News: Zapach chmielu nad Legią Piwo

Festiwal piwa znowu na Legii

Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia Warszawa

27.03.2019 22:43

(akt. 27.03.2019 23:42)

W dniach 4–6 kwietnia w Strefie VIP stadionu Legii Warszawa, odbędzie się 10., jubileuszowa edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Swoje wyroby zaprezentuje około 60 browarów oraz importerów, a także 17 foodtrucków.

Browary rzemieślnicze na zawsze zmieniły to, jak w Polsce myślimy o piwie. Złapały nudne, koncernowe marki za gardło i przygniotły do ziemi. Pop przegrał z rock’n’rollem. Piwo rzemieślnicze to szał smaków, rodzajów, gatunków i interpretacji. Setka premier, około 800 piw polewanych z kranów przez samych piwowarów, ich rodziny i przyjaciół. Do tego najlepsze jedzenie na kółkach, jakie potrafili znaleźć organizatorzy. Orgia zmysłów, szał dla każdego hedonisty, któremu nie jest obojętne, co wlewa w świątynię swojego ciała. Mekka dla szukających nowych smaków.

Warszawski Festiwal Piwa zaprasza na swoje dziesiąte urodziny. Przez te pięć lat rynek piwa rzemieślniczego narodził się, wybuchł wielością smaków i okrzepł. Polscy piwowarzy nauczyli się warzyć piwa fenomenalne na skalę światową, poszli własną ścieżką. My również. Na festiwalu zdecydowaliśmy się prezentować tylko najmniejsze i najciekawsze z polskiej piwowarskiej sceny. Stawiamy na artystów-rzemieślników i piwowarów od początku do końca obecnych w procesie tworzenia piwa. Zapraszamy browary warzące piwa unikatowe, których nie da się dostać w sklepach, nawet specjalistycznych, dostępne są tylko w wersji lanej na specjalne okazje. Takie jak nasz festiwal: najważniejsze święto piwa w Polsce. Jesteśmy wizytówką polskiego piwowarstwa. Tu pojawiają się najnowsze trendy i smaki, które inspirują pozostałe browary.

Przez trzy dni, w krytej strefie VIP Stadionu Legii Warszawa, polskie browary rzemieślnicze zaprezentują swoje najlepsze piwa. Przez 400 kranów przewinie się około 800 lanych trunków w różnych stylach, z czego około 100 to premiery. Wiele spośród nich jest na co dzień niedostępnych poza festiwalem.

Jednak festiwal to nie tylko piwo, ale też najlepsze polskie foodtrucki, degustacje, szkolenia, rozgrywki Klask i gier karcianych oraz RPG, flippery, piłkarzyki i – przede wszystkim – niesamowita atmosfera, najbliższa wieczorowi w świetnej knajpie wśród przyjaciół. Na festiwalu znajdą coś dla siebie miłośnicy piwa, piwowarzy oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piwem rzemieślniczym.

Warszawski Festiwal Piwa – 10. edycja!

4–6 kwietnia, Stadion Miejski Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3

wstęp: 25 zł karnet // 15 zł wejściówka // czw. 16-0, pt. 12-0, sob. 12-0

Polecamy

Komentarze (42)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.