Futsal: Legia przegrała z wicemistrzem Polski

02.03.2022 19:25

(akt. 03.03.2022 03:37)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 3:6 z wicemistrzem Polski, Constractem Lubawa, w 21. kolejce ekstraklasy. Bramki dla warszawiaków zdobyli Michał Szymczak, Mariusz Milewski i Paweł Tarnowski. Dla stołecznej drużyny to 10. porażka w lidze.

Legioniści świetnie weszli w mecz, po siedmiu minutach prowadzili już 2:0 za sprawą Michała Szymczaka i Mariusza Milewskiego. Constract zdołał jednak dość szybko odpowiedzieć golem kontaktowym (Paweł Kaniewski). Emocje pojawiły się też w końcówce pierwszej połowy. Stołeczny zespół podwyższył rezultat (Paweł Tarnowski), ale goście błyskawicznie zmniejszyli straty (L.M.De Lara Queiroz).

Kilka chwil po przerwie Jakub Raszkowski trafił do siatki, dzięki czemu drużyna z Lubawy doprowadziła do wyrównania, a moment później objęła prowadzenie (L. Daniel Mesa Daria). Przyjezdni się rozkręcili – w ciągu niecałej minuty odskoczyli na kolejne dwie bramki (Queiroz, Tomasz Kriezel) i ustalili wynik rywalizacji.

Ostatecznie, Legia przegrała 3:6 z Constractem, a w najbliższy weekend zagra w Gdańsku z miejscowym AZS-em UG.

Legia Warszawa – Constract Lubawa 3:6 (3:2)

Szymczak (3. min.), Milewski (7. min.), Tarnowski (18. min.) – Kaniewski (10. min.), Queiroz (19. min., 31. min.), Raszkowski (25. min.), Daria (28. min.), Kriezel (32. min.)