Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

13.01.2024 20:30

(akt. 14.01.2024 09:04)

Futsaliści Legii wygrali na wyjeździe 9:5 z LZS-em Gmina Lubawa i pewnie awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Hat-tricka w barwach "Wojskowych" zdobył Rui Pinto, a po golu strzelili Davidson Silva, Adam Grzyb, Michał Klaus, Mykyta Storożuk i Tomasz Warszawski, padło też trafienie samobójcze (Janusz Okuniewski).

Zgodnie z przewidywaniami, od początku spotkania zarysowywała się przewaga legionistów. Warszawiacy bez problemu wymieniali liczne podania na długości całego boiska. Przyjezdni przez całe 20 minut gry dochodzili do wielu sytuacji. Goście w sumie pięciokrotnie pokonywali bramkarza LZS-u w pierwszej połowie. Najpierw do siatki trafił Davidson Silva, który tylko dołożył nogę po strzale Rui Pinto, czyli późniejszego zdobywcy hat-tricka.

Z kolei zespół Lubawy, w obliczu bardzo wysoko grających futsalistów z Warszawy, mógł nastawić się tylko na grę z kontry. Jedyny gol dla gospodarzy w pierwszej połowie padł po rzucie wolnym, w wyniku którego piłka odbiła się od Szymona Bogdańskiego i wpadła do siatki.

Po jednostronnej pierwszej połowie, nic nie zapowiadało tego, że po wyjściu z szatni zespół Lubawy będzie w stanie nawiązać jeszcze walkę, lecz gol LZS-u z 22. minuty zdecydowanie ożywił gospodarzy, którzy ponownie uwierzyli w swoje możliwości.

W dodatku w 27. minucie Silva obejrzał drugą żółtą kartkę, co spowodowało, że stołeczna drużyna grała przez dwie minuty w osłabieniu. W tym czasie Lubawa zdążyła zdobyć trzecią bramkę, lecz "Wojskowi" odpowiedzieli pięknym golem Mykyty Storożuka. Nastroje w Legii ochłodziło trafienie na 7:4, które pozwoliło znów nabrać spokoju graczom trenera Ołeksandra Kosenki, aczkolwiek nie był to koniec emocji.

W 36. minucie Janusz Okuniewski strzelił gola samobójczego, a po chwili do siatki trafił Tomasz Warszawski. Dla golkipera ''Wojskowych'' była to kolejna bramka w tym tygodniu. Rezultat ustalił LZS. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla Legii, którą zobaczymy w 1/16 futsalowego Pucharu Polski.

Warto dodać, że przez cały mecz niósł się głośny doping kibiców Legii, którzy zdecydowali się wspierać futsalistów w Byszwałdzie. W dodatku frekwencja dopisała również wśród lokalnej publiczności, co pozwoliło rozegrać spotkanie w dobrej atmosferze.

W przyszłą sobotę, 20 stycznia (godz. 17:00), futsaliści Legii zagrają z Eurobusem Przemyśl (beniaminek) w pierwszym meczu domowym w 2024 roku. Trwa sprzedaż biletów na spotkanie 18. kolejki Ekstraklasy.

1/32 finału Pucharu Polski w futsalu: LZS Gmina Lubawa – Legia Warszawa 5:9 (1:5)
Bogdański (14. min.), Krużewski (23. min.), Okuniewski (28. min.), Licznerski (32. min., 37. min.) – Silva (3. min.), Pinto (7. min., 14. min., 33. min.), Grzyb (13. min.), Klaus (17. min.), Storożuk (29. min.), Okuniewski (36. min. – sam.), Warszawski (36. min.)

Czerwona kartka: Silva (27. min., Legia, za dwie żółte)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Luiz, Pinto, Monteiro, Silva