Dwóch testowanych w rezerwach

Redaktor Piotr Kamieniecki

19.01.2019 19:00

(akt. 20.01.2019 00:44)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały w pierwszym sparingu 8:0 z Sokołem Serock. Dwie bramki strzelił testowany przy Łazienkowskiej Danian Pavlas. Na boisku miał pojawić się również inny ze sprawdzanych graczy, Filip Sobiecki. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja.

Z rezerwami stołecznego klubu trenuje Danian Pavlas. To 18-letni zawodnik, który urodził się w rosyjskim Magnitogorsku, lecz jako trzylatek przyjechał razem z rodzicami do Polski i zamieszkał w Koszalinie. Tam stawiał pierwsze kroki na boisku w barwach miejscowej Gwardii. W 2017 roku, zawodnik posiadający dwa paszporty, trafił do Pogoni Szczecin. Od początku obecnego sezonu, Pavlas jest piłkarzem podwarszawskiego KS-u Łomianki. W ekipie "Portowców" gracz występował przeważnie na boku defensywy.

W spotkaniu z Sokołem Serock, Pavlas wystąpił na lewym skrzydle. Piłkarz wystąpił przez 45 minut w drugiej połowie i zdobył dwie bramki pokazując się z niezłej strony. Nie ma jeszcze decyzja odnośnie jego przyszłości.

Od początku tygodnia z legionistami pracował również Filip Sobiecki. 16-letni pomocnik zagrał w tym sezonie w sześciu spotkaniach trzecioligowego Bałtyku Gdynia, w których przez 411 minut strzelił jednego gola. Piłkarz nie zagrał jednak w spotkaniu z Sokołem, gdyż wykluczyła go kontuzja, której doznał w trakcie zajęć drugiego zespołu "Wojskowych". Prawdopodobnie Sobiecki zostanie w przyszłości ponownie zaproszony na testy przy Łazienkowskiej.