Frączczak zagrał i strzelił

Jakub Trepczyński

31.05.2009 18:20

(akt. 17.12.2018 16:24)

Wypożyczony do Dolcanu Ząbki <b>Adam Frączczak</b> zdobył gola w wyjazdowym meczu tej drużyny z Motorem Lublin. Legionista przebywał na murawie od pierwszej minuty, a bramkarza rywali pokonał w 41. minucie gry. Frączczak został zmieniony przez <b>Przemysława Grajka</b> w drugiej części spotkania. Ostatecznie Dolcan wygrał 2:0, a w tej konfrontacji wystąpił też inny gracz wypożyczony z Legii – <b>Wojciech Trochim</b>, który został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem. Na boisku zabrakło <b>Artura Jędrzeczyka</b>.
Cały mecz w drużynie Jagiellonii Białystok rozegrał Kamil Grosicki. „Jaga” przegrała z GKS-em Bełchatów 0:2, a „Grosik” miał dwie dobre okazje do zdobycia bramki. ŁKS Łódź pokonał na swoim stadionie Polonię Bytom 2:0. W drużynie gospodarzy wystąpił Marcin Smoliński. W ostatnich minutach „Smołę” zastąpił Stanisław Terlecki jr. Na boiskach Ekstraklasy zagrał także Maciej Korzym. Odra Wodzisław uległa Arce Gdynia 1:2. „Korzeń” pojawił się na murawie 8 minut przed końcem rywalizacji. Spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Zawiszą Bydgoszcz zakończyło się zwycięstwem gości 4:3. Porażka Zagłębia oznacza, że gracze tego zespołu będą musieli bronić się przed spadkiem z II ligi w barażach. Cały mecz w ekipie sosnowiczan rozegrał Maciej Gostomski. W ten weekend szansy na grę nie otrzymali: Błażej Augustyn z Rimini Calcio (przegrana 0:2 z Cittadellą), reprezentujący Piasta Gliwice Przemysław Wysocki (porażka 0:2 z Lechią Gdańsk) oraz Wojciech Wocial ze Znicza Pruszków (wygrana 1:0 ze Stalą Stalowa Wola).