mówiłem zawodnikom na odprawie, że tyle lat pracowałem przy Łazienkowskiej i chyba mam sposób, jak pokonać stołeczną drużynę - mówił po meczu z Legią Warszawa, w rozmowie z Canal+, trener Radomiaka Radom, Dariusz Banasik.

- Starałem się mentalnie wpłynął na zespół, abyśmy grali odważniej. Wydaje mi się, że pierwsza połowa może jeszcze nie do końca, ale druga pokazała, że podeszliśmy bez respektu do rywala i zdobyliśmy trzy punkty.

- Jestem bardzo zadowolony, szczęśliwy. Może nawet nie z wyniku, ale z tego, jak nasi zawodnicy się zaprezentowali. Było to święto dla Radomia. Wszyscy czekali na ten mecz wiele lat. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że mimo że przyjeżdża mistrz Polski, jeden z najlepszych klubów w kraju, to wyjdziemy z podniesioną głową, będziemy chcieli powalczyć o coś więcej niż tylko remis, co było widać w drugiej połowie. I z takim nastawieniem wyszliśmy na mecz. Pierwsza odsłona była, według mnie, troszeczkę spokojna, wyrównana, było mało sytuacji. Po przerwie, gdy okiełznaliśmy rywala i przyzwyczailiśmy się do szybkiego grania, postanowiliśmy bardziej zaryzykować, pójść wyżej. Z tego były odbiory i akcje. Stworzyliśmy parę okazji, zdobyliśmy trzy bramki, były jeszcze dodatkowe sytuacje.

- Mecz był, można powiedzieć bardzo atrakcyjny dla kibiców. Dużo się działo. Były bramki, kartki. Przed meczem zakładaliśmy, że na trybunach będzie przyjaźń, a na boisku będzie ostra walka. Było czerwono, żółto. Wydaje mi się, że widowisko było bardzo fajne. Tak, jak powiedziałem wcześniej, cieszę się, przede wszystkim, z tego, że mój zespół nie przestraszył się, wyszedł odważnie, zwyciężył i to napawa nas na przyszłość bardzo dużym optymizmem. Po dwóch kolejkach, w których zremisowaliśmy na wyjeździe z Lechem i wygraliśmy u siebie z Legią, mamy cztery punkty. Ale musimy dalej budować drużynę, pracować, nie zadowalać się tym, co jest. I po prostu iść naprzód. A ja wierzę, że ten zespół stać na jeszcze więcej.

- Rozmawiałem z trenerem Michniewiczem odnośnie powrotu Mateusza Kochalskiego do Radomiaka. (...) Zapewnił mnie, że w momencie, kiedy Czarek Miszta zacznie trenować, może się to wydarzyć na dniach, to Mateusz do nas wróci. Są jakieś zapewnienia i wydaje mi się, że niebawem powinniśmy się spodziewać Kochalskiego w Radomiaku.

- Był to dla mnie szczególny mecz. Spędziłem w Legii wiele lat. Bardzo dokładnie pamiętam pewne fragmenty, spotkania, wiele etapów i przyjaciół, nawet do dziś, czy pracowników klubu. Mieszkam w Warszawie, moja rodzina pochodzi ze stolicy, kibicuję Legii - i to się nie zmieni. Ale dziś byłem akurat po przeciwnej stronie, musiałem się przeciwstawić Legii. Wydaje mi się, że, jako trener, też zrobiłem swoje. Ale, tak jak powiedziałem, zawsze kibicuję stołecznej drużynie. Zawsze będę miło wracał wspomnieniami i miał wielu przyjaciół z tamtych czasów. Dla mnie to zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej.

- Chciałem podziękować kibicom za wspaniały doping. Wsparcie dla Legii i Radomiaka było fantastyczne. Życzymy sobie wszyscy, aby w kolejnych spotkaniach było podobnie. Bardzo dziękuję, w imieniu swoim i drużyny. 

 

