Dobre spotkanie Macieja Korzyma

Jakub Trepczyński

26.04.2009 22:06

(akt. 17.12.2018 20:50)

Spotkanie Odry Wodzisław z Polonią Warszawa zakończyło się remisem 1:1. W tym meczu wystąpił <b>Maciej Korzym</b>, który w 54. minucie gry zastąpił <b>Marcina Wodeckiego</b>. Chwilę później „Korzeń” asystował przy wyrównującym trafieniu <b>Macieja Małkowskiego</b>. W dalszej części konfrontacji Korzym miał jeszcze okazję by podwyższyć wynik, ale dobrze bronił golkiper „Czarnych Koszul”, <b>Sebastian Przyrowski</b>. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Maciek mógł zostać bohaterem, gdyż w polu karnym sfaulował go obrońca Polonii, lecz wodzisławianie nie wykorzystali bardzo dobrej okazji do zwycięstwa.
Porażką Jagiellonii Białystok 0:2 zakończyła się wyjazdowa potyczka ze Śląskiem Wrocław. Kamil Grosicki miał szanse na trafienie do siatki rywali, ale sztuka ta mu się nie powiodła. Najpierw „Grosik” wyszedł sam na sam z bramkarzem Śląska, ale zdecydował się na podanie do Tomasza Frankowskiego. Były gracz m.in. Wisły Kraków stracił jednak piłkę. W kolejnej akcji Grosicki chciał sam zdobyć bramkę, lecz tego dnia drużyna z Białegostoku nie miała szczęścia. Przy uderzeniu Kamila doskonale interweniował Wojciech Kaczmarek. W 79. minucie meczu trener „Jagi” Michał Probierz dokonał zmiany i legionista wypożyczony do Jagiellonii opuścił murawę. Niemiłą niespodziankę kibicom ŁKS-u sprawili piłkarze tego klubu w konfrontacji z Piastem Gliwice. Łodzianie ulegli przy al. Unii 0:1. Marcin Smoliński zagrał w całym spotkaniu i mógł wpisać się na listę strzelców. Na przeszkodzie stanął golkiper gości. Trzy punkty w minionej kolejce I ligi zdobyli piłkarze Dolcanu Ząbki. W spotkaniu z Turem Turek zagrali Artur Jędrzejczyk (cały mecz) i Wojciech Trochim (od 75. minuty). Niestety, miejsca w składzie nie wywalczył trzeci z legionistów występujących w Dolcanie, Adam Frączczak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla ząbczan. W meczu na szczycie I ligi pomiędzy Zniczem Pruszków a Zagłębiem Lubin zwycięstwo 2:1 odnieśli goście. W 76. minucie na murawę wszedł Wojciech Wocial, zastępując Tomasza Feliksiaka. Gola dla pruszkowian zdobył Tomasz Chałas, który rundę jesienną spędził przy Łazienkowskiej. Po raz kolejny czyste konto w spotkaniu II ligi grupy zachodniej zachował Maciej Gostomski. Zagłębie pokonało na wyjeździe Lechię Zielona Góra 2:0, a „Gostek” wybronił kilka groźnych strzałów i uchronił sosnowiczan przed utratą punktów. Miejsc w składzie swych drużyn nie wywalczyli w tej kolejce Błażej Augustyn (porażka Rimini 2:3 z Avellino) oraz Przemysław Wysocki z Piasta Gliwice.