Jakub Adkonis Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3

EURO U-17: Remis Polski, gol i asysta Adkonisa

24.05.2024 18:50

(akt. 24.05.2024 18:58)

Reprezentacja Polski U-17, prowadzona przez Rafała Lasockiego, zremisowała 2:2 ze Szwecją w 2. kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy. W wyjściowym składzie znalazło się czterech zawodników Legii, czyli Mateusz Szczepaniak, Stanisław Gieroba, Jan Leszczyński i Jakub Adkonis, który strzelił gola i miał asystę.

Szwecja objęła prowadzenie po niecałym kwadransie meczu. Genesis Antwi uderzył z 18. metra, a piłka odbiła się od głowy Jana Leszczyńskiego (stoper/środkowy pomocnik Legii) i wpadła do siatki.

W 24. minucie Polska wyrównała. Akcję ładnie zapoczątkował Stanisław Gieroba (napastnik "Wojskowych"), który utrzymał się przy futbolówce, świetnie minął rywala, popędził prawym skrzydłem i miękko zagrał na 16. metr. Rasmus Dahlin przeciął podanie, a Kamil Jakóbczyk wycofał tuż przed pole karne do Jakuba Adkonisa (środkowy pomocnik Legii), który oddał plasowany strzał z lewej nogi, bez przyjęcia, w prawy dolny róg, przy słupku.

W 55. minucie reprezentacja Szwecji odzyskała prowadzenie, ale biało-czerwoni znowu wyrównali. Adkonis dopadł do piłki po rozegraniu autu i delikatnie ją musnął, zagrywając do Michaela Izunwanne, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i sfinalizował akcję.

Polska zagra jeszcze w grupie C ze Słowacją (27 maja, godz. 17:00), którą reprezentuje skrzydłowy Legii U-19, Samuel Kovacik.

2. KOLEJKA FAZY GRUPOWEJ EURO U-17: SZWECJA – POLSKA 2:2 (1:1)
Antwi (14. min.), Bozicevic (55. min.) – Adkonis (24. min.), Izunwanne (67. min.)

Żółte kartki: Jonsson, Nordvall – Dziewiatowski, Jakóbczyk, Brzyski, Pietuszewski

SZWECJA: Fischerstrom – Dahlin, Hilvenius, Kurtulus, Antwi – Lahdo (90' Persson), Busuladzic – Jonsson, Redkin (84' Nordvall), Bozicevic (69' Jareteg) – Andersson (69' Staykov)

POLSKA: Jeleń – Leszczyński (77' Kriegler), Potulski, Mońka – Szczepaniak (60' Wróblewski), Brzyski, Dziewiatowski, Adkonis, D. Mazurek (60' Baniowski) – Jakóbczyk (46' Pietuszewski), Gieroba (61' Izunwanne)