Ekstraklasa zmieni sponsora tytularnego, mniej gry w poniedziałki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

13-02-2019 / 17:11

(akt. 13-02-2019 / 17:17)

Ekstraklasa od przyszłego sezonu będzie miała nowego sponsora tytularnego. Firmę Lotto zastąpi PKO. Kalendarz rozgrywek również zostanie zmodyfikowany - kluby będą rzadziej grały w poniedziałek - informuje "Przegląd Sportowy".

Od przyszłego sezonu ograniczone zostaną mecze rozgrywane w poniedziałek. W ten dzień nie będzie spotkań w kolejkach odbywających się w grudniu oraz lutym. Wtedy dwa mecze będą rozgrywane w piątek, a po trzy w sobotę i niedzielę. Trwa wciąż dyskusja nad godzinami rozgrywania meczów. Jedną z propozycji jest 12:30 w niedzielę, kiedy w kolejne spotkania zaczynałyby się o 15:00 i 17:30 (hit kolejki).

W przyszłym sezonie dojdzie również do zmiany sponsora tytularnego ligi. Lotto będzie się wciąż reklamowało w lidze, lecz tylko na koszulkach. Kibice będą za to oglądali PKO Ekstraklasę. Organizator rozgrywek zarobi na tym 42 miliony złotych - kwota nie zmieni się w porównaniu do sytuacji obecnej. 

