Futsal: Drugi remis w sezonie (akt. foto)

Redaktor Marcin Szymczyk

20.11.2021 19:35

(akt. 21.11.2021 02:14)

Futsaliści Legii zremisowali u siebie 1:1 z FC Toruń w 12. kolejce ekstraklasy. Jedynego gola dla stołecznego zespołu strzelił Mateusz Olczak. Dla warszawiaków to drugi remis w sezonie i zarazem drugi z rzędu.

Legioniści rozpoczęli ze sporym animuszem, ale goście groźnie konratakowali i kilka razy Tomasz Warszawski uchronił zespół od straty gola. Po ośmiu minutach gospodarze zamknęli przeciwnika na połowie boiska i raz za razem uderzali z dystansu. W końcu skutecznym strzałem popisał się Mateusz Olczak i piłka zatrzepotała w siatce. Do końca pierwszej połowy goście przeważali, ale Legia skutecznie się broniła.

Po zmianie stron gracze Pawła Juchniewicza cofnęli się i czekali na błąd rywala by ruszyć z szybką kontrą. Niestety wraz z upływem minut ekipa z Torunia była coraz groźniejsza. Po jednej z akcji piłka trafiła w poprzeczkę, w kilku innych znakomitymi interwencjami popisywał się Warszawski. W końcu jednak sam na sam wybiegł Daniel Gallego Garcia, zszedł do boku i uderzył w lewy górny róg bramki. Piłka trafiła w samo okienko. Po stracie gola taktyka Legii nie uległa zmianie, wynik też już się nie zmienił. Warszawiacy zremisowali drugi mecz z rzędu.

W niedzielę (28.11, godz. 18:00) legioniści zagrają na wyjeździe z Red Devils Chojnice.

Legia Warszawa - FC Toruń 1:1 (1:0)

Olczak (14. min.) - Garcia (35. min.)

Legia Warszawa: Warszawski, Tarnowski, Jarosz, Olczak, Milewski, Taradejna, Casillas, Świątkowski, Araujo, Krupnik, Grzyb, Knajdrowski, Turkowyd, Szafrański

FC Toruń: Naparło, Garcia, Mikołajewicz, Szczepaniak, Mrówczyński, Iwański, Wojciechowski, Wiśniewski, Jekiełek, Lewandowski, Machałowski, Spychalski, Cyman