Duży turniej małych piłkarzy

Źródło: Życie Warszawy

24.05.2010 08:34

(akt. 16.12.2018 02:26)

Karpaty Lwów i Polonia Warszawa triumfowały w Międzynarodowym Turnieju Białe Orły Cup (roczniki 1997 i 1998), który w weekend odbył się w stolicy. W zawodach, które rozgrywane były na boiskach Polonii i Varsovii, udział wzięło prawie 300 chłopców. Organizatorem turnieju był warszawski klub Białe Orły. Patronat honorowy objęła prezydent Warszawy <strong>Hanna Gronkiewicz-Waltz</strong>, a ambasadorem został <strong>Zbigniew Boniek</strong>. Wśród uczestników znalazły się włoskie AC Milan, Inter Mediolan, Juventus Turyn, ukraiński Karpaty Lwów, szkocki Celtic Glasgow, czeski Slavia Praga i zespół Niemiec z Dolnej Saksonii oraz Legia, Polonia, Białe Orły i triumfator I edycji - Jagiellonia Białystok.

Mecze trwały 2x15 minut. W sobotę odbyły się mecze fazy grupowej. Wieczorem wszyscy uczestnicy turnieju w Gimnazjum nr 164 przy ul. Ostródzkiej obejrzeli finał Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Bayern Monachium. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od półfinałów. Pasjonujący był mecz w roczniku 1998, w którym Polonia spotkała się z Legią. Do przerwy było 1:1. Później Polonia strzeliła jeszcze trzy bramki i wygrała 4:1. - Nie wykorzystaliśmy sytuacji z początku meczu i znakomicie bronił bramkarz Polonii. Po przerwie rywale zaskoczyli nas szybkimi kontrami i stąd przegrana - mówi Ernest Waś, trener Legii.

Później pogoda sprawiła psikusa. Zaczął padać deszcz, który przerodził się w spory grad. Sędziowie musieli przerwać mecze na kilka minut. W spotkaniu o III miejsce (U12) Legia pokonała Inter 3:1. - Nie można porównywać dzieci do seniorskiej drużyny, choć wygrana z Interem cieszy - skwitował trener Waś. W finale Polonia wygrała 1:o z zespołem Dolnej Saksonii. - To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz. Byli kibice, którzy nas głośno dopingowali, a dla chłopców to nowość. Poradzili sobie jednak z presją - komentuje Michał Maliszewski, trener młodych chłopców Polonii.

W starszym roczniku w finale Karpaty Lwów wygrały 3:0 z niepokonaną wcześniej Slavią Praga. - Poziom turnieju był bardzo wysoki. Moi chłopcy, aby wygrać, musieli pokazać wszystko, co potrafią - twierdzi Taras Hordijenko, dyrektor techniczny Karpat. - Wspaniały i znakomicie zorganizowany turniej. To drugi nasz udział w nim i czuliśmy się jak w domu - podsumował Palazzo Ruben, trener AC Milan (rocznik 1998).