Futsal: Legia awansowała do ekstraklasy!

11.04.2021 15:28

(akt. 11.04.2021 23:34)

Futsaliści Legii awansowali do ekstraklasy! Stołeczny klub zapewnił sobie wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, dzięki niedzielnej wygranej z Victorią Sulejówek. Warszawiacy zwyciężyli u siebie 7:2 po dwóch trafieniach Mariusza Milewskiego i bramkach Mateusza Szafrańskiego, Adama Grzyba, Krzysztofa Jarosza, Mateusza Olczaka i Pawła Tarnowskiego.

Legioniści wyszli na prowadzenie już w 31. sekundzie! Mariusz Milewski pobiegł prawą stroną boiska i oddał skuteczny strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka! Później warszawiacy podwyższyli rezultat. Milewski miękko zagrał do Mateusza Szafrańskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do siatki. W 15. minucie było już 3:0! Paweł Tarnowski wystawił piłkę Adamowi Grzybowi, który uderzył z prawej nogi i pokonał golkipera Victorii. W końcówce pierwszej połowy miejscowi otrzymali przedłużony rzut karny, który na gola zamienił Milewski. Kapitan Legii oddał mocny strzał z lewej nogi - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Po zmianie stron Legia zdobyła piątą bramkę! Mateusz Olczak pobiegł lewą stroną i zagrał w kierunku dalszego słupka - tam pojawił się Krzysztof Jarosz, który wykonał wślizg i pokonał bramkarza. Potem goście zdobyli bramkę. Gola, po uderzeniu z prawej nogi, strzelił Michał Madej. Po chwili padło jeszcze szóste trafienie dla "Wojskowych". Legioniści wykorzystali to, że rywale grali z lotnym bramkarzem. Mateusz Olczak zabrał się do kontry i umieścił piłkę w pustej siatce. Kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania, przeciwnicy zdobyli drugą bramkę - Madej wykończył dośrodkowanie z prawego sektora. Wynik spotkania ustalił Tarnowski, który skierował piłkę do pustej bramki po płaskim strzale z własnej połowy (Victoria grała z lotnym bramkarzem).

Dzięki niedzielnej wygranej, futsaliści Legii zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli I ligi i awansowali do ekstraklasy!

Legia Warszawa - Victoria Sulejówek 7:2 (4:0)

Milewski (1. min., 19. min. - przed. rz. k.), Szafrański (7. min.), Grzyb (15. min.), Jarosz (27. min.), Olczak (38. min.), Tarnowski (40. min.) - Madej (36. min., 39. min.)

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?