Futsal: Dziesiąte zwycięstwo w ekstraklasie!

30.04.2022 17:25

(akt. 30.04.2022 19:32)

Futsaliści Legii wygrali u siebie 2:1 ze Słonecznym Stokiem Białystok w 26. kolejce ekstraklasy. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Mateusz Gliński i Allanzin. Dla stołecznego zespołu to 10. zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Legioniści rozpoczęli mecz w najlepszy możliwy sposób, bo już po niecałych 5 minutach – po golach Mateusza Glińskiego i Allanzina – prowadzili 2:0. W końcówce pierwszej połowy MOKS podkręcił tempo, dość często przebywał w ofensywie, wykreował kilka sytuacji, ale nie wpłynęło to na rezultat przed przerwą. Goście mieli przewagę optyczną w drugiej odsłonie, przeprowadzili więcej ataków, a w 39. minucie golkipera "Wojskowych" pokonał Piotr Skiepko. Była to bramka, która ustaliła wynik spotkania.

Ostatecznie, Legia wygrała 2:1 ze Słonecznym Stokiem Białystok, a w kolejną sobotę (7.05, godz. 18:00) zmierzy się na wyjeździe z FC Toruń.

Legia Warszawa – Słoneczny Stok Białystok 2:1 (2:0)
Gliński (2. min.), Allanzin (5. min.) – Skiepko (39. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Olczak, Tarnowski, Jarosz, Milewski