Mateusz Olczak

Futsal: Legia z awansem do 1/8 finału Pucharu Polski!

05.02.2022 20:00

(akt. 05.02.2022 20:13)

Futsaliści Legii wygrali na wyjeździe 3:0 z II-ligowym BonitoHelios Białystok w 1/16 finału Pucharu Polski. Warszawiacy awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Legioniści od samego początku starali się narzucić własny styl gry, mieli przewagę i w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Mariusz Milewski rozegrał aut – wycofał piłkę do Mateusza Olczaka, który płasko uderzył z dystansu, z prawej nogi, i pokonał bramkarza. Potem to miejscowi chcieli zaatakować, wykreowali dwie groźniejsze okazje (z gry i po rzucie rożnym), lecz ich nie wykorzystali. Warszawiacy odpowiedzieli m.in. uderzeniem Michała Knajdrowskiego w słupek, a w końcówce pierwszej połowy podwyższyli wynik (po rzucie wolnym). Po krótkiej wymianie podań między Milewskim a Mateuszem Glińskim, ten pierwszy oddał potężny i zarazem skuteczny strzał z lewej nogi, pod poprzeczkę. Tuż po tym trafieniu białostoczanie próbowali podkręcić tempo, parę razy zapędzili się do ofensywy, ale albo brakowało im precyzji (jeden z rywali nie zamknął akcji na dalszym słupku, po kontrze), albo stołeczny zespół dobrze się bronił.

W pierwszych minutach drugiej części gry gospodarze starali się strzelić gola kontaktowego. Białostoczanie mieli kilka ciekawszych sytuacji, ale czujny w bramce był Tomasz Warszawski. Legia kontrolowała wydarzenia na parkiecie, widać było jej doświadczenie. Niecałe pół godziny od rozpoczęcia meczu zrobiło się już 3:0. Olczak pojawił się z piłką po lewej stronie boiska, a następnie wystawił ją lepiej ustawionemu Milewskiemu, który płasko uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka i pokonał golkipera. W końcowych fragmentach rywalizacji II-ligowiec zaczął grać z lotnym bramkarzem. Miejscowi wrzucili wyższy bieg, szukali kolejnych szans z przodu, ale rezultat się już nie zmienił.

Ostatecznie, legioniści wygrali na wyjeździe 3:0 z BonitoHelios Białystok i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkania tej rundy zaplanowane są na 23 lutego.

BonitoHelios Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Olczak (6. min.), Milewski (18. min., 28. min.)