Futsal: Kolejna wygrana!

13.12.2020 15:45

(akt. 13.12.2020 17:42)

Futsaliści Legii Warszawa wygrali u siebie 4:3 z Widzewem Łódź w 13. kolejce I ligi. Dla "Wojskowych" to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Legioniści od początku legioniści kreowali sytuacje w ofensywie, oddalili kilka strzałów na bramkę, lecz w 4. minucie na prowadenie wyszli rywale. Maciej Mąkosza oddał bezpośredni strzał z rzutu rożnego i pokonał bramkarza Legii. W pewnym momencie Paweł Tarnowski zabrał się do kontry, ruszył środkiem, ale golkiper Widzewa wyszedł z bramki i wybił piłkę. Chwilę później, w 8. minucie, Legia wyrównała! Mariusz Milewski oddał mocny, płaski strzał z lewej nogi, z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i wpadła do siatki.

W jednej z akcji Widzew mógł ponownie objąć prowadzenie. Piłka trafiła na prawą stronę boiska do Jana Dudka, który uderzył bez przyjęcia tuż obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 2:1 dla Legii. Bartłomiej Świniarski otrzymał niezłe podanie od Adama Grzyba, minął golkipera, lecz oddał niecelny strzał. Pod koniec pierwszej połowy stołeczna drużyna otrzymała przedłużony rzut karny, do którego podszedł Daniel Smoczyński. Zawodnik Legii uderzył z lewej nogi w prawy, dolny róg bramki i umieścił piłkę w siatce. W 18. minucie przedłużony rzut karny mieli łodzianie. Norbert Błaszczyk oddał potężny strzał w okienko bramki i pokonał golkipera "Wojskowych".

Cztery minuty po przerwie Milewski dobiegł do podania i potężnie uderzył z lewej nogi, a piłka trafiła w poprzeczkę. Legia próbowała objąć prowadzenie i ta sztuka jej się udała! Świniarski pojawił się po lewej stronie boiska i uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka. Zrobiło się 3:2, a po chwilio było już 4:2! Świniarski zagrał wzdłuż pola karnego do Mateusza Glińskiego, który rozpoczął akcję i ją sfinalizował. W końcówce spotkania padło trzecie trafienie dla rywali. Piłkę w siatce, z bliskiej odległości, umieścił Michał Bondarenko. Łodzianie próbowali doprowadzić do remisu, lecz ostatecznie stołeczna drużyna zwyciężyła 4:3!

W kolejnej, 14. kolejce Legia zagra u siebie z LZS-em Dragon Bojano. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 grudnia.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 4:3 (2:2)

Milewski (8. min.), Smoczyński (17. min.), Świniarski (26. min.), Gliński (26. min.) - Mąkosza (4. min.), Błaszczyk (18. min.), Bondarenko (39. min.)