Dragomir Okuka: awansować będzie bardzo trudno

Źródło:

13.11.2002 15:01

(akt. 04.01.2019 12:04)

Zdaniem trenera Legii Warszawa, Dragomira Okuki, jego podopiecznym będzie niezwykle trudno pokonać różnicą dwóch bramek Schalke 04 Gelsenkirchen i awansować do trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA. - Po pierwszym spotkaniu piłkarze Schalke są bliscy awansu do kolejnej rundy. Z pewnością bardzo trudno będzie nam pokonać rywali dwoma bramkami, ale postaramy się sprawić niespodziankę - powiedział PAP trener Dragomir Okuka. Przed dwoma tygodniami w Warszawie mistrzowie Polski przegrali 2:3. Na początku drugiej połowy dwie bramki dla Schalke strzelił Urugwajczyk Gustavo Varela, który z powodu kontuzji nie wystąpi w rewanżu. - Nie zagra Varela, ale o sile takich zespołów jak Schalke nie decyduje jeden piłkarz. Niemiecki klub ma szeroką, wyrównaną kadrę i zapewne brak Urugwajczyka nie będzie aż zanadto odczuwalny, mimo że w Warszawie zdobył dwa gole - powiedział Okuka. Serbski szkoleniowiec ma do dyspozycji 18 zawodników. Żaden z nich nie narzeka na żadne urazy. Prawdopodobnie w czwartek Legia rozpocznie mecz z Schalke w składzie: Radostin Stanew - Marek Jóźwiak, Jacek Zieliński, Siegiej Omeljańczuk - Dariusz Dudek, Aleksandar Vukovic, Łukasz Surma, Adam Majewski, Tomasz Kiełbowicz - Cezary Kucharski, Stanko Svitlica. Spotkanie lidera polskiej ekstraklasy z siódmym zespołem obecnych rozgrywek Bundesligi na stadionie Arena Auf Schalke obejrzy około 50 tysięcy widzów. Prawdopodobnie na żywo mecz w Gelsenkirchen obejrzy blisko tysiąc fanów Legii. - Nie przestraszymy się ani atmosfery panującej na stadionie ani rywali. Legia ma w składzie wielu dobrych, doświadczonych zawodników i postaramy się zaprezentować z jak najkorzystniejszej strony w Gelsenkirchen. Nie mamy nic do stracenia. Mamy okazję zagrać z klasową drużyną na jej terenie i pokazać, że możemy z nią rywalizować jak równy z równym. Przed dwoma tygodniami, oprócz pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy i samej końcówki, a więc wtedy, kiedy traciliśmy gole, toczyliśmy równorzędny pojedynek - powiedział Okuka. Piłkarze Legii będą trenować na stadionie Schalke w środę, w porze meczu, który rozpocznie się dzień później o 17.30.