Dobre mecze Grosickiego i Korzyma

Jakub Trepczyński

06.04.2009 21:11

(akt. 17.12.2018 23:26)

W ostatniej serii spotkań Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku ŁKS Łódź aż 4:0. Duży wkład w zwycięstwo „Jagi” miał legionista – <b>Kamil Grosicki</b>. „Grosik” nie strzelił bramki, ale dobrze współpracował w ataku z <b>Tomaszem Frankowskim</b>, który dwukrotnie trafił do siatki rywala. Asystę przy jednym z goli „Franka” zaliczył Kamil, który miał okazję, by także wpisać się na listę strzelców. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i gola nie uznał. Grosicki kolejnymi występami potwierdza wysoką formę i staje się gwiazdą nie tylko w Jagiellonii, ale również w całej Ekstraklasie.
W cieniu „Grosika” w meczu pomiędzy Jagiellonią a ŁKS-em był Marcin Smoliński. Pomocnik, który rozwinął skrzydła po przejściu do klubu z Łodzi, rozegrał w drużynie gości całe spotkanie. W 73. minucie „Smoła” dograł piłkę przed bramkę białostoczan, ale Adamowi Czerkasowi nie udało się skierować futbolówki do siatki. W meczu Odry Wodzisław z Lechią Gdańsk dobrze zaprezentował się inny wypożyczony legionista – Maciej Korzym, który znacznie przyczynił się do pokonania gdańszczan. Co prawda nie zdobył zwycięskiego gola, ale miał duży udział przy trafieniu Delvydasa Matuleviciusa w 87. minucie gry. Wcześniej „Korzeń” trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Pawła Kapsę. Dziś wieczorem swoje spotkanie rozgrywali piłkarze wicelidera I ligi – Widzewa Łódź, którzy na własnym obiekcie zmierzyli się z Dolcanem Ząbki. Drużynę spod Warszawy reprezentują Artur Jędrzejczyk, Wojciech Trochim oraz Adam Frączczak. Tradycyjnie na murawie od pierwszych minut pojawił się tylko „Jędza”. Przez pewien czas w Łodzi pachniało niespodzianką, gdyż pierwszego gola zdobyli gracze z Ząbek, ale ostatecznie Widzewowi udało się zdobyć 3 punkty. Wojciech Wocial ze Znicza Pruszków, Przemysław Wysocki z Piasta Gliwice, Błażej Augustyn z Rimini Calcio oraz Maciej Gostomski reprezentujący barwy Zagłębia Sosnowiec nie pojawili się na murawie podczas ostatniego weekendu. Znicz wygrał z Odrą Opole 2:0 i umocnił swą pozycję na czele zaplecza Ekstraklasy, Piast pokonał Górnika Zabrze 1:0, Zagłębie uległo Chemikowi Police 0:1, a Rimini Calcio zostało rozgromione przez Triestinę aż 4:0.