Dobre występy wypożyczonych legionistów

Jakub Trepczyński

22.03.2009 19:46

(akt. 18.12.2018 01:07)

Kolejny dobry występ w drużynie Jagiellonii ma za sobą <b>Kamil Grosicki</b>. Niespełna 21-letni gracz strzelił gola w 40. minucie wyjazdowego spotkania „Jagi” z Piastem Gliwice. „Grosik” miał szansę, by po raz drugi pokonać <b>Grzegorza Kasprzika</b>, ale uderzenie z 43. minuty minęło bramkę gliwiczan. Po przerwie gospodarze zdołali odrobić straty za sprawą trafienia <b>Kamila Wilczka</b> i konfrontacja zakończyła się remisem. W tym meczu na boisku nie pojawił się wypożyczony do Piasta <b>Przemysław Wysocki</b>, który nie jest jeszcze zdolny do gry po kontuzji.
W drużynie ŁKS-u Łódź znów błyszczał Marcin Smoliński. Co prawda łodzianie ulegli GKS Bełchatów w derby województwa łódzkiego 0:2, ale „Smoła” był jednym z najlepszych na murawie. Marcin był kreatywny, dobrze rozgrywał piłkę, a także starał się pokonać bramkarza gości, Łukasza Sapelę. Najbliżej był w 64. minucie spotkania, lecz piłka o kilkanaście centymetrów minęła bramkę przyjezdnych. W pierwszym składzie Odry, w potyczce z chorzowskim Ruchem, znalazło się miejsce dla Macieja Korzyma. Wodzisławianie niespodziewanie pokonali „Niebieskich” 1:0 po bramce Macieja Małkowskiego. „Korzeń” pośrednio brał udział w akcji, która zdecydowała o zwycięstwie. Przepuścił bowiem między nogami piłkę, co pozwoliło skrzydłowemu Odry oddać precyzyjny strzał i pokonać golkipera gospodarzy. W 67. minucie gry Maciek został zastąpiony przez Marcina Wodeckiego. W 21. kolejce rozgrywek o Mistrzostwo I ligi odpoczywali zawodnicy Znicza Pruszków, a wśród nich Wojciech Wocial. Mimo to pruszkowanie zdobyli trzy punkty, gdyż z rozgrywek wycofał się Kmita Zabierzów. Na pierwszoligowym froncie trzy oczka zdobyli także piłkarze Dolcanu Ząbki, których barw bronią Artur Jędrzejczyk, Wojciech Trochim oraz Adam Frączczak. Jednak na murawie pojawił się tylko ten pierwszy. „Jędza” rozegrał cały mecz, a jego drużyna pokonała GKP Gorzów Wielkopolski 2:1. Dzięki tej wygranej Dolcan awansował na 10. pozycję w tabeli I ligi. Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło w Toruniu miejscową Elanę 1:0. Dostępu do bramki sosnowiczan bronił Maciej Gostomski, który po raz kolejny udowodnił, że ma duże umiejętności. Kilkakrotnie uratował kolegów przed utratą gola i to dzięki niemu, Zagłębie mogło cieszyć się ze zwycięstwa. Włoskie Rimini Calcio Błażeja Augustyna uległo Mantovie 0:1. „August” nie jest jeszcze w pełni sił po rehabilitacji, ale w najbliższych dniach powinien rozpocząć treningi i, być może, w kwietniu powróci na boisko.