Dariusz Mioduski: Piłkarze zobaczyli, że Dinamo można pokonać

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

05-08-2021 / 18:05

(akt. 07-08-2021 / 08:42)

- Większość osób przed meczem skazywała nas na porażkę i to pewnie dość dotkliwą. Taką, która odbierałaby nam szansę na awans mimo czekającego nas rewanżu. Po pierwszej połowie mamy niezły wynik, końcowy rezultat jest sprawą otwartą. Mamy przed sobą drugą połowę, w której trzeba wygrać. Nie będzie to łatwe, ale nasi piłkarze pokazali, że jest to możliwe - skomentował tuż po powrocie z Zagrzebia prezes Legii, Dariusz Mioduski.

Wróćmy na chwilę do Tallina. Po meczu z Florą była duża radość ale i ulga, że tym razem jesień w pucharach jest zapewniona. Które uczucie dominowało? Radości czy ulgi?

- Na początku ulga była większa, choć gdy emocje opadły, to się wszystko wyrównało. Radość była tak samo duża, bo nie był to przypadek. Zapracowaliśmy sobie na to, by znaleźć się w tym miejscu. Wykonaliśmy ciężką pracę, solidnie się przygotowaliśmy. To był trudny mecz, każdy oczekiwał, że z takim rywalem sobie poradzimy, a to był solidny zespół. Starcia z takimi przeciwnikami są często najtrudniejsze. Ale wygraliśmy, awansowaliśmy i to była ważna chwila. Mieliśmy już pewność, że do końca roku pogramy w europejskich pucharach. 

Awans do fazy pucharowej to też konkretne pieniądze. Z tego punktu widzenia, jak wiele dla Legii znaczą takie środki?

- O pieniądzach oczywiście się myśli, ale będziemy je liczyć jak już skończymy te eliminacje. Ale na pewno daje nam to solidną podstawę do normalnego funkcjonowania, do sfinansowania budżetów. Nie jest tajemnicą, że w naszym klubie gra w europejskich pucharach jest wliczona do budżetu i ostatnio tych pieniędzy brakowało. Także awans daje nam spokój od strony finansowej. 

Liga Konferencji już jest. Liga Europy po meczu z Dinamem w Zagrzebiu staje się bardziej realna?

- Wydaje mi się, że tak. To był dla nas bardzo ważny mecz od strony psychologicznej, Teraz my byliśmy w takiej roli, jak Flora Tallinn w dwumeczu z nami. Pokazaliśmy, że potrafimy pograć w piłkę. Cieszy fakt, że mecz nie wyglądał jak obrona Częstochowy, ale był mądrze rozegrany w defensywie, mieliśmy też swoje okazje by strzelić gole. Remis jest wynikiem w pełni zasłużonym w moim odczuciu. I fajnie, że zawodnicy Legii już dziś wiedzą, że z Dinamem można pograć w piłkę i można ich pokonać. Większość osób przed meczem skazywała nas na porażkę i to pewnie dość dotkliwą. Taką, która odbierałaby nam szansę na awans mimo czekającego nas rewanżu. Po pierwszej połowie mamy niezły wynik, końcowy rezultat jest sprawą otwartą. Mamy przed sobą drugą połowę, w której trzeba wygrać. I Legia i Dinamo muszą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie ma już liczenia bramek na wyjeździe. Dlatego trzeba wygrać. Nie będzie to łatwe, ale nasi piłkarze pokazali, że jest to możliwe. 

W tym meczu udział mieli młodzi zawodnicy – od początku grał Maik Nawrocki, zaś gola na wagę remisu strzelił Ernest Muci. To powoduje, że satysfakcja jest jeszcze większa?

- To pokazuje, że ta nasza kadra jest jednak dość szeroka, bo mamy też młodych, zdolnych chłopców. Czasem mogliśmy usłyszeć czy przeczytać, że nie są wystarczająco dobrzy, by grać w pierwszej drużynie, by dać odpowiednią jakość na boisku i w efekcie zwycięstwa. A okazuje się, że są. Muci zdobył piękną i ważną bramkę, wchodząc potrafi zrobić różnicę. On dopiero zaczyna pokazywać swój potencjał. Dobrze spisał się grający od początku Nawrocki. Są też inni młodzi chłopcy, którzy jeszcze nie mieli wystarczającej okazji by się pokazać. Ale kiedy zaczną otrzymywać minuty na boisku, to wszyscy będziemy mieli powody do zadowolenia. 

Wspomniał prezes o szerokiej kadrze. Jest wystarczająco szeroka na wszystkich pozycjach czy możemy się jeszcze w tym okienku spodziewać jakichś ruchów? Wiemy, że chodzi o środek pomocy i lewe wahadło. 

- Cały czas patrzymy na to co się dzieje i jesteśmy świadomi potrzeb na dość oczywistych chyba dla wszystkich pozycjach. Szczególnie po kontuzji Bartka Kapustki wiemy, że w tym miejscu potrzebujemy wzmocnienia. Chcemy to zrobić, równocześnie myśląc o tym   by nie zamykać drogi chłopakom, którzy są i mocno pracują na swoją szansę. Jakub Kisiel zagrał fajny mecz z Wisłą Płock. Pokazał, że ma potencjał. A jeszcze jest Bartek Ciepiela, który był chory i dopiero będzie wracał do treningów. Wszyscy zawodnicy mieli okazję zagrać. Są napastnicy - Maciek Rosołek, Szymon Włodarczyk. Tych meczów będzie dużo i mam nadzieję, że wszyscy dostaną swoje szanse i będą zbierać cenne doświadczenie. 

Wszyscy myślami są już przy meczu rewanżowym z Dinamem, który dziś można nazwać meczem sezonu. Przełożyliście spotkanie z Zagłębiem Lubin. To była formalność czy były jakieś przepychanki?

- Nie spodziewałem się przepychanek. Ekstraklasa ma swój regulamin, odejście od niego zawsze jest problematyczne. Pragnę podziękować Ekstraklasie, że podeszła do tematu rozsądnie. Dziękuję także Zagłębiu Lubin za zrozumienie. Chcemy zrobić mały gest w kierunku ich kibiców, w zamian za to, że nie będą do nas przyjeżdżać sobotę. Wszyscy patrzą na dobro polskiej piłki, gdy Legia będzie miała lepsze rezultaty, to przełoży się na wysokość naszego rankingu i potencjał innych polskich klubów w przyszłości. 

Trener Czesław Michniewicz tymi pięcioma meczami w europejskich pucharach zapracował na nową umowę?

- To co mogliśmy przeczytać na ten temat w Internecie, to są jakieś bzdury. Ktoś coś powiedział nieroztropnie i całe środowisko się tym rozpaliło. Co ciekawe takie plotki zwykle pojawiają się tuż przed ważnym meczem. To może tylko powodować ferment, destabilizować nas od wewnątrz. A przecież te plotki, zwłaszcza dotyczące trenerów, dotykają nie tylko nas, ale innych zespołów grających w Europie, którym życzymy wszystkiego najlepszego, one też nie potrzebują sztucznego podgrzewania atmosfery. Dlatego apeluję aby w takich chwilach nieco się wstrzymać i lepiej weryfikować informacje. 

- Wracając do pytania – trener Czesław Michniewicz ma ważny kontrakt do końca sezonu, oczywiście że będziemy rozmawiać o jego przedłużeniu, o przyszłości. To normalna sprawa. Na dziś jednak wszyscy koncentrujemy się na celu jakim są europejskie puchary. To jest w tej chwili najważniejsze. Trener pracuje, wspieramy go wszyscy tak mocno, jak możemy, dając to, co jesteśmy w stanie dać. 

Komentarze (456)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~PAW
 • 0 / 0
Ja tak sobie myślę patrząc na pierwszy skład i ilość Polaków.... To myślę, że największą porażką jest akademia... Mija już kilka lat a tak naprawdę, wliczając w to wytransferowanych dalej, jakoś nie ulepilismy żadnego kozaka.
Porównując nas do Dynama.... Budżety podobne, stadion i infrastruktura u nas znacznie lepiej to wygląda, a coś ewidentnie nie działa.
Rozumiem DM musiał frycowe za swą niewiedzę zapłacić, ale to już chyba starczy. Powinniśmy zamiast szrotu piłkarskiego, kupić trenerów młodzieży do akademii, niech uczą dzieciaki.
Tak czy siak, coś nie gra, coś psuje te wszystkie dzieciaki.
Weźmy takiego Karbownik, miał być taki talent. Mówili komentatorzy, że jak tylko zdejmą go z obrony i wskoczy do pomocy to hohohoho i co i g.... liczby miał w pomocy przemocne 0 goli i 0 asyst. Super pomocnik. Pojechał na zachód...... tam to dopiero poszalał.....
Nie winie jego, ale ktoś mu namieszał, napompował, a on był tylko przeciętnym graczem w gównianej lidze.
Warto chyba się zastanowić kogo dopuszczać do młodzieży.
Panie Darku prosimy o transfery. Fajnie, że zagramy w pucharach ale na tę chwilę groźba nie obronienia MP jest bardzo realna. Obecnymi rezerwowymi, to mogliśmy ograć Wisłę Płock ale w lidze są znacznie poważniejsi rywale. Nie zdobędziemy MP, to i pucharów za rok nie będzie. I problemy z kasą zaczną się od nowa.
Generał broni
 • 0 / 1
Z transferami pewnie czekamy na rozstrzygnięcia w jakim pucharze zagramy i jaki będziemy mieli budżet.
W zasadzie potrzeby mamy na pozycjach DP i LO. Chciaż na LO może w zastępstwie zagrać Hołownia i Hanna, albo Jura a na PO nowy Szwed. Trudniej jest z DP, bo to ważna pozycja nie tylko z punktu widzenia defensywy, ale również zawiązywania akcji ofensywnych. Tutaj ju z nie mamy zastępstw. Podobno ma wrócić Gvilia.
Boras44
Domyślam się, że czekają na rezultat potyczki z Dinamem i nawet to rozumiem. Wyrażam po prostu swoje obawy o ligę. Ona trwa i my już gubimy punkty i to z beniaminkiem (co prawda w niezłej dyspozycji ale my jesteśmy MP). A dojdą kontuzje, urazy i pauzy za kartki. Jedna strata - Kapustka - już zdrowo namieszała. Oczywiście wierzę, że tak poważna kontuzja nikomu się już nie przytrafi ale mniej poważne na pewno będą. Dla naszych rywali, takie coś to nie problem, bo nie będą grali w pucharach więc nie muszą rotować. Dla nas kolosalny. Zobaczymy jak będzie po kolejnych meczach w eklapie. Każda kolejna strata punktów może się nam odbić czkawką.
A tej straty punktów boję się, bo myśmy w drugiej rundzie zeszłego sezonu przegrali tylko jeden mecz i mieliśmy długą serię zwycięstw, a wygraliśmy 6 punktami o ile dobrze pamiętam. Pewnie ale bez dominacji, a graliśmy niemal cały czas najsilniejszym możliwym składem. Były nawet pretensje do CM, że nie daje szans zawodnikom, nie robi zmian, a jeśli to na końcówki. W tym roku będzie inaczej.
Generał broni
 • 1 / 0
Gal(L)
Chyba nie ma takiego trenera i takiego zespołu, gdzie zmiennicy mogą zastąpić 1 do 1 wszystkich podstawowych zawodników. Z tym trzeba żyć i radzić sobie. Szczególnie mentalnie. Wieczne panikowanie nie sprzyja odważnej postawie w boju>
Jest takie powiedzenie, "boisz się wilków, nie chodź do lasu". Sport, szczególnie zespołowy, to alegoria wojny a na niej los sprzyja odważnym a nie tym którzy wiecznie powtarzają, że za mało żołnierzy, za mało karabinów, tym bardziej, że wcale nie mamy mniej żołnierzy ani karabinów niż inni.
Podporucznik
 • 0 / 4
Gall, wreszcie piszesz z sensem. MP będzie trudno obronić grajac na 3 frontach. Choć tyle było śmiechu z Amici, że nie potrafią grać, bo są wiecznie zmieczeni. Ciekawe jak będzie w tym roku...
Żeby transfer u nas miał sens i był wzmocnieniem na konkretną rundę eliminacji to musiałby być robiony przynajmniej na jedną rundę przed. Jeżeli nie ma w tej chwili żadnego transferu to takiego który nas wspomoże w czwartej rundzie nie będzie. I tu wychodzi wszystko co ma wyjść na temat planów i celów w pucharach. Mamy Ligę Konferencji i wszyscy są w zarządzie zadowoleni a jak będzie coś więcej to będą klaskać uszami. Jeszcze gdyby nie wypadł Kapustka to może w jednej trzeciej bym ich rozgrzeszył ale w naszej sytuacji to jest olbrzymia gra i zarządzanie na alibi. Co do dwumeczu z Dinamem. Wydaje mi się, że będzie tak jak w dwumeczu ze Steaua Bukareszt w 2013 roku. Po pierwszym meczu widzieliśmy duże szanse dla nas po remisie 1:1 ( liczyły się bramki na wyjeździe ) a u siebie bardzo szybko zostaliśmy wyjaśnieni. Obym się mylił, obym ....
Generał broni
 • 2 / 0
Chyba nie chcesz powiedzieć, że "mamy obowiązek" awnasu. Ja bardzo liczę na awans, ale jego brak przyjmę ze zrozumieniem, bo co prawda TU JEST LEGIA, ale tam JEST DINAMO ZAGRZEB.
Istotne jest to, że na mecz idę z dreszczykiem emocji a obawiałem się, że pójdę oglądać dokończenie egzekucji. Moje doświadczenia kibicowskie podpowiadają mi, że wiecej przeżywałem dobrych emocji przed meczami (nadzieja) niż po nich (spełnienie).
W ostatnich latach i tak mamy wyjątkowo duże szcęscie, bo może Legia nie spełnia wszystkich naszych marzeń, ale spełnia te, których nie spełniała przez dziesięciolecia, albo robiła to raz na pokolenie.
Boras dobrze napisane, zgadzam się w 100 procentach.
Generał broni
 • 2 / 0
kierownik
Zapomniałem jeszcze dodać wątku poetyckiego,
"Pomiędzy ustami, a brzegiem pucharu
Są chwile tak piękne,
Że mogły je stworzyć tylko anioły."

To fragment wiersza, który oddaje nastrój przedmeczowy.
Dopiero potem się okazuje, czy łyk wzięty z tego pucharu jest slodki, czy cierpki.
Nie no, dobrze że zobaczyli... lepiej późno niż wcale, ale mimo wszystko szkoda, że wcześniej nie widzieli.
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Łatwa kaska do wyciagniecia
No banalna wręcz.
Starszy sierżant
 • 0 / 3
Napewno u nas domu mamy zwycięstwo. We wtorek spacerek
Generał broni
 • 0 / 0
Głupek czy prowokator?
Starszy kapral
 • 0 / 1
co do transferów jezeli we wtorek odpadniemy to czeka pewnie Slavia, a wiec LE2 transferow brak mamy grac mlodzieza .....

