Dawne gwiazdy na Agrykoli

Źródło: Gazeta Wyborcza

06.11.2006 20:47

(akt. 24.12.2018 12:53)

Na Agrykoli zagrali najlepsi polscy piłkarze lat 80. i 90. Polska Kadra Gwiazd pokonała reprezentację Warszawy 3:1. Do południa w niedzielę nie było wiadomo, czy mecz się odbędzie, bo lało, wiało, a temperatura oscylowała wokół zera. - Ale gdy przyleciał z Hiszpanii Jan Urban, postanowiliśmy, że mecz musi się odbyć - mówił dyrektor Polskiej Kadry Gwiazd Jerzy Staroń.
Naprzeciwko niepokonanej dotąd drużyny oldbojów (bilans bramek z dotychczasowych występów wynosi już 37-4) stanęły dawne gwiazdy z warszawskich klubów prowadzone przez trenera Andrzej Strejlaua. W pierwszej połowie warszawiacy rzadko wypuszczali rywali z ich połowy i nie prowadzili tylko dlatego, że świetnie bronił Jarosław Bako. W drugiej, gdy tylko na boisku pojawił się Stanisław Terlecki, od razu sfaulował go Roman Wójcicki i prowadzenie dla Warszawy z karnego zdobył Dariusz Dziekanowski. Później jednak zaczęło coraz bardziej padać i w tych warunkach PKG przechyliła szalę. Gole po szybkich atakach strzelali Jan Furtok, Marek Koniarek i Leszek Pisz (mecz trwał dwa razy po 30 minut). Z wcześniej awizowanych graczy w zespole Warszawy nie pojawili się Marek Citko i trener Legii Dariusz Wdowczyk, który zgłosił chorobę. POLSKA KADRA GWIAZD - REPREZENTACJA WARSZAWY 3:1 (0:0): Furtok, Koniarek, Pisz - Dziekanowski (karny). Warszawa: Woźnicki - Kubicki, Zieliński, Jóźwiak, Bednarz - Podbrożny, Iwanicki, Dziekanowski, Miąszkiewicz - Adamczyk, Kucharski oraz Szczęsny, Gołaszewski, Terlecki. PKG: Bako - Motyka, Węgrzyn, Wójcicki, Rudy - Czerwiec, Prusik, Tarasiewicz, Koźmiński - Furtok, Koniarek oraz Nawałka, Iwan, Rzepka.