Francja - Polska 1:0

Źródło:

24.02.2000 23:59

(akt. 19.12.2018 18:45)

Francja pokonała Polskę 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, przegranym na Stade de France w Saint Denis. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 88 minucie Zidane.
Przez pierwsze czterdzieści pięć minut reprezentacja prowadzona przez Jerzego Engela nie oddała inicjatywy Francuzom. Jednak wedle staropolskiego przysłowia - "co się odwlecze, to nie ucieczę", Polacy pod koniec drugiej połowy nie wytrzymywali zarówno psychicznie jak i (przede wszystkim) kondycyjnie. źle dysponowani tego dnia Francuzi wykorzystali moment niepewności biało-czerwnoych i zawodnik Juventusu Turyn, Zidane pokonał najlepszego polskiego gracza w tym spotkaniu, Jerzego Dudka.
Miłym akcentem jest to, że przez cały mecz zagrał Legionista Bartosz Karwan i pozostawił po sobie bardzo przychylne dla niego opinie...
Polska wystąpił w zestawieniu: Dudek - Kłos, Wałdoch, Bąk, Michał Żewłakow (64 Hajto), Karwan, Iwan (72 Wieszczycki), śiwerczewski, Krzynówek (90 Kiełbowicz), Marcin Żewłakow (57 Kryszałowicz), Reiss (83 Rząsa).
W meczu nie wystąpił Jacek Zieliński ze względów zdrowotnych.