Futsal: Awans Legii!

04.02.2024 18:25

(akt. 05.02.2024 17:23)

Futsaliści Legii wygrali na wyjeździe aż 8:1 z I-ligowym Dragonem Bojano i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Trzy bramki zdobył Michał Klaus, a po jednej Andre Luiz, Sergio Monteiro, Rui Pinto, Nuno Chuva i Mariusz Milewski.

Legioniści od początku mieli przewagę, gdyż prowadzili grę, stwarzali sytuacje, często przebywali na połowie gospodarzy. Drużyna z Ekstraklasy oddawała sporo strzałów, lecz brakowało jej trochę precyzji w fazie finalizacji. Niektóre uderzenia były blokowane, inne okazywały się niecelne, a część wybronił golkiper I-ligowca.

Pierwszym konkretem okazał się stały fragment. Mykyta Storożuk wycofał z rzutu rożnego do Andre Luiza, który skutecznie strzelił z lewej nogi, z tzw. pierwszej piłki, dając prowadzenie "Wojskowym". Stołeczny zespół chciał pójść za ciosem, wciąż konstruował ataki, lecz musiał też nieco popracować w defensywie, gdyż Dragon zbudował parę niezłych szans.

Gościom, w próbie lekkiego odskoku, znów pomógł korner. Storożuk miękko wycofał z rożnego do Michała Klausa, który popisał się ładnym wolejem na bliższy słupek. Ta bramka sprawiła, że Legia się napędziła, budowała kolejne akcje, a w końcówce pierwszej połowy powiększyła prowadzenie. Luiz zapoczątkował kontrę, zagrał do Rui’ego Pinto, ten wyłożył piłkę Klausowi, który trafił do praktycznie pustej siatki.

Warszawiacy kontrolowali mecz, utrzymywali się przy piłce, kreowali okazje, a w ciągu ok. 10 sekund wyprowadzili dwie zabójcze kontry. Pierwszą wykończył Sergio Monteiro. Asystował mu Klaus, który sfinalizował drugi atak szybki, po podaniu Luiza i strzale od słupka. Kolejne minuty były dość spokojne, do momentu akcji Pinto, który wygrał pojedynek w środku pola, minął bramkarza i pewnie trafił do siatki. Po chwili "Wojskowi" wyprowadzili kolejną kontrę, w której uczestniczyli Pinto i zdobywca bramki na 7:0 dla Legii, czyli Nuno Chuva.

W końcówce trafił Mariusz Milewski, lecz wynik ustalił Dragon. Ostatecznie Legia wygrała 8:1, awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski, a w przyszłą niedzielę, 11 lutego (godz. 18:00), zagra na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice w 21. kolejce Futsal Ekstraklasy.

1/16 finału Pucharu Polski w futsalu: Dragon Bojano – Legia Warszawa 1:8 (0:3)
Bramki Legii: Luiz x1, Klaus x3, Monteiro x1, Pinto x1, Chuva x1, Milewski x1

Legia (wyjściowa piątka): Casillas – Luiz, Klaus, Pinto, Storożuk