News: FK Krasnodar - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

FK Krasnodar - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

12.02.2013 09:27

(akt. 10.12.2018 04:14)

Piłkarze Legii Warszawa rozegrali dziś w Montecastillo swój trzeci sparing podczas zgrupowania w Costa Ballenie. Rywalem legionistów był rosyjski FK Krasnodar. Trener Jan Urban tym razem posłał do boju jedenastkę zbliżoną do tej, jaka zagra w Kielcach z Koroną w pierwszym meczu Ekstraklasy w rundzie wiosennej. "Wojskowi" zremisowali spotkanie 1:1. Bramkę dla Rosjan już w 5. minucie meczu zdobył Pietrow. Legionistom udało się doprowadzić tylko do remisu - wyrównującego gola w 58. minucie po dobrym uderzeniu Ljuboji strzelił Astiz.

Zapis relacji tekstowej "na żywo"
-Sylwetka klubu FK Krasnodar
- Fotoreportaż ze sparingu z FK Krasnodar
- Skrót wideo ze sparingu z FK Krasnodar

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem badania się zespołów. Po dwóch stałych fragmentach gry w wykonaniu legionistów, sprawną kontrę przeprowadził zespół Krasnodaru. W 4. minucie  po zamieszaniu w polu karnym, Siergiej Pietrow płaskim strzałem pokonał Dusana Kuciaka i Rosjanie wyszli na prowadzenie. Bardzo aktywny na lewej flance był Jakub Wawrzyniak, niestety niewiele z tego wynikało. Agresywni w obiorze byli za to rosyjscy zawodnicy, często zamiast piłki atakując nogi piłkarzy z Warszawy. Piłkarzy Krasnodaru po zdobyciu bramki cofnęli się na własną połowę, zmuszając legionistów do ataku pozycyjnego, gdzie "Wojskowi" sobie nie do końca radzili.

Około 15. minuty swoją inicjatywę zaczęli podkreślać Rosjanie. Po jednym z rzutów rożnych zagranych na krótki słupek świetną interwencją popisał się Kuciak. W 26. minucie po raz pierwszy aktywnego zobaczyliśmy Jakuba Koseckiego, który wykorzystując swoją szybkość przeprowadził groźny kontratak, niestety nikt nie zamknął akcji.

Ostatnie dwadzieścia minut całkowicie zdominowali piłkarze z Rosji. Szanowali piłkę, mądrzej rozgrywali, a po jej stracie bardzo szybko odbierali, przeprowadzając co raz groźniejsze akcje. Legioniści wyglądali na całkowicie niezorganizowanych, grając praktycznie na stojąco. Będąc przy piłce nie mieli pomysłu na stworzenia zagrożenia pod bramką rywali. Częste straty wynikały z niedokładności i zagrań „na pamięć”. W 41. minucie do rzutu wolnego w środku pola do piłki podszedł Danijel Ljuboja. Serb oddał pewny i trudny do obrony strzał, jednak na swoim miejscu był Aleksandr Filcow.

Chwilę później w bramkowej sytuacji odnalazł się Marek Saganowski, jednak ponownie z dobrej strony pokazał się golkiper rywali. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie meczu doszło do dwóch zmian. Janusz Gol zastąpił Ivicę Vrdoljaka, zaś Jakub Wawrzyniak ustąpił miejsca Tomaszowi Brzyskiemu. Ten ostatni popisywał się celnymi crossami, po jednym z których w świetnej sytuacji znalazł się Gol. Chwilę później ataki legionistów przyniosły oczekiwany efekt. W 56. minucie, po uderzeniu Ljuboi z rzutu wolnego, do sparowanej przez bramkarza piłki doszedł Inaki Astiz, wyrównując wynik spotkania.

Po zmianach widać było spore ożywienie w poczynaniach legionistów. Można było odnieść wrażenie, że na plac gry Jan Urban delegował zupełnie inny zepsół. „Wojskowi” zaczęli rozważnie rozgrywać piłkę, angażując w to zawodników bloku defensywnego. Wysoko ustawiony zespół nie pozwalał na składne akcje rywali. Wraz z upływem czasu tempo spotkania znacznie opadało. Piłka przebywała głównie w środkowej strefie boiska. Akcje ofensywne starał się kreować wprowadzony w drugiej połowie Dominik Furman. Ten wariant nie przyniósł jednak zamierzonych rezultatów. Ustawiony na szpicy Ljuboja często wracał się po piłkę, przez co w polu karnym brakowało klasycznej „9”.

Pod koniec spotkania na prawej obronie ponownie pojawił się Bartosz Bereszyński, zmieniając Artura Jędrzejczyka. Młody poznaniak bardzo chciał zaznaczyć swoją obecność, angażując się w konstruowanie akcji, ale nie zdążył wpłynąć na losy spotkania. Po dwóch dobrych sparingach, legioniści rozegrali słabszy mecz. W najbliższy czwartek, 14 lutego, warszawscy zawodnicy rozegrają kolejne spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem stołecznego zespołu będzie bułgarski Łudogorec Razgrad.

autor: Stanisław Rudzki

Pietrow (5. min.) - Astiz (58. min.)

Żółte kartki: Filicow, Smolnikow i Gorodow (FK Krasnodar) oraz Kosecki i Radović (Legia)

FK Krasnodar:
Filcow (46' Gorodow) - Markow (46' Smolnikow), Martynowicz (46' Teikeu), Tubić (46' Nachuszew), Andjelković (46' Chmielewskoj) - Ignatjew (46' Isael), Abreu (46'  Koman), Łambarskij (82' Marczenko), Pietrow (46' Morozow), Joaozinho (46' Achrijew) - Wanderson (46' Konate)

Legia:
Kuciak - Jędrzejczyk (82' Bereszyński), Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak (46' Brzyski) - Radović, Vrdoljak (46' Gol), Ljuboja, Łukasik, Kosecki - Saganowski (69' Furman)