ale jak we wtorek wyjdzie to musimy cos zrobic, sprowadzic gotowca do gry w srodku i tu Czesio i Kucharski chyba nie sa slepi i nam sie juz pokazal na Ł3 gotowy do gry na 6/8 czyli Patrick Berg z Bodo, 2 z bonusami 3 miliony euro przy zapewnionych LE czyli okolo 10mln euro w walce w 4 rundzie o 20mln euro....to byloby logiczne ale pewnie piekaro juz moze cos innego sprzedaje pudlowi....
Już raz braliśmy gracza z tego rejonu, co to nas w bezpsorednim starciu zachwycił. Co to był za, ananas chyba, nie muszę przypominać XD
Generał broni
 • 0 / 0
To przed podpisaniem trzeba pytać, czy zna numer swojego obuwia.
Albo czy zna się na mapie... ;)
Starszy kapral
 • 1 / 6
to proste koles sie nie zna na niczym, za kazdym razem patrzy na gre jak ciele na zlote wrota i na koncu sprawdza wynik jest 1:1 to sukces bo przeciez tamci sa warci na jego FM duuza kase...i tyle z te pilki jazy w swojej glowie..... ale w koncu dzieki 3 lidze dostal sie do pucharów....co do trenera to na razie nic wielkiego nie zrobil za to przegral z radomiakiem, zobaczymy we wtorek wtedy Czesio 711 bedzie mogl powiedziec ze cos osiagnał.....co dalej pewnie pudel czeka do grudnia...pamietacie takiego Żurawia tez mial "sukces" ale druzyne prowadzi juz skorża.....
Trener nic nie zrobil.
To ktory trener w L cos dla Ciebie zrobil ? Hasi ??
Darek powiedz czemu nie chcesz wpuścić strategicznego sponsora do klubu ? Boisz się że wyjdzie żerowanie ?
~stiepa TAIWAN
 • 6 / 4
PN to slaby interes w PL, ciezka praca a kasy niewiele. Pewnie dostane po tylku, ale uwazam, ze Lesniodorski jest medialny, ale to Miodulski jest prawdziwym prezesem.
Koles, ktory zasuwal w McDonald's i dorobil sie ciezka praca
przepisz na niego mieszkanie jaki taki zafascynowany nim jestes
Podporucznik
 • 7 / 3
Cardin odkup klub i będzie po kłopocie. Wprowadzisz swoje rządy. Może doczekamy się Ligi Mistrzów
Uwazam jak stiepa, Lesnodupski jako jedyny na swiecie zarobil na pilce, dymajac kibicow.
Przez to NS rownie maja go w dupie. On mial Legie w sercu ? Pff
~Julian. P Warszawa l 65
 • 1 / 5
Kibicuje Legii od ponad pół wieku ( 1964- ojciec mnie zabrał) I twierdzę . Nie ma drużyny której nie można pokonać
~stiepa TAIWAN
 • 1 / 0
WY GRA MY!!! NA STOWE
Porucznik
 • 1 / 0
Brawo ty.
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Prezesie, na razie udało się zremisować, bez wzmocnień nie wymagamy cudów od chłopaków.
~stiepa TAIWAN
 • 1 / 1
mysle, ze pracuja nad wzmocnieniami
Generał
 • 4 / 9
Zostało niespełna 2tys biletów i to tych na trybune gości, spieszczie sie będzie komplet, jazda z Kur**mi.
Major
 • 2 / 10
Dziennikarz do Mioduskiego na załączonym obrazku: bedą transfery po awansie ? Mioduski przez zęby : chyba śnisz. Wszystko idzie dla mnie.
Generał
 • 0 / 3
Ale jak to, podobno prezes dokłada do Legii?
~stiepa TAIWAN
 • 2 / 0
powinienes odwiedzac wp, pudelka... to jest furum kibicow Legii. Wspieramy nasz klub!!!
W końcu zdjęcie uśmiechniętego prezesa… bo te wszystkie ostatnie z grobową miną były :)
A teraz jeszcze raz, na spokojnie i po polsku.
Pułkownik
 • 4 / 1
Może nie umi
Generał dywizji
 • 3 / 11
TO CHYBA PLOTA - "LEGIA WARSZAWA. PATRYK SZYSZ NA CELOWNIKU MISTRZA POLSKI
LEGIA WARSZAWA Dzisiaj, 6 sierpnia (14:51)
Czy jeszcze tego lata doczekamy się transferowego rekordu Ekstraklasy? Jego bohaterem może się okazać Patryk Szysz. Napastnik Zagłębia Lubin znalazł się właśnie w wąskim kręgu zainteresowań Legii Warszawa." INTERIA.PL

KASY NIE MA TO ZA CO PREZES MIODUSKI CHCE GO KUPIĆ !!!

TYLKO LEGIA !!!
Może gdybyś wyłączył caps locka to byś zauważył artykuł na Legia. net.
Wisi od 23 godzin...
Generał dywizji
 • 4 / 7
MOŻE I TAK !!!
=============
TYLKO LEGIA WARSZAWA !!!
Kolego za dużo kawy, dodawaj troszkę mleka ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Plota nie, ale raczej nierealne.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mac....... może jednak nie :-)
czemu nierealne ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie sądzę, żeby po Sliszu Mioduski wyłożył podobną kasę na zawodnika z polskiej ligi (mam na myśli oczywiście kwotę 2 baniek).
Nie mamy zmiennika dla Mladena, a Matuszewski w podstawie Warty, echhh....
Warta to nie Legia, do tego graliby najsłabszym zespołem w lidze.
grali z najsłabszym *
Najsłabszy czy nie najslabszy, co za różnica. Nie mamy zmienika dla Mladena na mecze w lidze, a tu proszę - najbliższe trzy kolejki pauzuje. Na Matuszewskiego nie musieliśmy wydać nawet złotówki.
Plutonowy
 • 0 / 0
Dokładnie. "Bo to Warta tylko" piszą. A Nawrocki skąd? Z ławki Warty Poznań właśnie.
Niektórych puszczają za szybko, innych za późno. Polityka z młodymi ciągle na udo.
Kapitan
 • 1 / 1
Prezes ma trochę racji,Czesław powinien bardziej dawać szanse młodym tylko nie po 11 w jednym meczu a pojednym albo robić więcej zmian w trakcie meczu.
Chodziłem po kilku sklepach tak w Polsce jak i za granicą, ale w żadnym nie było ani defensywnego pomocnika ani żadnego innego piłkarza na sprzedaż.
A na forum co chwila kupić tego, tamtego...
Oświećcie mnie, gdzie sprzedają?
Generał
 • 1 / 0
Prezes i dyrektor sportowy wiedzą gdzie.Gorzej jest za co dokonać zakupu.
Nie tylko za co...
Oprócz gdzie, jest jeszcze kiedy i czy.
Generał
 • 0 / 0
Myślę, że jakby było za co, to kolejne pytania były by zbędne.
A tak, to prezes bardziej liczy na wprowadzenie młodzieży.
Trzeba poprosić o podniesienie cen biletów, tak z czterokrotnie, zapełniać stadion, kupować więcej koszulek i gadżetów...
Będą pieniądze na piłkarzy.
Za komuny wszedłbym do domu handlowego i kupiłbyś piłkarza na każda pozycje ;)))
Ale to dotyczyło tylko klubów górniczych :)
Generał dywizji
 • 7 / 2
Nie rozumiem tych wpisów poniżej o 30 meczach i stracie punktów...

Co z tego że nie będziemy MP. Od dłuższego czasu czytam że MP to gówno tytuł w jakiejś 30 lidze to ochłap licza się tylko puchary....a tu proszę mamy grupę i refleksja nagle ?

Tak puchary grupy kasa to podstawa bo to kasa i szansa na lepszą drużynę ale MP szczególnie dla starszych kibiców pamiętających erę złotego węgla nigdy MP nie będzie gownem...PUCHARY TAK ALE MP TEŻ bo to Legia Warszawa ! Dla mnie MP to zawsze Podstawa i to z czego jestem dumny. Jeśli chodzi o puchary to dla mnie droga do sukcesu i stabilizacji finansowej klubu, temat mega ważny ale zawsze w pierwszej kolejności po to aby być ponownie Mistrzem Polski
Chodzi też o to, że bez MP za rok raczej nie awansujemy do pucharów, bo jest to dużo trudniejsze. A ja to widzę tak - o czym już pisałem - że ławka jest za krótka i póki mamy mecze pucharowe będziemy tracić punkty w lidze i obawiam się, że zbyt dużo. Za jakiś czas Czesław stanie przed dylematem czy nie "odpuścić" pucharów i najsilniejszym składem grać w lidze zanim stracimy szanse na MP. Pierwszy raz od dawna mam takie czarnowidzkie przemyślenia, bo zawsze wierzę że nam się uda. Mecz z Rakowem pokazał, że musimy grać pierwszym składem. Mecz z Wisłą wyszedł mimo całkowitego nasycenia rezerwowymi. Z Radomiakiem już nie wyszło. Problem w tym, że są drużyny silniejsze niż Wisła Płock i Radomiak i my Kisielem (mimo, że ma talent) ich nie wygramy. Patrzę na skład i współczuję Czesławowi jak ma grać na trzech frontach. Zwłaszcza, że dochodzą kontuzje (a przy meczach co 3 dni może być ich więcej) i kartki.
Generał dywizji
 • 3 / 8
KOLEGO LLEGIAAA - Z TEGO CO PAMIĘTAM TO TWIERDZIŁEŚ, ŻE LEGIA NIE ZAGRA W FAZIE GRUPOWEJ EUROPEJSKICH PUCHARÓW A JA TWIERDZIŁEM, ŻE TAK.
===================================
CZYLI WYSZŁO CHYBA NA MOJE - NIEPRAWDAŻ ?

POZDRO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 5
Gal

"Chodzi też o to, że bez MP za rok raczej nie awansujemy do pucharów, bo jest to dużo trudniejsze"

100% racji dokładnie to mówię i ścieżka mistrzowska jest dużo łatwiejsza choć może mieć pechowe losowania. Mistrz to podstawa bo to duma w Polsce tu chce być nr 1! Europa to rozwój i nagroda.

AML
Nie mówiłem że nie dostaniemy się do grupy. Mówiłem że nie przejdziemy Bode. Szczerze? Tak obstawiałem i byłem mega szczęśliwy że się udało. Dla mnie na starcie bylo to najgorsze z możliwych losowań drużyny juz w sezonie i grającej dobrze.
Inna sprawa że odpadnięcie z nimi w 1 rundzie mogło nas pozbawić grupt - patrz co napisał Gal o ścieżce MP co popieram w pełni
Podpułkownik
 • 0 / 1
Tylko po co się tak drzesz ?
Podpułkownik
 • 3 / 6
Wspaniałe Igrzyska Olimpijskie polskich lekkoatletów.
8 z 12 dotychczasowych medali zdobyli przedstawiciele Królowej Sportu, w tym 4 złote. A przed nami jeszcze sztafety 4×400, gdzie panie i panowie są w formie na rekordy Polski i co za tym idzie miejsca na podium. To jest właśnie nasz sport narodowy, a nie jakieś piłeczki :)
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Ja siędzę przed kompem i co medal płaczę ze szczęścia. Jeszcze Babiarz z Chmara tak mi pasują swoim komentarzem że co rzut to ja łzy w oczach. Kapitalne igrzyska. wiedziałem że w Eurpie wymiatamy ale żeby na IO takie numery wykręcali. Szok
A ile szans medalowych poszło się pierpapier…
Najbardziej szkoda siatkarzy, dali doopy lepiej niż nasi piłkarze.
Generał
 • 0 / 0
Puchary na jesieni mamy, trener zostaje, prezes się nie schowa i zapewne będzie często udzielał wywiadów:)
Starszy sierżant
 • 3 / 3
"Veni Vidi Muci "Legia TV -kulisy meczu w Zagrzebiu .Tomas Pekhard sie wygadał ....Gargamel może wroci do Legii .
Tylko nie to!!!!
Generał dywizji
 • 1 / 7
JEŻELI JUŻ TO WOLAŁBYM VESOVICA !!!
=============================
MOŻE JEDNAK PREZES ZŁAMIE SIĘ I DOJDĄ DO POROZUMIENA - TO MOJE MARZENIE ?

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Vesovic nie zagra na środku AMLEGIA
Na szybko, byle kogoś mieć na środek w rezerwie może być.
To byłaby dobra decyzja. Na ekstraklasę za Martinsa jak znalazł. Nie wiadomo jak trzymał formę po zakończeniu kontraktu z Legią ale jeśli jest gotowy do gry na teraz, dodatkowo zna drużynę, system gry to według mnie nie ma nawet co się zastanawiać.
Generał brygady
 • 4 / 1
W obecnej sytuacji to byłby bardzo dobry ruch, mocno się nam przyda jako zmiennik Martinsa do gry w lidze. Jak się dogadają płacowo to brać. Oczywiście jeszcze jeden środkowy powinien później przyjść, no i LO.
no cóż, ewentualny powrót Gwilli to byłoby ukoronowanie niekompetencji Kucharskiego. Nikt mi nie powie, że na rynku nie można znaleźć środkowego pomocnika, który umie grać w defensywie ale i podać do przodu, a nie tylko w bok. Gwilia nie umie bronić i jeszcze 3 miesiące temu był za słaby na Legię - już jest dobry? Żart. Tak się właśnie ośmiesza klub. Ciekawe dlaczego do dzisiaj Gwilia jest bez klubu? Pewnie dlatego, że taki dobry jest :)
Porucznik
 • 1 / 1
A poco on komu.
Michniewicz go nie chciał przecież.
Na razie awansowaliśmy tylko do Who Cares League i to z ścieżki Mistrzowskiej, więc niepotrzebnie szambo tak szybko wybiło. Byłyby sensowne transfery w czerwcu to i LM stałaby się realna, a tak czekamy na cud.
Generał dywizji
 • 4 / 6
KOLEGO TRZEBA CHODZIĆ PO ZIEMI A NIE Z GŁOWĄ W CHMURACH - HEHEHE !!!
========================================
ŻEBY MIEĆ FAZĘ GRUPOWĄ LM TO PREZES MIODUSKI MUSIAŁBY ZAKUPIĆ Z 5 KOCURÓW, W TYM 3 DO LINII OBRONY !!!
O CZYM MY MÓWIMY - FAZA GRUPOWA LE TO SZCZYT MARZEN I DLA LEGII SUFIT NA RAZIE - NIESTETY !!!

TYLKO LEGIA - LEGIA MISTRZ !!!
No niestety jak się tyle pieniędzy spaliło w piecu i zmarnowało taki współczynnik to trzeba się cieszyć z tego co jest.
Generał dywizji
 • 3 / 5
A TO JEST JUŻ INNA MELODIA - HEHEHE !!!
==============================
ALE KTO NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW - NIE CZAS WRACAĆ DO PRZESZŁOŚCI TYLKO MUSIMY MYŚLEĆ O TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Błędy każdy popełnia, ale niestety nie wszyscy wyciągają z nich wnioski. Dopiero po trzech latach prezesury tego dyletanta zatrudniono w Legii trenera, a już ptaszki w Warszawie ćwierkają o jego zwolnieniu.
Generał dywizji
 • 2 / 8
NIEKTÓRZY TO WSZELKIE PLOTKI ŁYKAJĄ, JAK MŁODE PELIKANY !!!
==================================
PREZES MIODUSKI (LEGIA) ZAROBIŁ JUŻ OK. 3 MLN EURO PO POKONANIU FLORY.
WCHODZĄĆ DO FAZY GRUPOWEJ LE WYGRYWAJĄC Z DINAMO ZAROBI NA WSTĘPIE OK 5-6 MLN EURO. O LM NIE PISZĘ BO TO MARZENIA, JAK NA RAZIE. ZAKŁADAJĄC GRĘ LEGII W FAZIE GRUPOWEJ TO MOŻE WYCIĄGNĄC ŁĄCZNIE OK. 6 MLN Z LE 2 A Z LE CHYBA OK. 8-9 MLN EURO. MUSI SPŁACIĆ CZĘŚĆ DŁUGÓW I ZABEZPIECZYĆ FUNKCJONOWANIE KLUBU. POZA TYM, MUSI SOBIE ZOSTAWIĆ KILKA GROSZY, ŻEBY ZABEZPIECZYĆ EGZYSTENCJĘ SWOJĄ I SWOJEJ RODZINY !!!

TAK WIĘC, NIE LICZYŁBYM JUŻ W TEJ RUNDZIE NA TRANSFERY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Również czekam na dobre zmiany w ligowej piłce po ZB:

https://twitter.com/AdamGodlewski/status/1423631885700411392
Ja również. Zibi dobry jest w PR, ale po małych rzeczach na Twitterze w kierunku Legii widać, że to po prostu szkodnik, skoro w małej skali potrafi się być złośliwy i malostkowy wbrew interesom polskiej piłki to z pewnością tak samo jest na dużych klockach :/
Generał dywizji
 • 1 / 7
NIEKTÓRZY TO WSZELKIE PLOTKI ŁYKAJĄ, JAK MŁODE PELIKANY !!!
==================================
PREZES MIODUSKI (LEGIA) ZAROBIŁ JUŻ OK. 3 MLN EURO PO POKONANIU FLORY.
WCHODZĄĆ DO FAZY GRUPOWEJ LE WYGRYWAJĄC Z DINAMO ZAROBI NA WSTĘPIE OK 5-6 MLN EURO. O LM NIE PISZĘ BO TO MARZENIA, JAK NA RAZIE. ZAKŁADAJĄC GRĘ LEGII W FAZIE GRUPOWEJ TO MOŻE WYCIĄGNĄC ŁĄCZNIE OK. 6 MLN Z LE 2 A Z LE CHYBA OK. 8-9 MLN EURO. MUSI SPŁACIĆ CZĘŚĆ DŁUGÓW I ZABEZPIECZYĆ FUNKCJONOWANIE KLUBU. POZA TYM, MUSI SOBIE ZOSTAWIĆ KILKA GROSZY, ŻEBY ZABEZPIECZYĆ EGZYSTENCJĘ SWOJĄ I SWOJEJ RODZINY !!!

