Legia Futsal zespół
fot. Kasia Dżuchil

Futsal: Inauguracja sezonu. Kadra Legii, wyniki sparingów

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

30.08.2023 11:00

(akt. 30.08.2023 01:38)

Już w najbliższy weekend startuje Futsal Ekstraklasa w sezonie 2023/2024. Legia zacznie rozgrywki w sobotę, 2 września (godz. 18:00), od domowego meczu (ul. Gładka 18) z Red Dragons Pniewy. Trwa sprzedaż biletów na nadchodzące spotkanie 1. kolejki ligowej.

W poprzednim sezonie Legia zajęła 11. miejsce w tabeli, utrzymała się w Futsal Ekstraklasie, co nie było takie proste, gdyż kończyła rok 2022 na ostatniej pozycji. Kluczową rolę w uratowaniu zespołu przed spadkiem odegrał Ołeksandr Kosenko (aktualny selekcjoner reprezentacji Ukrainy), który w lutym br. został nowym trenerem "Wojskowych" i sprawił, że drużyna stała się mocniejsza, zaczęła lepiej punktować, imponowała zwłaszcza w spotkaniach domowych.

W nadchodzących rozgrywkach Legia będzie chciała walczyć o najwyższe cele. Drużyna przeszła wiele zmian, choć rewolucji nie było. Z "Wojskowymi" pożegnali się m.in. Krzysztof Jarosz, Paweł Tarnowski, Mateusz Olczak, Radosław Marcinkowski, Mateusz Gliński i Michał Knajdrowski. Co ważne, zespół dalej prowadzi trener Kosenko. Utrzymano trzon kadry – przy Gładkiej zostali tacy zawodnicy, jak Andre Luiz, Davidson Silva, Rui Pinto, Sergio Monteiro, Tomasz Warszawski czy Mariusz Milewski.

Doszło również do konkretnych wzmocnień. Do "Wojskowych" trafili Michał Klaus i Maciej Pikiewicz, którzy przez kilka lat gry w AZS-ie UW Wilanów zdobyli łącznie prawie 200 bramek w rozgrywkach ligowych. Do Legii przeszli także Mykyta Storożuk (Red Dragons Pniewy) oraz Nuno Chuva, który od 2020 roku występował w Dremanie Opole Komprachcice.

W trakcie letnich przygotowań "Wojskowi" wygrali kontrolnie z Wenecją Pułtusk (10:0), potem wzięli udział w dwóch weekendowych turniejach. Zajęli 2. miejsce w Legia Futsal Cup, a ostatnio zwyciężyli w zawodach w Szczecinie.

Sparingi futsalistów Legii podczas letniego okresu przygotowawczego:

  • Wenecja Pułtusk – Legia 0:10 (Silva 3, Chuva 2, Monteiro 2, Storożuk, Klaus, Pikiewicz)
  • Turniej w Warszawie, Legia – Jagiellonia Białystok 5:3 (Monteiro, Pikiewicz, Storożuk, Silva, Chuva)
  • Turniej w Warszawie, Legia – Śląsk Wrocław 5:4 (Pinto 2, Monteiro, Luiz, Klaus)
  • Turniej w Warszawie, Legia – Widzew Łódź 3:0 (Milewski, Pinto, Chuva)
  • Turniej w Warszawie, Legia – BSF ABJ Bochnia 3:6 (Milewski, Silva, Storożuk)
  • Turniej w Szczecinie, Futsal Szczecin – Legia 2:6 (Silva 3, Pikiewicz, Flis, Klaus)
  • Turniej w Szczecinie, Żalgiris Wilno – Legia 4:2 (Klaus, Silva)
  • Turniej w Szczecinie, Hertha Berlin – Legia 1:5 (Pikiewicz, Flis, Pinto, Luiz, Klaus)

W sobotę, 2 września (godz. 18:00), Legia zmierzy się u siebie z Red Dragons Pniewy. To zespół, który zajął 5. miejsce w minionym sezonie zasadniczym (odpadnięcie w ćwierćfinale fazy play-off), dotarł do półfinału Pucharu Polski, a latem zagrał 4 sparingi (2:3 z Futsalem Leszno, 5:8 z We-Met FC Kamienica Królewska, 5:1 z Futsalem Świecie, 2:2 z FC Toruń).

W kadrze Red Dragons pojawiły się lekkie zmiany. Z klubem pożegnali się Siergiej Chamukha, Rafał Roj, Oskar Stankowiak, Gracjan Miałkas i Storożuk, który wzmocnił Legię. Do drużyny z Pniew dołączyli za to Yvaaldo Gomes, Oliwier Siuda, Bartosz Szarata oraz Aleksander Kozak.

W rozgrywkach 2023/2024 zagra 16 zespołów (system każdy z każdym), z czego połowa z nich (miejsca 1-8.) zakwalifikuje się do fazy play-off. Z ligi spadną trzy ostatnie drużyny w tabeli (za sezon zasadniczy).

Bilety na mecz 1. kolejki ligowej, pomiędzy Legią a Red Dragons, można kupić w serwisie abilet.pl (TUTAJ). Ceny są następujące:

  • 22 zł – normalny
  • 15 zł – ulgowy (ważny tylko dla dzieci w wieku 3-12 lat i osób niepełnosprawnych)

Dzieci do lat 3 mogą liczyć na darmowy wstęp, ale nie przysługuje im bezpłatne miejsce siedzące.

KADRA LEGII FUTSAL NA SEZON 2023/2024:

Bramkarze: Ignacio Casillas, Tomasz Warszawski, Michał Sobków, Adam Świątkowski

Zawodnicy z pola: Paweł Gajek, Andre Luiz, Michał Klaus, Rui Pinto, Sergio Monteiro, Maciej Pikiewicz, Adam Grzyb, Krzysztof Flis, Nuno Chuva, Mykyta Storożuk, Mariusz Milewski, Davidson Silva

Polecamy

Komentarze (1)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.