Debiut Joela Valencii

24-09-2020 / 20:30

(akt. 27-09-2020 / 17:57)

Joel Valencia znalazł się w podstawowym składzie Legii na mecz z Dritą Gnjilane w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Dla 25-latka to debiut w barwach "Wojskowych".

W poprzednim sezonie Joel Valencia zagrał w 19 meczach Brentford w Championship (II poziom rozgrywkowy w Anglii), lecz na boisku spędził zaledwie 317 minut, strzelił 1 gola. W lidze tylko raz wystąpił w podstawowym składzie. Jego drużyna zajęła 3. miejsce w tabeli i rywalizowała w barażach o awans do Premier League. W finałowym spotkaniu przegrała 1:2 z Fulham, po dogrywce. W minionych rozgrywkach zawodnik zagrał także w EFL Cup (90 minut) i 2 razy w FA Cup (172 minuty). W obecnym sezonie rywalizował przez kilka minut w EFL Cup z Wycombe (1:1, karne 5:3).

SYLWETKA JOELA VALENCII

Ostatnio piłkarz wrócił do Polski (wcześniej grał dla Piasta Gliwice i wywalczył mistrzostwo kraju). Ostatnio został wypożyczony na rok z Brentford do Legii Warszawa. Stołeczny klub nie ma możliwości pierwokupu Valencii.

W czwartek, 24 września, Ekwadorczyk znalazł się w podstawowym składzie Legii na mecz z Dritą Gnjilane w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Dla 25-latka był to debiut w barwach stołecznego klubu. Valencia grał do 63. minuty - wówczas został zmieniony przez Waleriana Gwilię