TAK WIĘC, NIE LICZYŁBYM JUŻ W TEJ RUNDZIE NA TRANSFERY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 2 / 11
NIE MA INNEJ OPCJI - MUCI PEWNIE ZOSTANIE SPRZEDANY W PRZYSZŁYM SEZONIE ZA CO NAJMNIEJ 10 MLN EURO A EMRELI ZA CO NAJMNIEJ 5 MLN EURO - NIEZŁA SUMKA OK. 15 MLN EURO WPADNIE DO KIESZENI PREZESA MIODUSKIEGO - LEGII !!!
PREZES MIODUSKI JEST ZABEZPIECZONY POD WZGLĘDEM SPRZEDAŻY PIŁKARZY NA CO NAJMNIEJ 2 SEZONY !!!
==========================================
TERAZ JESZCZE JEST ZA WCZEŚNIE, MUSZĄ JESZCZE POGRAĆ W EUROPEJKICH PUCHARACH I POKAZAĆ SIĘ Z DOBREJ STRONY - MUSZĄ BYĆ ROZPOZNAWALNI. DOBRY BIZNESMEN Z TEGO NASZEGO PREZESA - BRAVO PREZESIE - MA FACET ŁEB NA KARKU - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
Stuknij się w głowę gościu.
Generał dywizji
 • 3 / 4
TAK TO SIĘ KRĘCI - KUPUJE SIĘ PIŁKARZY, ŻEBY KORZYSTNIE SPRZEDAĆ !!!
==============================
TO JEST TYLKO KWESTIA CZASU, KIEDY LEGIA SPRZEDA WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ PIŁKARZY, JAK NIE TERAZ, KIEDY JEST NA NICH POPYT TO NIGDY !!!
LEGIA TO FIRMA, KTÓRA MUSI ZARABIAĆ - TAK TO DZIAŁA !!!

TYLKO LEGIA !!!
Generał
 • 2 / 1
Am
Czy się zbytnio nie naczytales Rutkow z amiki?
Generał dywizji
 • 2 / 4
WYPLUJ TE SŁOWA - NIE MASZ INNEGO PRZYKŁADU!!!
=================
JAK NAJDALEJ OD TYCH SKNER RUTKOWSKICH !!!
Z NIMI NA SZCZĘŚCIE AMIKOLECH ZAWSZE BĘDZIE PRZEGRYWEM - Z KIBICÓW ROBIĄ DURNIÓW A SAMI SOBIE KABZY NABIJAJĄ !!!
W WARSZAWIE TAKI NUMER BY NIE PRZESZEDŁ - JUŻ DAWNO NIE BYŁO W KLUBIE BO KIBICE BY ICH NA TACZKACH WYWIEŹLI.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 4 / 13
Mioduski daj trochę pieniędzy na transfery które zabrałeś klubowi to będzie łatwiej piłkarzom wierzyć w zwycięstwa. Tylu sponsorów, wpływy z telewizji, wpływy z dnia meczowego plus ostatnio masę kasy z transferów. Gdzie te pieniądze ? klub zarabia na siebie a ty żerujesz.
Generał brygady
 • 12 / 1
Fajnie jak ktoś potrafi - wprawdzie niezbyt dokładnie, ale jednak - policzyć komuś przychody, ale zapomina jakie koszty generuje prowadzenie klubu piłkarskiego czy firmy w ogóle...

Choć nie - dla domorosłych biznesmenów to nie ma znaczenia...
Generał dywizji
 • 2 / 7
NIE MA PIENIĘDZY KASA JEST PUSTA - NIE BĘDZIE JUŻ TRANSFERÓW - JESTEM PRAWIE PEWIEN !!!
============================
PO CO SIĘ NARAŻAĆ NA KOSZTY, JAK TYM SKŁADEM MOŻEMY AWANSOWAĆ DO FAZY GRUPOWEJ LE WYGRYWAJĄC Z DINAMO I AWANSUJĄC DO IV RUNDY ELIMIN. DO LM.

POWIEDZMY SOBIE SZCZERZE, ŻE NIE STAĆ NAS NA WZMOCNIENIA TYLKO NA UZUPEŁNIENIA. MAMY KILKU MŁODYCH PIŁKARZY, KTÓRZY POWINNI BYĆ POWOLI WPROWADZANI DO ZESPOŁU.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Koszty zostały zminimalizowane do granic możliwości, a przychody duże. Mniej pazerności a LM stanie się realna.
Generał dywizji
 • 3 / 5
MYŚLĘ, ŻE GRAJĄC W LE 2 LEGIA ZAROBI NIE MNIEJ NIŻ 5-6 ML EURO !!!
==============================================
DO TEGO, JAK DODAMY NA JESIENI 2-3 TRANSFERY Z LEGII (NP: JURANOVIC LUB PEKHART A MOŻE NAWET LUQI) TO ZGARNIE Z 6-10 MLN EURO. I TO WYSTARCZY NA CZĘŚCIOWĄ SPŁATĘ DŁUGÓW I DALSZE FUNKCJONOWANIE KLUBU. PREZESIE MIODUSKI BIZNES NADAL BĘDZIE SIĘ KRĘCIŁ - BRAVO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Nie wiem co masz na myśli, przez "zarobi" czy myślisz o pieniądzach które zarobi już w grupie bez uwzględniania pieniędzy za eliminacje czy wszystko razem.
Jeżeli Legia awansuje do LE przechodząc Dinamo i odpadając w 4 rundzie to już ma zarobione 3.9mln + 5mln + 2mln(około tyle za marketpool) to już jest około 11mln a jeszcze są premie za wygrane, remisy i awansy, więc około 15mln euro na spokojnie jest do wyjęcia za samą LE. Awans do LM to już szansa zarobku od 25 - 30mln euro
Generał dywizji
 • 1 / 3
PRZYJMUJĘ DO WIAADOMOŚCI !!!
========================
CZYLI JEST O CO SIĘ BIĆ !!!

TYLKO LEGIA !!!
Generał dywizji
 • 1 / 7
PRZYPUSZCZAM, ŻE NIE BĘDZIE JUŻ TRANSFERÓW DO LEGII - EWENTUALNIE TO TYLKO Z LEGII !!!
==============================================
MYŚLĘ, ŻE PREZES MIODUSKI DOSZEDŁ DO WNIOSKU, ŻE TA KADRA WYSTARCZY NA 3 FRONTY (WALKĘ O LE 2, PP, MP). TERAZ LICZY NA FARTA, ŻE UDA SIĘ AWANSOWAĆ DO IV RUNDY ELIM. DO LM TYM SKŁADEM I TYM BARDZIEJ NIE CHCE WYRZUCAĆ PIENIĘDZY BO NIE WIDZI SZANS NA WYJŚCIE Z GRUPY.
JESTEM TROCHĘ ROZCZAROWANY BO LICZYŁEM JESZCZE NA PRZYJŚCIE JEDNEGO KOCURA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Nie siej defetyzmu, Radek pracuje pełną parą ;)
Generał dywizji
 • 1 / 3
NIE SŁYSZĘ I NIE WIDZĘ ALE TRZEBA WIERZYĆ, ŻE JESZCZE PRZYJDZIE DO LEGII KOCUR !!!
===========================
TYLKO LEGIA !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie musi być kocur - zapier.dalacz środka pola wystarczy :)
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Dobra Darek widzę po minie że jednak Messi. Ok w ostateczności niech będzie
"Chcemy to zrobić, równocześnie myśląc o tym by nie zamykać drogi chłopakom, którzy są i mocno pracują na swoją szansę." Co to w ogóle znaczy? Skoro mamy taki szeroki skład, to czemu Michniewicz gra kopiącym się po czole Sliszem i słaniającym się na nogach Martinsem? Jest idiotą? A może on nie widzi jednak tej szerokości? W tej chwili nie ma różnicy w ilości meczów, czy zagramy w LK, czy w LE, czy w LM. Wszędzie będzie nam brakować piłkarzy. Nie wiem, na co czekamy? Czy jak ewentualnie awansujemy do LE to kupimy kogoś lepszego niż gdy mamy awans do LK? Szczerze wątpie.
Pułkownik
 • 3 / 0
Polscy nastolatkowie (U 17) przegrali z naszymi zachodnimi sąsiadami 1:10.

Trenerem jest Dariusz Gęsior.
Strach się bać przyszłości.
Generał brygady
 • 5 / 1
Skoro trenuje ich taki piłkarski geniusz jak Gęsior...

Czego się qrva można spodziewać jak zatrudniamy wciąż miernych, ale wiernych - byle Polak i byle tani...
Pułkownik
 • 1 / 0
Oby Pan Prezes miał w końcu podobną konstatację.

I zamiast Sokoła dwójki, na przyszłość zatrudniał i umiał utrzymać np.Banasika w rezerwach.
Przecież oni też muszą awansować ,jeśli mamy zanotować realny progres jako cała sekcja piłkarska.
Porucznik
 • 3 / 0
Czy ktoś wie jaka jest cena wykupu Nawrockiego?
stawiam, że max 200tys euro.
Podbijam do 300
Generał brygady
 • 4 / 0
daję 400k i czekam...

...po raz pierwszy, po raz drugi......
Zieloni 500
Pułkownik
 • 2 / 0
500 plus!
Generał brygady
 • 1 / 0
...mistrzowie 600k!
Gviillia jest bez klubu zabrać go na pół roku lub do czerwca jako zmiennika Martinsa zna klub a nigdzie nie zakotwiczył ...mozna było Furmana zabrac oddałby życie za Legie ale Kucharski spał
Pułkownik
 • 1 / 0
Raczej nie spał.
Są konkretne powody dla których Furman jest w Płocku a nie w Szczecinie, Częstochowie lub w Warszawie.
W kulisach z Zagrzebia Tommy Pekhart nie wyklucza powrotu Gargamela. Czyli moze cos jest na rzeczy. To moglaby byc sensowna opcja, szczegolnie krotkoterminowo, bo Gwilia nie potrzebowalby aklimatyzacji, prawie z marszu (dwa-trzy tygodnie treningow?) moglby wejsc do srodka pola za Slisza lub Martinsa, zwlaszcza w lidze. Ale to tez najwczesniej pod koniec sierpnia.
Generał broni
 • 4 / 10
Myślę, że ten sezon może być dosyć trudny. Wydaje się, że wykrystalizowała się szeroka czołówka klubów które trzymają niezły poziom. My jesteśmy w czołówce ale niezły poziom ustabilizowały Pogoń, Raków, Lech blisko będą pewnie Sląsk, Piast, może Wisła z Lechią. Wydaje się, że poziom pierwszej 3-5 w tabeli rośnie i się wyrównuje. To jednocześnie dobry trend dla ligi iniepokojący dla nas, bo grając w pucharach będzie nam trudniej utrzymać się na szczycie. W Poznaniu napina sięga zenitu a w innych klubach też nabrali apetytu.
Będzie ciekawie. Zaróbmy jak najwięcej kasy w pucharach, zróbmy trafione transfery i utrzymajmy miejsce lidera.
Mam wrażenie, że polska liga rośnie. A może to tylko efekt znużenia oglądania jej? Jak się kolegom wydaje?
Porucznik
 • 2 / 2
Niezła rozkmina jak na raptem dwie kolejki. Lech który zremisował pierwszy mecz? No k…. fenomenalna drużyna ustabilizowała poziom xd co to bzdurki napisałeś Ziomek?
Czyli już szukamy alibi?
Raków to fakt (stabilny długoletni projekt, tylko utrzymać poziom to zupełnie co innego, niż się na ten poziom wdrapać), Pogoń to samo, Wisła (jednak mają ogarnietych włascicieli i obecne ruchy pokazują, że zmieniają podejście. Mogą być groźni za 2-3 lata), AmicoLutnia (oni tam mają swoje priorytety, im starczają nagłówki o rekordach sprzedaży.) Piast ( no bez jaj stabilnie ale to dalej klubik miejski). Co nie zmienia, że przy dobrym sensownym zarządzaniu tzw. szeroka czołówka powinna regularnie punktować w europie (ludzie my mamy 7 kontrakt TV w EU, ładne schludne stadiony, tylko cierpliwości i racjonalnego zarzadzania brakuje)
Problemem to jest raczej to, że my od lat obniżamy swój poziom sportowy (wiem brak gry w europie, a czemu? może trenera brakowało?). Obecna kadra dalej jest mało perspektywiczna, wielkich talentów ciągle nie widać. Pozycję utrzymamy, ale trzeba się trzymać mistrzostwa, bo bez tego bez rankingu, możemy sie znowu wyautować od europejskich konfitur ( 4 letnie dziury w rankingu sa absolutnie niedopuszczalne).
Dalej mamy możliwości bijące całą konkurencję na głowę, przecież nasze przychody komercyjne + loże VIP to jest więcej niż budżet Rakowa + Pogoni. Tylko nie można doprowadzać kadry zespołu do miejsca gdzie grasz tak wieloma "nie obrotowymi" i niskiej jakości zawodnikami.
Pułkownik
 • 1 / 2
Też mam takie wrażenie.
Raków i Pogoń stabilnie budowane, konsekwentnie, krok po kroku.
Jak wynajdą jeszcze prawdziwych napastników to będą grać na całkiem przyzwoitym poziomie.

Śląsk pod Magierą też może mieć swoje 5 minut.

Stokowcem czy Probierzem nie ma co sobie głowy zawracać.
Ale już drugi krakowski klub ma chyba trenera, który będzie umiał poskładać Wiślane klocki.

Lech pod Skorżą raczej wypali, tam wbrew pozorom jest całkiem niezła ekipa.
Zaczekajmy do grudnia z takimi opiniami.
odnosnie klubu z Weilkopolski, tam oprócz Skorży i kilku zawodników żadnej napinki nie ma. Długoletni kibice już od kilku lat stracili serce dla "projektu" Rutkowskich., fakt oni maja kadrę spokojnie na 2 miejsce, a może i nie gorszą od nas. Tylko na szczeście dla nas w okresie nauki naszego "wszechwiedzącego" sami strzelali takie same babole. Jak dziwne eksperymenty z nie trenerami, fatalne transfery czym skutecznie wygasili zainteresowanie kibicowskiej społeczności.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Dlatego wcześniej pisałem, że przydałoby się aby inne kluby też awansowały do LK.
Wiele opinii się pojawia, że później odrobimy straty jak w poprzednich latach, tylko że ostatnio nie graliśmy na jesieni.
Bardzo istotne są wzmocnienia środka pola (2 środkowych i wahadło), nawet wypożyczenia niezłych graczy mile widziane.
Z obecnym stanem będzie ciężko przy kontuzjach i kartkach a każda wpadka może być kosztowna.
Zajęcie 1-go miejsca to prawie pewność LK znów za rok.
Generał broni
 • 0 / 2
Jakoś wcześnie te podsumowania
Podsumowanie, przecież to raczej przewidywanie. Nie wiem w jakiej branży działasz, ale jak nie analizujesz konkurencji na bieżąco to .............to źle.
Pułkownik
 • 1 / 0
My mamy grupę w LK.
Śląsk i Raków powiedzmy że też .

To jednak trochę utrudnia solidne punktowanie w ekstraklasie.

Przy takim scenariuszu, można śmiało założyć, że co najmniej dwie inne drużyny będą miały parę oczek więcej niż pucharowicze.

My na przykład, do grudnia mamy zagrać około 30 meczów.

10-20 procent nie zakończy się zwycięstwem.
Tak podpowiada doświadczenie, oraz brak szerokiej kadry zawodników na podobnym, wysokim poziomie.
Mam podobne wrażenie i normalnie by mnie to cieszyło. Martwie się, że Legia ze zbyt krótką ławką będzie tracić punkty w lidze podczas gry w pucharach. I może nie być w stanie tego odrobić, bo są zespoły, które potrafią zaskoczyć seriami zwycięstw. Pierwszy raz od dawna martwię się o MP. A bez MP za rok możemy nie wejść do pucharów i problemy finansowe zaczną się od nowa.
A co do wejścia innych polskich zespołów do LK, to też bardzo bym tego chciał ale mało w to wierze.
Starszy szeregowy
 • 3 / 3
Tą wypowiedzią o Kisielu i Ciepłocie pokazał Pan swoją ,,amatorszczyznę ,,- - ,,Szkłem się d**y nie podetrze ...,, Panie Prezesie....
Chorąży
 • 7 / 2
Mioduski nie widzi problemu w pomocy - w razie czego grajcie z Kisielem albo Ciepielą. Słowem, stłucz pan termometr, to nie będzie gorączki...
chyba Ty...

"jesteśmy świadomi potrzeb na dość oczywistych chyba dla wszystkich pozycjach. Szczególnie po kontuzji Bartka Kapustki wiemy, że w tym miejscu potrzebujemy wzmocnienia. Chcemy to zrobić (...)".
Chorąży
 • 1 / 1
Umiem czytać i zwracam uwagę na słowo "chcemy" wypowiedziane przez prezesa. Chcieć zawsze można, ale Legia już gra o kolejne awanse, a wzmocnień póki co nie widać. Oby do nich doszło, zanim odpadniemy, i będzie można tylko pluć sobie w brodę.
Porucznik
 • 3 / 2
Chcemy i pracują nad tym. Jezusie. Pomocnik nie stoi w biedronce między pomidorami a ogórkami. Będzie gość dobry to kupią. Jak nie kupią to trzeb będzie promować młodzież tylko pytanie czy odpalą czy nie
Bodo czy Legia w ostatnich okienkach Cie zawiodła? Jak na sezon covidowy mamy mocną drużynę, skleconą za darmo albo prawie darmo. W tym okienku przyszło kilku fajnych graczy, głównie reprezentenci swoich krajów. Skoro prezes mówi że szukają, to szukają, nie widzę powodu, żeby siać defetyzm szczególnie mając przed oczami wypowiedź prezesa w tej kwestii.
A to, że delikatnie naciska na Czesia żeby stawiał na młodych to akurat jest mega pozytyw.
Chorąży
 • 1 / 0
No, skoro sam prezes mówi... - to nie mam więcej pytań
Drogi Roepeleku

I'm very good in written and spoken English. I have been living in UK over 20 year by now.

