Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

05.09.2021 19:39

(akt. 17.09.2021 21:03)

Efektownym zwycięstwem 5:0 zakończył się wyjazdowy mecz Legia Ladies z KS Wilanów w drugiej kolejce IV ligi kobiet. Rozgrywany na boisku Sparty Jazgarzew mecz, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa drużyna z Wilanowa, był trzecim pojedynkiem derbowym w historii. W poprzednim sezonie legionistki dwukrotnie wygrały 1:0 i 2:0, i do dzisiejszego spotkania również przystępowały w roli faworytek.

Mecz od początku toczył się pod dyktando naszych piłkarek, które zdominowały środek pola i zagrały bardzo ofensywnie. Pierwszy groźny strzał oddała Amelia Przybylska po rzucie rożnym w 11 minucie. Po chwili mieliśmy także dobre uderzenia Pauliny Zatorskiej i Mileny Połosy. A pierwszą bramkę mocnym strzałem zza granicy pola karnego zdobyła w 18 minucie właśnie Zatorska, która wykorzystała świetne podanie Marty Chmielewskiej.

Już 7 minut później po szybkiej kontrze drugą bramkę dla Legii zdobyła Amelia Przybylska. Ta sama zawodniczka podwyższyła w 30 minucie wynik na 3:0 strzelając bramkę z granicy szesnastu metrów.

Po trzeciej bramce dla Legii nastąpił krótki okres kiedy swoje okazje miały piłkarki z Wilanowa. Najpierw w 31 minucie, debiutująca na bramce w Legii Natasza Koper świetnie interweniowała w sytuacji jeden na jeden, gdy wybiła piłkę na rzut rożny. Chwilę później obroniła kolejny strzał Wilanowa, a w 35 minucie zawodniczka gospodarzy w sytuacji sam na sam strzeliła tuż obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i do przerwy na tablicy było 0:3. A w przerwie trener Dariusz Radko dokonał czterech zmian i na boisku zobaczyliśmy Klaudię Grodzką, Marię Komalę, Julię Biesiadę i Adrianę Markiewicz, które zastąpiły Paulinę Zatorską, Milenę Połosę, Polę Kuś i Michalinę Kozę.

Sytuacja po przerwie nie uległą zmianie, legionistki przeważały zdecydowanie i większość czasu gra toczyła się na połowie Wilanowa. Już w 49 minucie Klaudia Grodzka miała okazję do podwyższenia wyniku. Po strzale głową piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki bronionej w drugiej połowie przez Paulę Dudę. Trzy minuty później w pojedynku tych piłkarek ponownie górą była Duda, której udało się wybić strzał Grodzkiej na rzut rożny. W kolejnych minutach Legia Ladies stwarzały sobie dużo dogodnych sytuacji (Przybylska, Grodzka, Komala), a kolejna bramka padła w 65 minucie po kolejnym strzale spoza pola karnego Amelii Przybylskiej, która dzięki temu skompletowała hat-tricka w dzisiejszym meczu.

W 67 minucie trener Legii przeprowadził trzy kolejne zmiany. Za Klaudię Bodecką, Gabrysię Hajkiewicz i Amelię Przybylską weszły Julia Rachoń, Weronika Szczypka i kolejna debiutantka w zespole Legia Soccer Schools - Julia Grządkowska

Grządkowska, która teraz z Grodzką tworzyły parę atakujących dała bardzo dobrą zmianę i obie piłkarki miały kilka okazji do podwyższenia wyniku. W 71 minucie po bardzo silnym strzale Grządkowskiej kolejną udaną interwencją popisała się Duda, a pięć minut później strzał Grodzkiej trafił w słupek. Pokonać bramkarkę Wilanowa udało się w końcu jeszcze raz w 86 minucie. Strzał Grodzkiej mimo interwencji i zmiany kierunku trafił do siatki. W 89 minucie mieliśmy jeszcze jeden celny strzał Marii Komali, ale wynik 5:0 utrzymał się do końca. Dzięki temu legionistki zanotowały trzecie zwycięstwo derbowe z KS Wilanów, a zawodniczki z Wilanowa muszą jeszcze poczekać na zdobycie pierwszej bramki w starciu z Legią.

Legionistki z dwoma zwycięstwami są jednymi z czterech drużyn, które zdobyły komplet punktów obok Żbika Nasielsk, KS Raszyn II i Polonii Warszawa, która wysoko pokonała Świt Barcząca 11:3 i prowadzi w tabeli z najlepszym bilansem bramek.

Za tydzień przy Łazienkowskiej Legia Ladies czeka kolejny pojedynek derbowy z rezerwami KU-AZS UW.

KS Wilanów - Legia Soccer Schools 0:5 (0:3)

Bramki: - Zatorska (18 min.), Przybylska (25 min., 30 min., 65 min.), Grodzka (86 min.)

Skład Legii: Koper - Bodecka (67 min. Szczypka), Zduńczyk, Żmijewska, Kuś (46 min. Markiewicz) , Hajkiewicz (67 min. Rachoń), Koza (46 min. Komala), Chmielewska, Połosa (46 min. Biesiada), Zatorska (46 min. Grodzka), Przybylska (67 min. Grządkowska).