Redaktor Piotr Kamieniecki

12.07.2019 20:54

(akt. 12.07.2019 23:51)

Sebastian Szymański zadebiutował w Dinamo Moskwa. Pomocnik latem zmienił Legię Warszawa na rosyjski klub za około 5,5 mln euro.

Sebastian Szymański dołączył do Dinama na początku lipca. Drużyna trenowała wtedy na zgrupowaniu w Austrii. Polak trafił do moskiewskiej drużyny za około 5,5 mln euro. "Wojskowi" zagwarantowali sobie także bonusy w przyszłości. Były legionista zdobył m.in. bramkę w okresie przygotowawczym, gdy jego nowy zespół mierzył się ze Slovanem.

W pierwszej kolejce Premier Ligi, Dinamo pojechało do Tuły. Szymański znalazł się w podstawowym składzie stołecznej drużyny i wystąpił przez całe spotkanie. W 12. minucie były gracz Legii oddał groźne uderzenie, lecz bramkarz gospodarzy zdołał je obronić.

Drużyna z Moskwy prowadziła od 16. minuty po ładnym uderzeniu Miguela Cardoso. Gospodarze wyrównali pod koniec spotkania. W 83. minucie gola na 1:1 strzelił Gia Griglava. Spotkanie skończyło się remisem. W następnej serii gier, Dinamo zmierzy się na własnym obiekcie z Rubinem Kazań.

Arsienał Tuła - Dinamo Moskwa 1:1 (0:1)
Grigalawa (83. min.) - Cardoso (16. min.)

Żółte kartki: Cardoso, Pliew, Jewgienijew (Dinamo)

Arsienał: Lewaszow - Kombarow, Grigalawa, Beljajew, Alvarez - Banda, Tkaczow, Kostadinov, Gorbatienko (73' Tudorie) - Kangwa

Dinamo: Szunin - Morozow, Sunjić, Jewgienijew, Pliew- Cardoso (71' Panczenko), Jusupow (81' Sow), Tetteh, Joaozinho - Szymański - Szejdajew (88' Grulew).