Komentarze (36)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
W lutym w poniedziałki jest zimniej niż w piątki?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
coś w tym musi być do cholery :)
Największym problemem Ekstraklasy jest otoczka. Trzeba się uczyć od Amerykanów jak NBA, NFL czy WWE są prezentowane, nie chodzi tylko o profesjonalne studio przed, w trakcie i po meczu, ale sposób w jaki reklamowane są wydarzenia sportowe, jak budowany jest hype.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 1
Dobra zmiana z tym poniedziałkiem ale jeszcze moim zdaniem jest inny poważniejszy problem. Jest za długa przerwa między rundą jesienną a wiosenną, a za krótka między sezonami.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Dobra wiadomość, ale przy okazji można przypomnieć, że bez tych pieniędzy od spółek państwowych czy ogólnie publicznych (samorządowych i państwowych) to polska piłka byłaby "inna". Ten Kraków to dobry przykład.
Bardzo proszę nie powoływać się tu na PS...
Ten poniedzialek nikomu nie potrzebny niby, jak zalozmy Piast zagra Miedzią w sobote o 12:30 to nawet lepiej. Z tym ze przypominam ze Miodek deklarowal ze jak Legia awansuje do grupy LE i bedzie grac w czwartki to on bedzie rzadal gry w poniedzialki w ESA, nawet kosztem wlasnej frekwencji i narzekan telewizji. Co mysle jest rozsadne, choc jako kibic wolalym jednal weekend. Troche nam sie to zatarlo, jak to jest, bo... dawno tam nie gralismy.
*żądał
Major
 • 6 / 6
Idealny sponsor dla tej ligi to "OSRAM" :)
Do ideału jej daleko ale mając jej tak kategoryczny osąd nie interesował bym się ją. To byłoby chore.
Podpułkownik
 • 3 / 0
To NASZA liga, więc starałbym się nie być tak złośliwy.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
przypominam @kowal że w tej lidze gra Legia, poza tym jest nasza, polska :) więc...
Major
 • 0 / 3
Masz rację zbyt poważne przedsiębiorstwo do tej ligi
Marszałek Polski
 • 2 / 0
@kowal za naszego życia lepsza już nie będzie, a na pewno nie w tym formacie wg mnie 8 drużyn max - patrz Szkocja tak na początek...
Major
 • 2 / 1
8-12 max
Podpułkownik
 • 1 / 0
Zmniejszenie liczby drużyn wydaje się sensowne, ale czy aż tak duże? Jak zachować sensowną liczbę meczów?
Każdy z każdym 3 razy i faza pucharowa, albo każdy z każdym 4 razy.
Generał broni
 • 0 / 0
metaxa, zdecydowanie za najlepszy uważam system 12 zespołów z późniejszym podziałem na dwie grupy po 6 zespołów. Nie ma meczy o nic, a kolejek jest 32 (2 x 11 + 2 x 5).
Kapitan
 • 5 / 0
A moim zdaniem zwycięstwo Legii w piątek o 20.00 smakuje wybornie, bo pozwala spokojnie oglądać mecze Ekstraklasy w sobotę i niedzielę lub zająć się Premier League lub hitami innych lig.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 6 / 4
serio ogladasz potem inne mecze esktraklasy w sobote i niedziele? podziwiam :)
ja oglądam jeszcze mecze w Lidze Serbskiej i Rumuńskiej mimo że poziom gorszy ,często oczy bolą ,ale lubię tamte klimaty i oglądam
I pomyślmy jaką straszną presję czują po takim piątkowym zwycięstwie Legii inne kluby!
Co prawda, kiedyś jakiś trener zespołu grającego w piątek czuł się pokrzywdzony, bo Legia grała bodajże w niedzielę (ale może dlatego, że jego zespół przegrał ;-)
Liga Serbska jest na 19 miejscu w Europie, nasza na 25, więc nie wiem czy jest tam niższy poziom.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 2 / 0
Super zmiana. Fajnie czytać jak ESA się rozwija. Rozsądny terminarz meczów, super stadiony (oprócz Płocka, Sosnowca, Szczecina), większa kasa dla klubów. ESA mogłaby wymagać po awansie do ESA wybudowanie boiska pod balonem. Bo inaczej klub wydaje na szrot a w zimę nie mają gdzie w normalnych warunkach trenować. No i mogliby np w grudniu wizytować np pierwsze 8 klubów 1. Ligi i kontrolować pod kątem infrastrukturalnym. Teraz awansuje Raków z Estadio da Gruz.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 2
Dla mnie niech jeszcze piątki o 18 skasują. W zadnej normalnej lidze nie ma tak, że każdy mecz o innej porze. Powtórzę - piątek jeden mecz o 20, sobota - wszystkie mecze 15.30, jeden 18.30 i niedziela 14.30 i 17.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Tylko czemu tak wczesnie ?
Latem z jakiegos wypadu wrocic na czas to masakra.
No chyba ze uczynimy z meczu glowne wydarzenie dnia, ale nie zawsze tak sie da. Rodzina chce nad wode skoczyc, szkoda slonca.
Tsk na marginesie poniedziałki są bardzo OK ale tylko dla tych co grają we czwartek w LE
I tylko wtedy powinny być mecze grane w poniedziałki.
Zawsze jak graliśmy w lidze w niedziele po LE w czwartek to zawsze dostawaliśmy w dupsko
Zawsze zawsze bomba
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Nas poniedziałki i tak bokiem
~Pio
 • 1 / 0
12.30 w niedziele to dobry pomysł.rodzint z dziećmi mogły by częściej przyjść przed niedzielnym objadkiem. Na zachodzie tak grają i nikt nie narzeka. Poniedziałki to dramat, do tych poniedziałkowych meczy pzpn powinien dopłacać klubom .z pracy ludzie nie mogą zdarzyć i to też zapaleńcy
~Arbuz
 • 1 / 0
Nasza liga jest tak medialna ze wszystkie mecze muszą być transmitowane. Jakoś w Anglii, Niemczech czy Włoszech mogą kilka meczów rozgrywać w soboty czy niedzele o tej samej godzinie. U nas tak naprawdę ligę ogląda sie dla Legii co pokazują statystyki.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 6 / 0
ja najbardziej lubie mecze w sobote wieczorem......w niedziele idzie wytrzezwiec:-)
Te mecze w poniedziałek to jest porażka powinni z tym skończyć na dobre, przyjąć model piątek 2 i sobota z niedziela po 3 spotkania i po problemie
i czasem w środy mogliby potłuc