So don't worry about me, unfortunately for you I don't work on the any kind of washing up systems ;-) I have bit better kind of work.

Besides small episodes like playing game with Manchester City over a decade ago - where Amica supporters have tendency quickly jumping to, because they don't have anything else to speak about in relation to Patatos Galacticos Team who had won simply f*ck all.

We, Legia Warsow supporters know exactly 100 percent where are we, and who we support.
When we do something we doing right when we had conflict long time ago with ITI we didn't give a f*ck only

ITI spierd...laj... niosło się po stadionie.

How is Amica protest going - Majster na Stulecie if I may ask?

You team of X men's pussies and other adjectives names can only dream about games what Legia played.
With opponents like Real Madryt and others in our Own history- and we don't boasting about them on every single occasion.
Thus, what makes us Legia Warszawa supporters, this is what separates Us from scumbags like yourself.

So keep playing on Amica license and dream on dream on
Musisz napisać po ziemniaczanemu żeby zrozumiał o co chodzi.
Ten pan codziennie w lustrze ogląda swoją fryzurę,poprawia,stwierdza,że jest zajebiście. Nie wymagajcie od niego za dużo, przecież jest Kisiel i Ciepiela, jest ok.
Nie jestem zwolennikiem komentowania przez prezesa przygotowania sportowego, taktyki, szerokości i jakości kadry - w profesjonalnym klubie na takie tematy rozmawia się z I trenerem lub dyrektorem sportowym.
Prezes w ogóle nie powinien się w to wtrącać. Prezes jest od wskazywania szlaku, dbania o odpowiedni ład korporacyjny, od kwestii finansowych. Od oceny potencjału zawodników są inni, którzy na piłce zjedli zęby, ludzie wykształceni w sporcie.
Generał broni
 • 9 / 0
Dosyć osobliwe podejście. Właściciel oraz prezes w jednej osobie, firmy której celem działalności jest sport ma się nie interesować i nie wypowiadać w sprawach dotyczących podstawy działania klubu.
To nie jest dyr. administracyjny, tylko właściciel, który własnymi pieniędzmi odpowiada za wszystko a cała reszta pracuje za jego pieniądze i podlega ocenie właściciela.
To czy on trafnie ocenia, to inna sprawa ale ma nie tylko prawo a nawet obowiązek mieć zdanie na temat pracy poszczególnych działów klubu, w tym jedynki.
Nie ma się nie interesować, ma odsyłać do osób, które mają kompetencje w tym zakresie.
Czy prezes kliniki powinien komentować metody leczenia pacjentów, jeżeli nie jest lekarzem? Nie.
"Niektórzy twierdzili, że nie mamy wystarczająco wykwalifikowanej kadry, żeby przeprowadzać takie operacje, ale moim zdaniem młodzi lekarze dadzą sobie radę".

Prezes, z zawodu prawnik, nie powinien wypowiadać się o potencjale sportowym konkretnych zawodników, o ich rozwoju, o wybranym stylu gry - od tego jest pion sportowy.
Siłą rzeczy wytwarza to presję na pionie sportowym, który będzie chciał sprostać oczekiwaniom prezesa, zamiast skupić się na swojej pracy, w której powinni mieć zaufanie i swobodę działania.
Dla dziennikarza to prezes będzie bardziej interesującą postacią, dla dziennikarza sportowego taką osobą będzie dyrektor sportowy/dyrektor zarządzający.
Boras, jeszcze raz, on własnymi pieniędzmi odpowiada za coś na czym się nie zna. Powiedzmy to sobie wprost - opiera się na pracy ludzi, którzy się na tym znają. Chyba, że uważa, że zna się lepiej i zatrudnia ludzi po to, żeby realizowali jego pomysły. Na moje oko tak nie jest i Mioduski rzeczywiście szuka ludzi kompetentnych. Pytanie brzmi: czy rozumie, że obchodzi w ten sposób Kucharskiego? Może opienie Kucharskiego na temat jakości kadry są zupełnie inne?
Podpułkownik
 • 2 / 0
Przecież nie ustala taktyki, ani nie wchodzi do szatni z kartką kto ma grać. Ma swoje własne opinie i może nawet forsować pewne rozwiązania, jak np korzystanie z zawodników z akademii. Bo mu się to opłaca, ale też trener odejdzie po roku, a może trochę dłużej, a on tu zostanie dalej. I musi patrzeć trochę dalej niż pracownicy kontraktowi.
Generał broni
 • 2 / 3
"Nie ma się nie interesować, ma odsyłać do osób, które mają kompetencje w tym zakresie."

Tylko że on te osoby zatrudnia, ustala z nimi cele do zrealizowania i potem ich rozlicza z ich realizacji, tak samo jak prezes i właściciel każdej firmy. Szef produkcji nie ocenia samego siebie, tak samo jak szef sprzedaży, czy głowna księgowa. Oni są rozliczani z realizacji swoich obowiązków przez prezesa, ponieważ to on ponosi wszelką odpowiedzialność, również prawną za działania firmy a jeśli jest do tego właścicielem to również finansową.
Wydaje się że Twoje rozumienie podziału władzy w klubie jest rodem z innej formy własności, czyli że klub jest własnością samorządu a prezesie w nim są wymieniani w zależności od wyniku ostatnich wyborów. Wtedy do klubów trafiają przypadkowi ludzie i wyniki ich zarządzania są takie jakie są. W takich klubach odpowiedzialność jest "kolektywna" a ocena rozmyta.
W prywatnych klubach jest inaczej a przynajmniej powinno być. Oczywiście prezes nie wtrąca się w plan treningowy, czy takykę zespołu ale ocenić efekty tego wszystkiego ma obowiązek, bo on jest głównym twórcą strategii rozwoju klubu i jej realizacji. Inaczej zapanuje bezhołowie.
Balde to fajnie. Dalej: nie zna się na tym, co komentuje. To żaden wstyd. Prezes kliniki nie musi stawiać diagnoz lekarskich, a właściciel knajpy nie musi umieć przyrządzać potraw.
Skończmy z tym kultem tym większej wiedzy, im wyższe stanowisko. To Japonię doprowadziło do gigantycznych perurbacji gospodarczych. Prezes nie jest ekspertem w każdej dziedzinie - nie musi i nie powinien być. Prezes musi umieć skompletować ludzi, którymi będzie zarządzał i wyznaczać im obszary, w których będą mogli wykorzystać swoją wiedzę.
Generał broni
 • 1 / 4
" Prezes musi umieć skompletować ludzi, którymi będzie zarządzał i wyznaczać im obszary, w których będą mogli wykorzystać swoją wiedzę."
Zapętliłeś się kolego. Jak prezes może dobrze dobierać ludzi jeśli po pierwsze, nie zna się na tym do czego tych ludzi dobiera, ani z tego samego powodu nie może ich oceniać.
Wystarczy, że będzie wiedział na czym mają się znać ludzie, których sobie dobiera. Nie, nie zapętliłem się. Bardzo opacznie zrozumiałeś mój komentarz.

"Czasem mogliśmy usłyszeć czy przeczytać, że nie są wystarczająco dobrzy, by grać w pierwszej drużynie, by dać odpowiednią jakość na boisku i w efekcie zwycięstwa. A okazuje się, że są. Muci zdobył piękną i ważną bramkę, wchodząc potrafi zrobić różnicę. On dopiero zaczyna pokazywać swój potencjał. Dobrze spisał się grający od początku Nawrocki. Są też inni młodzi chłopcy, którzy jeszcze nie mieli wystarczającej okazji by się pokazać. Ale kiedy zaczną otrzymywać minuty na boisku, to wszyscy będziemy mieli powody do zadowolenia."

Takie słowa mogą paść z ust trenera lub dyrektora sportowego. Z ust prezesa-prawnika paść nie powinny. Powinien powiedzieć, że zdaniem naszego sztabu, młodzi zawodnicy dadzą nam jeszcze powody do zadowolenia, a trener Michniewicz był z Nawrockiego zadowolony.

Może Mioduski laikiem nie jest, ale wkracza na teren, na którym inni w klubie czują się pewniej.
Generał
 • 2 / 0
Prezes sam mówił, że mało kto zna się w Polsce na piłce nożnej tak jak on.
Zapewne uważa, że jest w pełni kompetentny, aby wypowiadać się na takie tematy.
Ja podchodzę do wypowiedzi prezesa z dużym dystansem.
Generał broni
 • 0 / 1
"Może Mioduski laikiem nie jest, ale wkracza na teren, na którym inni w klubie czują się pewniej."
Według Twojej definicji, to "pewniej" w temacie czują się Kowal, Hajto, Dziekan i jeszcze paru mejwenów z TV.
Ja ci kolego powiem, piłka to nie jest fizyka kwantowa, co prubują nam wmówić rożni nieudacznicy, którzy w ten sposób tłumaczą własne porażki. To są normalne związki przyczynowo skutkowe. Jak jesteś w czymś dobry, to mówisz co jest potrzebne do osiągnięcia celu i to realizujesz jeśli dostajesz obiecane narzędzia. Na bank żaden trener w Legii nie słyszy że dostanie transfery za miliony, że nikt nie odejdzie. Każdy wie na czym stoi, to potem niech nie udaje głupiego, że on myślał że przyszedł do PSG a tu nie ma tylu transferów ile on by chciał. W żadnym klubie polskim nie ma tylu transferó i pewnie w 90% klubów europejskich trenerzy mogą powiedzieć, że potrzeba silniejszej kadry. Do tego nie trzeba być fachurą.
"Według Twojej definicji, to "pewniej" w temacie czują się Kowal, Hajto, Dziekan i jeszcze paru mejwenów z TV"

Miałem Cię za inteligentnego człowieka, który umie dyskutować, a tu takie zabiegi erystyczne.

Który z wymienionych przez Ciebie pracuje w Legii w pionie sportowym? Który z nich został zatrudniony przez Mioduskiego?

Piłka nożna to nie fizyka kwantowa - w fizyce kwantowej nie ma konkurencji. Oceniać walory estetyczne piłki to umie każdy kibic sprzed telewizora - ocenić stopień realizacji taktycznych zadań, progres mentalny, fizyczny, techniczny, stopień wytworzenia prawidłowych nawyków, wpływ na resztę drużyny - to potrafi tylko sztab, który pracuje codziennie z zawodnikami i tylko tym się zajmuje.

Powiedziałem wyraźnie, że razi mnie, że prezes wypowiada się na tematy, w których kompetencje przekazał komuś innemu - to jest trochę odbiegające od modelowego profesjonalizmu.
Bez spiny. Nie uważam go za głupka, czy mądralę - uważam, że powinien w takich wypowiedziach polegać na tym, co mówią jego ludzie. Chyba, że uważa się za lepszego specjalistę - to mamy poważny problem.
Podporucznik
 • 0 / 0
Pamiętacie tych trzech z Arabii na testach? Z jednym podpisali Osama Mubaireek

instagram.com/stories/oos1090/2633889863219690426/
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mnie się nic nie wyświetla, ale dzięki za info :)
Generał brygady
 • 2 / 1
DM wyciąga 3 mln euro z tylnej kieszeni (UEFA przecież da) i kupuje Pietera Gerkensa i Danilo Cataldi'ego.
6 i 8 byłaby załatwiona. Na lewe wahadło wypożyczyć Luke'a Garbutt'a.
RK do roboty. Parafrazując klasyka - tu nie ma co się opyerdalać, trzeba dzwonić!
Z tylniej kieszeni ? to ile on ma tych tylnich kieszeni ?
Nie jest sztuką wydać wszystko co się zarobiło i jeszcze więcej, gdy długi są duże.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nie orientuję się, więc zapytam - czy to są zawodnicy w formie, w rytmie meczowym? My potrzebujemy gracza na już, takiego, który przeszedł okres przygotowawczy ze swoją drużyną i zagrał już jakieś mecze. Mamy już gracza nieprzygotowanego, a podobno o bardzo wysokich umiejętnościach - Josue. Teraz potrzebujemy kogoś solidnego i w formie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Jakie to proste. Kupić za 3 mln euro graczy z ważnymi kontraktami, wycenianych łącznie na 5 mln euro (a nie wiadomo ile kluby by sobie zażyczyły) dać kontrakty wysokie (bo raczej piłkarze z ligi belgijskiej i tym bardziej serie A to do nas nie lgną) i załatwione.
Kompletnie nie wiem czemu Miodek tego jeszcze nie załatwił
Shed
a który z piłkarzy, poza Emrelim, który dołączył do nas podczas ostatnich dwóch okien transferowych nadawał się od razu do gry w pierwszym składzie? Nie licz na to, że kupimy kogoś przygotowanego. My ściągamy takich, co to potrzebują minimum 1,5 miesiąca, aby mieć siły biegać. U na główne kryterium brzmi "za darmo".
Kapitan
 • 0 / 2
Dawaj transfery Miodek!
Niech ten Kucharski się buja bo za chwilę nie będzie kim grać.
Generał
 • 0 / 0
No jak to nie będzie kim grać?
Prezes mówi, że młodzi czekają na minuty.
Sierżant
 • 4 / 0
wydaje mi się ze tegoroczne wejście do CL byłoby przełomem w polskiej piłce nożnej. Wydaje mi się ze cała Liga by na tym skorzystała i byłby to pierwszy wielki krok w stronę czegoś lepszego ( dla nas co roku minimum LE.. dla innych od czasu do czasu tez + ciagle LK. Tak jak ktoś pisał:

LM: sukces
LE: standard
LK: pocieszenie

..

szkoda tylko ze my ta ligę powiększyliśmy zamiast zmniejszyć..
Porucznik
 • 1 / 0
Na wejściu do CL skorzystamy tylko my, przez poprawę klubowego współczynnika (nie krajowego). Gdybyśmy punktowali w grupie to owszem, Liga by skorzyystała, ale jest to mało realne niestety.
Bardzo dobrze, że ja powiększyliśmy, to nie ma żadnego znaczenia do poziomu rozgrywek.
Podpułkownik
 • 2 / 2
Bieszczady, akurat tu kolego się mylisz i to bardzo. Zmniejszona liczba zespołów ma duży wpływ na wyższy poziom. Nasza liga jest bardzo "rozstrzelona". W momencie zmniejszenia ligi np. z 18 do 12 najlepsi gracze z tych 6 "odrzutów" przeszliby do drużyn z tej 12 i z automatu poziom ligi idzie w górę.

