Dzień otwarty sekcji Rugby

Monika Krucz

Źródło: Legia.Net

21-03-2015 / 17:35

(akt. 13-12-2018 / 12:14)

W sobotnie popołudnie na bocznym boisku Legii Warszawa, pod balonem, odbył się dzień otwarty sekcji rugby. Impreza miała zachęcić kibiców do pojawiania się na meczach „Wojskowych” w rozpoczynającym się zaraz sezonie. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, takich jak choćby łączony trening legionistów z Reprezentacją Polski juniorów, czy możliwość nauki tego sportu od podstaw.

Zdjęcia z dnia otwartego sekcji rugby (fot. Monika Krucz)

Dzień otwarty rozpoczął się punktualnie o godzinie 13 i przez kilka godzin fani rugby mogli liczyć na wiele niespodzianek. Organizatorzy imprezy zadbali o to, by dla każdej kategorii wiekowej znalazła się jakaś rozrywka. I tak każdy po kolei mógł spróbować swoich sił w biegach przez drabinki, poprawnym technicznie podawaniu piłki czy odbijaniu się od „pianki”, co pozwoliło uczestnikom przekonać się o trudności tego sportu.


Bardziej wymagającej widowni został zaprezentowany ciężki trening rugbistów Legii i rugbistów reprezentacji Polski juniorów zawierających różnorodne przewroty, walki o piłkę czy mini gierki z doczepionymi do ciała linkami obciążeniowymi.


Wszyscy chętni do gry uczestnicy dnia otwartego mieli możliwość rozegrania między sobą meczu, oczywiście pod czujnym okiem profesjonalistów. Dla każdego spragnionego po wysiłku czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów. W treningach i pokazowych gierkach brały udział także przedstawicielki żeńskiej sekcji rugby.


Cała impreza zakończyła się wspólnym pójściem do Sportsbaru w celu oglądania transmitowanego finału Pucharu 6 Narodów czyli meczu Anglia - Francja.

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Larry
  • 0 / 0
Super inicjatywa, zgrana w czasie z finałem Six Nations. Bardzo dobry pomysł promujący i ...logistyczny.