Futsal: Domowe zwycięstwo!

31.01.2021 15:51

(akt. 31.01.2021 16:25)

Futsaliści Legii Warszawa wygrali u siebie 7:4 z Futsalem Szczecin w 17. kolejce I ligi.

Legioniści objęli prowadzenie już w 3. minucie. Wówczas Mateusz Gliński zagrał na prawą stronę do Bartłomieja Świniarskiego, który oddał strzał na bramkę, a piłkę do siatki - z najbliższej odległości - wpakował Adam Grzyb. Parę chwil później miejscowi otrzymali rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił Gliński. Dziesięć minut po rozpoczęciu spotkania rywale zabrali się do kontrataku i zdobyli bramkę kontaktową. Jeden z rywali otrzymał podanie w boczny sektor boiska, miękko podciął piłkę i pokonał Tomasza Warszawskiego po uderzeniu w kierunku dalszego słupka.

Warszawiacy zdołali jednak podwyższyć prowadzenie. Świniarski oddał płaski, mocny strzał z lewej nogi i skierował piłkę do siatki. Moment później "Wojskowi" otrzymali przedłużony rzut karny, ale golkiper klubu ze Szczecina obronił uderzenie Pawła Tarnowskiego. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy, przeciwnicy otrzymali rzut wolny – i po sporym zamieszaniu umieścili piłkę w siatce.

Kilka minut po zmianie stron goście doprowadzili do remisu. Jeden z legionistów chciał zagrać wzdłuż boiska - piłka została jednak przechwycona przez Karola Ławę, który oddał strzał bez przyjęcia i skierował piłkę do pustej bramki. W 29. minucie warszawiacy wyszli na prowadzenie, po szybkim rozegraniu stałego fragmentu gry. Grzyb zagrał z rzutu rożnego do Michała Szymczaka, który pokonał golkipera przyjezdnych po strzale w kierunku dalszego słupka. Stołecznej drużynie udało się podwyższyć rezultat - po rzucie wolnym dla Legii, piłka trafiła do nadbiegającego Tarnowskiego, który oddał potężny strzał w okienko bramki.

Chwilę później było już 6:3! Mariusz Milewski przerzucił piłkę na lewą stronę do Grzyba, a ten podał na dalszy słupek do Krzysztofa Jarosza, który pokonał bramkarza. Po kilkudziesięciu sekundach miejscowi otrzymali przedłużony rzut karny, a piłkę w siatce umieścił Milewski. Niecałe trzy minuty przed końcem spotkania rywale zdobyli czwartą bramkę - Maksym Sapon oddał z prawej nogi i pokonał Adama Świątkowskiego

Ostatecznie Legia wygrała 7:4. Kolejnym przeciwnikiem stołecznego klubu będzie KS Futsal Oborniki. Spotkanie 18. kolejki odbędzie się w sobotę, 6 lutego.

Legia Warszawa – Futsal Szczecin 7:4 (3:2)

Grzyb (3. min.), Gliński (5. min. – k.), Świniarski (14. min.), Szymczak (29. min.), Tarnowski (32. min.), Jarosz (33. min.), Milewski (34. min.) – (10. min.), (20. min.), Ława (23. min.), Sapon (38. min.)

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?