Natomiast z drugiej strony Polska jest jednym z największych krajów w Europie, ma sporo dużych miast i ośrodków. Więc format ligi 18 zespołowej jest o wiele lepszy kibicowsko. Ale np. Włosi chcą zmniejszyć ligę z 20 do 18, by podnieść jej poziom.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Widać to choćby po ligach austriackiej i szkockiej. Ale to są kilka razy mniejsze kraje, więc...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Też się zżymam na to, że zamiast 10-cio zespołowej, mamy 18 drużyn w eklapie.
Podporucznik
 • 1 / 0
Wielkość ligi jest uzależniona od celów jakie sobie władze piłkarskie stawiają. Większa liga jest korzystna dla tych średnich ośrodków, których jest całkiem dużo, także dla tych, którzy aspirują z niższej klasy. No i zapewnia więcej zadowolonych lokalnych działaczy.
Ale jeżeli celem miałby być rozwój, mierzony sukcesami na arenie międzynarodowej, współczynnikiem krajowym, jakością piłkarzy, czy wysokością kwot transferowych to liga powinna być mniejsza.
UEFA rozbudowuje rozgrywki, zwiększając ich znaczenie. My idziemy w innym kierunku.
Generał broni
 • 6 / 5
W sprawie transferów. A może Kisiel nie odstaje tak bardzo? Nawrocki sprowadzany do Legii, był odbierany jako głęboka rezerwa z szansami w jakieś nieokreślonej przyszłości.
To jest dosyć poważny dylemat, czy rozwijać młodych, czy sprowadzać "kocurów"? Niestety nowy porządek pucharowy powoduje, że ogromną różnicę robi zdobycie MP, bo daje dużo większe szanse na grę w fazie grupowej. Dlatego pilnowanie ligi jest niezwykle ważne z perspektywy regularnej gray w pucharach w fazie grupowej.
Nic nie jest pewne, bo można grać ligę większą liczbą młodych i nie zdobyć MP, ale równie dobrze można nie tytułu nie zdobyć grając "kocurami" a wtedy koszty utrzymania zespołu wyższe i wprowadzanie młodzieży dużo mniejsze a więc i większe odejścia zawodników z akademii w których włożone zostały spore pieniądze. Trochę takie dreptanie w miejscu.
Jeśli ja miałbym podejmować decyzje, to w tym sezonie sprowadziłbym jeszcze zawodników, żeby zadbać o MP. Natomiast zadbał o to, żeby zmaksymalizować rozwój zawodników z akademii. Wyjazdy na turnieje międzynarodowe i ocena gry (nie wyniku) powinny być weryfikacją jakości pracy akademii. Nawet używał bym do tego audytu zewnętrznego, bo jak akademia ma się sama ocenić, to zawsze znajdzie pozytywy i usprawiedliwienia, a my nie mamy czasu na na taką zabawę w chowanego.
Według Michniewicza odstaje tak bardzo, że wolał zostawić półprzytomnego Martinsa do samego końca, zamiast uwzględnić wątpliwości sędziego i zmienić go zaraz po kontuzji w 58'...
Generał broni
 • 6 / 3
Kisiela nawet nie było na ławce, bo w tym czasie był na turnieju z U-19. A w meczu z Wisłą Płock wyglądał obiecująco.
Podpułkownik
 • 5 / 0
Kisiel być może nada się do rotacji do Ekstraklasy, natomiast przeciwko tak szybko i składnie grającemu zespołowi jak Dynamo mógłby mieć problem. Tym większy szacunek dla Andre, że dotrwał na boisku do końca
Podpułkownik
 • 0 / 0
Aha. No to kolega Boras już wyjaśnił
Młodszy chorąży
 • 6 / 0
A tak swoją drogą to Śląsk sobie radzi całkiem przyzwoicie w pucharach. Pamiętam jak kilka lat temu zdecydowanie ograli Fc Brugge. Niech tylko puchary odpuszcza sobie ten zje...y Probierz. Zawsze odpada na pierwszym przeciwniku a potem pier..i o pocałunkach śmierci. Pocałunek śmierci to jest dla każdego klubu który go zatrudnia.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Według mnie - wyniki ponad stan. Ale gratulacje dla nich, fajnie polosowali i potrafią to wykorzystać. W rankingu krajowym znów awansowaliśmy o jedną pozycję.
Generał broni
 • 3 / 0
I bardzo dobrze, że Śląsk sobie radzi. Klub z Polski, do tego trener który jest związany z nami, punkty dla federacji itd.
Życzę im powodzenia.
Porucznik
 • 1 / 0
Magiera ich poukłada i może być całkiem solidna drużyna. Oby weszli dalej, to lepiej dla polskiej piłki, będziemy mieli więcej pkt jako kraj.
Generał broni
 • 1 / 1
Trzeba kogoś konkretnego jeszcze sprowadzić.
Chyba do zimy się zejdzie?
Porucznik
 • 0 / 0
Której zimy ? ;))
Generał
 • 0 / 0
Po turnieju 4 skoczni?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jakie mniej więcej Legia ma przychody z dnia meczowego w lidze i pucharach? Orientuje się ktoś?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie wiem jak jest teraz w dobie pandemii ale przed pandemią licząc mecze ekstraklasy u siebie (15 meczów + 4 dodatkowe w rundzie mistrzowskiej) wychodziło ok 30 mln zł.
A więc średnio niecałe 2mln zł. Ale wiadomo że w okresie wakacyjnym z rywalami typu łeczna, stal, pbb czy inna termalika to było dużo mniej, a z czołówką ligi więcej.
Przy dobrej frekwencji coś ok 3mln zł pewnie się zakręci. Pytanie czy samego przychodu czy zysku. Raczej przychodu, ale głowy sobie za to nie dam uciąć
Generał broni
 • 1 / 1
Frekwencja odgrywa kluczową rolę, bo koszt organizacji meczu są stałe i wynoszą około 500 tys PLN. A więc dochody do pewnej liczby kibiców są ujemne, zerowe lub nieznaczne.Dopiero większa liczba kibiców przechyla szalę dochodów wyraźnie.
Generał broni
 • 0 / 0
Koszty meczowe to 0,5 mln...
Sporo meczów było bez kibiców, potem z ograniczoną liczbą. Trochę czasu minie zanim wyrównają się te straty. Nawet kilka meczów z pełnym stadionem za wiele nie zmieni.
Cóż więc, dopuki nie mamy jesieni i wzrostów zakażeń trzeba zapełniać stadion w miarę możliwości. W taki chociaż sposób możemy wpłynąć na finanse klubu.
Kapitan
 • 3 / 2
Kisiel, zagrał tak dobry mecz z Płockiem, że w nagrodę został przez Michniewicza zesłany do treningów z CLJ.
Generalnie to Mioduski w tym wywiadzie sugeruje Michniewiczowi, żeby łatał skład młodymi.
Chorąży
 • 2 / 1
Dobrze zagrał a przy takiej lukach w środku pola kazda noga potrzebna. Niezrozumiała decyzja dla mnie.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Na turniej pojechali, tam będzie grał, zamiast tylko trenować.
Podpułkownik
 • 3 / 2
1 – Anglia 20.071 22.642 18.571 24.357 2.285 87.926 7/ 7
2 – Hiszpania 19.714 19.571 18.928 19.500 2.857 80.570 7/ 7
3 – Włochy 17.333 12.642 14.928 16.285 2.285 63.473 7/ 7
4 – Niemcy 9.857 15.214 18.714 15.214 2.285 61.284 7/ 7
5 – Francja 11.500 10.583 11.666 7.916 1.500 43.165 6/ 6
6 – Portugalia 9.666 10.900 10.300 9.600 2.166 42.632 6/ 6
7 – Holandia 2.900 8.600 9.400 9.200 2.000 32.100 5/ 5
8 – Rosja 12.600 7.583 4.666 4.333 1.400 30.582 5/ 5
9 – Szkocja 4.000 6.750 9.750 8.500 1.300 30.300 5/ 5
10 – Austria 9.750 6.200 5.800 6.700 0.700 29.150 4/ 5
11 – Ukraina 8.000 5.600 7.200 6.800 1.200 28.800 4/ 5
12 – Serbia 6.375 6.000 6.000 5.500 2.125 26.000 4/ 4
13 – Belgia 2.600 7.800 7.600 6.000 1.300 25.300 5/ 5
14 – Chorwacja 5.125 5.750 4.375 5.900 2.375 23.525 3/ 4
15 – Szwajcaria 6.500 3.900 6.400 5.125 1.500 23.425 3/ 4
16 – Cypr 7.000 6.125 5.125 4.000 1.000 23.250 3/ 4
17 ↑ Turcja 6.800 5.500 5.000 3.100 1.600 22.000 5/ 5
18 ↓ Czechy 5.500 6.500 2.500 6.600 0.800 21.900 4/ 5
19 ↑ Norwegia 4.000 5.375 3.750 6.500 1.875 21.500 3/ 4
20 ↓ Grecja 5.100 5.100 4.900 5.100 1.125 21.325 2/ 4
21 – Dania 5.250 4.875 5.125 4.125 0.900 20.275 4/ 5
22 – Szwecja 5.375 4.125 5.750 2.500 2.375 20.125 3/ 4
23 – Izrael 5.625 2.625 2.375 7.000 2.000 19.625 3/ 4
24 – Bułgaria 4.000 4.000 4.125 4.000 1.875 18.000 3/ 4
25 – Rumunia 2.900 2.375 5.875 3.750 1.500 16.400 1/ 4
26 – Wegry 1.625 3.250 4.500 4.250 2.250 15.875 2/ 4
27 – Kazachstan 4.250 4.250 3.375 1.000 1.750 14.625 4/ 4
28 – Słowenia 4.625 3.125 2.000 2.250 2.250 14.250 3/ 4
29 ↑ Polska 2.875 2.250 2.125 4.000 2.750 14.000 3/ 4
30 ↓ Azerbejdżan 4.375 2.375 3.375 2.500 1.250 13.875 2/ 4
31 – Słowacja 1.875 5.125 3.000 1.500 2.125 13.625 3/ 4
32 – Białoruś 3.250 5.000 2.500 1.500 0.250 12.500 4
33 – Litwa 2.375 2.625 1.625 1.625 1.625 9.875 1/ 4
34 – Bosnia i Hercegowina 1.375 2.000 1.500 2.625 1.625 9.125 1/ 4
35 – Luksemburg 0.875 2.625 3.000 1.000 1.000 8.500 1/ 4
36 – Łotwa 0.750 1.625 2.250 1.375 2.250 8.250 2/ 4
37 ↑ Kosovo 0.000 2.500 1.500 1.833 2.333 8.166 1/ 3
38 ↓ Albania 2.625 1.000 0.750 2.000 1.625 8.000 2/ 4
39 ↑ Irlandia 1.125 1.000 1.250 1.875 2.625 7.875 3/ 4
40 – Mołdawia 2.750 1.125 0.750 1.375 1.875 7.875 1/ 4
41 ↓ Irlandia Północna 0.750 0.500 2.375 2.833 1.375 7.833 2/ 4
42 ↓ Armenia 0.625 1.500 2.750 1.375 1.250 7.500 1/ 4
43 – Finlandia 1.250 0.875 1.625 1.375 2.125 7.250 2/ 4
44 ↑ Malta 1.375 1.500 0.750 1.500 1.875 7.000 1/ 4
45 ↓ North Macedonia 3.125 1.000 0.500 1.750 0.625 7.000 4
46 ↓ Wyspy Owcze 0.750 1.125 1.125 2.750 1.166 6.916 1/ 3
47 ↓ Gruzja 0.125 1.625 2.250 1.750 1.125 6.875 1/ 4
48 – Liechtenstein 2.000 1.500 2.500 0.500 0.000 6.500 1
49 ↑ Walia 0.500 1.000 1.000 1.500 1.500 5.500 1/ 4
50 ↓ Islandia 1.125 1.500 0.625 0.625 1.500 5.375 1/ 4
51 – Gibraltar 0.500 1.000 1.000 1.666 0.750 4.916 1/ 4
52 – Czarnogóra 1.125 0.375 1.000 1.625 0.750 4.875 4
53 – Estonia 0.625 0.500 0.875 1.375 1.333 4.708 1/ 3
54 – Andora 0.166 0.833 1.500 0.666 1.500 4.665 3
55 – San Marino 0.166 0.500 0.000 0.500 0.166 1.332 3
Podpułkownik
 • 2 / 0
Krajowy ranking UEFA po tym tygodniu. Wygląda to coraz lepiej. Jeśli jakimś cudem Raków albo Śląsk dojdą do fazy grupowej, to może być naprawdę znakomicie :)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ps. "Znakomicie" oczywiście w kontekście tego sezonu. O całokształcie twórczości nie mówię, bo sami dobrze wiecie...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Co ciekawe i dość smutne... Osijek, któremu Pogonia nie była w stanie strzelić gola w dwumeczu, poległ z CSKA Sofia 2:4
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Raków małe szanse choć wczoraj solidny mecz z faworyzowanym Rubinem. Ale Śląsk ma na prawdę duże szanse. 1 bramkowa zaliczka przed rewanżem z hapoelem, a później przeciętni grecy w 4 rundzie. To na prawdę może się udać.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Wydaje mi się, że zarówno Rubin jak i Hapoel zagrali zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

"Ruscy" podeszli do meczu chyba zbyt pewnie, wydawało im się, że pykną 3 i do widzenia. Oby w rewanżu zagrali podobnie.

Hapoel został trochę oszołomiony stadionem, racami oraz warunkami atmosferycznymi i na początku nie ogarniali o co chodzi, ale w 2 połowie już zdecydowanie dominowali. W Izraelu, na pustyni, może być bardzo ciężko. Trzymam kciuki za WKS, bo naprawdę fajnie grają. Widać, że Magiera jest bardzo dobrym trenerem jeśli chodzi o aspekt psychologiczny.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Zegrze
Nie Grecy tylko Cypryjczycy
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Shed
Co Ty piszesz? Jacy oszołomieni? Hapoel co roku gra w pucharach i to często z powodzeniem. Śląsk sam się cofnął w 2 połowie ale Hapoel nie zrobił zbyt wiele i zagrożenia nie było.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bizon
Rzeczywiście, nie wiem czemu uwaliłem sobie że to grecy. Niemniej jednak jak najbardziej są do przejścia
Podpułkownik
 • 0 / 0
Bizon

Ale widać było, że po przerwie spowodowanej racami byli tacy otumanieni... Ewidentnie, nie byli na to gotowi. Do 30 minuty nie istnieli na boisku i szkoda, że WKS nie strzelił im więcej bramek w tym okresie.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Śląsk w końcówce już opadł z sił, bo za dużo ich kosztowała pierwsza połowa. Piasecki wszedł, by trochę tę piłkę z przodu utrzymać, ale raz, że srednio mu to wychodziło, a dwa , że nie bardzo miał z kim już tam grać. Jedynie Pich jeszcze biegał.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Shed
Ale Hapoel nie stwarzał w tym ataku pozycyjnym okazji do bramek. Może to świadczyć że nienajlepiej się czują prowadząc grę.
Dzięki
Podpułkownik
 • 0 / 0
Zobaczymy jak to będzie wyglądać u nich przy upale i suchym boisku. Mam nadzieję, że podobnie jak z Araratem :). O mental się nie boje, bo widzę, że Magiera (którego niektórzy nazywają WFistą) potrafi trafić do głów zawodników. To zresztą jest duża bolączka naszych zespołow w pucharach - bardzo często przegrywają mecz w głowach.
Podpułkownik
 • 0 / 0
No i jeszcze jedna sprawa. Oni są jeszcze na długo przed sezonem. Czas niestety pracuje na ich korzyść. My z Bodo też nie graliśmy w ataku pozycyjnym, ale skutecznie, bardzo dobrze taktycznie i mieliśmy też trochę szczęścia
Porucznik
 • 0 / 0
Z tym znakomicie to trochę poleciałeś,co najwyżej przyzwoicie.
Podpułkownik
 • 1 / 0
W najgorszych okolicznościach (przy odpadnięciu WKSu i Rakowa w tej rundzie i naszej porażce z Dynamem) zdobędziemy min. 5-6 pkt. Pamiętajcie, że pkt zdobyte w grupach nie dzielimy już przez 2. Przy awansie któregoś z tych zespołów można liczyć się z tym, że tych pkt będzie 8-10 i biorąc pod uwagę nasze popisy z ostatnich lat, będzie to wynik znakomity :)
Plutonowy
 • 4 / 0
Chciałbym, chociaż to mimo wszystko mega trudne zadanie aby Legia awansowała do LM z kilku powodów. Po pierwsze bo na to zasługuje jako Klub, wizytówka stolicy, najbardziej rozpoznawalny Klub w Polsce i Europie, Klub tradycjami i wielką historią. Po drugie żeby w końcu zweryfikować prace, wkład i zaangażowanie pana Prezesa, krytykować jest zawsze łatwo, wyzywać od nieudaczników, gołodupców jest łatwo ale zrobić coś więcej niż on jest zdecydowanie trudniej. Poza tym ostatni awans do LM pod sterami Bogusia był wielkim wydarzeniem ale był jak pocałunek śmierci, dosyć że w ogóle nie wykorzystany to wręcz przejedzony, zmarnowany i wyniszczający nasz Klub od środka. Teraz wydaje się że tych zagrożeń nie widać i być może taki zastrzyk finansowy pozwoliłby stać sie nam prawdziwym europejskim średniakiem. Daj Boże.
Chorąży
 • 1 / 1
Śledząc poczynania rund kwalifikacji dochodze do wniosku ze latwiej awansowac do LM na z do LE.LE stała sie elitarna dla druzyn z zachodu Europy zajmujacych miejsca tuz za podium w swoich ligach. LK mimo ze dla nas ciągle atrakcyjny to taki ochlap dla reszty.Miejcie to sobie grajcie reszcie nie przeszkadzajcie. Pamiętacie takie mecze jak nasi grali z City Valencia Barcelona czy Realem? Teraz do takich nie dojdzie.Kompletnie sie od nas wyilozowali
Plutonowy
 • 1 / 0
masz racje ale powoli ta bańka zaczyna pękać, a przykład Barcy i Messiego to najlepszy przykład, z resztą Real podobnie i mam nadziej że te transfery po 200 mln Euro w końcu pójdą do lamusa.
Chorąży
 • 2 / 0
Popatrzylem na wspolczynniki UEFA jak do tej pory nasza liga ma najlepszy ze wszystkich.Duza zasluga naszego klubu ale brawa dla Śląska i Rakowa za dobra postawę.
Oooo Roepelek się pojawił i o Amico Patatos Galacticos pisze.... ha ha ha ha

Roepelku drogi kruszynko Ty moja .... proponuję wejść na na taką stronę

https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank10-2022.html

Tam masz 10siecio letni ranking klubowy.... ile kto zdobył punktów dla Polski w rankingu uefa ... kiedy lto grał itd itp .

