Futsal: Legia wygrała z mistrzem Polski!

12.03.2022 19:34

(akt. 14.03.2022 08:11)

Futsaliści Legii wygrali u siebie 2:1 z aktualnym mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała, w 20. kolejce ekstraklasy. Bramki dla miejscowych zdobyli Michał Knajdrowski i Mariusz Milewski. Dla warszawiaków to 8. zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Z początku przewagę mieli rywale, którzy w pierwszej połowie oddali aż 40 strzałów (Legia – 12), w uderzeniach celnych było 10:7 dla drużyny z Bielska-Białej. Gospodarze wykazali się jednak walecznością, dobrze radzili sobie w defensywie, kapitalnie prezentował się Tomasz Warszawski (bramkarz) i do przerwy – mimo wielu ataków przyjezdnych – utrzymywał się bezbramkowy remis. Z kolei w 29. minucie to "Wojskowi" wykorzystali szansę i wyszli na prowadzenie. Michał Knajdrowski dopadł do dalekiego zagrania, po czym minął przeciwnika – najpierw obił słupek, ale popisał się skuteczną dobitką. W końcówce meczu warszawiacy zdołali jeszcze podwyższyć rezultat za sprawą Mariusza Milewskiego. Goście odpowiedzieli golem kontaktowym Matheusa Ferreiry, który – jak się okazało – ustalił wynik rywalizacji.

Ostatecznie, warszawiacy wygrali 2:1 z obecnym mistrzem kraju.

Legia Warszawa – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:0)
Knajdrowski (29. min.), Milewski (39. min.) – Ferreira (39. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Knajdrowski, Gliński, Allanzin, Milewski