Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

05.03.2024 21:43

(akt. 05.03.2024 21:51)

W najbliższą środę, 6 marca (godz. 18:30), futsaliści Legii zmierzą się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po wygranych z Gminą Lubawa (9:5), Dragonem Bojano (8:1) oraz Red Dragons Pniewy (9:4), "Wojskowych" czeka nie lada wyzwanie.

Rekord jest niezwyciężony od połowy października, a po rozegraniu 24 meczów jest liderem Futsal Ekstraklasy. Z kolei w obecnej edycji Pucharu Polski jeszcze żaden przeciwnik nie był w stanie nawiązać z nim nawet najmniejszej walki. Najpierw wicemistrz kraju pokonał Przylep-Park Świdnica (11:0), a w 1/16 i 1/8 finału rozbił odpowiednio Polonię Bielany Wrocławskie oraz Tompawex Obice (10:2).

Rekord to przede wszystkim ekipa składająca się z wielu klasowych zawodników. Co ciekawe, futsaliści z Bielska-Białej stanowią o sile reprezentacji Polski, a aż 5 z nich w niej występuje.

Nie będzie to pierwszy wyjazd Legii na parkiet wicemistrza Polski w tym sezonie, gdyż w grudniu obie drużyny mierzyły się w Futsal Ekstraklasie. Wówczas "Wojskowym" udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie po 17 minutach, aczkolwiek Rekord wziął się za odrabianie strat i ostatecznie wygrał 5:2.

Dwa lata temu legioniści sensacyjnie ograli Rekord. Wówczas warszawiacy dzielnie bronili się przez całą pierwszą połowę, a po wyjściu z szatni zdobyli dwie bramki, które przesądziły o domowym zwycięstwie (2:1).