Andre Luiz

Futsal: Legia trzy razy prowadziła, ale przegrała

19.10.2022 21:30

(akt. 19.10.2022 21:38)

Futsaliści Legii trzy razy prowadzili, ale ostatecznie przegrali u siebie 3:6 z FC Toruń w zaległym meczu 2. kolejki ekstraklasy. Warszawiacy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

O ile początek meczu okazał się dość wyrównany, mało konkretny, to końcówka pierwszej połowy dostarczyła całkiem sporo emocji. W 13. minucie "Wojskowi" wyszli na prowadzenie po golu Davidsona Silvy, lecz goście zareagowali w najlepszy możliwy sposób, szybko wyrównując (Daniel Gallego Garcia). Tuż przed przerwą Legia zdołała drugi raz trafić do siatki, tym razem za sprawą Andre Luiza, ale drużyna z Torunia dobrze odpowiedziała i znowu doprowadziła do remisu (Patryk Szczepaniak).

Warszawiacy nieźle weszli w drugą odsłonę, gdyż odzyskali prowadzenie po bramce Michała Knajdrowskiego. Przyjezdni się jednak nie poddali i… strzelili 2 gole w 23 sekundy. Gdyby tego było mało, to pod koniec spotkania rywale dołożyli jeszcze 2 trafienia.

Ostatecznie Legia przegrała 3:6 z FC Toruń, a w kolejną sobotę, 30 października (godz. 18:00), ponownie zagra u siebie, tym razem z Rekordem Bielsko-Biała.

2. kolejka Futsal Ekstraklasy: Legia Warszawa – FC Toruń 3:6 (2:2)
Silva (13. min.), Luiz (18. min.), Knajdrowski (24. min.) – Garcia (16. min., 30. min., 39. min.), Szczepaniak (20. min.), Wojciechowski (30. min.), Ortiz (36. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Casillas – Jarosz, Luiz, Grzyb, Marcinkowski