Komentarze (28)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Słusznie trener Banasik zauważył - "sędzia kontrolował mecz". Miał wygrać Radomiak i wygrał...
Podpułkownik
 • 1 / 1
Co można napisać. Gratulacje i tyle, kolejny trener z o wiele mniejszym budżetem i możliwościami pokazuje Michniewiczowi o co kaman w ekstraklasie.
Jak głupim trzeba być aby napisać coś takiego ? Od kilku sezonów Legia dominuje w Esie. Co chwila dziennikarze znajdują "wspaniale, cudownie i genialnie" grające drużyny, które to niemal pewnik - utrącą Legię z piedestału. W ostatnim sezonie zamiennie byli to Sląsk, Raków czy Pogoń. Drużyny i ich genialni trenerzy. I nic im nie ujmując - grająca piach (wg opini różnej maści komentatorów) Legia na końcu wyścigu kilka kolejek przed zakończeniem wznosi puchar w geście triumfu.
Akurat trener Banasik (co sam podkreśla) nauczył się najwięcej w Legii. Spytacie od kogo ? skoro w Legii tylko słabi trenerzy ?
Ale on jest na początku drogi. Życzmy mu jak najlepiej bo chciłaoby się mieć więcej klubów z naszego rejonu. Ale pisanie takich rzeczy po jednym meczu ?
Radomiak na wyjazdach też sobie radzi o czym przekonał się Lech. Wygrał z rezerwami... To nie był najmocniejszy skład Radomiaka. Przegrać tez trzeba umieć... Po co strzelacie jadem. Mistrz Polski pokonany i to poszło w świat. Bravo Radomiak
Po co kopiecie po nogach i symulujecie faule? Przy czerwonej kartce dla Filipa wasz zawodnik nie dostal w twarz a zwijal sie z bolu jakby mlotkiem dostal. Posel Suski zamowil sobie wynik
Podporucznik
 • 1 / 0
Specjalnie się rejestrujesz na stronie Legii, żeby o Radomiaku pisać? Ta poświęcona jest MP ... to że 3/4 kibiców z Radomia również kibicuje Legii nie
znaczy, że forum to jakkolwiek ma się interesować losami klubu Pana Sławka. Idź na jakieś forum temu tematowi poświęcone i tam się podniecaj. Chyba wszystkie opinie poza pojedynczymi wyjątkami uważają, że Legia przegrała zasłużenie, więc nie wiem do czego nawiązujesz pisząc "przegrać też trzeba umieć". Tzn. wiem, bo za chwilę będziesz musiał przywyknąć do zbierania razów od potęg z Niecieczy, Zabrza etc. A Legia, Legia i tak będzie Mistrzem. Chyba, że trafi się znowu rok, który przedzieli kolejne MP Legii... ale to raz na X lat, więc szanse są znikome.

MP pokonany i to poszło w świat xD ... nawet tego nie będę komentował - jedynie może jakaś chorwacka gazeta wspomni o tym tylko z okazji meczu z LEG. Myślisz, że świat interesuje się 30 ligą? xD co za dzban
Generał brygady
 • 1 / 0
Wspaniale uczucie wygrac z rezerwami Legii?
To byli dopiero drwale..a gdzie ta przyjazn szacunek?
Czerwona dla Mladena magla byc zolta jesli jy nie teatr wiesniaka w zielonej koszulce...sorry orzyjaciela
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie zagrali: Kochalski, Hołownia, Rosołek i Kisiel. Jędza odpoczywał. Czyli reszta to rezerwy??? Włącz myślenie, to nie boli.
Porucznik
 • 0 / 0
Przestańcie umniejszać zasługę Banasika. Radomiak grał lepiej niż Legia, nie cofnął się, a my graliśmy gorzej jak weszli ludzie z pierwszego składu, taka smutna prawda. Już z Florą było mocno średnio, można było się łudzić że to stres ale w Radomiu nie ma wytłumaczenia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zgoda. trener Banasik pokazał miejsce w szeregu uczniakowi Michniewiczowi.
Kopac grysc pluc i symulowac. Taka taktyke pa zes ustalil. Mecz sezonu macie juz za soba i teraz bedziecie 3 tygodnie dochodzic do siebie. U nas kontuzja 2 zawodnikow przez wasza agresje debilny trenerze
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Wiadomo było że się zepną. Piłkarze pajacowali to prawda, ale nie ich wina że nasi myśleli że wygramy na stojąco
Starszy sierżant
 • 1 / 4
Bandycka zgoda przestępców z Żylety z pewnością dodala splendoru temu wydarzeniu.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Pretensje i żal kanapowców chwytają za serce
"wspaniałe uczucie" ograć praktycznie rezerwy Legii. Nic tylko pogratulować samopoczucia. Panie trenerze, to może tak pan wybierze jakiś trzecioligowy klub z Mazowsza i jeszcze częściej będzie Pan doświadczał tak wspaniałych chwil po ogrywaniu rezerw Legii.
wcale nie takie rezerwy
Rezerwy nie rezerwy… ale ograł.
I to rezerwy nie były.
Chorąży
 • 2 / 7
Fajny start Lech, Legia i 4 pkt! Gratulacje! To będą bezcenne punkty w walce o utrzymanie.
Wypad do siebie.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
To prawda zaczęli bardzo dobrze
Plutonowy
 • 1 / 0
Życzę zeby motywował Pan tak swój zespół na każdy mecz, a nie tylko z nami…Gratuluje, napewno to ważny dzień dla Pana i całego Radomia…
Gratulacje za zwycięstwo.
Czekam na rewanż. W Warszawie polegniecie.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Może kiedyś wróco jako trener jedynki
~xaxa12
 • 0 / 0
GRatulacje. Zasluzona wygrana i calkiem dobra gra beniaminka.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Otóż to
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gratulacje to chyba nie na tej stronie ;)
Gratulacje trenerze. Życzę spokojnego utrzymania
Porucznik
 • 0 / 0
Heh dobre.