euro 2020

Euro 2020: Turcja - Włochy 0:3

11.06.2021 21:00

(akt. 11.06.2021 22:51)

Włosi wygrali 3:0 z Turcją w meczu otwarcia mistrzostw Europy. Pierwsze spotkanie na turnieju rozgrywane było na Stadio Olimpico w Rzymie.

Już od samego początku Włosi mieli więcej do powiedzenia. W jednej z pierwszych akcji Ciro Immobile pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i oddał strzał, który trafił w boczną siatkę. W 18. minucie zrobiło się groźnie w polu karnym reprezentacji Turcji. Lorenzo Insigne otrzymał podanie w boczny sektor "szesnastki" i chciał uderzyć technicznie, w kierunku dalszego słupka, ale się pomylił. Chwilę później Giorgio Chiellini główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz Ugurcan Cakir popisał się świetną interwencją. Azzurri starali się kreować kolejne sytuacje w ofensywie, lecz w 35. minucie Turcji mieli niezłą szansę. Gianluigi Donnarumma przeciął jednak centrę Buraka Yilmaza.

W 53. minucie Włosi objęli prowadzenie. Domenico Berardi wbiegł w pole karne z prawej strony i chciał zagrać wzdłuż boiska. Ostatecznie, piłka odbiła się od Meriha Demirala i wpadła do siatki. Drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego podkręcili tempo i szukali następnych okazji strzeleckich. I podwyższyli rezultat. Leonardo Spinazzola oddał strzał, który wybronił Cakir. Immobile dopadł jednak do dobitki i strzelił gola. W 79. minucie było już 3:0. Włosi przechwycili piłkę na 20. metrze, a następnie Insigne, który znalazł się po lewej stronie pola karnego, pokonał bramkarza. Ostatecznie, Włosi zwyciężyli 3:0 Turcję w meczu otwarcia mistrzostw Europy.

Turcja - Włochy 0:3 (0:0)

Demiral (53. min. - sam.), Immobile (66. min.), Insigne (79. min.)

Turcja: Cakir - Celik, Demiral, Soyuncu, Meras, Yokuslu (65' Kahveci), Tufan (64' Ayhan), Yazici (46' Under), Calhanoglu, Karaman (76' Dervisoglu), Yilmaz

Włochy: Donnarumma - Florenzi (46' Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli (74' Cristante), Berardi (85' Bernardeschi), Immobile (81' Belotti), Insigne (81' Chiesa).