Futsal: Czwarta porażka z rzędu, pechowe słupki

12.11.2022 21:55

(akt. 13.11.2022 01:52)

Futsaliści Legii wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Warszawiacy przegrali u siebie 4:5 z Futsalem Leszno w 10. kolejce ekstraklasy, mimo że na półtorej minuty przed końcem meczu był remis, a legioniści aż sześciokrotnie trafiali w słupek lub poprzeczkę. Dwa gole w barwach "Wojskowych" strzelił Davidson Silva, a po bramce zdobyli Andre Luiz i Mateusz Gliński (przedłużony rzut karny).

W mecz znacznie lepiej weszli rywale. Yvaldo Gomes oddał 2 celne strzały (w ciągu 7 sekund), które zamienił na 2 gole. Z czasem "Wojskowi" zaczęli się rozkręcać, atakować, a w 11. minucie złapali kontakt – Andre Luiz precyzyjnie uderzył z pola karnego po idealnie wykonanym kornerze. Gospodarze złapali większą pewność siebie i tuż przed przerwą wyrównali po skutecznym strzale Mateusza Glińskiego z rzutu karnego. Leszczynianie odpowiedzieli w najlepszy, możliwy sposób – ponownie wyszli na prowadzenie. Robert Świtoń uderzył, a piłka wpadła do siatki po tym, jak została niefortunnie zablokowana przez Davidsona Silvę.

Po zmianie stron Legia mogła doprowadzić do remisu, lecz nie wykorzystała świetnej okazji, która zemściła się dość szybko. W 23. minucie Gomes oddał strzał z pola karnego i zdobył hat-tricka. Warszawiacy nie poddali się i doskoczyli do gości po 2 bramkach Silvy. Przyjezdni mogli znowu prowadzić, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Gomes.

Gdy wydawało się, że wynik się już nie zmieni, to Jakub Kąkol kapitalnie uderzył zza pola karnego w samo okienko, dzięki czemu zapewnił zwycięstwo Futsalowi Leszno (5:4).

Stołeczny zespół poniósł 4. porażkę z rzędu, jest na ostatnim, 15. miejscu w tabeli, a w przyszłą niedzielę, 20 listopada (godz. 18:00), zagra na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice.

10. kolejka Futsal Ekstraklasy: Legia Warszawa – Futsal Leszno 4:5 (2:3)
Luiz (11. min.), Gliński (19. min. – k.), Silva (26. min., 36. min.) – Gomes (5. min., 6. min., 23. min.), Silva (20. min. – sam.), Kąkol (39. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Knajdrowski, Milewski, Silva