Mariusz Milewski puchar

Futsal: Legia druga w turnieju

20.08.2023 15:30

(akt. 20.08.2023 15:43)

Zakończył się Futsal Cup, Turniej Pamięci Powstańców Warszawskich o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, który odbył się w hali OSiR Włochy (ul. Gładka 18). Gospodarze zajęli 2. miejsce w zawodach, przegrywając w finale 3:6 z BSF ABJ Bochnia.

Legioniści zaczęli drugi dzień turnieju od półfinału z Widzewem. Klasyk w hali był ciekawy, dość emocjonujący, gdyż od początku szanse w ofensywie mieli i jedni, i drudzy. Warszawiacy nieco częściej kreowali, lecz w pierwszych minutach to zespół z Łodzi stworzył dwie bardzo groźne sytuacje. Najpierw przeciwnik uderzył z ostrego kąta, piłka odbiła się od Tomasza Warszawskiego i Michała Klausa, i wyszła poza boisko. Chwilę później rywal znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz jej nie wykorzystał.

W 10. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Mariusz Milewski zbiegł z prawej strony do środka boiska, mocno uderzył z dystansu, strzelając gola po rykoszecie. Przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik. Kamil Izbiański, bramkarz gości, próbował zapoczątkować akcję, ale stracił piłkę na rzecz Chuvy, ten dokładnie podał do Ruiego Pinto, który dopełnił formalności, trafiając do pustej siatki z bliskiej odległości.

Widzew chciał złapać kontakt, stworzył parę niezłych szans, w trakcie drugiej połowy wycofał bramkarza, co wykorzystała Legia. Chuva zablokował strzał z dystansu i zdecydował się na błyskawiczne, skuteczne uderzenie z własnej połowy, ustalające wynik meczu. Stołeczna drużyna wygrała 3:0 i awansowała do finału turnieju.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:0 (2:0)
Milewski (10. min.), Pinto (13. min.), Chuva (23. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Chuva, Luiz, Pinto, Davidson

Grano 2x15 minut.

Legia zagrała w finale z BSF ABJ Bochnia i w 9. minucie objęła prowadzenie. Klaus lekko wycofał z autu do Macieja Pikiewicza, ten mocno dograł na dalszy słupek, do Milewskiego, który dołożył nogę i pewnie trafił do siatki z najbliższej odległości.

Dziewięć sekund przed przerwą miejscowi podwyższyli wynik. Andre Luiz popisał się przechwytem na wysokości koła środkowego i podał do Davidsona, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, którego pokonał na raty, po dobitce.

W drugiej połowie zespół z Bochni odwrócił losy rywalizacji, łapiąc kontakt po 55 sekundach od wznowienia gry. Wojciech Przybył otrzymał podanie w boczny sektor i popisał się ładną podcinką w kierunku dalszego słupka.

W 19. minucie rywale wyrównali po dość szczęśliwych okolicznościach. Sebastian Leszczak dopadł do wycofującego zagrania z rzutu rożnego, uderzył potężnie, piłka odbiła się od Pinto, potem obiła słupek i wpadła do siatki. Chwilę później zrobiło się 3:2 dla BSF. Kamil Surmiak otrzymał świetne, miękkie podanie i wykończył akcję strzałem z woleja. Przeciwnicy szybko poszli za ciosem, odskakując dzięki bramce Leszczaka.

Legioniści wycofali bramkarza i złapali kontakt. Luiz dokładnie zagrał na dalszy słupek, do Mykyty Storożuka, który udanie uderzył bez przyjęcia, z lewej nogi.

Końcówka należała do gości. Pedro Pereira wykorzystał miękkie wycofanie z rzutu rożnego i ładnie huknął z woleja. Wynik ustalił Leszczak, który wygrał przebitkę na wysokości koła środkowego ze Storożukiem i skutecznie strzelił na dalszy słupek. Legioniści przegrali 3:6 i zajęli 2. miejsce w turnieju.

Legia Warszawa – BSF ABJ Bochnia 3:6 (2:0)
Milewski (9. min.), Davidson (15. min.), Storożuk (28. min.) – Przybył (16. min.), Pinto (19. min. – sam.), Surmiak (21. min.), Leszczak (22. min., 29. min.), Pereira (29. min.)

Sobota, 19 sierpnia, godz. 12:00 – 19:30

• godz. 12:00, Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 5:3 (1:1)
  • godz. 13:15, Widzew Łódź – Wenecja Pułtusk 4:2 (2:0)
  • godz. 14:30, Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 4:1 (2:0)
  • godz. 15:45, Wenecja Pułtusk – BSF ABJ Bochnia 2:8 (1:4)
  • godz. 17:00, Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 5:4 (3:2)
  • godz. 18:15, Widzew Łódź – BSF ABJ Bochnia 3:5 (2:2)

Niedziela, 20 sierpnia, godz. 9:00 – 17:00

• godz. 9:00, mecz o 5. miejsce, Śląsk Wrocław – Wenecja Pułtusk 3:3 k. 4:3
  • godz. 10:30, półfinał 1A – 2B, Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:0 (2:0)
  • godz. 12:00, półfinał 2A – 1B, BSF ABJ Bochnia – Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0)
  • godz. 13:30, mecz o 3. miejsce (nie odbył się)
  • godz. 15:00, finał, Legia Warszawa – BSF ABJ Bochnia 3:6 (2:0)
  • godz. 16:30, zakończenie turnieju