Futsal: Od 0:2 do 3:2. Wygrana w Wielką Sobotę!

16.04.2022 15:40

(akt. 16.04.2022 19:19)

Futsaliści Legii wygrali u siebie 3:2 w Wielką Sobotę z Red Dragons Pniewy w 24. kolejce ekstraklasy. Dla warszawiaków, którzy od 9. minuty przegrywali już 0:2, to 9. zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

W pierwszej połowie legioniści mieli więcej ataków (72; rywale – 42) i strzałów (28; rywale – 17), ale do przerwy przegrywali. Już po 9 minutach przyjezdni prowadzili 2:0 po dwóch golach Piotra Błaszczyka. Zespół z Warszawy odpowiedział bramką kontaktową, do szatni – do siatki trafił Michał Szymczak.

Początek drugiej odsłony okazał się dość wyrównany, ale z czasem "Wojskowi" się rozkręcali i jeszcze częściej przebywali w ofensywie, co przyniosło efekt. W 37. minucie miejscowi wyrównali za sprawą Mateusza Olczaka, a 56 sekund przed końcem spotkania strzelili gola na wagę zwycięstwa (Mariusz Milewski)!

Ostatecznie, Legia wygrała 3:2 z Red Dragons, a w kolejną niedzielę (24.04, godz. 18:00) zmierzy się na wyjeździe z aktualnym liderem ekstraklasy, Piastem Gliwice.

Legia Warszawa – Red Dragons Pniewy 3:2 (1:2)
Szymczak (20. min.), Olczak (37. min.), Milewski (40. min.) – Błaszyk (5. min., 9. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Olczak, Gliński, Szymczak, Milewski