Sergio Monteiro

Futsal: Legia rozbita na koniec sezonu

27.04.2024 20:20

(akt. 27.04.2024 22:39)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe 0:6 z Rekordem Bielsko-Biała w drugim meczu 1. rundy (ćwierćfinał) fazy play-off. Obecny wicemistrz kraju odniósł drugie zwycięstwo w serii (toczonej do dwóch wygranych) i awansował do kolejnego etapu, a "Wojskowi" zakończyli sezon.

Legioniści, którzy przegrali u siebie 2:6 z Rekordem, stracili pierwszego gola w Bielsku-Białej w 14. minucie, za sprawą Mikołaja Zastawnika, który chwilę później podwyższył wynik, wykorzystując błąd Tomasza Warszawskiego. Tuż przed przerwą miejscowi znowu odskoczyli, tym razem po ładnej bramce Artura Popławskiego.

Chwilę po zmianie stron Rekord zdołał podwyższyć wynik po strzale Matheusa Ferreiry z własnej połowy, a potem odskoczył po golu Michala Seidlera (wykorzystanie sytuacji sam na sam poprzez dokładne uderzenie na dalszy słupek). Wynik na 6:0 dla miejscowych ustalił Tomasz Lutecki, który trafił do siatki z bliskiej odległości.

Rekord pewnie awansował do półfinału mistrzostw Polski, z kolei Legia zakończyła sezon na solidnym, 7. miejscu.

DRUGI MECZ 1. RUNDY (ĆWIERĆFINAŁ) FAZY PLAY-OFF: REKORD BIELSKO-BIAŁA – LEGIA WARSZAWA 6:0 (3:0)
Zastawnik (14. min., 15. min.), Popławski (20. min.), Ferreira (21. min.), Seidler (31. min.), Lutecki (31. min.)

Żółta kartka: Chuva

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Luiz, Pinto, Monteiro, Chuva

Więcej informacji o futsalu znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.