Funkcjonowanie Akademii Legii w czasie pandemii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: akademia.legia.com

18-03-2020 / 16:30

(akt. 19-03-2020 / 02:43)

Przymusowa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa nie oznacza, że zawodnicy i trenerzy Akademii Legii nie pracują. - Nie wiemy, jak długo potrwa ta przerwa. Na ten moment opracowaliśmy plan działania na dwa tygodnie, ale oczywiście cały czas zastanawiamy się, co zrobić, jeśli będziemy musieli zostać w domach znacznie dłużej. Na szczęście, mamy dziś wiele możliwości do utrzymywania stałego kontaktu, czy to przez telefon, czy portale społecznościowe. Rozmawiamy ze sobą regularnie i przygotowujemy się na różne scenariusze – tłumaczy koordynator U17-U14, Piotr Urban.

Rafał Gębarski (opiekun zespołu U-17) – Każda drużyna Akademii ma swoją grupę w aplikacji WhatsApp, gdzie na bieżąco możemy wymieniać się spostrzeżeniami czy pomysłami na spędzanie czasu w domu. Trenerzy rozmawiają indywidualnie z zawodnikami przez telefon, staramy się mieć codzienny kontakt ze swoimi podopiecznymi. Ponadto, planujemy w najbliższym czasie wideokonferencje, tak byśmy mogli porozmawiać w większym gronie. Pracujemy na zasadzie dawania sobie pewnych zadań do opracowania, zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Aby arzucić sobie pewną dyscyplinę, która powinna charakteryzować sportowców, zaproponowaliśmy zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego przygotowanie swojego harmonogramu dnia i podzielenie się nim z pozostałymi członkami zespołu. W ten sposób nakręcamy się nawzajem do realizowania tych punktów planu, z którymi mamy największe problemy. Przykładowo, ja do swojego harmonogramu wpisałem dwa punkty, które kosztują mnie wiele wysiłku i samozaparcia - codzienne bieganie oraz ograniczenie jedzenia czekolady (śmiech). Zawodnicy dzwonią do mnie w czasie, kiedy w planie mam wpisane bieganie i sprawdzają, czy rzeczywiście wykonuję swoje zadania. W ten sposób wzajemnie motywujemy siebie do wykonywania swoich obowiązków i realizowania celów, które sobie wyznaczyliśmy. W kontekście zadań stricte piłkarskich, jesteśmy niestety bardzo mocno ograniczeni. Żeby pracować, na przykład, nad podaniem czy przyjęciem piłki musielibyśmy działać przynajmniej w parach. W sytuacji, kiedy musimy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi, pracujemy nad tymi elementami, nad którymi możemy. Na przykład, zawodnicy otrzymali materiały wideo, które kiedyś powstały w naszej Akademii, z ćwiczeniami zwodów.

- Chłopcy z drużyn od U16 do Legii II dostali rozpiski z ćwiczeniami od trenerów przygotowania motorycznego. Są to głównie ćwiczenia stabilizujące i siłowe, które można wykonywać w domu oraz na siłowniach plenerowych. Na przykład, pompki, przysiady, tak zwane „planki”

Artur Kalinowski (opiekun zespołu U-15) - Zawodnik nagrywa, jak wykonuje dane ćwiczenie techniczne, na przykład żonglerkę czy ball master, a następnie nominuje innego zawodnika lub trenera do wykonania tego samego ćwiczenia. Są to wyłącznie takie zadania, które można wykonać w domu lub na podwórku. W ten sposób chłopcy rywalizują ze sobą, bo każde takie ćwiczenie jest punktowane. Gdy czas izolacji minie, podsumujemy punktację i nagrodzimy zwycięzcę

QUIZ Co wiesz o rezerwach Legii?

Komentarze (0)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094