Dreszczowiec! Legia - Amica 4:3!!

Źródło:

14.03.2003 21:50

(akt. 03.01.2019 20:57)

Punktualnie o 20:00 sędzia gwizdął po raz pierwszy i rozpoczął mecz Legia - Amica. Mistrzowie Polski zainagurowali rundę wiosenną w następującym składzie - Boruc - Dudek, Jóźwiak, Jarzębowski - Surma - Kiełbowicz, Vukovic, Majewski, Nuhi - Kucharski, Svitlica. Kapitan Legii w przedmeczowym wywiadzie powiedział: - Spotkanie będzie trudne, toczone na grząskiej murawie. Musimy jednak wygrać, gdyż walczymy o mistrzostwo Polski. Od 6 minuty Legia prowadziła 1:0. Po faulu na linii pola karnego na Kiełbowiczu, karnego pewnie wykorzystał Stanko Svitlica!!!! 17 minuta i 2:0! Nuhi pociągnął prawą stroną idealnie dośrodkował na głowę Vukovicia, ten strzelił ale Szamotulski zdołał odbić. Na miejscu był jednak Stanko Svitlica i 2:0. Niestety minutę później rozmiary porażki zmniejszył Marek Zieńczuk. Jeszcze gorzej zrobiło się w 27 minucie kiedy po rzucie wolnym i strzale w środek bramki gola zdobył Arkadiusz Bąk. Duży błąd Artura Boruca. Jednak w 33 minucie meczu stały fragment gry egzekwował bardzo aktywny Tomasz Kiełbowicz. Piłkę musnął głową Dariusz Dudek zaś do siatki skierował ją Tomasz Jarzębowski. 3:2!! To nie koniec. W 44 minucie rzut rożny główka Marka Jóźwiaka, lot piłki zmienia Czarek Kucharski i 4:2!!! Widać że obie drużyny grają w eksperymentalnym ustawieniu obrony. W Legii chorzy są Jacek Zieliński i Wojciech Szala, zastępują ich Dudek i Jarzębowski. Kapitalny mecz rozgrywa Kiełbowicz, który miał wielki udział przy trzech z czterech bramek. W 51 minucie Marek Zieńczuk łatwo ograł w polu karnym Nuhiego i sprytnym strzałem pokonał Boruca. 4:3. Po stracie trzeciego gola Legia przez ponad 20 minut się broniła. Ostatnie minuty to istny horror. Z boiska schodzi Kucharski. Dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Svitlica, jednej Wróblewski. Po chwili dwa razy w beznadziejnych sytuacjach broni Boruc. W przedłużonym czasie gry w polu karnym Legii pada Gęsior. Kibice są przerażeni, na szczęście sędzia karze grać dalej. Koniec. 4:3 i wszyscy odetchnęli z ulgą. Pod tym adresem szczegółowa relacja i pomeczowe komentarze. Pod tym adresem fotoreportaż z meczu.