Myślę że okres DZIESIĘCIU LAT jest wystarczająco miarodajny.

Jakby przez przypadek miały Ci się cyferki albo linijki poprzestawiać bo możesz dostać lekkich oczopląsów ze zdziwnienia albo ataku szoku biedactwo Ty moje zagubionie w rzeczywistości otaczającej Twój Świat i życie do okoła.

Podaję suche licznych:

Legia zdobyła 35.500 pkt i jest na 83 miejscu w rankingu
Amica Drezyna - 13.000 pkt i jest na 181 miecju w rankingu

Oczywiście jest pewien problem bo Lech gra w Europie na Licencji Amici Wornki - TAK JEST NAPISANE NA OFFCJALNEJ STRONIE UEEFA - no ale napisane po angielsku wiec co taki mały skarłaczny trolik jak Ty może z tego zrozumieć.

Nie za bardzo też wiem jak te 13 punktów liczyć na jeden czy na 2 zespoły ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie ważne, ważne że w tamtym sezonie załapali się do LE gdzie dostali od każdego oprócz przetrzebionego covidem standaru u siebie. Roepel się tego trzyma i nie puści i to jego jedyna linia obrony jego fuzjoklubu do którego od roku już wstyd mu się przyznać.
No bo co ma przytaczać? Mistrzostwa Polski? Puchary Polski? Przytacza ten jeden wyskok fuzjoklubu i gloryfikuje to jakby LE dla nich była codziennością
Podporucznik
 • 0 / 4
Arturku, podob je jak większość masz.problemy z czytaniem ze zrozumieniem po polsku +twojego angielskiego nie oceniam, bo nie znam. Ale samo sprzątanie w Londynie na pewno nie czyni Cię znawca tego języka). Ja zazwyczaj odpowiadam na konkretny post, od okazać się do tego. Ty wyciągasz informacje kompletnie z du..y, co nie oznacza, że są nieprawdziwe, bo są prawdziwe. Mogłeś jeszcze napisać, że Legia grała kiedyś z MC, albo że grała w LM w.latach 90tych, a Lech nie grał i wiele innych prawdziwych, ale nie odnoszących się do dyskusji informacji. Polecam trochę refleksji i podszkolenia się z umiejętności czytania w jakimkolwiek języku, choćby natywnym.
Podporucznik
 • 0 / 3
*odnosząc się do niego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tyle że w LM graliśmy nie tylko w latach 90.
LM rzeczywiście możesz nie kojarzyć.
Tak tak roepelku odnosisz się do postów. Napisałeś jakim to nie jesteś wielkim Legionistą i wyjazdowiczem to chciałem się spotkać przed meczem w Radomiu, dziwnie zapadłeś się pod ziemię. Przed Dinamem też możemy, dalej aktualne.
Dodatkowo wklejam co pisałeś a raczej jak napinałeś się sezon temu i akurat do tego się nie umiesz ustosunkować.
Jedyna twoja aktywność tutaj to gloryfikowanie fuzjoklubu, do którego rok temu o tej porze się przyznawałeś, a teraz nagle jesteś Legionistą.
Druga twoja aktywność to trzymanie kciuków za porażki Legii i wytykanie jakim to słabym klubem jest Legia.
Podejrzewam że taki z ciebie kibic fuzjoklubu że będąc u was 4 razy na wyjeździe byłem więcej razy na bułgarskiej niż ty jako kibic tego klubu.
Ciekawe czy na forach swojego klubiku też jesteś aktywny czy tylko prowadzi cię kompleks Legii i cała twoja aktywność skupia się na Legii.
Nieźle cię musi uwierać największy i najbardziej utytułowany klub w Polsce.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jedna *
Podporucznik
 • 0 / 2
W Radomiu nie byłem, bo jechałem do Zagrzebia. Nigdzie nie pisałem, że będę w Radomiu, ale w Zagrzebiu byłem. A jak chcesz mnie spotkać, to jestem często za jedną z bardziej znanych flag, zaczynająca się na W jak godzina W. Ale jestem starszy od Ciebie i ja już wybieram mecze na których jestem, bo mam inne obowiązki na głowie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Tak tak roepelku. W takim razie do zobaczenia. Może uda ci się wybrać na jakiś mecz w tym sezonie
Roepel a po co Ty się pchałeś do Chorwacji? amica też bierze udział w tym turnieju junirów co Legia CLJ pojechała? serio pytam. przecież każdy tu wie, że jesteś kibicem Amici, nie wiem, wielokrotnie to przyznawałeś. nie wiem kogo chcesz oszukać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Urlop pewnie i wakacje, bo na pewno nie mecz Legii.
Na swoje mecze nie chodzi ale na bank chodzi na mecze klubu na punkcie którego ma gigantyczne kompleksy
Porucznik
 • 3 / 0
Boże jak pięknie, no po prostu bajka
Generał
 • 4 / 0
Z wywiadu z Mioduskim przebija pewien paradoks. Jeśli bowiem wyniki są niezłe - a w el. pucharowych ich bilans wynosi dotąd 4-1-0 - to prezes uznaje, że kadra zespołu pozostaje w miarę wystarczająca. "Nasza kadra jest jednak dość szeroka, bo mamy też młodych, zdolnych chłopców".
Na szczęście sam się kontruje: "[...] jesteśmy świadomi potrzeb na dość oczywistych chyba dla wszystkich pozycjach. Szczególnie po kontuzji Bartka Kapustki wiemy, że w tym miejscu potrzebujemy wzmocnienia. Chcemy to zrobić [...]"

A w tym kontekście najmniej powinna może nawet martwić kwestia personaliów, lecz sam proces dobierania zawodników do Legii. Proces, w którym trener sytuuje się gdzieś na końcu łańcuszka decyzyjności i niewielki ma relatywnie wpływ, kto trafi do drużyny. Przy Łazienkowskiej ciągle pokutuje jakiś irracjonalny, korporacyjny system wybierania, zatwierdzania, kupowania... Szkoleniowiec zgłasza natychmiastowe potrzeby na konkretnych pozycjach i...?

"Rozmawialiśmy ogólnie o sytuacji klubu, drużyny, akademii, nie o transferach...".
Serio? Naprawdę czasu zabrakło czy rozpisanej agendy zebrania - tej niby-świętości - należało się sztywno trzymać?
Generał broni
 • 0 / 1
"A w tym kontekście najmniej powinna może nawet martwić kwestia personaliów, lecz sam proces dobierania zawodników do Legii. Proces, w którym trener sytuuje się gdzieś na końcu łańcuszka decyzyjności i niewielki ma relatywnie wpływ, kto trafi do drużyny."

Po pierwsze, skąd wiesz jaki udział ma trener w doborze zawodników? Dyr. sportowy konsultuje się z trenerem, co nie raz było powtarzane.
Po drugie, klub ma jednak trochę inną perspektywę patrzenia na kadrę zespołu, bo rozważa ją w dłuższej perspektywie a trenerów na ogól interesuje ta krótsza, bo ich CV musi być cały czas podgrzewane a zespół jest tylko instrumentem do podgrzewania.
Jak trener odchodzi, to zespół musi być logicznie dalej rozwijany, dlatego dyr. sportowy powinien być w jakimś sensie szefem trenera, bo on powinien ich zatrudniać i zwalniać zachowując ciągłość strategii rozwoju klubu a nie robić transfery od sasa do lasa bo jeden trener lubi bardziej defensywę a drugi ofensywę. Taki sposób budowania kadr doprowadził polskie zespoły do upadku sportowego przy dużych kosztach.
Dalczego prezes rozmawia z trenerem o akademii, bo jasne jest że nie ma być ona kwiatkiem do kożucha, tylko ma być włączona w proces budowania kadry. Pierwszy trener w takiej lidze jak eklasa i w klubie posiadającym akademię to nie jest rozkapryszony gość domagający się kocurów, tylko ktoś kto umie ich kreować. Po to klub wydaje kupęszmalu na funkcjonowanie akademii a nie po to żeby chwalić się ładnymi budynkami.
Jeśli trenerowi nie odpowiadają zawodnicy szkolenie przez akademię, to niech się dzieli spostrzeżeniami, żeby udoskonalać pracę akademii..
W Dinamo gra wielu wychowanków akademii i prawie sami Chorwaci z kraju wielkości woj. Mazowieckiego. Chyba warto podjąć wysiłek żeby próbować ich dogonić. Inwestycja w akademię, to najlepiej wydane pieniądze, tak samo jak inwestycje w naukę i edukację.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Obawiam się że z całego wywiadu -najwazniejsze jest ostatnie zdanie "Trener pracuje, wspieramy go wszyscy tak mocno, jak możemy, dając to, co jesteśmy w stanie dać."
Czyli niewiele .To dawanie oceniam na poziomie wplywów dnia meczowego czyli ok 1 mln zł
Określenie szeroka kadra mnie rozbawiło -jedyny Legijny naturalny młodzieżowy kandydat na konkurenta dla Mladenovicia -włąsnie zaczął przygodę z Wartą Poznań ,Zostali -Kisiel, Kostorz ,Ciepiela .Rosolek ,Skibicki i Skwierczyński .W tej grupie znajdziemy legijnego zmiennika dla Mladena oraz Slisza .Teoretycznie mozna policzyć też Tobiasza na początku przygotowań Legii był waznym "graczem " z pola .Ale na powaznie to wyglada na spory konflikt interesów .Pan trener Michniewicz chce wyników i piłkarzy -pan prezes tasmowej produkcji seniorów w Legii i wynikow .Pytanie czyj pomysł na Legię jest lepszy .Legia na Oriencie .Hongkong 2021
Podpułkownik
 • 1 / 0
Dokłądnie. Przy czym CM711 chce wyników, DM chce taśmowej produkcji, ale chce rozliczać CM za wyniki.
A gdyby tak spróbować ściągnąć na lewe wahadło Rybusa podobno w lokomotiwie jest rewolucja kadrowa więc może puściliby go za mniej niż milion euro
mógłby pograć w legii jeszcze 3-4 lata na wysokim poziomie
Porucznik
 • 1 / 1
Dobry pomysł
Tylko pytanie czy Rybus zszedł by ze swojej pensji. Bo to nie kwota transferu w takich przypadkach jest problemem, a właśnie pensja zawodnika. Przykładowo taki Rybus może tam mieć jakieś 1,5 mln euro rocznie i kontraktu jeszcze dwa lata. Co mu chcesz zaproponować? Wiem ma zrezygnować z jakiś 2mln euro, żeby o coś pograć w Legii to takie romantyczne zakochałem się. Już zimą widziałem tych wszystkich doradców finansowych co to Grosickiemu radzili, GROSIK zostaw te 10-15mln złotych tym anglikom, pieniądze nie ważne wracaj do 30 ligi europy.
Pewnie tylko wypożyczenie wchodziło by w grę, nie wiem ile mu jeszcze kontraktu zostało.
No Rybka spoko opcja, pytanie czy realna.
Porucznik
 • 0 / 0
Dobrze, że jest świadomość, że transfery muszą być jeszcze.
No i kolejny udany dzień dla polskich zespołów. A były głosy, że w Europie to muszą "marki" grać jak Amica czy Wisła. Wystarczy Legia, a reszta to fajny powiew świeżości i jeszcze dają radę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dajcie mu DP a najlepiej ze dwóch
Generał
 • 9 / 11
Ciepiela ??? Dobre, nie znałem ale się usmiałem. No cóż niektóre drużyny mają klauna na pozycji bramkarza inne trenera a u nas klaunem jest prezes.
Pułkownik
 • 2 / 4
Puchary weryfikuja nsszych gwiazdorkow- (Ivi Cebula..Papszun).
No nie wiem co ma do tego trener. Facet prowadzi autorski projekt od którejś tam ligi, zdobył PP z jakąś zbieranina przeciętniaków. Teraz zremisował z było niebyło 4 drużyna ligi rosyjskiej, drużyną wycenianą jakoś 3 lub 4 razy drożej niż cały Raków. Więc nie wiem jaka to weryfikacja Papszuna nastąpiła.
On to będzie miał weryfikację jak odejdzie z Rakowa, bo obecny projekt tylko dobrze świadczy o jego pracy.
Ale punktujemy w rankingu ;) nie ma tych dzbanów z Poznania i człowiek szczerze kibicuje każdej z drużyn grających w eliminacjach;)
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Nie ma też wiecznych jednomeczowcłw typu jaga czy craxa którzy zaliczają dwumecz i do domu.
Pogoń w sumie dała dvpy. Dzisiaj przeciętni Bułgarzy wyjaśnili Osijek. No ale nic to nie jest źle.
Śląsk na prawdę ma spore szanse na fazę grupową. Utrzymać tą jednobramkową zaliczkę z hapoelem a później dwumecz z grekami którzy kompromitują się w tym roku w eliminacjach.
Mam zazdrościć ostatniego miejsca w Lidze Europy i późniejszego blamażu w ekstraklasie? Nie, dziękuję;)
Podporucznik
 • 3 / 12
Ja tam zazdroszczę im gry w LE (teraz to dla nas sufit) Coś co dla Mioduskiego jest na razie nieosiągalnym marzeniem. Leśny ma z niego niezła polewe, bo dla niego to była codzienność.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Dla was sufit to być przed Wartą i zdobyć majstra wielkopolski.
To z kim grają (gracie) w LE w tym roku?
Podporucznik
 • 1 / 6
Kolejny, który ma problemy z czytaniem (keszek) Nikt tu nie komentuje dupo...sy, gdzie mistrz przegrywa ze spadkowiczem, a beniaminek leje pucharowicza. Tu mowa o poważnej pilce, nie pseudofutbolu.
Podporucznik
 • 2 / 8
Pietrek, na razie z nikim nie gramy (i pewnie tak zostanie), bo trzeba przejść Dinamo. Potrzeba do tego cudu, nawet nie umiejętności. Choć ja trzymam kciuki. Przypominam, że od odejścia Leśnego to LE to kwestia marzeń, jeśli nie zauważyłeś.
Można też zająć 11 miejsce w lidze i nie być ani Mistrzem ani beniaminkiem i problem z głowy;)
Z Dynamem to pogracie jak pojedziecie na obóz przygotowawczy do Chorwacji i ich rezerwy zgodzą się na sparing.
Sierżant
 • 3 / 0
Roepel,ale ty jesteś siurek :) . Ty nawet pyra nie jesteś tylko zwykły kartofel :) :)
Podporucznik
 • 0 / 7
Dynamo to masz w rowerze. Ja prdl co za ignorant...po co ja odpisuje.
Plutonowy
 • 0 / 1
Dokładnie tak. Macie rację Panowie. Ale teraz najważniejsze żeby pojechać u nas Dinamo i nie patrzeć na inne krajowe drużyny, tylko robić swoje i wygrywać.
Wtedy i reszta się może bardziej zmobilizuje. Mocno Legia!
Sierżant
 • 1 / 0
Haha. Tym się różnimy że ja już na Lidze Mistrzów w Warszawie kiedyś byłem :) a tobie to nigdy nie było dane
Podpułkownik
 • 0 / 0
Pseudofutbol to gra twoja drezyna. Ciesz się, że wygraliście jeden mecz z Cracovią jak zwykle w plecy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
roepel piszący "przemawia przez Ciebie straszna zazdrość" to jedna z największych hipokryzji o ile nie największa jaką tu widziałem
Marszałek Polski
 • 0 / 0
roepel: "Pietrek, na razie z nikim nie gramy (i pewnie tak zostanie)"
Tutaj akurat muszę się z tobą zgodzić
Marszałek Polski
 • 0 / 0
roepel "Napij się wody i kibicuj wszystkim, by takie rezultaty jak w zeszłym roku były codziennością a nie cudem"
Rzeczywiście dla was to codzienność a nie cud
Podporucznik
 • 0 / 0
Skejter, pełna zgoda. Choć jeden odpisał normalnie, czytając wcześniejszy post. Reszta nie umie czytać, stwierdzam (vide Grekus)
Co Ty chłopie piszesz? :D Zagrali w LE raz po kilku(nastu?) latach, po czym sromotnie jebn** na ryj w Naszej marnej lidze i mam im zazdrościć? To Legia jeszcze nie tak dawno grała w LM i wcześniej w LE. Trafiło się raz lechowi jak ślepej kurze ziarno i już podnieta.. niech chociaż wygrają w tym roku tego swojego "majstra" na stulecie to pogadamy.
Sierżant
 • 4 / 3
Vuko nie potrafili kupić LO (kupili... Obradovica) więc wrzucił na LO Karbownika, wypaliło jak nigdy, to teraz prezes myśli, że z każdym młodym tak będzie wypalać. A Michniewicz już na cenzurowanym, bo ośmielił się nie zgodzić z tą kretyńską tezą. Cyrk.
No ta wypowiedź o szerokim składzie to dla mnie kolejny, mały, ale jednak, prztyczek w stronę Czesia. Nie, nie mamy szerokiego składu. Miodek nie mydl oczu.
Plutonowy
 • 0 / 0
Z vuko,Magiera,też była podobna gadka Magiera trener na lata Vuko może być spokojny dziś powiedziane zabawa dni cyk zmiana trenera mam nadzieję że na razie z Czesławem będzie inaczej
Tak przy okazji. Jaki ten Raków cienki, jak Slisz jest ułomny technicznie to oni mają większość na jego poziomie, jak nie złe przyjęcie to fatalne podanie i tak to sie kręci. Właśnie tak wyobrażam sobie zawody na paraolimpiadzie. I ten Rubin w strojach kupionych chyba gdzieś na "ciuchach". Prawdziwa komedia nieudolności.
Porucznik
 • 1 / 2
Ciężko się oglądało tę mecz.
Oficjalnie:
Zawodnik Osama Mohamed Al-Mubarik podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt, przedłużający się na dwa sezony, z polską Legią Warszawa, która kwalifikuje się do Ligi Mistrzów i mistrzem ligi lokalnej na obecny sezon.

