Futsal: Legia przegrała z wicemistrzem Polski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

02-03-2022 / 19:25

(akt. 03-03-2022 / 03:37)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 3:6 z wicemistrzem Polski, Constractem Lubawa, w 21. kolejce ekstraklasy. Bramki dla warszawiaków zdobyli Michał Szymczak, Mariusz Milewski i Paweł Tarnowski. Dla stołecznej drużyny to 10. porażka w lidze.

Legioniści świetnie weszli w mecz, po siedmiu minutach prowadzili już 2:0 za sprawą Michała Szymczaka i Mariusza Milewskiego. Constract zdołał jednak dość szybko odpowiedzieć golem kontaktowym (Paweł Kaniewski). Emocje pojawiły się też w końcówce pierwszej połowy. Stołeczny zespół podwyższył rezultat (Paweł Tarnowski), ale goście błyskawicznie zmniejszyli straty (L.M.De Lara Queiroz). 

Kilka chwil po przerwie Jakub Raszkowski trafił do siatki, dzięki czemu drużyna z Lubawy doprowadziła do wyrównania, a moment później objęła prowadzenie (L. Daniel Mesa Daria). Przyjezdni się rozkręcili – w ciągu niecałej minuty odskoczyli na kolejne dwie bramki (Queiroz, Tomasz Kriezel) i ustalili wynik rywalizacji.

Ostatecznie, Legia przegrała 3:6 z Constractem, a w najbliższy weekend zagra w Gdańsku z miejscowym AZS-em UG. 

Legia Warszawa – Constract Lubawa 3:6 (3:2)

Szymczak (3. min.), Milewski (7. min.), Tarnowski (18. min.) – Kaniewski (10. min.), Queiroz (19. min., 31. min.), Raszkowski (25. min.), Daria (28. min.), Kriezel (32. min.)

AKTUALNA TABELA FUTSAL EKSTRAKLASY:

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Fajny początek. Dzięki za walkę - może następnym razem się uda.
Szkoda tej porażki ale cóż gramy dalej panowie