Krzysztof Jarosz

Futsal: Osiem goli w Toruniu. Porażka Legii

07.05.2022 19:30

(akt. 07.05.2022 19:39)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe 3:5 z FC Toruń w 27. kolejce ekstraklasy. Gole dla "Wojskowych" strzelili Krzysztof Jarosz, Allanzin i Mateusz Olczak. Dla stołecznego zespołu to 13. porażka w tym sezonie ligowym.

Lepiej w mecz weszli rywale, którzy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Mikołajewicza. Po tym golu "Wojskowi" próbowali przycisnąć, przeprowadzili więcej ataków, ale… w ciągu 16 sekund stracili dwie bramki (Marcin Mrówczyński) i przegrywali już 0:3 po 12 minutach.

Sytuacja zrobiła się trudna, lecz Legia się nie poddała i podkręciła tempo po przerwie. Najpierw do siatki trafił Krzysztof Jarosz, a po chwili gola kontaktowego strzelił Allanzin. Jednak w końcówce przeciwnicy znowu wrzucili wyższy bieg i zdobyli dwie bramki, natomiast wynik spotkania ustalili warszawiacy (Mateusz Olczak).

FC Toruń – Legia Warszawa 5:3 (3:0)
Mikołajewicz (3. min., 39. min.), Mrówczyński (12. min., 12. min.), Spychalski (35. min.) – Jarosz (26. min.), Allanzin (27. min.), Olczak (40. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Olczak, Szymczak, Jarosz, Milewski