Futsal: Hat-trick Olczaka. Trzynasta wygrana w lidze!

07.03.2021 15:31

(akt. 07.03.2021 15:31)

Futsaliści Legii Warszawa zwyciężyli u siebie 7:1 We-Met Futsal Club w 21. kolejce I ligi. Hat-tricka zdobył Mateusz Olczak, a po jednym golu strzelili Grzegorz Och, Paweł Tarnowski, Mateusz Gliński i Mariusz Milewski

Już w 3. minucie legioniści objęli prowadzenie! Mateusz Olczak przechwycił piłkę na połowie stołecznego klubu, zbiegł do prawej strony, oddał płaski strzał z prawej nogi i pokonał bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0! Grzegorz Och dopadł do dośrodkowania Adama Grzyba z rzutu rożnego i zdobył bramkę. Parę chwil później warszawiacy podwyższyli prowadzenie. Mariusz Milewski zagrał na prawe skrzydło do Pawła Tarnowskiego, który wygrał pojedynek z rywalem i oddał strzał na wślizgu - piłka przeszła między nogami golkipera i wpadła do siatki. W 12. minucie stołeczny klub otrzymał rzut karny, który wywalczył... bramkarz, Tomasz Warszawski. Jeden z rywali, po strzale golkipera "Wojskowych", zagrał piłkę ręką. Gola dla Legii, po mocnym uderzeniu z prawej nogi, strzelił Mateusz Gliński. Niecałe cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Legia wywalczyła przedłużony rzut karny, ale Milewski trafił w słupek.

Stołeczna drużyna z przytupem rozpoczęła drugą odsłonę. Olczak przechwycił piłkę na połowie Legii, a następnie zbiegł do lewej strony boiska i oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka. W 34. minucie było 6:0! Legioniści krótko rozegrali rzut rożny - w pewnym momencie Milewski otrzymał podanie na lewą stronę boiska i oddał mocny strzał z powietrza. Bramkarz przyjezdnych obronił jego uderzenie, ale był za to bezradny przy dobitce Olczaka z najbliższej odległości.

W końcówce rywalizacji goście strzelili gola honorowego. Jeden z rywali oddał strzał z własnej połowy (bramka Legii była wówczas pusta) i skierował piłkę do siatki. Wynik - na siedem sekund przed końcem meczu - ustalił Milewski, który zdobył bramkę po mocnym uderzeniu z lewej nogi. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali 7:1.

Kolejnym przeciwnikiem stołecznego klubu, w rozgrywkach ligowych, będzie Football Club 10 Zgierz. Spotkanie na terenie rywala odbędzie się w sobotę, 13 marca.

Legia Warszawa – We-Met Futsal Club 7:1 (4:0)

Olczak (3. min., 23. min., 34. min.), Och (4. min.), Tarnowski (7. min.), Gliński (12. mni. - k.), Milewski (40. min.) - (39. min.)