Powodzenia, Battattal i jeśli Bóg da, zobaczymy się z najlepszymi międzynarodowymi klubami Kier

@osaa1010

Do rezerw chyba, to ten co był na testach wcześniej z tej akademii arabów.
I skład jeszcze szerszy..
Slask jak przejdzie Hapoel to zagra z Anorthosis Famagusta w 4 rundzie. Drzwi do Europy stoja otworem dla Slaska Wroclaw
Ładna to byłaby historia. Przejść przez wszystkie rundy eliminacji z otwartą, ofensywną grą.
Szansę wciąż ma Raków, Legia też dobrze sobie radzi w eliminacjach póki co.
Tylko Pogoń zawaliła.
Czy zawaliła?
Zaprezentowała się przyzwoicie, rozegrali dwa wyrównane mecze.
Byli o bramkę słabsi od wyżej notowanych rywali. Wstydu nie było.
Generał dywizji
 • 4 / 2
To nie Pogoń zawaliła, tylko Kucharczyk, któremu się wydawało, że za Uralem już nikt nie będzie mu doopy zawracał jakąś Ligą Europy. Jak widać... bardzo się pomylił.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Mają szansę jak nigdy. Szkoda dzisiaj tylu sytuacji, tam powinny być 2-3 bramki zaliczki. Pich miał 2 sytuacje gdzie Śląsk szedł w przewadze i zamiast podać żeby było sam na sam z bramkarzem to samolubnie raz strzał 10 metrów od bramki, a drugi raz kiwka w dwóch obrońców hapoelu.

Oby ta jednobramkowa zaliczka wystarczyła
Generał
 • 0 / 0
pshemco:
mógłbyś wytłumaczyć co takiego zawalił Kucharczyk?
Cała Pogoń na nim stoi?
Owszem strzelał kluczowe bramki dla Pogoni w zeszłym sezonie, ale to nie jego wina, że Pogoń bez niego nie potrafi strzelać goli.
I co ma do tego Ural?
Skoro kartkę dostał w Legii i nie planował odejść.
Generał dywizji
 • 0 / 0
@Kacza
Z tym nieplanowanym odejściem to raczej bym się nie zgodził, skoro odrzucił podpisanie umowy.
https://www.goal.pl/premium/pogon-szczecin-michal-kucharczyk-wywiad-dla-goal-pl/
Rakow jedyne co ma opanowane to rzuty karne ;) beda miec 8 meczow po 0.0 . Papszun do Legii haha
Temat Papuszyna wyczerpany :)
Major
 • 2 / 10
Wielkie mocarne Bodo Glint znane z tego że kiedyś podobno strzeliło gola Milanowi i przed którym pół forum tutaj srałło po gaciach dostało baty w Kosowie. Mówił ja, że Flora jest dużo lepsza od nich bo przynajmniej ma charakter ktorego norweskim pantoflarzom brakuje. charakter to mają Walijczycy z Tns mega zasługują aby wejść do grupy tej ligi konfederacji.
Młodszy chorąży
 • 4 / 10
Mioduski mówi, że mamy szeroką kadrę? To po co przesuwamy spotkanie z Zaglebiemy? Ten buc uważa, że już nie potrzebne są wzmocnienia, max uzupełnienia
Ano dlatego że jest taka możliwość i robią tak też inne zespoły, wszystkie mecze rewanżowe są we wtorek futbalplayer.
Sierżant
 • 3 / 0
Jest taki artykuł dlaczego potrzebujemy przełożenia meczu, ale mimo że jest to dobrze opisane, niektórym nie idzie wytłumaczyć jak funkcjonują ludzie uprawiający zawodowo sport.
Pułkownik
 • 3 / 0
No i proszę, całkiem nieźle Śląsk:))) Co prawda ostatnie 25 min się cofnęli, zdecydowanie za wcześnie, ale w sumie Happoel nie stworzył żadnej klarownej sytuacji. A Śląsk miał szanse na podwyższenie. Szansę na awans mają. Mam nadzieję, że tego nie spartolą, bo ten Happoel to żaden szał. Byle tylko Śląsk zagrał swoje.
No właśnie do tej pory można było chwalić za fajną, otwartą grę, ale nagle jakiś taki minimalizm się wkradł pod koniec.
Kapitan
 • 0 / 0
o co chodzi z tymi koszulkami Rubina. Pustka w kasie czy co ?
Właśnie też nie kumam co tam się stało :D
Generał dywizji
 • 3 / 0
Najwyraźniej polskie opady zaszkodziły rosyjskim koszulkom, wykonanych pewnie gdzieś w Soczi (a tam wiadomo - sabotażyści).

https://www.meczyki.pl/newsy/kuriozum-w-meczu-rakowa-pilkarzom-rubina-odpadly-numery-z-koszulek-rosjanie-musieli-chwycic-za-markery/171062-n
@pshemco śmiech na sali
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ja rozumiem że ruscy to mistrzowie tandety i wysoko w rankingu podróbek czy korupcji ale akurat liga i kluby są tam przebogate porównując z naszymi. Taki rubin potrafił wydać 40mln euro w okienku transferowym czyli tyle co wszystkie kluby ekstraklasy przez dekadę zapewne. A tu takie cyrki.
Ktoś się musiał tam nieźle wzbogacić na tych koszulkach
Generał
 • 3 / 0
Koszulki jak koszulki ale ta próba z namalowaniem numerów flamastrem to już po prostu stan umysłu - Rosja.
Porucznik
 • 0 / 0
Ruskie powinni się zapalić że wstydu za te koszulki.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Kvrwa ten Pich to wszystko musi sam kończyć? Kolejny raz idą z kontrą czy akcją, ma na bokach wolnych skrzydłowych a pcha się sam na dwóch obrońców hapoelu zamiast podać
Chorąży
 • 1 / 0
Prishtina- Wielkie Bodo Glimt 2:1
Marszałek Polski
 • 6 / 0
The New Saints - Victoria Pilzno
3:0
Amica-...
A nie sorry
Może kwestia temperatury?
42 to nie w kij dmuchał...
To Rubiń Kazań czy FC Vlodywostok ? Jestem zaskoczony jak przeciętny jest ten zespół
Pułkownik
 • 1 / 0
Rubin był dobry jakieś 10 lat temu. Teraz ma ambicję wrócić do Europy. Z takim składem raczej średnio to widzę.
Mają Jevticia w składzie więc gen porażki zaszczepiony.
Porucznik
 • 0 / 0
U siebie będą dużo lepiej grali.
Sierżant
 • 1 / 6
To może VOO spowrotem do Legii?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kontrakt ma jeszcze 2 lata ważny więc mało realne
A ile mogą za niego zawołać? 5 baniek euro? Ma już swoje lata przecież.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wyceniany na 2 mln euro, 2 lata kontraktu więc raczej 300tys euro sobie nie zażyczą. A na tyle nas stać. No chyba że yebniemy dinamo to wtedy ze dwóch takich można wziąć
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Niespodzianek dzisiaj ciąg dalszy: łotewskie RFS wygrywa póki co 2:0 z belgijskim Gent na wyjeździe.
Odjidja na ławce
Marszałek Polski
 • 0 / 6
I Bodo przegrywa w 85 minucie z jakimś kosowskim czymś
Temperatura?
Może się Norwedzy ugotowali?
Major
 • 1 / 3
Prezes jak zawsze swoje ble ble ble. Ale pytania też tego typu
Raków ładnie, ofensywnie z Rubinem. Szanse na wygraną w dwumeczu raczej mocno umiarkowane ale na razie nieźle sobie poczynają. Cieszy mnie to.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Raków też prezentuje się dobrze na tle Rubina
Dopiero dzisiaj sprawdzając wynik Omonia - Flora zorientowałem się że cała kadra Flory to od góry do dołu Estończycy bez ani jednego stranieri.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też to widziałem, a dla przykładu w drugą mańkę to wczoraj Ferencveros w 1 składzie aż jeden Węgier- bramkarz.
Generał dywizji
 • 3 / 2
LICZĘ DZISIAJ NA 2 ZWYCIĘSTWA POLSKICH DRUŻYN !!!
=======================
TYLKO LEGIA !!!
Sierżant
 • 1 / 1
Już jest 2:1 dla Malinowych
Pich bramka w 45+17 minucie :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No Pich się zrehabilitował za zyebanie pięknej kontry. Ładna akcja i wywalczenie karnego w sytuacji gdzie już Śląsk nie zagrażał. Elegancko. Teraz to strzelić
Pułkownik
 • 0 / 0
A najgorsze jest to, że ani ten Osijek, ani Happoel to żadne tuzy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ktoś mówił że hapoel to tuzy?
Było wiadomo że są w zasięgu Śląska.
Pułkownik
 • 0 / 0
To nie o to chodzi. Osijek też był w zasięgu Pogoni, a Pogoń odpadła. W meczach wyrównanych drużyn decydują detale. Dla Pogoni tym detalem był brak kogoś dobrego w ataku. Dla Śląska jest to gra obronna.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Patrząc na to co teraz Śląsk gra z hapoelem to bardziej brakuje skuteczności. Mają mnóstwo okazji a się strasznie miotają.
Pułkownik
 • 0 / 0
Większym problemem są straty na własnej połowie i prawa strona obrony Śląska.
Major
 • 0 / 2
Już widzę jak przedłuży kontrakt z Michniewiczem...kilka porażek w lidze i będzie adios bo to przecież nasz złotousty prezes wie co dla Legii najlepsze, a doświadczony trener i przyjaciel Stanowskiego go po prostu uwiera
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Śląsk powinien prowadzić minimum 3:0, jest 1:1. Szkoda.
Właściwie pierwsza akcja hapoelu.
Ale jak Śląsk idzie 4 zawodnikami na 2 obrońców hapoelu i Pich zamiast podawać to strzela 10 metrów obok bramki to tak jest.
Porucznik
 • 3 / 0
Jak się nie gra zespołowo to taki jest efekt.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Bardzo samolubnie tam. Zrehabilitował się akcją z karnym którego sam wywalczył i strzelił
Niedawno włączyłem Śląsk, co tam się wydarzyło że sędzia przedłuża o 19 minut?
Generał brygady
 • 0 / 0
Ot race i zadymiony stadion
Dzięki
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Ależ Pich teraz zmarnował kontrę.
Ładnie Śląsk ciśnie. Dobrze jakby zwiększyli prowadzenie
Pułkownik
 • 0 / 0
Zwiększyli przewagę, prawisz...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sami sobie winni. Śląsk atakując wyglądał jakby sam był zdziwiony że tak łatwo daje się stwarzać grozne akcje
Śląsk prowadzi 1- 0 z Hapoelem. Co ciekawe tak broniony tu Praszelik siedzi na ławce. Ja tam pisałem, że Praszelika nie należy żałować w Legii.
Nowi zawodnicy sa niezbedni, mimo, ze jest kilku utalentowanych chlopcow. Lewe wahadlo i srodek pola to w tej chwili minimum.
Messi jest wolny.
Fajnie gra ten Śląsk, będą mocni w tym sezonie w ekstraklasie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Muszą dzisiaj wykorzystać słabą postawę hapoelu i zwiększyć zaliczkę. 1:0 nie jest źle ale muszą podwyższyć.
Generał brygady
 • 4 / 1
Magiera coś potrafi. Jak dla mnie w Legii padł ofiarą rozsprzedania drużyny i zastąpienia gwiazd szrotem
Generał dywizji
 • 4 / 0
Obawiam się że banda drwali i ślepi sędziowie nie pozwolą grać Śląskowi w piłkę w ekstraklasie, taki sposób sędziowania może wypromować kolejny grający siermiężną piłkę zespół i trenera od murarki, średnia punktów będą się zgadzać. Następnie przyjdą puchary remis, porażka i koniec przygody.
Mam nadzieję że ten rok będzie przełomowy
Jaceeeeeeeeeeeeek Magier jak nie tacy trnerzy jak Jacek to kto ma tą naszą piłke ruszyć z miejsca. Facet ma ładne CV jak na potrzby Ślaska, jak taki człowiek nie dotrze do tych chłopaków to kto to ma zrobić? Cracovski Guardiola czy tam Murinho. Trzymam kciuki za Jacka no kuźwa lubie faceta co zrobić. Przecież inni mogą kochać Grubego 711 więc czym jest lubienie Jacka :-D, który jeszcze lubi pozytywną grę, choć sam jako piłkarz był lekko "ułomny". Choc ten gol z Wstulą River dalej pamietam to soczyste uderzenie.
Kapitan
 • 2 / 0
Lech w zeszłym sezonie pokazał, jak gra się na 3 frontach waska kadrą DOBRYCH jakosciowo zawodników.
No pokazał, w lidze najbardziej...
Generał dywizji
 • 4 / 0
Bułgarzy szybko wyjaśnili wicemistrza Chorwacji,
Zawsze po MP dla Legii słychać że drużyny weryfikują puchary, Pogoń została zweryfikowana szkoda że kolejny zespół nie zdobywa punktów do rankingu tak jak wcześniej np Cracovia.
Na szczęście jest Legia a w tym roku też Śląsk który dobrze punktuje. Magiera jednak coś potrafi wbrew opinii internetowych specjalistów
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Śląsk mógłby puknąć dzisiaj zydów
Generał brygady
 • 2 / 0
Już prowadzą po pięknej bramie Exposito
Chorąży
 • 1 / 0
4:1 !
Marszałek Polski
 • 1 / 0
No ładnie Exposito załadował
Zaskakujący wynik.
CSKA Sofia może mieć tak po prostu bardzo dobry zespół.To,że jest to bułgarski klub nie oznacza, że musi być słabszy kadrowo od Pogonii.
Podpułkownik
 • 5 / 2
Miodek miał pretensje że Leśny wliczał jakieś dochody z pucharów do budżetu bo to ryzykowne a teraz robi co innego. Jak widać po czterech latach wpierdoli zaczął naśladować lepszego od siebie.
Wzmocnienia są potrzebne, nie może być tak że Martins prosi o zmianę, a nie ma kto za niego wejść.
Przecierz jest Kisiel ;)
Kapitan
 • 0 / 1
Michniewicz boi się zmian.
Porucznik
 • 0 / 0
Pewnie ze tak.Martins w końcu złapie kontuzje i będzie dramat.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Skoro Dinamo Zagrzeb można pokonać, to Hapoel Beer-Sheva i Rubin z Kazania cyrylicą też. Trenerzy: Magiera, Papszun - do dzieła!
Omonia - Flora 1:0
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z tym Rubinem to bym nie był taki pewny
Porucznik
 • 0 / 0
Myślę że Raków nie ma szans z Ruskimi.
Jeszcze jedno, gosc chyba nie kuma ze ten sukces to w najmniejszym stopniu jego sukces. Widac, ze zre sie z trenerem bo ten mu powiedzial prawde ale dalej belkocze o utalentowanej mlodziezy.Gosc po prostu nie czuje futbolu.
Tak samo jak jest dobry transfer to szybko pojawiają się opnie, że to nie zasługa Miodka tylko kucharskiego :)
No a prawda jest taka, że to Mioduski zatrudnił jednego i drugiego. Jedno mu trzeba przyznać, wali błędy to fskt ale potrafi też z nich wyciągać wnioski.
No wlasnie nie, musi bledy popelnic kilkukrotnie by wyciagnac jakis i tak nie do konca sluszny wniosek, nie czuje pilki i to jest jego minus. Nie czuje co powinien zrobic w danym momencie, zatrudnia cudakow Jozakow, przedluza z Vuko czy Klafem i zaraz ich wyrzuca, kupuje nieprzygotowanych pilkarzy albo w ogole i udaje ze wszystko gra. Na srodku mielismy Kapustke, Karbo, Antole, Gwilie, Martinsa, Cafu. Kogo mamy teraz?
Generał brygady
 • 0 / 0
a widać?!
Pułkownik
 • 1 / 6
Panie prezesie..... nie od dziś wiadomo że najlepszą motywacja w firmie są pieniądze...... proszę ustalić premie na odpowiednio wysokim poziomie..... a Dynamo wciągniemy nosem
Kapitan
 • 3 / 0
By Kisiel czy Ciepiela stanowiki o sile Legii w lidze to muszą być ogrywani , jsk Vuković ich ogrywał na koniec sezonu 19/20 to potem zlotousty DM miał do niego pretensje o wyniki.
W Legii wszystko jest na gumkę, sznurek i ołówek.
Można było wprpwadzić rexerwy ma poziom 3 ligi, a tam co roku rewolucja...
Ewentualnie klub satelicki , ale na to nie ma pieniędzy...
Mityczna akademia sama z siebie nie da pilkarzy na poziomie.
To wszystko musi umiejętnie spinać dyr. sportowy, a za DM nim byli Żewlakow (chwilę) Kecpija i Kucharski w biedzie.
Jak na 4,5 roku trochę za dużo zmian i koncepcji.
Nie przypadkiem tak młodzi zdolni od nas uciekają.
Podporucznik
 • 3 / 1
Prezes odleciał. Kiedyś budżet miałbyć niezależny od pucharów a teraz mówi coś innego. Czesław już w grudniu mówił że wśród młodych nie widzi takiego talentu jak Karbownik. A prezes wie swoje i bredzi jak najęty. Kisiel czy Ciepiela mogą się ogrywać ale w innych drużynach. Dyrektor sportowy? Ilu zawodników ściągnął zimą i który stanowi o sile drużyny? Do dziś nie ma zmiennika dla Mladena czy Martinsa. Dostał pan listę zawodników od trenera. Kogo pan ściągnął z tej listy? Raczej żadnego
Kapitan
 • 0 / 0
Js do Kucharskiego nie msm pretensji, on wykonuje pplecenia prezesa.
My praktycznie zawsze musimy kogoś ma siłe sprzedać (np Karbownik) by mieć na pensje.
Lata ppmylek kosztują....
Też nie mam pretensji do Kucharskiego jest jaki jest, tylko uważam, ze on sie nie nadaje. Wiec tak mam pretensje do tego, który go zatrudnił.
Chorąży
 • 1 / 0
Uwaga: CSKA Sofia prowadzi 2:0 z mocarnym Osijekiem!
Porucznik
 • 0 / 1
Widać nie są tacy silni.
Jasne, ze nie są. Niestety ogladałem kopanine z Pogonią. I ten "zajebsty""mityczny" wgierski kapitał z kraju wielkości Mazowasza i Swietokrzyskiego.
Dareczku, jak na razie to tyl remis, pokonanie tych k…
Podpułkownik
 • 4 / 0
Nasza kadra jest jednak dość szeroka , Kisiel i Ciepiela nadają się jedynie na ekstraklasę
Generał broni
 • 3 / 0
Wydaje się być rozsądnym człowiekiem a za chwilę tak dowali że nie wiadomo w którą stronę uciekać z przerażenia. Czy on nie rozumie że nasi młodzi w środku np. z takim Dinamo jak wczoraj zostaliby ośmieszeni i nie wiadomo czy by się po tym podnieśli. U nas trafia się środkowy pomocnik o wielkim talencie od wielkiego dzwona( Kapsustka, Kozłowski). Niech nie gada tych bredni tylko szuka zmienników o klasę lepszych dla Slisza , Mladena i Andndre( który wczoraj mało nie padł z braku sił). Jak już myślisz że zrozumiał i dotarło do niego, to wyskakuje z takimi kwiatkami.
Kisiel i Ciepela, którzy jeszcze przed chwilą grali w 3. lidze nie zdobędą nam MP! Doceniam ich talent ale to za mało na wygranie eklapowych rozgrywek. W podstawowym składzie mamy bez porównania lepszych i bardziej doświadczonych zawodników (w tym byłych i obecnych reprezentantów), a nawet oni nie zdobyli MP na głębokim luzie, a teraz mają grać głównie w pucharach.
Owszem niech Kisiel z Ciepelą grają coś w eklapie i się rozwijają ale my potrzebujemy lepszych rezerwowych, którzy w rotacji pozwolą nam wygrywać w lidze. Potrzebujemy wzmocnień, bo możemy zawalić ligę walcząc w pucharach.
A ten dalej ma swój świat zastępstwo za Kapustke juz powinno być plus rywal dla Mladena i ktoś na zmianie za Slisza i Andre Kisiel Ciepiela moga dostać szansę ale trzeba umiejętnie szachowac ich organizmem dopiero wchodzą na poziom esy
Chorąży
 • 1 / 2
"Słabe" KUPS dyma Astanę 1:0. Natomiast Zylina prowadzi z Kazachskim Tobolem 0:1, a Kajrat remisuje z armeńskim Alashkertem.

