Debiut Sebastiana Szymańskiego w Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

07-07-2016 / 19:12

(akt. 07-12-2018 / 14:16)

Sebastian Szymański zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa. Dla 17-letniego pomocnika ostatni rok jest pasmem sukcesów. Najpierw zawodnik z Białej Podlaskiej awansował z rocznika '99 do drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, a wiosną zaczął grywać w trzecioligowych rezerwach. Rozgrywki skończył zdobywając z ekipą Piotra Kobiereckiego mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. W nagrodę za dobrą postawę, "Seba" pojechał z drużyną Besnika Hasiego na zgrupowanie do Austrii.

Szymański po obozie w Austrii trenuje z pierwszym zespołem. Pomocnik znalazł się też w kadrze meczowej na spotkanie z Lechem Poznań, a Hasi wpuścił go na ostatni kwadrans konfrontacji w miejsce Adama Hlouska. Szymański to również juniorski reprezentant Polski, który w kadrze gra jako defensywny pomocnik zabezpieczający obrońców (może grać też wyżej). W rezerwach "Seba" ustawiany był na skrzydle.


Szymański to piąty najmłodszy debiutant w historii Legii (17 lat, 58 dni) - po Mateuszu Hołowni, Macieju Korzymie, Arielu Borysiuku oraz Krystianie Bieliku.

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Super, jest trener Benek, mamy wprowadzanie młodzieży do drużyny. Ten nieudacznik Czerczesow śmiał się z naszych juniorów, nie dawał im szans. Dzisiejszy mecz potwierdził, jak bardzo mylił się Rosjanin. Mamy " bardzo " utalentowaną młodzież. Brawo Hasi-Benek, brawo prezio Don Corleone.
~lob
  • 0 / 0
na razie to się przewracał bez piłki...........
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 1
O to chodzi, wniósł do poważnego meczu trochę juniorskiego nieudacznictwa.
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 1
Jego występ spokojnie można nazwać kompromitacją.
~Warsawer
  • 0 / 0
Chłopie daj spokój.
Chłopaczyna zagrał parę minut i czepiasz się go.

A takie tuzy jak Masłowski, Vranjes, Brzyski etc to co
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
Ma 17 lat. Ty pewnie mniej. Spróbuj się jednak postawić na jego miejscu. Fatalny moment na debiut. Starsi koledzy go tak urządzili. Ty może kiedyś też będziesz miał jakichś kolegów, więc zobaczysz jak to jest.
~Krlito
  • 0 / 0
Zenek to miejscowy pajac, spokojnie
Domyślny awatar Generał dywizji
  • 0 / 0
Ci co grali w Lechu mieli nie więcej a mimo to nie przewracali się na widok lecącej piłki ani z ich strony nie padło aż tyle goli. To nie była uwaga do kolegów i drużyny tylko personalnie do niego, widocznie jego miejsce jest w przedszkolu a nie w I składzie.
Nie ma nic złego w nazywaniu rzeczy po imieniu. Młody zaprezentował się bardzo źle, skoro po jego stronie Formella wali 2 bramy w 2 minuty, to więcej komentować nie trzeba. Przecież Formella jest cienki jak polsilver, przy Hlousku by piłki nie powąchał nawet. Wiadomo, to jeszcze dzieciak, jego czas nadejdzie, ale ten debiut wypadł naprawdę źle i kropka. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Za jakiś czas zapewne jeszcze będzie okazja zagrać, może w bardziej sprzyjających okolicznościach, ale nie ma co usprawiedliwiać na siłę tego, że dzisiaj Szymański był zagubiony jak dziecko we mgle. Już taki jeden co przyjechał na niedźwiedziu stwierdził, że 1-sza drużyna to nie przedszkole i jak widać miał rację ...
~123
  • 2 / 0
A czy przypadkiem po lewej stronie nie biegał Brzyski? Nie czepiajcie się młodego, to brzytwa zawalił.
Widzę, że tylko 123 oglądał mecz...
A małolat przewrócił się bo nie dał rady wyhamować dlatego, ŻE KTOŚ MU C*UJOWO ZAGRAŁ PIŁĘ ZA PLECY!
Zejdźcie z dzieciaka!