Marcin Gołębiewski

Źródło:

24.03.2005 16:24

(akt. 29.12.2018 07:33)

Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1986) wygrała z Chorwacją 1-0 (1-0) w towarzyskim meczu, który odbył się w Čakovcu. W meczu wystąpili dwaj legioniści, <b>Jakub Rzeźniczak</b> oraz <b>Dariusz Zjawiński</b>, który tym razem zagrał tylko przez 30 minut drugiej połowy spotkania. Przypominamy, że w pierwszym meczu z Chorwacją napastnik Legii zdobył dwa gole.
Chorwacja 0-1 Polska Artur Rado 25 Polska: Tomasz Grabowski - Paweł Boryczka, Adam Kokoszka, Jakub Rzeźniczak, Przemysław Kocot, Artur Rado (46 Adrian Mierzejewski), Remi Andreasik, Dariusz Frankiewicz (84 Adrian Berger), Rafał Wawrzyńczok (60 Radosław Majewski), Paweł Pytlarz (88 Krzysztof Sztrefner), Wojciech Okińczyc (58 Dariusz Zjawiński). We wtorek nasza reprezentacja wygrała z Chorwacją 2-1, po golach Dariusza Zjawińskiego. - Jestem zadowolony z występów moich podopiecznych. Dziś zagraliśmy lepiej niż w pierwszym meczu. Zabrakło jedynie skuteczności, gdyż nasze zwycięstwo powinno być wyższe. Jedyna bramka padła w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Okińczyc zgrał piłkę głową do Artura Rado, który strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi - powiedział Dariusz Dziekanowski. Reprezentacja U-19 przygotwuje się do półfinałowego turnieju Mistrzostw Europy, który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Serbii i Czarnogórze. Oprócz gospodarzy i Polski zagrają w nim Irlandia i Albania. Do finałów ME awans uzyska tylko zwycięzca.