Dzisiaj gonimy Kazachów :)
Świat stoi na głowie - polska pilka goni kazachską - co za czasy
Panowie, zarzucacie DM, że mówi ogólnikami i nie "zatwierdza" plotek. Aha, i że jest optymistą, jesli chodzi o najbliższe mecze Legii. Przecież to jest właściciel i zarazem prezes tego dużego klubu. Pokażcie mi jakiegokolwiek prezeso-właściciela, bądź nawet tylko prezesa albo właściciela, który w wypowiedzi dla mediów będzie ujawniał jakieś detale i sensacje. Ja przeskanowałem szybko wzrokiem jego wypowiedź, mruknąłem pod nosem "brawo za decyzje kadrowe z ostatnich miesięcy" i poszedłem otworzyć wino, które mi szczególnie smakuje jak Legia się dobrze spisuje.
Plutonowy
 • 6 / 5
Mamy podobny budżet do Dinama a mimo to oni rok w rok grają w pucharach i często walczą jak równy z równym. Nam się udaje od wielkiego dzwonu. Nasz klub jest źle zarządzany panie Mioduski i to jest Pana wina niestety.
Sierżant
 • 4 / 0
Ktoś Ci głupot naopowiadał czy sam wciskasz ludziom kit? Jaki zbliżony budżet? U nich Sandro jako czwarty napastnik zarabia taką kasę że poodrzucał oferty z championship. Za samą sprzedaż zawodników mają tyle kasy że Legia na tą chwilę może o takiej pomarzyć.
Kapitan
 • 0 / 3
A Dinsmo ilu Mauricio, Agrów, Philipsow czy Eduardo sprowadziło i opłacało?
Jak zsumujesz nasze transferowe pomyłki ostatnich lat, to zobaczysz, ze mozna było mieć na kontrakt niejednego Vadisa....
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Legia nie ma podobnego budżetu bo w historii mało graliśmy w pucharach i to niezależnie juz od prezesów. Mogę Ci policzyć na palcach xD
W telewizji rządowej w trakcie relacji meczu wspomniano, że oni mają tylko trochę większy budżet ale ja w to absolutnie nie wierzę, bo co roku dobrze zarabiają w pucharach i sprzedają zawodników za ogromne kwoty.
Kapitan
 • 0 / 0
Ale pieniadze idą do kieszeni Mamiciów.
Vdroljsk mowil, ze tam ławka zarabia więcej niż nasza czołówka.
Pułkownik
 • 2 / 2
Gal...... niestety tv rządowa nie jest wiarygodnym źródłem jakichkolwiek informacji
Odyn
Ale jeśli ich ławka zarabia lepiej niż nasza czołówka, to świadczy, że mają dużo większy budżet. Budżet płacowy to przeciętnie 60% budżetu klubu. Więc nie ma opcji, żeby nasze budżety były podobne.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jak to napisałeś rządowej heh. To jest TVP. NIe pisz tego złośliwie... Kazdy ma swoje zdanie na ten temat :)
@odyn: a ktora druzyana sprowdziala tylko dobrych pilkarzy, ktorzy sie w 100% sprawdzili? taki biznes. na bank jestesmy na transferach na plus + pare mistrzostw tez wpadlo "przy okazji"
Kapitan
 • 0 / 0
@nigolcabej - tylko my notorycznie noe trafiamy. Albo rozwiazujemy kontrakty, albo żegnamy bez żalu. Na zakupionych -zarobiliśmy coś na Sadiku i Carlitosie. Majecki, Karbownik, Niezgoda, Szymański, Kulenović -to albo wychowankowie albo zawodnicy sciagnięci za BL.
Może teraz Juranović odmieni tendencję....
Podpułkownik
 • 10 / 2
To jest bajkopisarz większy od Jozaka... Kisiel, Ciepiela i Włodarczyk mają zdominować ligę i dać nam MP?
Pułkownik
 • 2 / 3
Chciałbym żebyś się zdziwił :-)
Panie Darku. Wierzę, że coś tam pogramy w pucharach i zarobimy, co umożliwi nam finansowe przetrwanie (bo długi do spłaty mamy duże). Mnie martwi, że grając w pucharach będziemy tracić sporo punktów w lidze, bo nadal ławka jest za krótka. Możemy stracić tyle punktów, że tego się nie da już odrobić, a ewentualny brak MP sprawi, że za rok może się nie udać wejść nawet do LE2 i znowu finansowo dostaniemy po d...
Potrzebne dwa-trzy transfery na wczoraj, bo my naprawdę możemy zawalić ligę grając w pucharach.
Pułkownik
 • 1 / 2
Myślę że on to wie..... poczekajmy
ROBO13
Domyślam się, że wie, bo to bardzo inteligentny gość. Aczkolwiek po przejściu Flory wiadomo, że stać nas na kolejne nabytki i powinny pójść finalizacje kolejnych transferów, tymczasem Czesio twierdzi, że nawet nie słyszał o kolejnych nazwiskach. Nie wnikam czy i kto popełnił błąd. Nie oceniam nikogo. Martwi mnie, bo jestem pewien, że my te punkty w lidze będziemy gubić. Czesio nie jest cudotwórcą.
Kapitan
 • 11 / 0
Wszystko fajnie, ale my jeszcze tego Dynamo nie wyeliminowalismy. A Miodek niech nie czeka na ostatnią chwilę tylko niech sypnie groszem i robi ten transfer do srodka pola. Tu trzeba działać a nie spijać smietankę nie wiadomo po czym
Generał brygady
 • 14 / 2
Po co transfer? Jest Kisiel i Cieplak. To zastępstwo jeden do jednego za Martinsa i Slisza. Ludzie którzy nas pociągną w Europie i w walce o Mistrzostwo.

Sorry Darek ale to jebnie
Za Slisza go może i jest to faktycznie zastępstwo ;) ale mam nadzieję, że prezes widzi, że na dp potrzebujemy wzmocnienia a nie uzupełnienia. Andre też jakiś wybitny nie jest, dorbze, że chociaż technikę ma. Bartek wczoraj zagrał przyzwoicie jako przecinak ale znamienne było to jego przyjęcie piłki przed polem karnym Dinama nie wiem na 15 metrów chyba XD
Porucznik
 • 7 / 4
Ciekawe czy po rewanżu też udzieli wywiadu czy uznał, że to właśnie teraz jest nasz najlepszy moment?
Podpułkownik
 • 5 / 2
Poprzednio po Karabachu się schował i wylazł dopiero jak Iga wygrała Roland Garros.
Z pewnością udzieliłby, tak samo, jak zrobił to po porażce z Omonią rok temu.
Jest i on. Nie wiem Dariuszu czy nie za wcześnie się grzejesz w tym "blasku", bo do sukcesu to minimum 90 minut zostało, tak naprawdę to + min.180min. Więc to jeszcze daleko oj daleko, choć bliżej niż przez ostatnie 3 lata. Gdy to prowadziłeś autorski projekt "każdy może być trenerem- nawet sprzątaczka". Darku nie czytam bo już twoja fotka mi ciśnienie podnosi, może mi przejdzie jak w jakiś niewytłumaczalny sposób w tym lub przyszłym roku zobaczę LEGIĘ w LM. Tymczasem chłopie trzymaj nerwy na wodzy i trzymaj się trenera, bo licho wie kogo następnego byś zatrudnił.
Generał brygady
 • 4 / 1
Pilkarze zobaczyli ze mozna pograc z Dinamem a co zobaczył prezes...?
Generał
 • 3 / 0
Skoro można grać jak równy z równym z drużyną która kilka miesięcy temu ograła Tottenham 3-0, to wzmocnienia nie są potrzebne:)
Generał brygady
 • 8 / 2
Dobrze że wzmocnienia ŚPD i LO wydają się być dla prezesa oczywiste i że jakieś transfery są w drodze. Widzę że wyciągnął wnioski z jednej rzeczy: teraz nie przedłuża kontraktu Michniewicza, bo każdemu komu wcześniej kontrakt przedłużył, to zaraz potem go zwolnił ;)
I tak ma fart, że utrzymuje obecnie tylko 2 pierwszych trenerów (TAK VUKO jest dalej na pensji).
Mowa trawa, lanie wody...

To brzmi jak pijarowy bełkot a nie wywiad.
Miło się czyta po sukcesach takich jak wczorajszy remis.Szkoda tylko,że gdy jest kryzys to głowa w piasek schowana.
Widzisz co chcesz wiedzieć, co nie?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/896930/liga-mistrzow-dariusz-mioduski-w-europejskich-pucharach-liczy-sie-tylko-wynik-wy
Prezesie nie odpowiadasz na pytania. Na te ogolniki nikt juz sie nie da nabrac. A bajdurzenie o mlodych Ciepieli czy Wlodarczyku pomine milczeniem. Trzeba wzmocnien a ten o wprowadzaniu mlodziezy...
Bo do takiego klubu jak Legia wprowadza się super talenty, chłopaków co już w wieku 16 lat poza fizycznością mają wszystko co potrzeba, a skąd one mają się brać. Jak nasz klub nawet swoich szkółek nie monitoruje?! Ja znam z bliska przykład 12 latka, który bedąc w tzw "szkółce" Legii zaraz wyląduje w Benfice, a potem może być płacz.

Macie do KUR...Y Nedzy najlepszą potencjalnie siec skałtingową w kraju, jak BARANY jedne możecie tak słabo działać! Jak można doprowadzać to sytuacji, że nikt tego projektu nie pilnuje, przecież to kryminał. Ile macie rocznie z tych szkółek 2 może 3 mln tocznie jak wypuścicie 2 talenty to szybko się okaże, ze przez kolejne 20 lat bedziecie to nadrabiać. 99,98,97,96.........dobra spokój.
Chorąży
 • 4 / 1
Takie bla bla bla
~PAW
 • 3 / 1
Z jednej strony nie gramy jeszcze tak jakbyśmy sobie tego życzyli, to z drugiej widać postęp w postępowaniu DM. Moim zdaniem prezes zadbał o fajne transfery, brak mi tylko mocnego defensywnego pomocnika i byłoby git. Martins ze Śliszem słabo sobie radzą. NIe mniej widzę progres i co najważniejsze są wyniki.
Jeżeli Mioduski uważa że taki Kisiel czy jakiś Cieplak mają zapewnić spokój w środku pola bez straty jakości to chyba patrzy przez różowe okulary...

Przecież tu trzeba dobrego defensywnego pomocnika do rotacji
Porucznik
 • 9 / 1
On przez różowe okulary patrzy od 5lat.
A no też prawda
Od dawna sygnalizuję problem. Darek chce tylko on kuźwa zawsze był kibicem NBA i to takim "ciepłym", jak by go zapytać kto w 91 wygrał pewnie by nie wiedział, a taki Leśny jaki był pamieta kto strzelił gola w 1/2 LM z 92 roku ot taka refleksja.. Z całym szacunkiem ale Darek piłki to się ciągle uczy on ciągle tak mało widział i tak słabo to czuje. Nadzieja jest w tym, że uczy się w tępie ponad przeciętnym. Choć ciężko mi w to uwierzyć jak ma doradców jakich ma i patrząc na dokonania ostatnich lat.
Sierżant
 • 3 / 0
Kto to jest Cieplak? Jakiś transfer się szykuje?
Właśnie podbijam lepszy do Kisiela czy prawie tak dobry, jak mocno za słaby na Legie Kisiel.
Podpułkownik
 • 2 / 0
@Szczypafko

Darek się pilki nie uczy, to Darek uczy piłki Polskę, bo Darek wie wszysyko najlepiej.
Możesz mieć rację :-D
Młodszy chorąży
 • 8 / 0
mam nadzieje że Darek zobaczył że potrzebuje lewe wahadło i 2 środkowych pomocników
Porucznik
 • 6 / 0
I to jak najszybciej.
Darek ich nie potrzebuje, drużyna ich potrzebuje.